2018 m. liepos 16 d. 13:45 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Pėstiesiems kelią pastojo šiukšlynas

(21)

Pėstiesiems kelią pastojo šiukšlynas nuotrauka, foto

ŠIUKŠLYNAI dažniausiai atsiranda ne dėl šiukšlių vežėjų, bet dėl gyventojų kaltės. Sofas, langus ir kitas didžiąsias atliekas reikia mesti ne prie konteinerių, o vežti į specialias aikšteles.

© Skaitytojo nuotr.

Tilžės g. 18 namo gyventojai skundžiasi dėl šiukšlyno, atsiradusio jų kieme. Čia vaizdo nepuošia ne tik buitinių atliekų konteineriai, bet ir šalia jų jau senokai sumestos atliekos. Maža to, šiukšlės užvėrė pėsčiųjų takelį, vedantį per kiemą.

Su tokiu skundu į "Vakarų ekspresą" kreipėsi ponas Edmundas. "Ne kartą oficialiai kreipėmės į Savivaldybę su prašymu šiuos konteinerius pastumti 12 metrų į šoną tam, kad neužstotų praeiviams kelio. Ta vieta tapo purvyne, kurioje galima netgi sliekų rasti", - nuogąstavo jis.

Tačiau Klaipėdos miesto savivaldybės Aplinkos kokybės skyriaus vedėja Rasa Jievaitienė teigė, jog kalti ne šiukšlių vežėjai, o gyventojai, kurie šalia konteinerių sumeta nereikalingus baldus ar buitinę techniką. Šalia konteinerių esą galima palikti tik žaliąsias atliekas, kurios išvežamos kartą per savaitę.

"Visa kita, ką matau nuotraukoje - sofą, langus, gyventojai turi patys nuvežti į didžiųjų atliekų aikšteles. Tokia yra tvarka, tačiau gyventojai jos nepaiso: vis tiek meta daiktus šalia konteinerių ir nori, kad kas nors kitas už juos sutvarkytų netvarką, - kalbėjo vedėja. - Jeigu kieme atsiranda daugiau didžiųjų atliekų, gyventojų prašymu trims dienoms galima užsakyti didžiųjų gabaritų konteinerį ir į jį sukrautas atliekas KRATC išvežtų už rinkliavines lėšas. Taip pat šiukšlių vežėjai pagal grafiką, be jokio susitarimo, tokius konteinerius pastato gyventojams du kartus per metus. Žmonėms tereikia pasidomėti, kuriose vietose jie stovi."

Paklausta, ar būtų galima pakeisti konteinerių vietą - kad neužstotų minėto takelio, pašnekovė teigė, kad pagal žemėlapius toks šaligatvis neegzistuoja. Gali būti, kad nuotraukoje matomas plyteles padėjo patys gyventojai.

Vis dėlto R. Jievaitienė mano, kad keisti konteinerių vietos nedera. Netrukus ten planuojama įrengti požeminių konteinerių aikštelę. Tikėtina, kad kitą savaitę KRATC pasirašys sutartį su projektuotojais, prasidės projektavimo, na, o pavasarį - įrengimo darbai.

"Kažin, ar dėl kelių mėnesių apsimoka keisti konteinerių vietą. Tikėtina, kad žmonės šiukšles mes toje pat vietoje. Įpročius gyventojai keičia labai sunkiai. Tačiau jie turi teisę parašyti prašymą - jeigu to prašys primygtinai, gal konteinerius šiek tiek pastumtume. Kita vertus, jei konteinerius suglaustume, atsirastų vietos ir jie nebeužstotų takelio", - teigė pašnekovė.

Žymos: šiukšlės

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

ezys

2017-12-29   21:56

IP: 86.100.122.112

>>>IP: 78.57.254.155
as savivaldybeje nedirbu ;) bet siuksles ismetu ten kur jom vieta, o va jus pirstu rodote i savivaldybe ;)

:) 2017-12-29 10:52 IP: 78.61.175.29 čia tam

2017-12-29   21:43

IP: 86.100.25.131

manau reikia spygliuota viela aptverti bendrabučius ir į juos panašius atmatas. Ir gyvenkit toj purvo šiukšlių zonoj, jei kitaip atrodo jums tas gyvenimas ! Mes gyvenam nuosavam name ir tokiu minčių net nekyla , kad šiukšles kažkur vežti,KAM? nes konteinerius mūsų išveža kiekviena pirmadieni ! buna kad ir pustuštis , o lapus ar žole su grėbia m į maišus ir pastatom gatvėj , kur visada vežėjai išveža . O jei yra buitiniai rakandai visokie , tai paprašome NEMOKAMAI konteinerį ir visi kaimynai apsivalo !!! GAL SUPRATAI ???!!Apie save reikia apsiliuobti , o ne kaltinti valdžia ,vargše tu

Ir dar 2017-12-29 09:39 IP: 85.232.129.80

2017-12-29   13:36

IP: 77.240.252.28

O tai šiukšlės ne tavo? Kodėl valdžios atstovas turi už tave galvoti kaip tau išvežt šiukšles? Remontavom butą - visas šiukšles į sąvartyną vežėm, mokėjom pinigus. O tuo tarpu kiti laisva ranka paliko prie konteinerio.
Bet ką čia bekalbėt, kai didžioji dalis gyventojų laukia kol kažkas kitas už juos sutvarkys

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Šių metų liepos 17–18 dienomis vyks asfaltavimo darbai Baltijos pr. dubliuojančios g....

Asfaltuos Baltijos prospektą dubliuojančią gatvę nuotrauka, foto

Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Viremidos investicijos“ gaivina anksčiau įstrigusį projektą buvusioje medžio...

Projektui Klaipėdoje – 12 mln. eurų investicija nuotrauka, foto

Šiomis dienomis visa Lietuva švenčia Sąjūdžio gimimo 30-ąsias metines. Ne išimtis ir...

Rytas Staselis - vilnietis, kūręs Klaipėdos istoriją nuotrauka, foto

"Matematikos egzaminas iš tiesų nebuvo lengvas", - pripažįsta net keturis šimtukus šiemet...

„Svarbiausia rasti savo kryptį" nuotrauka, foto

Bažnyčioje - „Parbėg laivelis“ dalyvių koncertas nuotrauka, foto

Renginiai, Liepos 22 d. (sekmadienį) Marijos Taikos Karalienės bažnyčioje 12 val. bus...

Rotary klubas "Klaipėda" šventė 80-metį nuotrauka, foto

Sociumas, Liepos 15-ąją vienas iš seniausiai Lietuvoje veikiančių Rotary klubų "Klaipėda" iškilmingai paminėjo...

Sulauksime tropinių orų – vyraus karštis ir drėgmė nuotrauka, foto

Lietuva, Artimiausiomis dienomis sulauksime tropinių orų – vyraus aukšta temperatūra bei krituliai,...

Asfaltuos Baltijos prospektą dubliuojančią gatvę nuotrauka, foto

Klaipėda, Šių metų liepos 17–18 dienomis vyks asfaltavimo darbai Baltijos pr. dubliuojančios g....

Renginiai, Paskelbta prieš 15 min.

Sociumas, Paskelbta prieš 1 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 3 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...