2019 m. gegužės 27 d. 01:58 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Perspėjimas: prie jūros vaikščioti basomis - nesaugu

(16)

2014-08-02, 17:29

Rūta Juozapaitytė, www.DELFI.lt

Perspėjimas: prie jūros vaikščioti basomis - nesaugu nuotrauka, foto

Kojos žaizda

© Shutterstock asociatyvi nuotr.

Poilsiautojai skundžiasi Klaipėdos Melragės paplūdimiu. Penkiolika metų mechaniniu būdu nevalytame smėlyje slypi didesni pavojai nei kad būdų galima įsivaizduoti – į paviršių lenda šakos, stiklo šukės ir metalinės šiukšlės.

Tačiau kraujuojančias pėdas besigydantys poilsiautojai atsakingoms tarnyboms gailesčio nekelia. Mesdami kaltę vieni ant kitų jie kratosi atsakomybės. Klaipėdos miesto savivaldybės atstovai problemų tikina nematantys, o už saugumą bei tvarką turintys atsakyti biudžetinės įstaigos „Klaipėdos paplūdimiai“ atstovai tikina, kad gilesnis nei paviršinis valymas – brangus malonumas.

Smėlyje – šakos, stiklo šukės ir net švirkštai

„Visos problemos dėl šakų prasidėjo dar tada, kai kopos buvo stiprinamos, todėl palei jas buvo pinamos šakų tvorelės. Pirmoje Melragėje šakų dar liko, reikėjo jas kažkaip panaudoti, todėl tos šakos buvo įkastos į smėlį ir perskyrė paplūdimį. Bėgant laikui tos tvorelės buvo užpustytos, o dabar atėjo tas metas, kai jos iš ten lenda į paviršių ir žaloja poilsiautojų kojas. Tuomet to daryti tikrai nereikėjo, bet niekas apie tai nepagalvojo“, - pasakojo minėtos įstaigos direktoriaus pavaduotoja A. Siakki.

Brangaus metalo su detektoriais ieškantys vietiniai gelbėtojams metai iš metų sako, kad po smėlių yra ir daugybė metalo šiukšlių, o poilsiautojams neretai tenka įsipjauti ne tik į šakas, bet ir į besimėtančias stiklo šukes, metalinius kamštelius ar net švirkštus.

„Iš ryto viską sutvarkome, viskas yra gražu, o jau po pietų vėl būna daugybė šiukšlių. Iš Pirmosios Melragės mes jų išvežame daugiausiai. Patys poilsiautojai piktinasi, kad yra šiukšlių, tačiau patys ir prišiukšlina. Didžiausią pavojų kelia stiklo šukės. Būna, kad jaunuoliai po naktinių klubų susirenka paplūdimiuose ir ten bando pratęsti savo linksmybes, girtauti atėjęs jaunimas daužo butelius, palieka metalinius kamštelius ir kitas šiukšles. Žmonės paplūdimiuose nevengia ir parūkyti, ateina pavalgyti ir neišsineša šiukšlių“, - pastebi A. Siakki.

Reikia valyti tris kartus per sezoną, valo kartą per 15 metų

Būtent dėl besimėtančių pavojingų duženų ir šakų jis pataria poilsiautojams po paplūdimį vaikščioti atsargiai – geriausia, jei su paplūdimio šlepetėmis ar batais.

„Pavojingiausia zona yra arčiau kopų, atokiau nuo kranto esančio smėlio bangos nepasiekia net per didžiausius žiemos šturmus. Prie kranto jūra pati susitvarko – dalį kranto ji pasiekia, todėl išvalo, tačiau gamta yra gamta – kažkas užpustoma, kažkas atpustoma“, - pasakojo A. Siakki.

Pasak jo, nors paplūdimiai tvarkomi kasdien – šiukšles nuo smėlio paviršiaus rytais surenka valytojos, giluminio valymo Klaipėdos paplūdimiams labai trūksta. Jis prisimena paskutinį kartą mechaniniu būdu valomus paplūdimius matęs tik 1998-1999 metais. Nors nuo to laiko prabėgo 15 metų, nepanašu, kad kas rengtųsi šią procedūrą pakartoti.

„Prieš 3-4 metus buvo bandyta paplūdimį valyti, bet, nežinau kodėl, to padaryti nepavyko. Kažkas sustojo ar sugedo. Gaila, nes paplūdimius mechanininiu būdu reikėtų valyti bent 3-4 kartus per sezoną. Jo pradžioje, per vidurį ir pabaigoje, atsižvelgiant į orą bei žmonių srautus. Būtų labai gerai bent kartą per savaitę smėlį bent jau persijoti – efektas būtų labai didelis“, - patikino specialistas, tačiau pridūrė, kad tai iš viso nėra daroma – šiukšlės renkamos tik nuo smėlio paviršiaus.

Paklaustas, kas jei ne jie turėtų būti atsakingi už tvarką paplūdimiuose ir poilsiautojų saugumą, jis patikino, kad dėl šių klausimų reikėtų kreiptis į Klaipėdos savivaldybę ir patikino, kad Lietuvos paplūdimiai nėra tokie baisūs, kaip kad kartais atrodo, - juose tereikia būti atsargiems.

Kalbas, kad trūksta tvarkos vadina kliedesiais ir problemų nemato

Tačiau Klaipėdos miesto tvarkymo skyriaus direktorė Irena Šakalienė A. Siakkio pastebėjimus išvadino kliedesiais ir tikino jokios tvarkos stokos problemos Klaipėdos paplūdimiuose neįžvelgianti.

