2017 m. lapkričio 23 d. 07:40 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Komentarai

Gelbekite Klaipeda

2017-10-22   21:48

IP: 78.57.213.208

As manau Kongas su savo PIGIA ŠUTVE perskaitė sias auksines mintis. Ypač zmogaus pasivadinusio "JO"!!!!
Kuo toliau tuo blogiau:(

To Jo

2017-10-22   20:59

IP: 188.69.198.230

Gal šarlatanas Benas Šarka su savo šaika iš Mekusos gali atgaivinti Klaipėdos intelektualinį ir meninį potencialą? Štai vienam Vilniaus menotyrininkui Šarka teigia, kad jo kuriami balti kiškučiai yra tarsi Vilnių apsėdusių angelaičių antipodai, saugantys nuo tų šlykštynių uostamiestį. Šarka didžiuodamasis pareiškė, kad iki šiol kiškučiai sugebėjo netapti didžėjais, išlikti džedajais ir tokiu būdu jie neįsileido į Klaipėdą nė vieno angelaičio ‒ parazitinės „drozofilų“ rūšies.

Teisus Jo

2017-10-22   20:10

IP: 86.100.16.76

Tai ką parašė Jo, yra absoliuti tiesa. Nepriklausomybės pradžioje ir mokslininkai , ir menininkai (kurie iš kitų miestų vyko į Klaipėdą) turėjo daugybę gerų idėjų, minčių, vilčių, norėjo čia gyventi ir kurti. Dar prieš 20 metų kitų miestų žmonės sakydavo: taip, Klaipėda antras miestas po Vilniaus. Tačiau, deja, ilgus metus mieste vykdoma taip vadinama kultūros politika viską nususino. Faktiškai nebėra muzikinio teatro orkestro. Jis nepilnas, lygis prastokas. Kodėl? Todėl, kad valdžiai nerūpi tas orkestras. Ji sako: čia ministerijos, o ne miesto kompetencija. Taip, popieriuose muzikinis teatras priklauso Kultūros ministerijai. Bet kodėl miestas negali prisidėti prie teatro palaikymo. Juk jie groja klaipėdiečiams, ne ministerijai. Kodėl nėra orkestrantų? Klaipėdos muzikiniame teatre orkestrantų atlyginimai patys mažiausi lyginant su Vilniaus ar Kauno teatrais. Patalpos prasčiausios. Kol miesto valdžia daugybę metų kliedi apie mažai kam reikalingos naujos mokyklos, milijardinio tilto statybą, uniformuotomis trinkelėmis dengia gatves, aikštes, skverus, jau seniai galėjo pastatyti naują muzikinį teatrą. Didelė kaltė tenka ir teatro vadovui. Vis tik buvo laikas, kai muzikinis teatras buvo daug geresniame lygyje, ir meniniame, ir psichologiniame. Kodėl aukščiausiame lygyje nekovojama už teatro solistų, orkestrantų atlyginimus? Kodėl tenkinamasi atvežtiniais pastatymais? Todėl, kad šis teatras yra laikina stotelė siekiant karjeros (Vilniuje, Kaune). Taip, Koncertų salė dažniausiai pustuštė. Klaipėdiečiams nereikia iškiliojo meno, nes viskas mieste varoma į kitą pusę, žmonėms brukamas kitoks (ne)menas: performansai, instaliacijos, akcijos, modernas, kultūros fabrikai, kultūros verslai, muzės veža, šiuolaikinis šokis (kuris tiksliau – išsidirbinėjimas). Tikras menas čia neskatinamas, nepropaguojamas. O jis brangus. Jūs pasakykite, ką tokio Klaipėdos valdžia per 27 m. sukūrė naujo vardan tikrojo meno? Nieko. Tik nemaža sunaikino.

