2019 m. balandžio 20 d. 09:15 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Noras griauti garažus pakvipo teismu

(14)

Noras griauti garažus pakvipo teismu nuotrauka, foto

LIKIMAS. Garažų likimas Kūlių Vartų g. 5A turėtų paaiškėti dar šiais metais. Vienas jų savininkų Rytas Kaminskas teigia, kad Klaipėdos savivaldybės planuojama išpirka jo netenkintų.

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Klaipėdos savivaldybė ruošiasi už kiek daugiau nei 20 tūkst. eurų išpirkti garažus Kūlių Vartų g. 5A ir juos sulyginti su žeme. Siekiant pagražinti Jono kalnelio teritoriją, vietoje garažų planuojama įrengti gatvės dangą, imituojančią vandenį.

Minėtieji garažai priklauso Rytui ir Daivai Kaminskams. Pastarieji kol kas oficialiai apie planuojamą garažų išpirkimą informuoti nebuvo, kadangi ruošiamas prašymas Nacionalinei žemės tarnybai dėl žemės paėmimo.

Ruošiasi perimti žemę

Klaipėdos savivaldybės Žemėtvarkos skyriaus vedėjos Raimondos Gružienės teigimu, garažų savininkams konkreti kompensacijos suma bus nustatyta individualaus vertinimo būdu. Ji patikino, kad savininkai apie detaliajame plane numatytus sprendinius žinojo anksčiau.

"Kai Taryba pritars, teiksime prašymą Nacionalinei žemės tarnybai ir informuosime piliečius, kad pateikėme prašymą paimti žemę. Mūsų pateiktas prašymas gali būti tenkintas, gali būti ir netenkintas. Apie priimtą sprendimą savininkus taip pat informuos ir Nacionalinė žemės tarnyba", - tikino R. Gružienė.

Pasak jos, atlikus turto vertinimą garažų savininkams bus siūloma pasirašyti sutartį su numatytais terminais ir kompensacija. Jeigu Kaminskų šeima sutarties nepasirašys, tada Klaipėdos savivaldybė, kaip suinteresuotas žemės paėmimo asmuo, bus priversta kreiptis į teismą. Tačiau į teismą galės kreiptis ir garažų savininkai - bus galima ginčyti sprendimą paimti žemę ir pačios kompensacijos dydį.

"Teismas tada išnagrinės, ar teisėtai pradėta procedūra, ar tam buvo pagrindas. Mums, sulaukus teigiamo verdikto, liktų tik bylinėjimasis dėl kompensacijos dydžio. Tačiau tokia byla pačiam procesui jau netrukdytų", - teigė Žemėtvarkos skyriaus vedėja.

Ji patikino, kad dažniausiai ginčas tarp abiejų pusių kyla būtent dėl kompensacijos dydžio. Ją Klaipėdos savivaldybė Kaminskų šeimai ketina numatyti kitų metų biudžete.

Pagal dabartinį planą numatytos išlaidos siekia apie 22,5 tūkst. eurų: maždaug 16 tūkst. eurų kompensacija už 3 garažus, o likusi 6,5 tūkst. eurų suma - žemės paėmimo išlaidoms.

"Per tą laiką kompensacijos suma gali keistis. Kol kas suma tik preliminari, remiantis Registrų centro duomenų baze. Tokia yra vidutinė rinkos vertė. Tačiau suma individualaus vertinimo metu gali pasikeisti", - "Vakarų ekspresui" sakė R. Gružienė.

Pirmadienį Klaipėdos savivaldybės ketinimus palaikė Miesto plėtros ir strateginio planavimo komitetas, kuris pastabų neturėjo. Prieš artėjantį Tarybos posėdį klausimas dar bus pristatytas Finansų ir ekonomikos komitete.

Kaina netenkina

Iš "Vakarų ekspreso" žinią apie galimą garažų nugriovimą ir numatytą kompensaciją išgirdęs R. Kaminskas liko nustebęs. Jis nedvejodamas pareiškė, kad numatyta suma - 16 tūkst. eurų - yra neadekvati.

"Apie tai tikrai nieko nežinau. Jokių pasiūlymų nėra. Pabrėžiu, man jokių pasiūlymų nereikia. Žinau, kaip žmonės dabar nukenčia Bangų gatvėje, kai jiems siūlomos juokingos sumos. Garažai yra legalūs, nuo sovietmečio sutvarkyti. Antra, - šalia yra kultūros paveldo pastatas, kurį Savivaldybė taip pat norėjo nugriauti, bet Kultūros paveldo departamentas tai uždraudė", - sakė R. Kaminskas.

Jis patikino, kad jam priklausantys garažai niekam netrukdo, - juose įrengta kanalizacija ir vandentiekis, signalizacija, įvesti laidiniai telefonai, mobilusis ryšys.

"Būtų labai keista, jeigu Savivaldybė siūlytų mano garažus nugriauti, nes šalia garažų, už 100 metrų, statomas didžiulis monstras - milžiniškas garažas. Vienus garažus stato, o kitus - griauna", - stebėjosi Istorinio paveldo puoselėjimo asociacijos prezidentas, verslininkas R. Kaminskas.

