2019 m. kovo 25 d. 20:10 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Pamatę, ką išdarinėja statybininkai, klaipėdiečiai griebėsi už galvų

(4)

Pamatę, ką išdarinėja statybininkai, klaipėdiečiai griebėsi už galvų nuotrauka, foto

PLUŠA. Kieme plušant darbininkams gyventojai su nerimu laukia darbų pabaigos - nežinia, ar bus patogu visiems.

© Jono VALAIČIO nuotr.

"Ką mums daryti?" - susiėmę už galvų klausia kiemo renovacijos laukę, tačiau jai prasidėjus žado netekę klaipėdiečiai.

Šalia Valstybinio jūrų uosto direkcijos esančio I. Kanto gatvės 21 namo gyventojai apsidžiaugė, kai šį rudenį pagaliau buvo pradėtas tvarkyti šalia pastato esantis ištrupėjęs kiemas. Tačiau laimė greitai išgaravo. Nors tris ketvirtadalius namo supa remontuojama automobilių stovėjimo aikštelė, likęs ketvirtis, sako gyventojai, paliktas likimo valioje.

Pamatę, kokius darbus kieme išties atlieka statybininkai, gyventojai susirado ir jų planą. O susiradę, jau susiėmė už galvos.

Name yra keturios laiptinės, trijų iš jų gyventojai, išėję į kiemą, po remonto darbų galės žingsniuoti sutvarkytu šaligatviu. Tačiau pašnekovai skundžiasi, kad paskutinės, ketvirtos, laiptinės namo gyventojai tokios prabangos ir toliau neturės, nors darbai apmokėti iš visų gyventojų pinigų.

"Tai nėra viso namo kiemo kapitalinio remonto darbai, tačiau su gyventojais buvo ne kartą kalbėta, kad ir ties paskutiniu įėjimu bus įrengti pėsčiųjų takai, kuriais jie galės saugiai pasiekti automobilių stovėjimo vietas", - paaiškino Klaipėdos miesto savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vyriausioji specialistė Nijolė Vedeikienė.

Tačiau kalbėta nebuvo, sako gyventojai. O ir šias kalbas jie vertina skeptiškai.

"Vakarų ekspresas" apsilankė namo, kuriame vyksta remonto darbai, kieme. Prie paskutiniosios, su automobilių stovėjimo aikštele jau nesiribojančios, namo laiptinės susirinkę gyventojai kalbėjo kone vienu balsu - pinigai kiemui tvarkyti paleisti kone vėjais.

Jie norėtų, kad automobilių stovėjimo aikštelė apimtų visą kiemą, mat taip būtų sutvarkytas ir įėjimas į jų laiptinę. Anot jų, dabar būtent prie šios laiptinės lyjant lietui nuteka daug vandens, vieta būna apsemta.

Tačiau Savivaldybės atstovai ramina - taką prie įėjimo sutvarkys. Tiesa, nors remontas - ne viso namo kapitalinis, darbams skirta solidi 70 tūkst. eurų suma.

"Už šią sumą pakloti lietaus nuotekų tinklai, rekonstruoti ryšių tinklai, bus įrengtos dangos", - pasakojo N. Vedeikienė.

Tiesa, specialistė turi darbo ir patiems namo gyventojams.

"Likusią žaliąją veją turėtų tvarkyti ir patys gyventojai - išsivežti susandėliuotas statybines medžiagas ir panašiai", - apie zoną, esančią tiesiai prieš ketvirtos namo laiptinės įėjimą, komentavo ji.

"Nesudėtingas statinys", - apie darbų projektą rašoma "Vakarų ekspreso" turimuose Savivaldybės dokumentuose.

Tačiau, gyventojų teigimu, nors pats statinys nesudėtingas, susikalbėti su pačia Savivaldybe - gana sudėtinga.

Prie I. Kanto g. 21 namo kalbinti gyventojai guodėsi, jog net rinko parašus ir parašė raštą Savivaldybės Miesto tvarkymo skyriui. Bet, teigė jie, šis raštas - lyg žirniai į sieną.

