2019 m. vasario 21 d. 20:40 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Oro taršos šaltinio paieškos

(5)

Oro taršos šaltinio paieškos nuotrauka, foto

KAS KALTAS? Pirmajame tarpžinybinės darbo grupės posėdyje nepaaiškėjo, kas kaltas dėl pietiniame miesto rajono gyventojus kankinančios smarvės.

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Vakar Klaipėdos miesto savivaldybėje įvyko pirmasis Operatyvaus reagavimo tarpžinybinės darbo grupės oro taršai ir triukšmui valdyti posėdis.

Pasak Savivaldybės administracijos direktoriaus Sauliaus Budino, norėta pasikeisti informacija su kontroliuojančiomis institucijomis ir galimai teršiančių įmonių: LEZ, Dumpiuose įsikūrusių KRATC, "Grigeo", "Branda LT", "Klaipėdos vanduo" atstovais, išsiaiškinti problemas ir ką miestas galėtų padaryti, kad situacija pasikeistų.

"Pradėjome daryti taršos monitoringą, jau turime 34 taškus Klaipėdos mieste", - teigė S. Budinas.

Jis pasidžiaugė, kad Nacionalinis visuomenės sveikatos centras savo tinklalapyje paskelbė specialią apklausą, leidžiančią žmonėms kreiptis dėl kvapų. Nuoroda į apklausą paskelbta ir Savivaldybės tinklalapyje.

Tam, kad būtų operatyviai reaguojama į skundus, pasak Savivaldybės administracijos direktoriaus, esą reikia keisti įstatymus.

"Įstatyminė bazė buvo sukurta gana seniai, taigi kai kurios normos yra pernelyg švelnios ir neatitinka šių dienų lūkesčių", - pastebėjo S. Budinas.

Tikimasi, kad kito posėdžio metu minėtų įmonių atstovai pristatys priemones, kurios leis išspręsti smarvės ir taršos problemas. Jei reikės, planuojama rengti posėdžius net du kartus per savaitę.

"Tikiuosi, kad kito posėdžio metu diskusija bus konstruktyvesnė ir bus galima judėti toliau", - po daugiau nei valandą trukusių diskusijų kalbėjo posėdžio pirmininkas.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Klaipėdos departamento Visuomenės sveikatos saugos kontrolės skyriaus vedėja Asta Šlepetienė atkreipė dėmesį, kad minėta nuoroda buvo sukurta tam, kad būtų lengviau rinkti informaciją iš gyventojų.

"Sulaukiame nemažai skundų, kad specialistai nekelia ragelio, neatrašo ar nereaguoja, tad nusprendėme žmonėms pateikti specialią anketą, kurioje jie galėtų pateikti informaciją", - kalbėjo A. Šlepetienė.

Tikimasi, kad gyventojų pranešimai aiškiau iliustruos, iš kur sklinda smarvė. Galbūt pasirodys, kad šaltinis - visai ne Dumpiai.

"Patiems teko domėtis, kvapo sklaida yra kitokia nei triukšmo ar cheminių medžiagų. Gali būti, kad jie kažkur susilaiko, o vėliau "išlenda" ir jų sklaida padidėja", - teigė A. Šlepetienė.

Įstatyminė bazė buvo sukurta gana seniai, taigi kai kurios normos yra pernelyg švelnios ir neatitinka šių dienų lūkesčių.

Saulius BUDINAS, Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorius

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

xas

2018-09-14   00:00

IP: 85.232.128.55

ai pamirsau dar krematoriuma pastatykit :)

xas

2018-09-13   23:53

IP: 85.232.128.55

taip ir nesupratau. Ar tarp "operatyvaus" tarpgalaktinio žinybų koordinavimo... bus naudos miestiečiams ? Kolkas kaip s... malimo tarp tarnybų manau nieko neįvyko. Ir taip toliau nesmirdės pagal normas ...

Tautietis

2018-09-13   23:34

IP: 86.38.178.248

Manau, kad nėra sunku nustatyti smarvės leidėją. Pajutus smarvę nustatyk vėjo kryptį ir eik prieš vėją ir atsidursi tiesiai pas smardintoją. Bet matyt mūsų didžiavyriai nesugeba (o greičiausiai NENORI) surasti smarvės leidėjo!

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Ketvirtadienį Klaipėdos universitetas oficialiai pranešė, kad išsirinko nuolatinį rektorių. Juo tapo beveik...

KU toliau vadovaus Artūras Razbadauskas nuotrauka, foto

Lietuvos pilietį 45-erių jūrininką Romaną Šešelį, kuris yra kaltinamas šnipinėjimu Rusijai, antradienį...

Rusijai šnipinėjusį Lietuvos jūrininką siūlo įkalinti nuotrauka, foto

"Paragaukite šviežių, Lietuvoje užaugintų, krevečių", - gali būti, kad greitu laiku Klaipėdos...

Klaipėdoje auginamos pirmosios krevetės nenuvylė nuotrauka, foto

Klaipėdos kultūros darbuotojų atlyginimams bus numatytas didesnis finansavimas. Savivaldybės taryba šiandien, vasario...

Kultūros darbuotojams – didesnis finansavimas nuotrauka, foto

KU toliau vadovaus Artūras Razbadauskas nuotrauka, foto

Klaipėda, Ketvirtadienį Klaipėdos universitetas oficialiai pranešė, kad išsirinko nuolatinį rektorių. Juo tapo beveik...

Rusijai šnipinėjusį Lietuvos jūrininką siūlo įkalinti nuotrauka, foto

Klaipėda, Lietuvos pilietį 45-erių jūrininką Romaną Šešelį, kuris yra kaltinamas šnipinėjimu Rusijai, antradienį...

Klaipėdoje auginamos pirmosios krevetės nenuvylė nuotrauka, foto

Klaipėda, "Paragaukite šviežių, Lietuvoje užaugintų, krevečių", - gali būti, kad greitu laiku Klaipėdos...

Kultūros darbuotojams – didesnis finansavimas nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdos kultūros darbuotojų atlyginimams bus numatytas didesnis finansavimas. Savivaldybės taryba šiandien, vasario...

Klaipėda, Paskelbta prieš 2 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 4 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 5 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...