2019 m. gegužės 20 d. 00:02 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Oro užterštumas didėja, specialistai ragina saugotis

(16)

Oro užterštumas didėja, specialistai ragina saugotis nuotrauka, foto

NELAISTO? Nors valdininkai sako, kad pagrindinės miesto gatvės laistomos, klaipėdiečiai tuo abejoja.

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Ar Klaipėda pasiruošusi apsiginti nuo sausų ir karštų oro sąlygų sukelto užterštumo?

Kai kurie klaipėdiečiai įsitikinę - nepasiruošusi. Lietuvą pasiekus iš Sacharos dykumos pietų vėjų atneštoms dulkėms, miestiečiai raginami vengti būti lauke. Dar trečiadienį buvo pranešta, kad nosį ries ir Baltarusiją siaubiančių miškų gaisrų dūmai. Tiesa, ketvirtadienį gaisras aprimo, dūmų kvapas nebuvo aštrus.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras informavo, kad Klaipėdos mieste yra labai padidėjęs aplinkos oro užterštumas kietosiomis dalelėmis.

"Kietųjų dalelių koncentracija rytinėje miesto dalyje (Šilutės pl.) siekė 242,38 µg/m3 ir viršijo nustatytą ribinę vertę 4,85 karto (ribinė vertė - 50 µg/m3), centrinėje miesto dalyje (Bangų g.) - 163,90 µg/m3, nustatytą ribinę vertę viršijo 3,28 karto. Kietųjų dalelių vidutinės paros koncentracijos viršijimai Klaipėdos mieste buvo nustatyti ir šių metų balandžio 23 ir 24 d.: kietųjų dalelių vidutinės paros koncentracijos rytinėje miesto dalyje (Šilutės pl.) atitinkamai siekė 77 µg/m3 ir 239 µg/m3, balandžio 24 d. centrinėje miesto dalyje (Bangų g.) - 57 µg/m3 ir 160 µg/m3", - pranešime teigė Nacionalinio visuomenės sveikatos administratorė Aida Milienė.

Klaipėdos miesto Visuomenės sveikatos biuro atstovė Arūnė Eismontė teigia, kad miestuose didžiausią įtaką oro užterštumo padidėjimui turi teršalai, patenkantys į orą, dažnai dėl per silpno vėjo.

Kaip spręsti šią problemą? Miestiečiai sako, kad reikėtų vandeniu laistyti gatves, taip nekiltų dulkės, oro užterštumas sumažėtų. Miesto ūkio departamento direktorius Liudvikas Dūda informavo, kad gatvės laistomos. Tačiau socialiniuose tinkluose plinta pasipiktinimai, kad tai daroma nepakankamai, o kai kuriose gatvėse vandens niekas nepila.

"Po žiemos nenuvalytas ar blogai nuvalytas smėlis", "Keista, tačiau neteko matyti laistomų gatvių", - rašė klaipėdiečiai.

Apie tai, kad pagrindinės Klaipėdos gatvės turėtų būti drėkinamos intensyviau, prabilo ir A. Eismontė, tiesa, ji teigė, kad informacijos, kaip tai daroma, neturi.

Klaipėdos miesto savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vyriausioji specialistė Laima Jūrevičienė tikino, kad į oro sąlygas yra atsižvelgiama.

"Žvyruotos miesto gatvės nuo balandžio 1 dienos buvo palaistytos du kartus Kambro periodo požeminiu vandeniu (sūrimu). Nuo balandžio 17 dienos miesto pagrindinės asfaltuotos gatvės laistomos vandeniu kiekvieną dieną", - pasakojo ji ir pridūrė, kad pagrindinės miesto gatvės, kuriomis nukreipti pagrindiniai eismo ir pėsčiųjų srautai, nuolat šluojamos mechanizuotai.

