2019 m. sausio 21 d. 01:51 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Oro taršos Klaipėdoje klausimas svarstytas Vilniuje

(1)

Oro taršos Klaipėdoje klausimas svarstytas Vilniuje nuotrauka, foto

NE VIENINTELIS. Klaipėdos mieste dažniausiai dėl oro taršos kaltinamas uostas, pamirštant kitas ir blogą kvapą, ir triukšmą skleidžiančias įmones, jau nekalbant apie sausumos transporto taršą. Uostas nėra vienintelis taršos šaltinis.

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Vakar vykusiame Vyriausybės posėdyje analizuotas oro taršos Klaipėdoje klausimas. Tikėtina, kad netrukus visos kontroliuojančios institucijos bus įpareigotos sustiprinti kontrolę.

Kilus triukšmui dėl padidėjusios oro taršos uostamiestyje susirūpinimą parodė ir Lietuvos Vyriausybė. BNS agentūra pranešė, kad ministras pirmininkas Saulius Skvernelis po vakar vykusio Vyriausybės posėdžio žada peržiūrėti aplinkosaugos institucijų funkcijas. "Su Aplinkos ministerija inicijuosime aplinkosaugos funkcijų peržiūrą", - vakar po pasitarimo sakė premjeras ir pareiškė, kad aplinkosaugos sistema "tikrai yra sujaukta" ir "perdėm biurokratiška".

Priminsime, kad uostamiestyje Sveikatos visuomenės centras nuolatos atlieka įvairius taršos matavimus ir paprastai atsakymas būna vienas - neviršijamos leistinos normos. O gyventojai skundžiasi, kad dulka, kad smirda.

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos infrastruktūros direktorius Vidmantas Paukštė, dalyvavęs Vyriausybės posėdyje, sakė leistinų taršos normų negalįs komentuoti. Jo manymu, visos tos normos nėra nustatytos šiaip sau, jos yra bendros visoje Europos Sąjungoje.

Pasak V. Paukštės, Uosto direkcija kontrolės požiūriu negali dubliuoti kitų institucijų funkcijų. "Posėdžio metu buvo pristatyta problema, paaiškinta, kas ką atliko. Tikslas aiškus - siekti, kad aplinkai nebūtų daromas poveikis iš įmonės teritorijos ir bet kuriuo atveju jis negali viršyti teisės aktuose nustatytų leistinų ribų", - sakė V. Paukštė.

Jo teigimu, Uosto direkcija pasikalbėti kvietėsi ne tik AB Klaipėdos jūrų krovinių kompanijos ("Klasco"), bet ir kitų šiaurinėje uosto dalyje ir ne tik joje esančių įmonių atstovus. "Mes visada sakome, kad investicijos turi būti numatytos ne tik į infrastruktūrą, suprastruktūrą, bet ir į aplinkosaugą. Uosto plėtra turi vykti darnios plėtros principais", - sakė Uosto direkcijos infrastruktūros direktorius.

V. Paukštės teigimu, Uosto direkcija turi papildomų idėjų, kaip būtų galima kontroliuoti taršos procesą, ir pažadėjo, kad apie jas bus pranešta artimiausiu metu.

Paklaustas, kokius įpareigojimus Vyriausybė davė Uosto direkcijai, kompanijai "Klasco", V. Paukštė sakė, kad reikia sulaukti protokolinių posėdžio sprendimų.

"Klasco" generalinis direktorius Vytautas Kaunas informavo, kad Vyriausybės posėdyje buvo kalbėta ne tik apie "Klasco" ar viso uosto keliamas taršos problemas, bet apie viso miesto problemą - ir taršą Šilutės plente, kur nuo metų pradžios taršos normos viršytos 40 kartų, ir Bangų gatvę, buvo akcentuotas ir smarvės klausimas. "Kadangi mes įsikūrę miesto centre, esame labiausiai badomi pirštais", - sakė V. Kaunas.

Po pasitarimo, ko gero, visos kontroliuojančios institucijos bus įpareigotos sustiprinti kontrolę. Dabar Vyriausybės kanceliarija turėtų suformuluoti uždavinius joms.

CENTRE. Kadangi kompanija "Klasco" yra miesto centre, ja dėl taršos mieste dažniausiai skundžiasi gyventojai. Redakcijos archyvo nuotr.

Žymos: tarša mieste

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Gyvenantis nuo Klasco arčiau kaip 300 metrų

2018-08-14   16:28

IP: 85.206.61.57

Taipogi būtina pasirūpinti, kad nebūtų keliamas triukšmas nakties metu laikotarpyje nuo 22 val. iki 7 val., kaip tai numato Triukšmo prevencijos Klaipėdos miesto savivaldybės viešosiose vietose taisyklių 18 punktas. Pagal šį punktą prekių pristatymo ir krovos darbus vykdyti prekybos įmonėse ir įstaigose, kurios įsikūrusios arčiau kaip 300 metrų nuo gyvenamųjų namų, ligoninių, sanatorijų ir kitų gydymo įstaigų, galima nuo 7 val. iki 22 val., neviršijant galiojančioje Lietuvos higienos normoje nustatytų triukšmo ribinių dydžių ir netrikdant asmenų ramybės, poilsio ar darbo.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Klaipėdos miesto savivaldybės administracija aiškintis, ar miestui reikalingas tramvajus. 

Klaipėda aiškinsis, ar miestui reikia tramvajaus nuotrauka, foto

Šių metų pradžios plušantieji valstybės tarnyboje laukė su didžiuliu nerimu. Kartu su...

Korupciją savivaldybėse "stoguoja" švogeriai nuotrauka, foto

Klaipėdoje planuojami kariniai mokymai "Klaipėdos bastionas 2019", kurių metu kariai ir civiliai...

Klaipėdoje planuojami kariniai mokymai - jau šį rudenį nuotrauka, foto

Vakar Klaipėdos savivaldybėje įvyko dar vienas Vingio skvero ir jo prieigų paprastojo...

Vingio projekto korekcijos nesibaigia nuotrauka, foto

„Dragūnas“ nugalėjo principinius varžovus nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos „Dragūno“ rankininkai Baltijos rankinio lygos rungtynėse namuose sekmadienį 28:26 (13:17) įveikė...

Šiąnakt Mėnulis turėtų nusidažyti raudona spalva nuotrauka, foto

Įvairybės, Naktį iš sekmadienio į pirmadienį bus galima stebėti visišką mėnulio užtemimą, kuris...

Klaipėdos krašto justicijos problemos nuotrauka, foto

Mažoji Lietuva, 1933 m. liepos 11 d. Lietuvoje buvo paskelbtas Teismų santvarkos įstatymas, apvainikavęs...

Tėvai sukilo prieš nesitvardančią mokytoją, ministras žada aiškintis situaciją nuotrauka, foto

Lietuva, Žiežmarių gimnazijos tėvai neapsikentę socialiniame tinkle paviešino įrašą, kaip nesitvardanti lietuvių...

Sportas, Paskelbta prieš 6 val.

Įvairybės, Paskelbta prieš 7 val.

Mažoji Lietuva, Paskelbta prieš 7 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...