2020 m. liepos 2 d. 18:47 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Onkologiniams ligoniams duris atvėrė vilties namai

(3)

Onkologiniams ligoniams duris atvėrė vilties namai nuotrauka, foto

VILTIS. Atidarius Vilties, meilės, paramos ir paguodos namus, daugelis onkologinėmis ligomis sergančiųjų čia ras užuovėją ir mielą širdžiai veiklą.

© Eimanto CHACHLOVO nuotr.

Reklama

"Tas nueitas kelias iki vilties namų atidarymo padarė mus lanksčius, o tą savybę galima laikyti dorybe. Dėkoju visiems mus palaikiusiems, kurie išmokė žiūrėti į šalia esantį kaip į vilties nešėją", - vakar įvykusiame Šv. Pranciškaus onkologijos centro Informacijos ir meno terapijos dienos centro atidaryme sakė vienas jo įkūrimo iniciatorių brolis Benediktas.

Mišiomis Klaipėdos Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje prasidėjo ilgai lauktas įvykis - 2011 metų spalį pradėto statyti ir šiemet birželį baigto Informacijos ir meno terapijos centro atidarymas. Jau kyla ir 2015 metais būsiantis atidarytas 3 aukštų pastatas, kuriame vasarą galės įsikurti onkologinėmis ligomis sergantys žmonės ir jų artimieji.

Tokio dvasinės ir psichologinės pagalbos centro Baltijos šalyse nėra, o kitose šalyse tokie centrai veikia jau šimtmečius.

Čia bus kuriamos novatoriškos socialinės paslaugos. Centro įkūrėjai pabrėžė, kad jo nereikia laikyti antra onkologijos ligonine, su medicina jis neturi nieko bendro. Bet žmogui neužtenka vien medicininės pagalbos, reikia jį sutvirtinti dvasia, prikelti, padėti atsipalaiduoti, įgauti vilties, kad su šia liga galima gyventi visavertį gyvenimą.

"Pamaniau, kad geriausia kalbą pradėti Kūlverstuko žodžiais: "Mes statėme, statėme ir pastatėme, o svarbiausia - susidraugavome", - sakė centro direktorė Aldona Kerpytė, prisiminusi, kaip prieš 15 metų Klaipėdos universitetinėje ligoninėje susitiko ir susivienijo trys moterys, išgirdusios slogią diagnozę: vėžys. Jos visos liko gyvos ir subūrė daugybę likimo draugų į Vilties ir tikėjimo bendruomenę.

"Per tuos metus mokėmės ir mokėme, ir supratome, kad ligoniams labiausiai reikia dvasinės pagalbos, kuri suteikia tvirtą pagrindą po kojomis. Glaudėmės Kristaus Šventos Širdies vienuolyne. Vėliau persikraustėme į Kretingos pranciškonų vienuolyną, kur mus, mažutėlius, atrado, rūpintis ir globoti ėmė klebonas Evaldas Darulis. 2005 metais įsikūrė VšĮ Švento Pranciškaus centras - onkologinio centro įkūrimo iniciatyvinė grupė, o kunigai ir karšta malda mus palaikė", - sakė A. Kerpytė.

Centro iniciatoriai mokėsi iš užsienio pagalbos sergančiųjų onkologinėmis ligomis bendruomenių centrų, užmezgė ir palaiko glaudžius ryšius su britais, kanadiečiais, australais, italais, į svečias šalis mokytis vyksta parapijos savanoriai.

"Simboliška, kad centrą statė UAB "Parama", kad atsirado į jį vedanti Savanorių gatvė. Bendruomenė meldžiasi ir melsis už savo rėmėjus ir globėjus, šimtus kūrybingų žmonių, savo rankomis sukūrusių centrą", - sakė A. Kerpytė.

Broliai pranciškonai jau ne vienerius metus vykdo kilnią misiją - kuria Vilties bendruomenę. Vienas iš tradicinių renginių yra "Vilties bėgimas" - solidarumo su ligoniais akcija. Brolio Benedikto inicijuota akcija svarbi, nes suteikia dvasinį palaikymą 18 000 onkologinėmis ligomis Lietuvoje sergančių žmonių, negalią paversdama galia.