„Tas darbuotojas nesupranta, ką kalba, jis iš viso nusišneka. Buvo bandyta valyti paplūdimius, tačiau Lietuvos pajūrio smėlis ir krantas yra kitokie – nėra tiesu, technika klimpsta. Tai sudėtingesnė problema nei kad atrodo. Mums ši sistema nepasiteisino. Jei yra stiklų, juos reikia surinkti rankiniu būdu – viskas priklauso nuo žmonių kultūros. O valyti keturis kartus per sezoną iš viso negalima – sudrumsčiama biologinės įvairovės ramybė“, - patikino I. Šakalienė patikinusi, kad paplūdimiai švarūs ir jų valyti mechaniniu būdu net nereikia.

Paklausta, ar vis dėlto nebūtų galima rasti neklimpstančių į smėlį valymo mašinų ir paplūdimį išvalyti nuo šiukšlių, ji pripažino tuo nesidomėjusi, nes nemato tam poreikio.

„Kai nuspręsime tai padaryti, padarysime. Už tvarką paplūdimiuose turi atsakyti nauja tam įsteigta įstaiga „Klaipėdos paplūdimiai“, jie patys atsakingi už paplūdimių valymą ir patys dabar zyzia. Jie turi teisę vietoje rankinio tvarkymo būdo, daryti mechanizuotą – jie turi tam skirtas lėšas. Ištraukti sutvirtinimus yra labai sunku – tie kuolai įkalti labai giliai. Sakyti, kad savivaldybė turi pasirūpinti mechaninio valymo mašinomis yra kliedesiai – teisės perduotos jiems“, - patikino I. Šakalienė.

Ji patikino, kad paplūdimių tvarka paplūdimiuose yra nebloga, o didžiausių problemų sukelia patys žmonės, kurie palieka šiukšles. Tačiau už šiemet gaunamą papildomą 100 tūkst. litų dotaciją kopagūbrio tvirtinimui iš Aplinkos ir apsaugos ministerijos, ji patikino bandysianti kažką padaryti.

„Galbūt bandysime kažką daryti, pavyzdžiui, pynimus, tačiau nežinau, ar to labai reikia“, - abejojo I Šakalienė.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

era siuksliniu

2014-08-06   00:05

IP: 78.61.70.32

Pirmos melnrages moteru (oficialiam :) papludimyje siuksliniu NERASTA !!! Deda kur i viena kruva o vejas isnesioja paskui po visa papludimi.jsu taip sunku zmonem iskiepyti kultura sioj srity, bet kai nei baslio su siuksliu maisu(jei jau tsip biednsi su konteinerisis) nesugeba pastatyt daug neisauklesi liaudies

Po

2014-08-04   18:21

IP: 86.100.149.195

velnių Tą nukvąkusią Šikalienę jau ji apmaurojusi su savo neveiklumu,kaip ir miesto vargas Dūda.

užtat

2014-08-04   10:26

IP: 193.219.76.236

Liepų gatvė - žiemą vasarą yra tiesiog nulaižoma, valdininkai toliau savo nosies nieko nemato. Ir apsimeta, kad "visur" šitaip tvarkoma...

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Klaipėdoje šiemet turėtų iškilti seklio skulptūra, skirta įamžinti policijos kriminalistus. Šią idėją...

Klaipėdoje turėtų iškilti bronzinė seklio skulptūra nuotrauka, foto

Kaip praėjusiais, taip ir šiais metais Klaipėda nusidažė įvairiomis spalvomis. Šeštadienį Klaipėdoje...

Klaipėdą nuspalvino nuotaikingas spalvų bėgimas nuotrauka, foto

Tikėtina, kad 2019-uosius Klaipėdoje paskelbus Didžiojo elingo metais, pagaliau klaipėdiečiai atkreips dėmesį...

Odė laivų statytojams ir metalo meistrams nuotrauka, foto

Atnaujinti senamiesčio grindinį siekianti Klaipėdos savivaldybė nesusikalba su projektuotojais. Nors penktadienį buvo...

Senamiesčio grindinio atnaujinimas stringa nuotrauka, foto

"Dorė" keliauja po Lietuvą nuotrauka, foto

Mažoji Lietuva, Jau ir sostinės visuomenei buvo pristatytas naujausias šeštasis Neringos kultūros almanachas "Dorė"....

N.Puteikis: prezidentas nėra tik užsienio reikalams nuotrauka, foto

Lietuva, Seimo narys Naglis Puteikis, sekmadienį balsavęs prezidento ir Europos Parlamento rinkimuose, Eltai...

Buvusi SEL mylimoji nustebino Klaipėdos publiką nuotrauka, foto

Įvairybės, Retai viešumoje pasirodanti buvusi Egidijaus Dragūno (SEL) mylimoji Eleonora Sebrova (Orea) šeštadienį prabangiame...

Iki 16 valandos rinkimuose balsavo 42 proc. rinkėjų nuotrauka, foto

Lietuva, Sekmadienį iki 16 valandos balsavo 42 proc. rinkėjų – keliais nuošimčiais mažiau...

Mažoji Lietuva, Paskelbta prieš 7 val.

Lietuva, Paskelbta prieš 8 val.

Įvairybės, Paskelbta prieš 8 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...