Anot jos, pagrindiniai valymo darbai buvo atlikti dar vasarį, o gatvių vakuuminio šlavimo mašinos dirba ir šiuo metu. "Darbas vyksta purškiant vandenį ant valomo paviršiaus ir šlapias sąšlavas susiurbiant į konteinerį", - kalbėjo ji.

Tiesa, problemų kyla ne tik mieste, tačiau ir Klaipėdos rajone - trečiadienį gyventojai stebėjo tarp Klaipėdos ir Jokūbavo šalia kelio per Plikių kaimą kilusią milžinišką smėlio audrą.

"Į oro taršą jautriausiai reaguoja vaikai, senyvo amžiaus žmonės, nėščios moterys, sergantys lėtinėmis ligomis žmonės", - sakė Nacionalino visuomenės sveikatos centro Klaipėdos departamento vyresnioji patarėja Dalija Stasiuvienė.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Pogrindžio tiesa

2019-04-30   07:07

IP: 85.232.136.204

prie laiptinės rūkantys pagyvenę namo inteligentai šneka, kad smėlis neva iš Sacharos Klaipėdos gatvėse - apgailėtinas politikierių melas. iš tiesų tą smėlį lietuviškas vėjas atneša iš Marso dykumų, o klaikus dvokas, nuodijantis miestiečius kiekvieną vasarą atklysta iš dujų milžino Saturno. netiesa ir tai, jog gatvės mažai laistomos. viena visų gerbiama mūsų daugiabučio gyventoja dievagojosi dvi naktis iš eilės pro antro aukšto langą stebėdama senamiesčio gatveles savo akimis regėjusi nuo pusiaunakčio iki pat aušros it paklaikusį lakstantį merą su laistytuvu, ir šlapinantį netgi atokiausius senamiesčio skersgatvius.

Anonimas

2019-04-28   00:21

IP: 185.11.26.161

Man tai siutas ima kad darzeliuose vaikus i lauka veda, vaikai istinusiom akim namo grizta.

Klaipedietis

2019-04-27   16:35

IP: 185.11.26.161

Tikrai labai ziauru negalima eiti y lauka???

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Vieno pagrindinių "Vilties bėgimo" iniciatorių ir Klaipėdos Šventojo Pranciškaus Asyžiečio bažnyčios vienuolio...

"Vilties bėgime" svarbiausi ne kilometrai nuotrauka, foto

Dienraščio "Vakarų ekspresas" redakcija tęsia konkursą "Automobilių statymo ypatumai". 

Vakarų Lietuvos automobilių statymo ypatumai nuotrauka, foto

Nors gatvėse telkšo balos, Klaipėda bėga. Sekmadienį uostamiestyje vyksta tradicinis "Vilties bėgimas",...

Pirmieji "Vilties bėgimo" bėgikai džiaugėsi lietumi nuotrauka, foto

Brolis Benediktas kviečia rasti laiko ir atvykti į 12-ąjį  „Vilties bėgimą”, kuris...

Vilties bėgimas: "Jei neturėsi laiko – esi beturtis!" nuotrauka, foto

Su A.Guoga Centro partija turi daugiau už konservatorius nuotrauka, foto

Lietuva, Iš visų 17 į Europos parlamentą šiemet žygiuojančių partijų ir komitetų, daugiausia...

Internetu parsisiuntė akacijų ir vos išvengė kalėjimo nuotrauka, foto

Lietuva, Neseniai mokslus baigęs jaunuolis sėdo į teisiamųjų suolą už, atrodo, nekaltai...

Šilutės laiškininkai važinėja elektriniais dviračiais nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Šiaulių dviračių gamintoja „Baltik vairas“ pagal užsakymą Lietuvos paštui pagamino 210 elektrinių...

Probleminis vaiko elgesys kyla dėl konkrečios priežasties nuotrauka, foto

Psichologija, Visi esame susidūrę su netinkamu vaikų elgesiu, stengiamės pamokyti vaiką ar pabarti,...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...