2018 m. gruodžio 12 d. 17:20 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Paviljonas stotelėje - neišsprendžiama problema?

(4)

Paviljonas stotelėje - neišsprendžiama problema? nuotrauka, foto

LAIKAS. Vienuolika metų žmonės neišprašo, kad Kretingalės stotelės vietoje būtų įrengtas paviljonas.

© Asmeninio albumo nuotr.

Kiekvieną rytą tamsoje, košiami vėjo ir merkiami lietaus, rizikuodami gyvybėmis vaikai laukia atvažiuojančio autobuso Kretingalės stotelėje, kuri yra Medelyno gatvėje, ties Naująja Kalote (Klaipėdos r.). Vienoje kelio pusėje stotelė yra Klaipėdos rajono, kitoje - Klaipėdos miesto teritorijoje, tačiau vietos gyventojai jau vienuoliktus metus neišprašo, kad autobuso sustojimo vietoje būtų įrengtas paviljonas.

"Apie 10 vaikų būrelis kiekvieną rytą laukia į mokyklą vežančio autobuso Kretingalės stotelėje. Autobuso stotelę žymi tik stulpas: nei būdelės, nei suoliuko, nei apšvietimo. Kretingalės stotele naudojasi vadinamosios Naujosios Kalotės, Purmalių gyventojai. Tai Kalotės naujakuriai, dauguma - šeimos su vaikais. Gyvenvietė plečiasi ir žmonių vis daugiau, tačiau nėra nei darželio, nei mokyklos, nei sveikatos centro. Visi gyventojai važiuoja dirbti ir mokytis į Klaipėdą. Naudojamės miesto komunikacijomis: dujų, elektros, vandens bei nuotekų tinklais, tačiau priklausome Klaipėdos rajonui, Kretingalės seniūnijai. Deja, jai mūsų problemos nerūpi", - guodėsi Naujosios Kalotės gyventojas Igoris Kniaževas.

"Ne mūsų kelias"

Kretingalės seniūnas Žigintas Narmontas, išgirdęs problemą dėl stotelės, atsakė, kad seniūnijai nepriklauso keliai, ir nukreipė į Klaipėdos rajono savivaldybę.

Klaipėdos rajono savivaldybės Statybos ir kelių priežiūros skyriaus vyriausioji specialistė Reda Palaimienė teigė, kad Kretingalės stotelė yra krašto kelyje, kuris priklauso Lietuvos automobilių Kelių direkcijai prie Susisiekimo ministerijos.

"Kreipėmės į Kelių direkciją, kad būtų įrengtas paviljonas stotelėje, tačiau gavome atsakymą, jog tai bus padaryta tik tada, kai bus rekonstruojamas kelias, nes atskiros priemonės paviljonams įrengti Kelių direkcija neturi. Mums jų kelio juostoje Kelių direkcija nieko daryti ar statyti neleidžia", - tvirtino pašnekovė.

Klaipėdos vicemeras Artūras Šulcas tvirtino tą patį. "Problema mums žinoma. Jeigu tai būtų mūsų kelias, per mėnesį problema būtų išspręsta. Krašto kelyje Klaipėdos miesto savivaldybė neturi galių. Prieš savaitę šį klausimą aptarėme savivaldybės departamentų direktorių pasitarime. Bandysime tartis su Kelių direkcija, kad leistų įrengti paviljoną, nes ten stoja mūsų miesto transportas. Paviljono Kretingalės stotelėje paprastai nepastatysi - reikia rengti techninį projektą, nes šiuo metu toje stotelėje nėra net įvažos autobusui. Ji tikrai neatrodo saugi, tačiau jeigu ją visai panaikintų ir vaikams tektų kulniuoti iki kitų stotelių neapšviestu kelkraščiu, pavojus būtų dar didesnis", - svarstė A. Šulcas.

