2019 m. gegužės 21 d. 03:35 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Nuomininko registracija nekelia grėsmės

(21)

Nuomininko registracija nekelia grėsmės nuotrauka, foto

NELIES. Uostamiesčio valdžia ramina, kad tie vaikai, kurie jau lanko Klaipėdos miesto švietimo ir ugdymo įstaigas, tėvams netekus deklaracijos prie Savivaldybės ir neradus kur kitur mieste prisiregistruoti, tikrai nebus krapštomi lauk. Kiek kita kalba su tais, kurie dar tik laukia eilėje, kad patektų į darželį ar mokyklą.

© SCANPIX nuotr.

Nuo šių metų pradžios šalyje pasikeitusi gyvenamosios vietos deklaravimo tvarka, kai prie savivaldybių nebegali registruotis kas tik nori, o tik tikrieji benamiai, iš vaikų namų išėję bei tardymo izoliatoriuose ir pataisos įstaigose laikomi asmenys, toliau kaitina žmonių aistras.

Trečiadienį uostamiesčio valdžios atstovai, pristatę visuomenei esminius naujosios tvarkos akcentus, vylėsi, kad deklaruoti tikrąją gyvenamąją vietą tiems klaipėdiečiams, kurie nuomojasi butus, nebus taip sudėtinga, kaip dabar bandoma įsivaizduoti. Tačiau pripažįstama, kad įvairių kuriozinių situacijų tikrai bus.

"Sovietinė fobija"

"Vakarų eksprese" jau rašėme, kad labiausiai dėl naujos tvarkos išgyvena savo gyvenamojo būsto neturintys mažamečius vaikus auginantys ir eilėje gauti vietą darželyje laukiantys tėvai. Mat netekę deklaracijos prie Klaipėdos savivaldybės, jie tarsi ir praranda teisę likti toje eilėje.

"Mes jau kone 5 metus gyvename Klaipėdoje, žmona jau 2 metus registruota prie Klaipėdos miesto savivaldybės. Turime du vaikus - vienas jau lanko darželį, o kitas dar mažas. Gyvename nuomuojamame bute ir tikrai netikiu, kad būsto savininkas sutiks jame deklaruoti gyvenamąją vietą. Arba gali nutikti taip, kad už tokią paslaugą gali pakelti nuomos kainą", - savo išgyvenimais dalijosi vakar į Savivaldybę užsukęs Petras.

Valdininkai pripažįsta, kad į juos kreipiasi daug sunerimusių žmonių.

"Reikėtų akcentuoti esminį dalyką, kad naujoji tvarka turėtų panaikinti visas iki šiol buvusias būsto nuomotojų fobijas, kurios yra likusios iš sovietinių laikų, kai priregistravus savo bute kitą žmogų jis įgydavo teisę į jo turtą. Dabar gyvenamosios vietos deklaravimas yra visiškai nesusijęs su turtiniais klausimais. Jokios teisės į jūsų butą deklaruotas nuomininkas neįgis", - protino būsto nuomotojus vicemeras Artūras Šulcas.

Tad ši naujovė taip pat esą turėtų nuraminti visus butų nuomotojus, kurie neretai baiminasi, jog priregistravę savo bute nuomininkus, vėliau negalės jų iškrapštyti.

"Buto savininkas galės nustatyti, kad nuomininkas jo bute gyvenamąją vietą gali deklaruoti keliems mėnesiams, ar metams. Pasibaigus nustatytam terminui deklaracija automatiškai bus nutraukta. Būsto savininkui niekur dėl to nereikės nei kreiptis, nei eiti", - paaiškino G. Misevičienė.

Beje, norint deklaruoti gyvenamąją vietą nuomojamame bute, nebūtinai reikia atsivesti kartu ir buto savininką, pakaks turėti notaro patvirtintą raštišką jo sutikimą arba būsto nuomos sutartį. Beje, niekur nėra nurodyta, kad sutartis turi būti patvirtinta notaro, tai gali būti elementarus dviejų šalių rašytinis susitarimas.

"Sutinku, kad mažai kas sudaro legalias, notariškai patvirtintas sutartis, bet jūs man parodykite nors vieną būsto savininką, kuris išnuomotų butą, nepasirašęs su nuomininku jokios sutarties. Tokių paprasčiausių sutarčių visai pakaks", - sakė Savivaldybės administracijos Ugdymo ir kultūros departamento direktorė Nijolė Laužikienė.

Beje, turint, kad ir notaro nepatvirtintą sutartį deklaruoti gyvenamąją vietą nuomuojamame bute bus galima ir apie tai neperspėjus buto savininko. Mat sutartyje dažniausiai šalys sutaria, kuriam laikui butas nuomojamas, tad tam pačiam laikui bus galima ir deklaruoti gyvenamąją vietą.