Jo

2017-10-22   17:35

IP: 78.57.246.140

Būkim biedni, bet teisingi. Šiaip jau reiktų rimtai susirūpinti ne kažkokių bepretenduojančių į „meninykus“ su šiltadaržio sąlygom reikmėmis. Visas Klaipėdos intelektualusis ir kultūros šiandieninis potencialas iš esmės paremtas tik a.a. Žalio dar sovietmečio įdirbiu. Buvo žalia gatvė visiems kitur „nesuprastiems“, nepasidalinusiems ar nuskriaustiems: tik atvažiuokit, gausit butą. Nedelsiant. Tie, kurie dar turėjo kiek didesnių ambicijų netrukus išsikeitė butus, išėjo, išvažiavo. Kažkurie liko. Tačiau... bėga metai, žmonės ne jaunyn. Klaipėda dėl daugelio objektyvių priežasčių neturi jokių šansų pati užsiauginti konkurencingų mokslo erdvėje mokslininkų, intelektualų ar menininkų, kuriančių pakankamai kokybišką ir konkurencingą meną. Jau šiandien reikia mušti pavojaus varpais, kad Klaipėdos „kultūrinis elitas“ sensta arba visiškai nuseno, neišskiriant pačios N. Laužikienės  , ir darosi neproduktyvus. Vienintelė, ko gero, išimtis – Mindaugas Bačkus, kuris rado prieglobstį Klaipėdoje ir dirba labai produktyviai. Liūdna, tačiau tenka pripažinti, kad Klaipėdos dramos teatro trupė, daugybę metų belaukdama savo „restauruotų“ namų, o paskui dar ir radikalių remontų iš vieno įdomiausių Lietuvos teatro reiškinių pavirto... Per tuos nepabaigiamus reformų metus dalis ryškiausių menininkų tiesiog nuseno, išmirė, pavargo, etc. Liko tik tie, kurie šiaip taip išliko. Klaipėdos muzikinis vargsta, negalėdamas pvz. sukomplektuoti orkestro. Kas kiek gerai bevertintų save, tačiau Klaipėdoje yra tragiška padėtis dėl kvalifikuotų muzikantų stokos. Ta karta, kuri dar šiandien groja kariniame orkestre ar muzikinio teatro orkestre iš esmės jau yra beveik arba jau pensinio amžiaus (kurie buvo sukviesti dar a.aŽalio). Dar po keletos metų tiesiog nebeliks (gerai ar blogai) kam groti Šiandien Klaipėda intelektualia prasme merdi. Grįžta į sovietinių laikų „proletariato“ mentaliteto kondicijos. Man, žinoma, oponuos tie, kurie šiandien laiko save Klaipėdos intelekto žiedu. Tačiau aišku viena: klasikinės akademinės kultūros supratimu, Klaipėda miršta. Matyt, ne veltui nepažįstu nei vieno žmogaus, kuris norėtų, kad jo atžala po mokslų kažkur grįžtų į Klaipėdą. Tuo daug pasakyta. Klaipėdos koncertų salė, nors siūlo pakankamai ambicingą ir kokybišką repertuarą – visada pustuštė. Forum Cinemas transliuojami Metropolitan Opera spektakliai tyesulaukia tik kelių dešimčių žiūrovų, kai tuo tarpu Viniuje ar Kaune sunku patekti į salę. Nepaisant puikių uosto rodiklių, klaipėdos intelektualinis, o tuo pačiu ir meninis potencialas negrįžtamai sųsta. KULTŪRINGI ŽMONĖS BEI kiek rimtesni MENINKAI NENORI GYVENTI KLAIPĖDOIJE. Ar šitai kam nors įdomu? Ar tik vietiniams „perfomansininkams“, popchorininkams ir choreografams žalia gatvė, vien dėl to, kad nebesuktų galvos? Nu jo, mes žmonės paprasti, mums nereikia čia visokių „vykruntasų“. Paduodam arenoje Butkutę ir įvyksta intelektuakus katarsis. O gal kas mato šviesesnių dalykų?

