2019 m. gegužės 22 d. 08:28 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Oro taršos Klaipėdoje klausimas svarstytas Vilniuje

(1)

Oro taršos Klaipėdoje klausimas svarstytas Vilniuje nuotrauka, foto

NE VIENINTELIS. Klaipėdos mieste dažniausiai dėl oro taršos kaltinamas uostas, pamirštant kitas ir blogą kvapą, ir triukšmą skleidžiančias įmones, jau nekalbant apie sausumos transporto taršą. Uostas nėra vienintelis taršos šaltinis.

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Vakar vykusiame Vyriausybės posėdyje analizuotas oro taršos Klaipėdoje klausimas. Tikėtina, kad netrukus visos kontroliuojančios institucijos bus įpareigotos sustiprinti kontrolę.

Kilus triukšmui dėl padidėjusios oro taršos uostamiestyje susirūpinimą parodė ir Lietuvos Vyriausybė. BNS agentūra pranešė, kad ministras pirmininkas Saulius Skvernelis po vakar vykusio Vyriausybės posėdžio žada peržiūrėti aplinkosaugos institucijų funkcijas. "Su Aplinkos ministerija inicijuosime aplinkosaugos funkcijų peržiūrą", - vakar po pasitarimo sakė premjeras ir pareiškė, kad aplinkosaugos sistema "tikrai yra sujaukta" ir "perdėm biurokratiška".

Priminsime, kad uostamiestyje Sveikatos visuomenės centras nuolatos atlieka įvairius taršos matavimus ir paprastai atsakymas būna vienas - neviršijamos leistinos normos. O gyventojai skundžiasi, kad dulka, kad smirda.

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos infrastruktūros direktorius Vidmantas Paukštė, dalyvavęs Vyriausybės posėdyje, sakė leistinų taršos normų negalįs komentuoti. Jo manymu, visos tos normos nėra nustatytos šiaip sau, jos yra bendros visoje Europos Sąjungoje.

Pasak V. Paukštės, Uosto direkcija kontrolės požiūriu negali dubliuoti kitų institucijų funkcijų. "Posėdžio metu buvo pristatyta problema, paaiškinta, kas ką atliko. Tikslas aiškus - siekti, kad aplinkai nebūtų daromas poveikis iš įmonės teritorijos ir bet kuriuo atveju jis negali viršyti teisės aktuose nustatytų leistinų ribų", - sakė V. Paukštė.

Jo teigimu, Uosto direkcija pasikalbėti kvietėsi ne tik AB Klaipėdos jūrų krovinių kompanijos ("Klasco"), bet ir kitų šiaurinėje uosto dalyje ir ne tik joje esančių įmonių atstovus. "Mes visada sakome, kad investicijos turi būti numatytos ne tik į infrastruktūrą, suprastruktūrą, bet ir į aplinkosaugą. Uosto plėtra turi vykti darnios plėtros principais", - sakė Uosto direkcijos infrastruktūros direktorius.

V. Paukštės teigimu, Uosto direkcija turi papildomų idėjų, kaip būtų galima kontroliuoti taršos procesą, ir pažadėjo, kad apie jas bus pranešta artimiausiu metu.

Paklaustas, kokius įpareigojimus Vyriausybė davė Uosto direkcijai, kompanijai "Klasco", V. Paukštė sakė, kad reikia sulaukti protokolinių posėdžio sprendimų.

"Klasco" generalinis direktorius Vytautas Kaunas informavo, kad Vyriausybės posėdyje buvo kalbėta ne tik apie "Klasco" ar viso uosto keliamas taršos problemas, bet apie viso miesto problemą - ir taršą Šilutės plente, kur nuo metų pradžios taršos normos viršytos 40 kartų, ir Bangų gatvę, buvo akcentuotas ir smarvės klausimas. "Kadangi mes įsikūrę miesto centre, esame labiausiai badomi pirštais", - sakė V. Kaunas.

Po pasitarimo, ko gero, visos kontroliuojančios institucijos bus įpareigotos sustiprinti kontrolę. Dabar Vyriausybės kanceliarija turėtų suformuluoti uždavinius joms.

CENTRE. Kadangi kompanija "Klasco" yra miesto centre, ja dėl taršos mieste dažniausiai skundžiasi gyventojai. Redakcijos archyvo nuotr.

Žymos: tarša mieste

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Gyvenantis nuo Klasco arčiau kaip 300 metrų

2018-08-14   16:28

IP: 85.206.61.57

Taipogi būtina pasirūpinti, kad nebūtų keliamas triukšmas nakties metu laikotarpyje nuo 22 val. iki 7 val., kaip tai numato Triukšmo prevencijos Klaipėdos miesto savivaldybės viešosiose vietose taisyklių 18 punktas. Pagal šį punktą prekių pristatymo ir krovos darbus vykdyti prekybos įmonėse ir įstaigose, kurios įsikūrusios arčiau kaip 300 metrų nuo gyvenamųjų namų, ligoninių, sanatorijų ir kitų gydymo įstaigų, galima nuo 7 val. iki 22 val., neviršijant galiojančioje Lietuvos higienos normoje nustatytų triukšmo ribinių dydžių ir netrikdant asmenų ramybės, poilsio ar darbo.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

AB "Lietuvos geležinkeliai" pradėjo remontuoti pėsčiųjų tiltą per geležinkelį, jungiantį Klaipėdos centrinę...

Geležinkelininkai remontuoja tilto dangą nuotrauka, foto

Trejus metus Klaipėdą buvo apėmusi pušų sodinimo manija. Šiemet pavasarį jomis apsodinti...

Visuomenininkų sodinamų pušelių nepriima Klaipėdos žemė? nuotrauka, foto

Lietuvai atstovaujanti „Ambersail 2“ sekmadienį pirmą kartą istorijoje atplauks į Klaipėdos uostą.

„Ambersail 2“ plaukia į Klaipėdą nuotrauka, foto

Bitės keliamos vis arčiau žmonių. Miestuose daugėja žaliųjų plotų, o kartu -...

Ant gamyklos stogo vietą rado bitės nuotrauka, foto

Geležinkelininkai remontuoja tilto dangą nuotrauka, foto

Klaipėda, AB "Lietuvos geležinkeliai" pradėjo remontuoti pėsčiųjų tiltą per geležinkelį, jungiantį Klaipėdos centrinę...

Melnragėje prie praeivių kibę vyrai sulaukė policijos nuotrauka, foto

Kriminalai, Sekmadienio vakaras Melnragės paplūdimyje praėjo neramiai. Beveik porą valandų garsiakalbiu poilsiautojus gąsdinę...

Palangos verslas pasitinka vasarą nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, „Turizmo sezonas tikrai prasidėjo“, – sako Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos...

Pajūrio derbyje pasiekta pergalė! nuotrauka, foto

Sportas, Lietuvos futbolo A lygoje Klaipėdos „Atlantui“ pavyko nutraukti penkerių nelaimėtų rungtynių seriją. Uostamiesčio...

Klaipėda, Paskelbta prieš 27 min.

Kriminalai, Paskelbta prieš 1 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 10 val.

Sportas, Paskelbta prieš 11 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...