Renka informaciją

Automobilių kelių direkcijos specialistas ryšiams su žiniasklaida Evaldas Tamariūnas pasiteisino, jog Kelių direkcija tik praėjusių metų pabaigoje patikėjimo teise perėmė valstybinių kelių valdymą iš Valstybės įmonių (kurios susibūrė į vieną centralizuotą VĮ "Kelių priežiūra"), ir Direkcijai nebuvo perduota informacija apie gyventojų prašymus.

"Šiuo metu Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos renka informaciją apie pageidavimus taisyti (remontuoti), statyti autobusų stoteles su paviljonais valstybinės reikšmės keliuose, įskaitant siūlymą įrengti Naujojoje Kalotėje stotelę (Kretingalėje) su paviljonu valstybinės reikšmės krašto kelyje Nr. 168 Klaipėda-Kretinga. Surinkusi informaciją, Kelių direkcija duomenis suklasifikuos pagal darbų rūšis (darbai atliekami rekonstravimo metu pagal bendrą kelio ruožo projektą ar kelio taisymo metu) ir spręs, ar gali ir kokiu būdu įgyvendinti keleivinio transporto stotelių įrengimo Lietuvoje poreikių planus", - sakė E. Tamariūnas.

Specialistas pridūrė, kad Lietuvoje yra 21 295 km valstybinės reikšmės kelių ir daugiau kaip 18 000 Keleivinio transporto sustojimo vietų. "Kelių taisymas, rekonstrukcija priklauso nuo Kelių priežiūros ir plėtros programos finansavimo galimybių, o stotelių tipas parenkamas, vadovaujantis kelių projektavimo normomis ir taisyklėmis, Kelių eismo taisyklėmis", - pažymėjo Kelių direkcijos atstovas.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Ert

2018-10-09   20:43

IP: 78.57.203.164

Taip jau būna kaip valdo iš palenkio.

kalotiškis

2018-10-09   19:35

IP: 78.61.189.152

gyventojai - rinkime parašus pereiti pas Klaipėdą. Visiems bus geriau

V.

2018-10-09   14:36

IP: 193.219.76.238

Perduokite Naująją Kalotę Klaipėdai ir visos problemos bus išspręstos. Tiktai taip. Gargždams jūs nerūpite.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Pirmadienį oficialiai baigėsi rinkimų komitetų ir savarankiškų politinės kampanijos dalyvių registravimas. Klaipėdoje...

Komitetai sudrums politinę ramybę Klaipėdoje? nuotrauka, foto

Šiandien Klaipėdos apygardos prokuratūroje buvusiam Klaipėdos miesto tarybos nariui V. T. buvo...

V. Titovui prokurorai įteikė pranešimą apie įtarimą nuotrauka, foto

Iš Dariaus Vaičekausko vadovaujamos asociacijos Meno kūrėjų sąjungos uostamiesčio Savivaldybė sieks susigrąžinti...

Menų zonos kūrėjams - pagaliai į ratus nuotrauka, foto

Antradienio vakarą pilnutėlėje "Švyturio" arenoje klaipėdiečiai pirmieji pamatė antrąją "Roko simfoniją ant...

Ugningas šou ant ledo: uždainavo pats Povilas Vanagas nuotrauka, foto

Komitetai sudrums politinę ramybę Klaipėdoje? nuotrauka, foto

Klaipėda, Pirmadienį oficialiai baigėsi rinkimų komitetų ir savarankiškų politinės kampanijos dalyvių registravimas. Klaipėdoje...

Andrejaus Sacharovo premija - EP spaudimas Rusijai nuotrauka, foto

Pasaulis, Andrėjaus Sacharovo premijos už žodžio laisvę suteikimas Rusijoje kalinamam ukrainiečiui režisieriui, politiniam...

Ko lietuviai šiemet dažniausiai ieškojo „Google“? nuotrauka, foto

IT, Kiekvienais metais kompanija „Google“ paviešina tendencingiausius paieškų sąrašus. Juose matomi rezultatai atskleidžia,...

Palangos oro uostas aptarnavo 300000-ąjį keleivį nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, 2018-uosius Palangos oro uostas palydi ilgai lauktu rekordu – čia buvo aptarnautas...

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Pasaulis, Paskelbta prieš 1 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...