2019 m. birželio 15 d. 23:32 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Pašto likimas vis dar įstrigęs nežinioje

(6)

2019-03-23, 12:01

Jolita BAIKAUSKAITĖ

Pašto likimas vis dar įstrigęs nežinioje nuotrauka, foto

NEŽINIA. Beveik dvejus metus Lietuvos paštas sprendžia, ką daryti su vadinamojo Balandžių pašto pastatu.

© Redakcijos archyvo nuotr.

Beveik dvejus metus sprendžiama, ką daryti su nenaudojamu ir miesto širdyje esančiu Lietuvos paštui priklausančiu vadinamuoju Balandžių paštu. Savivaldybė buvo pateikusi prašymą Lietuvos paštui pirkti šį pastatą, tačiau planai šioje vietoje ir sustojo.

Lietuvos pašto Korporatyvinių reikalų departamento vadovė Vaida Budrienė dienraščiui "Vakarų ekspresas" pasakojo, kad Lietuvos pašto strategijoje numatyta, jog įmonė šiuo metu turi per daug nekilnojamojo turto, nereikalingo pašto veiklai vykdyti. Todėl šiuo metu vykdomas visų nenaudojamų pastatų turto vertinimas ir ypač tų, kurie yra kultūros paveldas.

"Vadinamasis Balandžių paštas taip pat yra paveldosauginis pastatas. Šiuo metu yra vertinamos ir šios patalpos. Kai įvyks įvertinimas, valdyba nuspręs, ką toliau daryti. Vienas iš pasirinkimų yra tą pastatą parduoti aukcione. Kadangi Lietuvos paštas yra akcinė bendrovė, jai galioja tik akcinių bendrovių įstatymas, tad mes negalime atiduoti ar kitaip perleisti to turto kitam subjektui. Vienintelis teisiškai įmanomas kelias yra tik skelbti aukcioną", - teigė V. Budrienė.

Pasak pašnekovės, tikimasi, kad šių metų pabaigoje Balandžių pašto pastatas bus įvertintas ir bus galima imtis tolesnių veiksmų.

"Buvo priimtas Tarybos sprendimas dėl šio pašto įsigijimo. Kai Lietuvos paštas pradėjo tvarkyti visą savo nekilnojamąjį turtą, jie nusprendė ir atsiuntė mums pranešimą, kad planuoja savo turtą pardavinėti aukcione. Pagal įstatymą Savivaldybės negali dalyvauti aukcionuose ir įsigyti turtą. Todėl Taryboje buvo paruoštas sprendimas nebevykdyti procedūrų dėl šio objekto įsigijimo, tačiau Taryboje šiam įsigijimo sprendimui buvo nepritarta. Tad manau, būtų logiška mums dar kartą Tarybai teikti prašymą, kad sprendimą dar kartą peržiūrėtų", - komentavo Savivaldybės administracijos direktorius Saulius Budinas.

Pašnekovo teigimu, visada norisi, kad tokiose situacijose viskas vyktų skaidriai. Paštas ir pašto veikla nepriklauso Savivaldos funkcijai. O kalbant apie pašto nusipirkimą, miestiečių pinigai turėtų būti leidžiami atsakingai ir ten, kur labiausiai reikia pačiam miestui.

"Paskutiniai mūsų atlikti žingsniai - pateiktas Tarybai prašymas įsigyti tą pastatą. Šis sprendimas vis dar yra galiojantis. O iš Lietuvos pašto daugiau negavome jokių pasiūlymų. Paskutinis jų pasiūlymas Savivaldybei buvo nusipirkti pastatą. Kiek girdėjau, Lietuvos paštas ruošiasi skelbti aukcioną, bet jokių pranešimų iš jų apie tai negavome", - antrino Savivaldybės Turto skyriaus vedėjas Edvardas Simokaitis.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Nord

2019-03-24   07:55

IP: 185.11.26.161

Rytų Lietuvos ainiams "griuvena", klaipėdiečiams istorinis miesto paveldas. Na jo, daugiau "maksimų", daugiau parkingų, visą kitą ko į pilvą ar į kišenę neįsidėsi, "dzin" į savartyną?

molodecgolicinas

2019-03-23   18:46

IP: 185.11.26.161

čepuliui kaip su varskiniu mikiu per snuki....

Gysla

2019-03-23   18:27

IP: 86.100.64.20

Atiduokime tą griuveną bet kam, ir tegul daro, ką nori. O mes užsiimkime Tilžės gatve, Šilutės plentu, parkavimo vietomis mieste, ir t.t.- miestas dūsta. Girdite, miesto vadovai?

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Atstumas - tas pats, o štai kainos - skirtingos. Tuo nepatenkinti taksi...

A juostoje gali atsirasti ir taksi nuotrauka, foto

Šiemet birželio 17 d. Klaipėdos elektrinei sukanka 90 metų. Šia proga kalbėjomės...

Klaipėdos elektrinei - 90 metų nuotrauka, foto

Senamiesčio Tiltų ir Žvejų gatvių gyventojai šių metų pradžioje ėmė skųstis padidėjusiu...

Tilto dundesys toliau žadins gyventojus nuotrauka, foto

Dienraščio "Vakarų ekspresas" redakcija tęsia konkursą "Automobilių statymo ypatumai". 

Vakarų Lietuvos automobilių statymo ypatumai nuotrauka, foto

D. Grybauskaitės dešimtmetis: ko turėtų vengti prezidentės įpėdinis? nuotrauka, foto

Skaitytojų ekspresas, Dalios Grybauskaitės dešimtmetis Lietuvos prezidento poste visuomenės nuomonės formuotojų, o vėliau ir...

Sovietinė Palanga: diskoteka ir bausme naktį įžengus į pliažą nuotrauka, foto

Skaityk dabar, Visi keliai vėlyvojo sovietmečio vasarą vesdavo į Palangą. 

Kas taip suerzino jaunąjį Landsbergį? nuotrauka, foto

Nuomonės, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) partija pranešė, kad rugsėjo 8-ąją Žiemgalos...

Agluonėnuose duris atvėrė grožio salonas nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Agluonėnuose skleidžiasi grožio paslaugų žiedas. Praėjusią savaitę Priekulės gatvėje duris atvėrė salonas...

Skaitytojų ekspresas, Paskelbta prieš 3 val.

Skaityk dabar, Paskelbta prieš 4 val.

Nuomonės, Paskelbta prieš 4 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 5 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...