"Kiek anksčiau I. Kanto g. 21 kieme buvo įrengtas apšvietimas, šiuo metu įrengiama automobilių stovėjimo aikštelė. Automobilių stovėjimo vietų įrengimas projektuojamas atsižvelgiant į galiojančius planavimo dokumentus, požeminių tinklų išdėstymą, higienos normas ir kt. Kiekviename kieme turi būti išsaugomi tam tikri želdinių plotai (medžiai, veja), todėl aikštelė buvo projektuojama tokio dydžio, kad atitiktų šiuos reikalavimus", - komentavo N. Vedeikienė.

Ji teigė, kad dar 2016 metų pabaigoje Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu buvo patvirtintas Priemonių planas Klaipėdos miesto daugiabučių namų kiemų infrastruktūros gerinimo 2016-2018 metų programai įgyvendinti. Darbai I. Kanto g. 21 namo kieme - būtent šio plano dalis.

"Priemonių plane numatytas apšvietimo kiemuose projektavimas ir įgyvendinimas, želdinių tvarkymas, automobilių stovėjimo aikštelių įrengimas, praplėtimas", - sakė N. Vedeikienė.

 

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

gyventoja

2018-12-08   21:59

IP: 85.232.128.58

renovacija gyventojams tikras vargas nezinau kas dziaugiasi ju darbais isardo ir palieka kas sugalvojo toki zodi renovacija

2018-12-08   13:15

IP: 197.210.52.68

Priimkime jums pinigų, kurių reikia šiandien! Mes padėjome žmones iš visų gerų ir blogų kreditų tipų gauti patvirtinimą dėl neužtikrintų asmeninių paskolų nuo 2002 m. Ne kredito OK! Blogas kreditas gerai! Bankrotas Gerai! Galite gauti patvirtinimą, net jei jau esate uždaryta, teismo sprendimai, arešto orderiai ir (arba) turto grąžinimas! Skolintojai, su kuriais dirbame, siūlome įvairias įperkamas paskolų programas kiekvienam biudžetui. Galite naudoti savo finansavimą, kad atitiktų jūsų poreikius. Mūsų procesas yra greitas, paprastas ir jūsų privatumas yra saugus. Mes galime gauti jums reikalingą finansavimą per mažiau nei 24 valandas susisiekite su mumis per: consumeraffairsloan@gmail.com

hmm

2018-12-07   21:22

IP: 86.100.23.16

Darbininkai dirba ir tiek. Nelabai supratau ko tie gyventojai griebiasi už galvų? Iš visų mūsų mokėtojų pinigų jiems gerbūvį tvarko, na tai džiaukitės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis, vertindamas susisiekimo...

Sveikina ministro principingumą dėl A. Vaitkaus nuotrauka, foto

Klaipėdos jūrų uosto vadovo Arvydo Vaitkaus atleidimas yra kerštas už  dalyvavimą...

„Arvydo Vaitkaus atleidimas - kerštas už rinkimus“ nuotrauka, foto

Dienraščio "Vakarų ekspresas" redakcija tęsia konkursą "Automobilių statymo ypatumai". 

Vakarų Lietuvos automobilių statymo ypatumai nuotrauka, foto

Klaipėdos jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Arvydas Vaitkus atleistas iš posto,...

Atleidžiamas Klaipėdos uosto vadovas A. Vaitkus nuotrauka, foto

"Maisto banko" akcijoje dosniausi - klaipėdiečiai nuotrauka, foto

Klaipėda, "Klaipėdiečių širdis yra didelė. Tai tarsi gerumo šventė", - pasibaigus pavasarinei "Maisto...

Laiptinės gyventojus gąsdina šuo nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Vienos Kretingos daugiabučio Savanorių g. Nr. 3A laiptinės gyventoja Zofija piktinosi, kad...

Sveikina ministro principingumą dėl A. Vaitkaus nuotrauka, foto

Klaipėda, Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis, vertindamas susisiekimo...

„Arvydo Vaitkaus atleidimas - kerštas už rinkimus“ nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdos jūrų uosto vadovo Arvydo Vaitkaus atleidimas yra kerštas už  dalyvavimą...

Klaipėda, Paskelbta prieš 10 min.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 2 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 2 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...