300 menininkų parašų

2017-10-22   16:53

IP: 37.58.58.206

iš kur tiek menininkų Klaipėdoj? Tai čia turėtų visa Klaipėda ištisus metus menu spindėti :)

Algirdas

2017-10-22   12:24

IP: 78.57.172.196

Viskas bus gerai

Delfinas

2017-10-22   11:44

IP: 77.219.181.171

Iš patirties: menininkai patys TIKRAI nesusitvarkys su patalpų išlaikymu - faktas. Reikalinga stipri administracija ! Nebent norima būti dar vienu Apeirono teatriuku - uždaram ir tik saviems. Visai nėra aiškumo. Diletantiškas projekto sumanymas, galdėl to, kad tai daro ne pro. Gaila, Klaipėda ir šiaip bendrame LT kontekste atrodo tokia nelaiminga ir nenusisekusi. Trys teatrai kurie draskosi, o ta Goda gali sau leisti viską - išgyvena tie, kurie negirdi erdvės.

būkite malonūs paaiškinti

2017-10-22   10:45

IP: 86.100.16.76

Menininkas – žmogus kuris kuria meną. Tai daro tapytojai, grafikai, skulptoriai, rašytojai, poetai, fotografai, kompozitoriai, atlikėjai – pianistai, smuikininkai, atlikėjai kitais muzikos instrumentais, dainininkai, šokėjai, dirigentai ir kt. Kai spaudos nuotraukose ar interneto portaluose pamatome Klaipėdos menininkų susirinkimus, susibūrimus, jose visada tie patys veidai. Noriu paklausti: kokį meną kuria tie veidai – Goda Giedraitytė, Tomas Kiauka, Anželika Baroti, Nijolė Laužikienė, Narūnas Lendraitis, Žiubrys. Tarp jų tam tikros srities menininke galima pavadinti tik Šeiko.

Nuspręsta :)

2017-10-22   10:02

IP: 78.56.228.141

buvęs policijos pastatas menui ir menininkams netinkamas, vaikų laisvalaikio ir kūrybos centrui taip pat, nes jo gero per didelis. Tai gal muziejui? :)

Orakului

2017-10-21   18:40

IP: 78.61.189.152

Vargšas Henri de Toulouse-Lautrec? Orakule pasitikrink geriau. Nes aišu, kad ir kiti tavo argumentai tokie pat.

1 ...

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Jei pastebėjote, jog šiandien Jūsų giminaitis, draugas, ...

Lapkričio 23-ąją gimtadienį švenčia nuotrauka, foto

Kitais metais Klaipėda nusiteikusi priimti 20 pabėgėlių, nors patirtis rodo, kad į...

Pabėgėliai į Klaipėdą nesiveržia nuotrauka, foto

Liepos 1 d. Klaipėdos miesto savivaldybės administracija kartu su partneriais vykdo iš...

Klaipėdoje šeimai teikiamos kompleksinės paslaugos nuotrauka, foto

Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyrius intensyvina kontrolę dėl kasinėjimo darbų,...

Stiprinama žemės kasimo darbų kontrolė nuotrauka, foto

Kultūrą rems dar dosniau? nuotrauka, foto

Kultūra, Prieš porą metų uostamiesčio politikai buvo nusprendę iki 2019-ųjų padvigubinti finansavimą kultūrai....

Lapkričio 23-ąją gimtadienį švenčia nuotrauka, foto

Klaipėda, Jei pastebėjote, jog šiandien Jūsų giminaitis, draugas, ...

Išorinį uostą atiduoti kinams būtų sudėtinga nuotrauka, foto

Ekonomikos naujienos, Trečiadienį Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijoje apsilankęs Seimo Ekonomikos komiteto pirmininkas Virginijus...

Penktadienį „Fortūna“ kovos su Vilniaus "Kibirkštimi" nuotrauka, foto

Sportas, Penktadienį 17 val. Klaipėdos "Fortūnos" krepšininkės savo aikštėje (S. Dariaus ir S....

Kultūra, Paskelbta prieš 39 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 7 val.

Ekonomikos naujienos, Paskelbta prieš 12 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...