Jo teigimu, Kaštonų gatvėje esantys apgriuvę garažai kiaurais stogais kainuoja nuo 5 iki 8 tūkstančių eurų. O štai Tiltų gatvėje - iki 15-16 tūkst. eurų.

"Garažų mieste daug nėra, tad jie turi aukso vertę. Suprantu, kad viskas yra tvarkoje kaip sovietų laikais - viską galima paimti veltui. Taip žmonės yra skriaudžiami. Jeigu viskas būtų įvertinta adekvačiai... Kaina gana įdomi ir keista, aš tikrai su tuo nesutinku. Gargžduose už tiek nenusipirkčiau garažo. Yra aiški rinkos kaina, o ką rašo Registrų centras..." - nusivylimo neslėpė verslininkas.

R. Kaminskas patikino, kad pagal esamą situaciją jam neliktų nieko kito kaip tik kreiptis į teismą.

Garažų ir sandėliukų neliks

Valdas ŠVEDAS, Klaipėdos savivaldybės Statybos ir infrastruktūros plėtros skyriaus vedėjas
Be abejo, garažai turi įtakos Jono kalnelio rekonstrukcijai. Tačiau didžiausią įtaką daro Pylimo gatvėje esantys objektai. Jeigu teritorijas ir objektus pavyks išpirkti, garažų ir sandėliukų neliks. Toks yra planas. Manau, kad metų pabaigoje viskas jau bus išspręsta.

Žymos: garažas

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Centro gyventoja

2018-09-21   11:18

IP: 78.57.225.217

Na, dėl estetinio vaizdo kažką tikrai reiktų daryti. Bet iš praktinės pusės.. tie kas gyvena senamiestyje žino, jog daugelyje namų nėra rūsio. Butai erdve taip pat nepasižymi... Dabar nugriaus sandeliukus, garažus, apsodins veja, paklos trinkelių ir bus ale gražu. Gal vis tik problemą spręsti reiktu atsižvelgiant į daugiau nei vieną aspektą. Sudarykit pirma palankias sąlygas ten gyvenantiems tada griaukit. O geriau, tikrai neskubėt, o ieškot alternatyvų pasitelkus jaunimą, menininkus, architektus ir t.t...

2018-09-20   10:35

IP: 82.31.127.109

>>>ezys
projektas ir yra fantazija - brezinys ant lapo ar kompiuteryje. Visos fantazijos kol ant lapo yra labai greitai pakeiciamos plius zinant kad siandien viska galima suprojektuoti taip sauniai ir inkorporuojant i pagrindini dizaina. Taip kad daugiau diskusciju / lankstumo / o ne is karto nacionalizacijos / sovietizacijos keliu uzsispyrus kad tai tik vienintelis kelias kazka griauti

Garažas be WiFi

2018-09-20   09:20

IP: 82.135.211.86

Visi tie garažai neaišku kokią funkciją atlieka, tikriausiai tik nesezoninėms padangoms susidėti. Automobilius vistiek garažininkai palieka kuo arčiau miegamojo lango. Dar ir automobilių vidų siurbliuoja laidą iškišę pro langą prie laiptinės o ne prie garažo, taip jiems patogiau nes ant Pylimo gatvės stovintys tikriausiai yra be elektros. Niekaip nesuprasiu Jono kalnelio rekonstrukcijos esmės jeigu liks tie visi garažai ir nebus atkurta Pylimo gatvė

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Kūrėjų mintys apie žaibišką, bet garbingą mirtį scenoje bent jau uostamiesčio dramos...

Iinfarkto ištiktiems žmonėms galės padėti ir aktoriai nuotrauka, foto

Dienraščio "Vakarų ekspresas" redakcija tęsia konkursą "Automobilių statymo ypatumai". 

Vakarų Lietuvos automobilių statymo ypatumai nuotrauka, foto

Didįjį Penktadienį Klaipėdoje tradiciškai vyko Kryžiaus kelio procesija.

Nešė kryžių dėl šeimų gerovės nuotrauka, foto

Klaipėdos centre - Mažvydo alėja 3 - duris atvėrė daugelio pamėgtas jaukus...

Klaipėdos centre - naujas "Alyno" baras nuotrauka, foto

Iinfarkto ištiktiems žmonėms galės padėti ir aktoriai nuotrauka, foto

Klaipėda, Kūrėjų mintys apie žaibišką, bet garbingą mirtį scenoje bent jau uostamiesčio dramos...

Vakarų Lietuvos automobilių statymo ypatumai nuotrauka, foto

Klaipėda, Dienraščio "Vakarų ekspresas" redakcija tęsia konkursą "Automobilių statymo ypatumai". 

Kad Velykos netaptų supersunkia penkiakove nuotrauka, foto

Patarimai, Velykos - tradicinė šventė, daugeliui tai viena iš keleto progų metuose, kai...

"Viesulo" gimnasčių pergalės nuotrauka, foto

Sportas, Garliavoje vykusiame tarptautiniame meninės gimnastikos turnyre "Kaunas Cup 2019", kuriame varžėsi per...

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Patarimai, Paskelbta prieš 2 val.

Sportas, Paskelbta prieš 3 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...