Gyvenamosios vietos deklaravimas nekainuoja. Visus formalumus galima susitvarkyti ir elektroniniu būdu.

Kaip nustatyti, ar benamis?

Pastaruoju metu į gyvenamosios vietos neturinčių asmenų apskaitą prie Klaipėdos savivaldybės buvo įtraukti beveik 13 tūkst. asmenų. Tad net neabejojama, kad nuo liepos 1-osios, kai baigsis pereinamasis laikotarpis, šis skaičius ženkliai sumažės.

"Pirmosiomis sausio savaitėmis į mūsų skyrių kreipėsi nemažai žmonių, kad būtų įtraukti į į gyvenamosios vietos neturinčių asmenų apskaitą, ir tik 2 iš jų buvo benamiai. Kitiems teko paaiškinti, kad jie turi deklaruoti savo gyvenamąją vietą ten, kur tikrai gyvena", - sakė G. Misevičienė.

Beje, vedėja neslėpė, kad ir jai ir darbuotojams iškilo klausimas, o kaip gi reikės identifikuoti, ar žmogus tikras benamis, ar ne, ypač jei jis negyvena nakvynės namuose.

"Dėl to kreipėmės ir į centrinę valdžią. Buvo atsakyta, kad kiekviena institucija turės individualiai formuoti savo praktiką. Žinoma, vien pagal išvaizdą ar kvapą nenuspręsi", - kalbėjo valdininkė.

Ji akcentavo ir tai, kad naujoje tvarkoje nustatyta, jog deklaruojant gyvenamąją vietą kiekvienam asmeniui turi tekti ne mažiau nei 5 kv. metai gyvenamojo naudingo ploto. Tiesa, ši norma nebus taikoma, kai abu tėvai yra deklaruoti būste ir nori jame deklaruoti savo nepilnamečius vaikus.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Mikas

2018-10-10   23:03

IP: 90.131.40.6

Mazai kas sutiks kad jo nuomojamam butuke kazkas prisideklaruotu, speju sutarciu su adresu ir pavardem jau nieks nesudarines. Bet dabar atsiras kita veiklos rusis - uz atitinkama mokesti kazkuriam laikui formaliai priregistruoti zmogu savo bute, kuriame realiai jis net ir negyvens. Visada yra iseitis.

2016-06-28   11:18

IP: 83.181.100.145

Laba.Jei mes issinuomavom buta su sutartimi ir norim cia prisiregistruoti..tai dabar tereikia nuvykti i miesto savivaldybe su sutartimi ir viskas?

nu nu

2016-01-24   04:51

IP: 81.130.140.193

Teiskia visos sutartys bus terminuotos ne daugiau kaip menesiui

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Šeštadienį Klaipėdą užklupusi kruša ir stiprus lietus privertė miesto gyventojus prisiminti 2017...

Nukentėjusiųjų nuo krušos nepaguodė nuotrauka, foto

Po Klaipėdos mero Vytauto Grubliausko kreipimosi į Aplinkos ministeriją dėl miesto centre...

Atliekos miesto centre: sutarta dėl išsikraustymo nuotrauka, foto

Užimtumo tarnybos Klaipėdos klientų aptarnavimo departamento Klaipėdos skyrius informuoja, kad reikalingi:

Ieškote darbo? Laisvos darbo vietos Klaipėdos regione nuotrauka, foto

Galimybių pasiekti Klaipėdą išvengiant spūsčių ir tausojant aplinką bus daugiau – jau...

Traukinys stos ir Rimkuose nuotrauka, foto

Svencelėje - burlenčių ir jėgos aitvarų varžybos nuotrauka, foto

Sportas, Gegužės 24-26 dienomis Klaipėdos rajone, Svencelėje, vyks kasmetinės burlenčių ir jėgos aitvarų...

Nukentėjusiųjų nuo krušos nepaguodė nuotrauka, foto

Klaipėda, Šeštadienį Klaipėdą užklupusi kruša ir stiprus lietus privertė miesto gyventojus prisiminti 2017...

Iš Kijevo - su laurais nuotrauka, foto

Sportas, Prasidėjo teniso turnyrų ant grunto maratonas. Šįkart Ukrainos sostinėje Kijeve vykusiame "Tennis...

Palanga paskelbė karą elektriniams paspirtukams nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Nuo birželio 1-osios didžiausio šalies kurorto Jono Basanavičiaus gatvėje, ant jūros tilto...

Klaipėda, Paskelbta prieš 7 val.

Sportas, Paskelbta prieš 9 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 11 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...