2019 m. balandžio 19 d. 20:25 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Piketuotojai prie savivaldybės žarstė perspėjimus

(10)

„Kada įstatymas projektuotojus įpareigos išsaugoti sveikus medžius?“, - pirmadienio vakarą klausė prie Klaipėdos miesto savivaldybės susirinkę piketuotojai, reiškę nepasitenkinimą dėl anot jų, masiškai mieste naikinamų medžių.

Piketą rengusios asociacijos „Klaipėdos žalieji“ pirmininkės Liudvikos Kuzminčiūtės teigimu, dabar vykstančios Klaipėdos muzikinio teatro rekonstrukcijos metu planuojama įrengti parkavimo vietas Danės g., todėl joje bus šalinami brandūs medžiai.

„Bastionų tilto nutiesimas bei platinama Danės gatvė ne tik sumažins Danės skvero plotą, bet ir įrėmins jį taršių magistralių apsuptyje“, - įsitikinusi L. Kuzminčiūtė.

Ji teigė, kad protesto akciją paskatino planuojama Atgimimo aikštės rekonstrukcija, Danės gatvėje planuojamų parkavimo vietų įrengimo bei Bastionų tilto statybų projektai.

„Visi šie projektai vienareikšmiškai susiję į tai įtraukiant ir medžių kirtimą“, - piketo metu žurnalistams komentavo L. Kuzminčiūtė.

Anot jos, Bastiono tiltų planuojama statyba pasiglemš apie 8 proc. Danės skvero.

„Tuo pat metu nuo 14 iki 19 medžių bus iškirsta, neskaičiuojant krūmų. Per Bastionų tiltą pravažiuos 19 tūkst. automobilių per parą, Danės gatvė bus išplatinta. Tad susidaro tarši teritorija.

Atgimimo aikštėje buvo žadėta išsaugoti medžius. Duomenis, kuriuos pateikė projektuotojai, tegul neišsižeidžia, yra melagingi. Jei ten bus rengiami požeminiai garažai, medžiai visi bus kertami“, - įspėjo L. Kuzminčiūtė.

Piketui pasibaigus protestuotojai patraukė į Klaipėdos miesto savivaldybę, kurioje vyko posėdis dėl vieno iš miesto projektų.

Savivaldybės Investicijų ir ekonomikos departamento Projektų valdymo poskyrio vyriausioji specialistė Monika Lygnugarienė „Vakarų ekspresui" patvirtino žinanti apie surengtą piketą bei į projekto pristatymą susirinkusius piketuotojus. Šiame posėdyje dalyvavo ir ji.

„Vyko posėdis dėl Danės krantinės ir skvero projekto. Piketas buvo surengtas dėl kitų projektų - Danės gatvės, Bastionų tilto, Atgimimo aikštės. Kadangi taip sutapo, kad buvo viešas ir šio projekto pristatymas, jie atėjo", - sakė M. Lygnugarienė.

Tačiau L. Kuzminčiūtė šiuos žodžius „Vakarų ekspresui" paneigė. Ji tikino, kad šio piketo tikslas - pasipriešinti Danės skvero projektui.

Savivaldybės Investicijų ir ekonomikos departamento direktorius Ričardas Zulcas tikino apie protestuotojus sužinojęs likus valandai iki posėdžio pradžios. „Reakcija buvo ne tiek į skvero projektą, bet į visus vykdomus Klaipėdos miesto centre projektus. Tai žmonės, kurie nepatenkinti visais planuojamais ir vykdomais projektais centre", - sakė R. Zulcas.

Jo teigimu, projektuotojai, atlikę galimybių studijas, atsižvelgė į visuomenės poreikius: Atgimimo aikštėje numatyti želdiniai, Danės skvero projektuotojai susitiko su žaliųjų atstovais, Želdinių dalį projektavo tos srities specialistai. "Jie turi išsilavinimą, supratimą, todėl nemanau, kad jie pasiūlė blogus sprendinius", - įsitikinęs Investicijų ir ekonomikos departamento direktorius.

R. Zulcas tikino, kad medžiai nėra šalinami masiškai - kertami tik tie, kurie yra blogos būklės, be to, jie atsodinami, tad projektai nėra blogai parengti.

