2018 m. rugsėjo 23 d. 13:21 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Pajudėjo Slengių parapijos bažnyčios statybos

(6)

Pajudėjo Slengių parapijos bažnyčios statybos nuotrauka, foto

STATO BOKŠTĄ. Kylančios 8 kolonos - būsimos bažnyčios bokšto pradžia.

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Klaipėdos rajone prie Slengių kapinaičių ėmė kilti naujos bažnyčios sienos. Nors, pasak Slengių parapijos klebono Viktoro Daujočio, kol kas neturima visos reikiamos sumos, viliamasi, kad kitais metais parapijiečiai jau galės melstis naujojoje bažnyčioje.

"Bažnyčia statoma geros valios aukotojų ir rėmėjų lėšomis. Neturime tiek pinigų, kad galėtume bažnyčią pastatyti vienu ypu, bet tikimės, kad žmonės, matydami realius darbus, ir toliau savo aukomis palaikys šią idėją", - sakė V. Daujotis.

Pasak jo, šiemet iki žiemos sezono pradžios planuojama pastatyti bažnyčios sienas ir uždengti stogą. Skaičiuojama, kad tam prireiks 200 tūkst. eurų. Kitais metais būtų galima pradėti ir vidaus įrangos darbus, kuriems prireiks panašios pinigų sumos.

"Tiesą sakant, kol kas neturime visų reikiamų lėšų ir pirmajam etapui", - pripažino klebonas.

Visgi V. Daujotis džiaugėsi, kad šiais finansiškai nelengvais laikais žmonės noriai aukoja gražiam tikslui. Didžioji dalis lėšų bažnyčiai statyti surinkta iš parapijiečių, šiek tiek prisidėjo verslo struktūros, dalį lėšų skyrė ir Klaipėdos rajono savivaldybė.

"Kol kas strateginių, generalinių rėmėjų neturime. Suprantama, juk šiuo atveju galime kalbėti tik apie dvasinę grąžą, kai prisidedi prie kilnaus tikslo arba tokiu būdu nori atsidėkoti Dievui už gyvenimo sėkmę. Ir Šventajame Rašte parašyta, kad aukojama turi būti iš tyros širdies. Geras darbas per prievartą nėra geras darbas", - kalbėjo klebonas.

Dabar Slengių parapijos gyventojai renkasi Ginduliuose, Liepų g. 15, buvusios bibliotekos patalpose įrengtoje laikinoje koplyčioje.

"Smagu yra tai, kad jau ir dabar šioje parapijoje yra tikinčiųjų bendruomenė, tad tikrai nėra tokios utopijos, kad pasistatysime bažnyčią ir tik tada pradėsime rinkti žmonės. Tikinčių žmonių čia gyvena daug ir jiems ši bažnyčia labai reikalinga", - sakė V. Daujotis.

Telšių vyskupijos interneto svetainėje pasakojama, kad Slengių parapijos bažnyčią šioje vietoje buvo nuspręsta statyti dar 2010 m. Tų metų gegužės 25 d. buvo pašventintas būsimos bažnyčios kryžius ir buvo pradėtas rengti projektas. Jo autorius - architektas Audrius Klioštoraitis.

2016 m. rugsėjo 21-ąją, Šv. Mato evangelisto dieną, Telšių vyskupas Jonas Boruta SJ pašventino naujai statomos bažnyčios pamatus ir kertinį akmenį altoriaus vietoje.

Slengių parapija Telšių vyskupo dekretu buvo įkurta 2015 m. pradžioje. Jai priklauso Slengiai, Ginduliai, Klausmyliai, Mazūriškės, Leliai, Klemiškė I, Klemiškė II, Trušeliai, Klipščiai, Aukštkiemiai, Gvildžiai. Iki tol šios naujakurių teritorijos priklausė Klaipėdos miesto parapijoms, vėliau Plikių parapijai.

NORAI. Planuojama, kad iki žiemos sezono pradžios pavyks pastatyti bažnyčios fasadą ir uždengti stogą. Tiesa, šiems darbams atlikti dar nėra surinkta visa reikiama pinigų suma. Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

2018-09-02   10:26

IP: 188.69.193.190

na ir komentarai,juk nieks neprievartauja eit ar neit į tas bažnyčias,čia savo noru pribręsrta žmonės,jei jam reik-eina,o smerkt nereikėtų,kad nereiktų tam verslininkui keliais atsiklaupus apie ją šliaužiot

Pavyzdys

2018-09-01   08:47

IP: 85.232.129.80

Statybininku pr. pastatyta grazuole sentikiu cerkve......isiamzino vienas i zymiu klaipedieciu, pagarba. O kaip cia, turtuoliu pilnos apylinkes, ziuresime, lauksime.Nejaugi kataliku baznyciai niekas nenori funduoti?

jo jo

2018-08-31   16:50

IP: 82.135.211.128

vietelė gera, puikiai kunigėlis prisigrybaus..:D)

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

2018-09-22, vykstant regatai Baltijos jūroje, 14:08 val. buvo gautas pranešimas, kad ties...

Ligoninėje mirė ir jauna įgulos narė nuotrauka, foto

Šeštadienį įvykusios nelaimės metu, kuomet per regatą į nelaimę pateko 8...

Įguloje buvusių tėvo ir sūnaus paieška nutraukta nuotrauka, foto

Mokslo pasaulis trina rankas: pietinėje uostamiesčio dalyje, vienoje kuršių senovės gyvenviečių,...

Vikingų epochos radiniai vis garsina Klaipėdą nuotrauka, foto

Šeštadienį į Baltijos jūrą iš Klaipėdos uosto išplaukė 9 jachtos. Dvi dienas...

Planuojama regatą nutraukti nuotrauka, foto

Klaipėdietis Kretoje rado lobį nuotrauka, foto

Kelionės, Klaipėdiečio Manto Lomonosovo atostogos Kretoje galėtų tapti nuotykių filmo siužetu. Nardydamas vienoje...

Benamis dūrė moteriai į pilvą nuotrauka, foto

Kriminalai, 2018-09-22, 19:12 val., Butkų Juzės g. Klaipėdoje nepažįstamas vyras sukonfliktavo su moterimi...

Ligoninėje mirė ir jauna įgulos narė nuotrauka, foto

Klaipėda, 2018-09-22, vykstant regatai Baltijos jūroje, 14:08 val. buvo gautas pranešimas, kad ties...

Įguloje buvusių tėvo ir sūnaus paieška nutraukta nuotrauka, foto

Klaipėda, Šeštadienį įvykusios nelaimės metu, kuomet per regatą į nelaimę pateko 8...

Kelionės, Paskelbta prieš 1 val.

Kriminalai, Paskelbta prieš 1 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 2 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 3 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...