INFORMACIJA

Centro statybą rėmė Europos Sąjungos struktūrinio fondo Sanglaudos skatinimo veiksmų programos "Viešųjų paslaugų kokybė ir prieinamumas: sveikatos, švietimo ir socialinė infrastruktūra" prioriteto įgyvendinimo priemonės "Nestacionarių socialinių paslaugų infrastruktūros plėtra" projektas "Šv. Pranciškaus onkologijos dienos centro statyba."

Rėmėjai - ir Lietuvos bei Šveicarijos bendradarbiavimo programos "Šv. Pranciškaus onkologijos centro institucinių gebėjimų ir kompetencijų ugdymas pasirengiant Informacijos ir meno terapijos centro atidarymui" projekto dalyviai.

Reklama

Statybas rėmė Lietuvos ir užsienio organizacijos, bendruomenės, Bronė ir Vytautas Pauliai, kiti privatūs asmenys. Projektą vykdė VšĮ Centrinė projektų valdymo agentūra.

Bendra visų projekto išlaidų suma - 252133,32 lito.

Informacijos ir meno terapijos centro atidarymui ir veiklai įsigyti baldai, muzikos instrumentai, kompiuterinė įranga ir kitos priemonės. Dirbti su vėžiu sergančiais pacientais parengta 30 savanorių, išleista 10 leidinių, parengta internetinė svetainė. Visuomenė bus nuolat informuojama apie centro veiklą ir projektus.

Naujai atidarytame centre žmonėms padės dvasininkai, psichologai, socialiniai darbuotojai, informacijos specialistai, meno terapeutai, savanoriai ir vėžio ligą įveikę žmonės.

Taip pat bus teikiamos socialinės paslaugos: konsultacijos suteikiant informaciją apie reikalingą socialinę pagalbą, sprendžiant ligos sukeltas problemas.

Bus rengiami leidiniai ir teikiama informacija apie onkologines ligas, jų gydymo būdus, dvasinę ir psichologinę pagalbą, socialines paslaugas ir kita.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

nesuprantu

2013-09-23   15:46

IP: 86.100.77.189

siu patalpu tikslingumo. kiekvienas savaip reaguoja ir savaip stengiasi islaikyti stiprybe, tarsi savanoriskai pateksi i slaugos namus, bet namu sienu jaukumo niekas neatstos ir kokie bebutu dvasininku zodziai, tu stovi ant mirties slenkcio o ne jis

Marija

2013-09-20   19:57

IP: 5.20.104.72

Ačiū visiems.Ateisiu, o ką ten rasiu dėl savęs?

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Uostamiesčio savivaldybė informuoja, kad liepos 7 d. prasidės Klaipėdos poilsio parke esančios...

Poilsio parke atnaujins vaikų žaidimo aikštelę nuotrauka, foto

Klaipėdos savivaldybės tinklapyje paskelbti gyvenamosios paskirties pastato, esančio Liepų g. 47, Klaipėdoje,...

Istoriniame pastate įsikurs automobiliai nuotrauka, foto

Dienraščio „Vakarų ekspresas“ redakcija tęsia konkursą „Automobilių statymo ypatumai“. 

Vakarų Lietuvos automobilių statymo ypatumai nuotrauka, foto

Šventinę liepos 6 Liepų gatvėje 20:30 – 21:15 prie kariliono vyks „Aukuro“...

Liepos 6-ąją lankstu apvažiuosime koncertą nuotrauka, foto

Poilsio parke atnaujins vaikų žaidimo aikštelę nuotrauka, foto

Klaipėda, Uostamiesčio savivaldybė informuoja, kad liepos 7 d. prasidės Klaipėdos poilsio parke esančios...

Prisimena prieš metus žuvusį kurėno kapitoną nuotrauka, foto

In Memoriam, Klaipėdiečiai šiandien prisimena Lietuvos jūrų muziejaus istoriką Romaldą Adomavičių. Tai buvo be...

Aptarė projekto „Žaliasis uostas“ koncepciją nuotrauka, foto

Jūra, Klaipėdoje apsilankę už aplinką, vandenynus ir žuvininkystę atsakingas Europos Komisijos narys Virginijus...

Kada keisime žvejų uostelio pavadinimą? nuotrauka, foto

Jūra, Žvejų uostelį labiausiai išgarsino dų objektai: legendinis ledo generatorius ir Klaipėdos žuvininkystės...

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

In Memoriam, Paskelbta prieš 2 val.

Jūra, Paskelbta prieš 2 val.

Jūra, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...