2017 m. lapkričio 22 d. 18:30 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Pėstininkų brigadai „Žemaitija“ įteikta kovinė vėliava

(papildyta) (12)

2017-08-17, 17:05

Domantė Platūkytė

Pėstininkų brigadai „Žemaitija“ įteikta kovinė vėliava nuotrauka, foto

© KAM nuotr.

Ketvirtadienį Klaipėdos universiteto kiemelyje buvo įteikta Lietuvos kariuomenės Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ kovinė vėliava. Taip pat prisiekė rugpjūčio 1-ąją Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų batalione tarnybą pradėję nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariai.

Brigados vėliava sukurta laikantis istorinių Lietuvos kariuomenės tradicijų. Joje dominuoja žalia spalva, kuri simbolizuoja Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgas. Fone – sidabrinis grifonas, atspindintis istorinį šlovingų karinių tradicijų tęstinumą. Jis laiko kovą simbolizuojantį sidabrinį kalaviją ir Žemaitijos karių kovingumą vaizduojantį raudoną skydą su juodu lokiu.

 „Kariuomenėje dalinio kovinė vėliava turi ypatingą reikšmę, ji yra svarbiausias atpažinimo ženklas, kuris įpareigoja karius susitelkti ir vieningai kovoti Lietuvos labui. Prieš vėliavą kariai prisiekia savo šaliai, ją gerbia, vertina ir akylai saugo“, – aiškino Lietuvos kariuomenės Klaipėdos įgulos karininkų ramovės viršininko pavaduotoja Dalia Lukienė.

Lietuvos kariuomenės vyriausiasis kapelionas plk. ltn. Rimas Venckus, šventindamas Lietuvos kariuomenės Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ kovinę vėliavą, tarė: „Viešpatie, palaimink šią vėliavą ir padaryk, kad visi, kuriuos šis ženklas vienys, būtų ramybės ir taikos nešėjai“.

Ceremonijoje dalyvavo ir Lietuvos Respublikos Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis.

„Tam, kad valstybė būtų gyva, reikalingas pasiryžimas ir ištikimybė. Šiuo metu situacija gana sudėtinga. Prieš kelerius metus net neįsivaizdavome, kad tokie reiškiniai kaip invazija, agresija yra realūs. Kiekvienam, kuris stos šios vėliavos ir Lietuvos sargybon, noriu palinkėti nuoširdaus, neišsenkančio ir neišblėstančio patriotizmo,“ – kalbėjo R. Karoblis.

 „Laikytis priesaikos visada buvo šventa pareiga, o ją sulaužyti – didelis nusikaltimas. Ištikimai tarnauti savo šaliai prisiekia karaliai, valstybių valdovai, Seimo nariai, ministrai ir kiti už valstybės valdymą ir žmonių gerovę atsakingi asmenys. Tačiau karys prisiekia ne tik ištikimai tarnauti savo šaliai, vykdyti vadų įsakymus, bet ir negailėdamas jėgų bei gyvybės ginti savo valstybę, jos laisvę ir nepriklausomybę“, – teigė D. Lukienė.

Pašventinus vėliavą prisiekė Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų bataliono nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariai. Garbė skaityti priesaikos tekstą ir visų prisiekusiųjų karių vardu bučiuoti kovinę vėliavą buvo suteikta jaunesniajam eiliniui Vytautui Lenkauskui.

Klaipėdos įgulos kapelionas kmd. ltn. Remigijus Monstvilas palaimino karius, davusius priesaiką. Jis prašė Dievo, kad kariai galėtų tvirtai ir ištvermingai pakelti šios tarnybos sunkumus, ryžto saugoti ir ginti Lietuvos nepriklausomybę, laisvę, taiką, ramybę.

 „Su šia vėliava karinis vienetas neatskiriamas, tai vienas kūnas, viena tvirtybė ir dvasia. Visų brigados karių vardu galiu pasakyti, kad vėliava plevėsuos ten, kur Lietuvai reikės ginti savo laisvę ir nepriklausomybę“, – tikino Lietuvos kariuomenės Motorizuotosios pėstininkų brigados vadas pl. Artūras Radvilas.

Ceremonija buvo baigta šventinėmis salvėmis. Pirmoji salvė skirta Lietuvos Respublikai, antroji iššauta už Lietuvos kariuomenę, o trečioji – už Motorizuotąją pėstininkų brigadą „Žemaitija“.

Nuotraukų galerija

 

© Domantės Platūkytės nuotr.

Domantės Platūkytės nuotr.

 

Domantės Platūkytės nuotr.

 

Domantės Platūkytės nuotr.

 

Domantės Platūkytės nuotr.

 

Domantės Platūkytės nuotr.

 

Domantės Platūkytės nuotr.

 

Domantės Platūkytės nuotr.

 

Domantės Platūkytės nuotr.

 

Domantės Platūkytės nuotr.

 

Domantės Platūkytės nuotr.

 

Domantės Platūkytės nuotr.

 

Domantės Platūkytės nuotr.

 

Domantės Platūkytės nuotr.

 

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

jooo

2017-08-17   21:07

IP: 78.61.110.65

Užkišo ryte visą miestą. Bordakas piko valandom ne kad po tris vorele, per 2 juostas. ABSURDAS

elfui ir buduliui

2017-08-17   20:03

IP: 86.100.173.146

Ar judu pidarai raminsites,jau nusibodot,tik judu ir komentuojat.Eitumet tarnaut gal ir apsiramintumet,arba emigruokite jei galit.

Elfas

2017-08-17   14:10

IP: 82.135.197.143

Pas budulius yr parašos:)

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Kitais metais Klaipėda nusiteikusi priimti 20 pabėgėlių, nors patirtis rodo, kad į...

Pabėgėliai į Klaipėdą nesiveržia nuotrauka, foto

Liepos 1 d. Klaipėdos miesto savivaldybės administracija kartu su partneriais vykdo iš...

Klaipėdoje šeimai teikiamos kompleksinės paslaugos nuotrauka, foto

Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyrius intensyvina kontrolę dėl kasinėjimo darbų,...

Stiprinama žemės kasimo darbų kontrolė nuotrauka, foto

Klaipėdos m. savivaldybė informuoja, kad Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos prie Aplinkos ministerijos duomenimis,...

Potvynis slūgsta nuotrauka, foto

Ar Žuvininkystės tarnyba bus privatizuota, ar tik pertvarkyta? nuotrauka, foto

Lietuvos naujienos, Prasidėjusi Žuvininkystės tarnybos pertvarka apaugo įvairiais prieštaringais vertinimais, ikiteisminiais tyrimais ir...

Uosto plėtra privalo išlikti tarp valstybės prioritetų nuotrauka, foto

Ekonomikos naujienos, LR Seimo Ekonomikos komiteto vadovas Virginijus Sinkevičius teigia, kad rekordiniai Klaipėdos...

Bernardas Aleknavičius ruošia paminklą Mažajai Lietuvai nuotrauka, foto

Žmonės, Jau pusšimtį amžiaus Mažąja Lietuva besidomintis publicistas, fotožurnalistas, kraštotyrininkas Bernardas Aleknavičius yra...

Nepilnamečiai ardė Vilnių ir Klaipėdą jungiančius geležinkelio bėgius nuotrauka, foto

Lietuvos naujienos, Praėjusią naktį bandyta nukirsti svarbiausią geležinkelių arteriją Lietuvoje. Bendrovės „Lietuvos geležinkeliai“...

Lietuvos naujienos, Paskelbta prieš 47 min.

Ekonomikos naujienos, Paskelbta prieš 1 val.

Lietuvos naujienos, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...