2019 m. sausio 23 d. 05:45 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Paaitrino artimojo netektį

(3)

Paaitrino artimojo netektį nuotrauka, foto

NELAIMĖ. Su vienu iš praėjusią savaitę žuvusių darbuotojų artimieji jau atsisveikino.

© VLG nuotr.

Praėjusią savaitę skaudaus incidento metu uosto įmonėje žuvusio darbuotojo artimieji vylėsi, kad savaitgalį galės su juo atsisveikinti. Vis dėlto pirmadienį jie sakė dar nežinantys, kada atgaus žuvusiojo palaikus.

Nukritus demontuojamo krano kabinai ketvirtadienį Klaipėdoje žuvo du žmonės. Su vienu jų artimieji jau atsisveikino savaitgalį, o antrasis pirmadienį vis dar buvo Valstybinės teismo medicinos tarnybos ekspertų rankose. Pasak pastarųjų, vyksta tyrimas ir žuvusiojo kūnas bus perduotas artimiesiems jį pabaigus.

Žurnalistams žuvusiojo sesuo Birutė guodėsi, kad šeimai buvo žadėta kūną grąžinti penktadienį, tačiau esą vėliau buvo pasakyta, kad tyrimas dar nebaigtas.

Skaudžią netektį išgyvenantys artimieji teigė, kad toks keistas medicinos ekspertų elgesys dar labiau skaudina.

"Su broliene penktadienį nuvažiavome, nes buvo pasakyta, kad bus ekspertizė iš ryto ir galėsime kūną pasiimti. Bet buvome išbartos seselės. Žodžiai buvo tokie, kad vieną atiduos anksčiau, kitą vėliau, bet esmė buvo, kad penktadienį. Nuvažiavome į bažnyčią, sutarėme ir su įmone, kuri turėjo pasirūpinti palaikais. Vėliau jau brolienė paskambino, kad kūno negausime. Broliuko bendradarbio kūną atidavė dar penktadienį. Šįryt sakiau, kad sėdėsiu tol, kol atiduos kūną", - pirmadienį pasakojo Birutė.

Pasak moters, buvo paaiškinta tiek, kad vyksta ekspertizė. Šeimos draugė Virginija teigė, kad toks elgesys panašus į pasityčiojimą. Esą netikėta artimojo žūtis ir taip yra didelis išbandymas, tad norima ir deramai atsisveikinti, o toks vilkinimas tik aitrina žaizdą.

"Jis buvo žiauriai geras žmogus, labai tvarkingas, padorus ir puikus. Taip gaila žmogaus, kad ne tas žodis", - kalbėjo pašnekovės.

TEISMO ekspertai sako, kad spaudimo ekspertizę atlikti greičiau sulaukia ne tik iš artimųjų, bet ir ritualinių paslaugų įmonių.

"Fotolia" nuotr.

Teismo medicinos ekspertas, laikinai einantis Valstybinės teismo medicinos tarnybos Klaipėdos skyriaus vedėjo pareigas, Gintautas Paulikas teigė, kad žuvusiojo artimiesiems nebuvo žadėta palaikus atiduoti penktadienį. Esą tokią datą galėjo pažadėti ritualinių paslaugų įmonė, tačiau ekspertai pirmiausia turi atlikti išsamų tyrimą.

"Penktadienį pradėtas tyrimas. Kadangi yra daugybiniai sužalojimai, sudėtingas atvejis, yra policijos užduotis, pateikti klausimai, į kuriuos turime atsakyti ir išsamiai ištirti kūną. Kūnas pradėtas tirti penktadienį, bet dėl darbo laiko stokos, kadangi įstaiga yra biudžetinė, valstybinė, tyrimas buvo atidėtas šiai dienai. Tyrimas yra tęsiamas. Kai jis bus baigtas, artimieji gaus mirties liudijimą ir galės kūną perduoti atlikti ritualinėms paslaugoms", - pirmadienį paaiškino G. Paulikas.

Pasak jo, net tuo pačiu metu atvežti palaikai gali būti ištirti skirtingu metu, nes jie registruojami, įtraukiami į eilę ir pagal eilę atliekamos ekspertizės.

Ekspertizių atlikimo laikas priklauso ir nuo eksperto darbo tempo bei patirties. G. Pauliko teigimu, žuvusiųjų minėto incidento metu palaikus tyrė skirtingi ekspertai.

