2019 m. balandžio 22 d. 12:23 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Paviljonas stotelėje - neišsprendžiama problema?

(4)

Paviljonas stotelėje - neišsprendžiama problema? nuotrauka, foto

LAIKAS. Vienuolika metų žmonės neišprašo, kad Kretingalės stotelės vietoje būtų įrengtas paviljonas.

© Asmeninio albumo nuotr.

Kiekvieną rytą tamsoje, košiami vėjo ir merkiami lietaus, rizikuodami gyvybėmis vaikai laukia atvažiuojančio autobuso Kretingalės stotelėje, kuri yra Medelyno gatvėje, ties Naująja Kalote (Klaipėdos r.). Vienoje kelio pusėje stotelė yra Klaipėdos rajono, kitoje - Klaipėdos miesto teritorijoje, tačiau vietos gyventojai jau vienuoliktus metus neišprašo, kad autobuso sustojimo vietoje būtų įrengtas paviljonas.

"Apie 10 vaikų būrelis kiekvieną rytą laukia į mokyklą vežančio autobuso Kretingalės stotelėje. Autobuso stotelę žymi tik stulpas: nei būdelės, nei suoliuko, nei apšvietimo. Kretingalės stotele naudojasi vadinamosios Naujosios Kalotės, Purmalių gyventojai. Tai Kalotės naujakuriai, dauguma - šeimos su vaikais. Gyvenvietė plečiasi ir žmonių vis daugiau, tačiau nėra nei darželio, nei mokyklos, nei sveikatos centro. Visi gyventojai važiuoja dirbti ir mokytis į Klaipėdą. Naudojamės miesto komunikacijomis: dujų, elektros, vandens bei nuotekų tinklais, tačiau priklausome Klaipėdos rajonui, Kretingalės seniūnijai. Deja, jai mūsų problemos nerūpi", - guodėsi Naujosios Kalotės gyventojas Igoris Kniaževas.

"Ne mūsų kelias"

Kretingalės seniūnas Žigintas Narmontas, išgirdęs problemą dėl stotelės, atsakė, kad seniūnijai nepriklauso keliai, ir nukreipė į Klaipėdos rajono savivaldybę.

Klaipėdos rajono savivaldybės Statybos ir kelių priežiūros skyriaus vyriausioji specialistė Reda Palaimienė teigė, kad Kretingalės stotelė yra krašto kelyje, kuris priklauso Lietuvos automobilių Kelių direkcijai prie Susisiekimo ministerijos.

"Kreipėmės į Kelių direkciją, kad būtų įrengtas paviljonas stotelėje, tačiau gavome atsakymą, jog tai bus padaryta tik tada, kai bus rekonstruojamas kelias, nes atskiros priemonės paviljonams įrengti Kelių direkcija neturi. Mums jų kelio juostoje Kelių direkcija nieko daryti ar statyti neleidžia", - tvirtino pašnekovė.

Klaipėdos vicemeras Artūras Šulcas tvirtino tą patį. "Problema mums žinoma. Jeigu tai būtų mūsų kelias, per mėnesį problema būtų išspręsta. Krašto kelyje Klaipėdos miesto savivaldybė neturi galių. Prieš savaitę šį klausimą aptarėme savivaldybės departamentų direktorių pasitarime. Bandysime tartis su Kelių direkcija, kad leistų įrengti paviljoną, nes ten stoja mūsų miesto transportas. Paviljono Kretingalės stotelėje paprastai nepastatysi - reikia rengti techninį projektą, nes šiuo metu toje stotelėje nėra net įvažos autobusui. Ji tikrai neatrodo saugi, tačiau jeigu ją visai panaikintų ir vaikams tektų kulniuoti iki kitų stotelių neapšviestu kelkraščiu, pavojus būtų dar didesnis", - svarstė A. Šulcas.