Žymos: piketas

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

qRS

2018-11-13   15:23

IP: 86.100.64.181

Gal jau laikas tuos piketuotojus raminti,su tais ispustais skaiciais,su apokalipsiniais pagrumojimais,isrinkom valdzia tegu dirba,blogai dirbs ,isrinksim kita,ner ko vandeni drumsti.qRs

Asociacija Klaipedos žalieji

2018-11-13   12:29

IP: 89.117.70.189

Mūsų gretose daugiau ienių, nei iūčių ir aičių. Tos aitės ir iūtės augina vaikus ir praėjusios šeimų kūrimo stadijas (atsakau į vieno veikėjo komentarą). Tiesiog įdomu esant ienei kokius argumentus pateiktų piktas komentarų žmogus. O aikščių sutvarkymą pas mus supranta kaip medžių šalinimą ir UAB "Klaipėdos želdiniai" šluotelių sodinimą, kurios neduoda nieko - nei estetikos, nei pavėsio, nei taršos mažinimo. Matomai rašantis komentarą yra iš tos šluotelių kompanijos.

Baisu

2018-11-13   08:59

IP: 78.57.214.60

"Kada įstatymas projektuotojus įpareigos išsaugoti sveikus medžius?“, - pirmadienio vakarą klausė prie Klaipėdos miesto savivaldybės susirinkę piketuotojai, reiškę nepasitenkinimą dėl anot jų, masiškai mieste naikinamų medžių." Muzikinis teatras turėtų būti statomas naujoje erdvioje vietoje, šiuo atveju dėl įsipareigojimų įrengti parkavimą muzikinio teatrui bus naikinami medžiai Atgimimo aikštėje (požeminių garažų statybos) ir dėl Danės gatvės platinimo bei Bastionų tilto visus medžius pagal projektus numatoma išpjauti. Tada prisodins kitur atvežtinių "šluotų"... Nes projektuotojai įgijo teisę patys vertinti medžių būklę. Tiesiog pasamdo įmonę ir įvertina, savivaldybei belieka tik išduoti leidimus kirsti medžius. Nebereikia nei arboristų dendrologų vertinimo... Bus stikloidai gelžbetoniai ir betonai su GMO mutantų šluotomis kurie gyvuoja apie 15-20 metų amžiaus ir užauga tik iki 12-15 metrų aukščio... Paunksmės nei pavėsio nebus ką kalbėti apie kitas estetinės ir saugios aplinkos kokybės reikalaujančias funkcijas??? O kokybės reikalaujantis įstatymas vis dėlto yra, kodėl darkomas kraštovaizdis ir daromas brokas?!

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Didįjį Penktadienį Klaipėdoje tradiciškai vyko Kryžiaus kelio procesija.

Nešė kryžių dėl šeimų gerovės nuotrauka, foto

Klaipėdos centre - Mažvydo alėja 3 - duris atvėrė daugelio pamėgtas jaukus...

Klaipėdos centre - naujas "Alyno" baras nuotrauka, foto

Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriumi gali tapti VšĮ "Klaipėdos keleivinis transportas" (KKT) vadovas...

Kandidatas tapti Savivaldybės vadovu - Gintaras Neniškis nuotrauka, foto

Ketvirtadienį į pirmąjį posėdį susirinko naujai išrinkta Klaipėdos miesto taryba. Dauguma politikų...

Naujoji Klaipėdos taryba: brandi amžiumi, jauna patirtimi nuotrauka, foto

Nešė kryžių dėl šeimų gerovės nuotrauka, foto

Klaipėda, Didįjį Penktadienį Klaipėdoje tradiciškai vyko Kryžiaus kelio procesija.

Klaipėdos centre - naujas "Alyno" baras nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdos centre - Mažvydo alėja 3 - duris atvėrė daugelio pamėgtas jaukus...

Klaipėdos akvarelės: namai ir žmonės (574) nuotrauka, foto

Klaipėdos akvarelės, "Vakarų ekspresas" tęsia pasakojimų ciklą apie senuosius Klaipėdos namus ir juose gyvenusius,...

Medicininių kanapių legalizavimas ar migla ligoniams? nuotrauka, foto

Nuomonės, Dar 2018 m. spalio mėnesį Lietuvos Seimas įteisino medicinines kanapes. Nuliūdinsiu visus...

Klaipėda, Paskelbta prieš 24 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 3 val.

Klaipėdos akvarelės, Paskelbta prieš 3 val.

Nuomonės, Paskelbta prieš 3 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...