"Kiekvienas atvejis yra individualus, Kalbant apie kiekvieno teismo eksperto darbo stilių ir tempą yra žmogiškasis faktorius, visa tai yra individualu. Vieno tempas galbūt yra spartesnis, gal jis turi daugiau patirties, kitas gal dirba lėčiau, kitaip sistemina duomenis. Tačiau siekiama atsakyti į tuos pačius užduotus klausimus. Kiekvienas ekspertas pateikia išvadą, kurią pasirašo ir už ją prisiima atsakomybę pagal Lietuvos Respublikos įstatymus, jeigu reikia, gina ją teismuose", - kodėl ekspertų darbe negali būti skubėjimo, aiškino G. Paulikas.

Pašnekovas sakė, kad dažnai sulaukiama spaudimo ekspertizę atlikti greičiau - spaudžia ne tik artimieji, bet ir ritualines paslaugas teikiančios įmonės. Pasak pašnekovo, ne tik prašoma paskubinti tyrimą, bet ir grasinama, ieškoma pažinčių aukštesnėse instancijose.

Laidojimo paslaugų įmonėse dirbantys "frankai krukai", pasak G. Pauliko, paima mirusiųjų artimųjų pinigus, pasižada viską suorganizuoti itin greitai, bet jeigu tyrimas dar nėra atliktas, ekspertai vaizduojami kaip blogi.

"Mes dirbame savo darbą. Pas mus nėra jokios korupcijos, nes yra kompiuterinė apskaitos sistema. Viskas daroma pagal eilę. Tyrimo eiga ir trukmė priklauso nuo žmogiškojo faktoriaus - kiekvienas dirba individualiai, savo tempu ir darbo laiku. Kažko nepaspartinsi", - reziumavo G. Paulikas.

Žymos: nelaimė darbe

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

idomiai

2018-12-18   20:35

IP: 78.61.175.29

Sigute, tu gal stebuklinga policininke ar teismo medicinos eksperte busi? Net nemaciusi kuno ivertinai yra ka tirti ar ne.

Sigute

2018-12-18   19:16

IP: 83.220.220.100

Suprantu ,kad tyrimas gali uztrukti ,kai yra ka tirti .Siuo atveju jokio kriminalo nera ,kalti tikrai ne darbuotojai ,uz ka sugalvota viena ju dar ir po mirties nubausti ?

2018-12-18   13:35

IP: 185.11.26.161

Na, jo minusas, kad yra kazino savininkas, o pliusas, kad atrodo tikrai myli Klaipėdą

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Vasario 14-17 d. Klaipėdos senamiestį nušvies jau penktasis Šviesų festivalis. Tamsą ir...

Šviesų festivalis - dar didesnis ir įspūdingesnis nuotrauka, foto

Pernai pradėtos statybos Klaipėdos rajono Slengių kaimo sklypuose Spindulio g. 7 ir...

Slengių gyventojai abejoja dviejų namų statybų teisėtumu nuotrauka, foto

Pirmadienį Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas lankėsi įmonės "Klaipėdos energija" teritorijoje ir...

Rekonstruoja šilumos katilines: ką pajus vartotojai? nuotrauka, foto

Per pastarąsias dvi savaites uostamiesčio medikai užfiksavo du mirties atvejus dėl šalčio.

Per dvi savaites - dvi šalčio aukos nuotrauka, foto

Suduotas smūgis šešėliniam statybos verslui nuotrauka, foto

Kriminalai, Po slapto tyrimo išaiškinta organizuota grupė asmenų, įtariama, vykdžiusi nesąžiningą verslą...

LSKL vicečempionai liko už finalo ketverto ribos nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos universiteto (KU) krepšinio komanda, praėjusį sezoną džiaugusis Lietuvos studentų krepšinio lygos...

Šviesų festivalis - dar didesnis ir įspūdingesnis nuotrauka, foto

Klaipėda, Vasario 14-17 d. Klaipėdos senamiestį nušvies jau penktasis Šviesų festivalis. Tamsą ir...

"Neptūno" laivas patikimai plaukia sėkmingu kursu nuotrauka, foto

Sportas, Dauguma, laimei, jau baigia pamiršti, kokioje baisioje finansinėje duobėje prieš metus buvo...

Kriminalai, Paskelbta prieš 6 val.

Sportas, Paskelbta prieš 10 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 11 val.

Sportas, Paskelbta prieš 11 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...