Renka informaciją

Automobilių kelių direkcijos specialistas ryšiams su žiniasklaida Evaldas Tamariūnas pasiteisino, jog Kelių direkcija tik praėjusių metų pabaigoje patikėjimo teise perėmė valstybinių kelių valdymą iš Valstybės įmonių (kurios susibūrė į vieną centralizuotą VĮ "Kelių priežiūra"), ir Direkcijai nebuvo perduota informacija apie gyventojų prašymus.

"Šiuo metu Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos renka informaciją apie pageidavimus taisyti (remontuoti), statyti autobusų stoteles su paviljonais valstybinės reikšmės keliuose, įskaitant siūlymą įrengti Naujojoje Kalotėje stotelę (Kretingalėje) su paviljonu valstybinės reikšmės krašto kelyje Nr. 168 Klaipėda-Kretinga. Surinkusi informaciją, Kelių direkcija duomenis suklasifikuos pagal darbų rūšis (darbai atliekami rekonstravimo metu pagal bendrą kelio ruožo projektą ar kelio taisymo metu) ir spręs, ar gali ir kokiu būdu įgyvendinti keleivinio transporto stotelių įrengimo Lietuvoje poreikių planus", - sakė E. Tamariūnas.

Specialistas pridūrė, kad Lietuvoje yra 21 295 km valstybinės reikšmės kelių ir daugiau kaip 18 000 Keleivinio transporto sustojimo vietų. "Kelių taisymas, rekonstrukcija priklauso nuo Kelių priežiūros ir plėtros programos finansavimo galimybių, o stotelių tipas parenkamas, vadovaujantis kelių projektavimo normomis ir taisyklėmis, Kelių eismo taisyklėmis", - pažymėjo Kelių direkcijos atstovas.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Ert

2018-10-09   20:43

IP: 78.57.203.164

Taip jau būna kaip valdo iš palenkio.

kalotiškis

2018-10-09   19:35

IP: 78.61.189.152

gyventojai - rinkime parašus pereiti pas Klaipėdą. Visiems bus geriau

V.

2018-10-09   14:36

IP: 193.219.76.238

Perduokite Naująją Kalotę Klaipėdai ir visos problemos bus išspręstos. Tiktai taip. Gargždams jūs nerūpite.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Šiandien 17 val. labai svarbias LKL rungtynes Panevėžyje su vietos "Lietkabeliu" žais...

Stebėkime "Neptūno" varžybas kartu - "Alyne" nuotrauka, foto

Dienraščio "Vakarų ekspresas" redakcija tęsia konkursą "Automobilių statymo ypatumai". 

Vakarų Lietuvos automobilių statymo ypatumai nuotrauka, foto

Dienraščio "Vakarų ekspresas" redakcija tęsia konkursą "Automobilių statymo ypatumai". 

Vakarų Lietuvos automobilių statymo ypatumai nuotrauka, foto

Klaipėdos miesto savivaldybės administracija planuoja tobulinti Miesto tvarkymo ir švaros taisykles –...

Bręsta draudimas maitinti paukščius nuotrauka, foto

Stebėkime "Neptūno" varžybas kartu - "Alyne" nuotrauka, foto

Klaipėda, Šiandien 17 val. labai svarbias LKL rungtynes Panevėžyje su vietos "Lietkabeliu" žais...

Girtas karys įsilaužė į sveikatingumo centrą nuotrauka, foto

Kriminalai, 2019-04-21, apie 19 val. 06 min. Klaipėdos apskr. VPK gautas pranešimas, kad...

Valda Bičkutė: „Intuityvi mityba – mano arkliukas“ nuotrauka, foto

Sveikata, Vilniaus mažojo teatro aktorę Valdą Bičkutę (38 m.) esame pratę matyti...

Vakarų Lietuvos automobilių statymo ypatumai nuotrauka, foto

Klaipėda, Dienraščio "Vakarų ekspresas" redakcija tęsia konkursą "Automobilių statymo ypatumai". 

Klaipėda, Paskelbta prieš 38 min.

Kriminalai, Paskelbta prieš 54 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...