2019 m. vasario 20 d. 13:28 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Nerandama pagrindo skelbti ekstremalią situaciją dėl kvapų

(8)

Nerandama pagrindo skelbti ekstremalią situaciją dėl kvapų nuotrauka, foto

TĘS. Ekstremali situacija dėl kvapų neskelbiama, bet sugriežtinta kontrolė bus tęsiama.

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Ketvirtadienį vykusiame Ekstremalių situacijų komisijos posėdyje prieita prie bendros išvados, kad pagal dabartinę įstatyminę bazę pagrindo skelbti ekstremalią padėtį dėl kvapų nėra. Tačiau pradėti darbai šioje srityje bus tęsiami.

Ekstremalių situacijų komisijos posėdyje svarstytas gyventojų, surinkusių daugiau kaip 4 tūkst. parašų, prašymas dėl kvapų skelbti ekstremalią situaciją.

Posėdyje visų atsakingų institucijų - Nacionalinio visuomenės sveikatos centro, Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento, Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Civilinės saugos skyriaus ir kt. atstovai - pateikė surinktą informaciją šiuo klausimu.

Tyrimai šiuo metu dar tebevyksta. Mėginiai yra paimti visose keturiose pietinėje miesto dalyje esančiose įmonėse, kurios galimai skleidžia blogus kvapus. Šiuo metu jie tiriami Vilniuje.

Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo Olego Mariničiaus teigimu, konkretūs teršėjai dar neįvardinami. Kalbama apie keturias įmones prie Dumpių. Dviejų mėginių tyrimai jau atlikti, išvados dar tik preliminarios.

Jų dar nenorima viešinti. Dar reikia poros savaičių, kad būtų pateikti kitose dviejose įmonėse atliktų tyrimų rezultatai. Anot administracijos direktoriaus pavaduotojo, kai bus turimi suminiai kvapų poveikio rezultatai, tada bus galima pamatyti, vaizdžiai tariant, visą paveikslą.

Aplinkosaugininkai praneša, kad vykdo griežtesnę kontrolę dėl kvapų sklaidos ir kietųjų dalelių išmetimo tiek pietinėje, tiek šiaurinėje miesto dalyje. Klaipėdos miesto savivaldybė sudarė komisiją, kuri irgi kontroliuoja galimus oro teršėjus. Kontrolinių taškų šiuo metu jau yra kur kas daugiau, padidinti matavimo visose vietose parametrai. Priešgaisrinės gelbėjimo valdybos atstovai išvardino konkrečius atvejus, kada gali būti skelbiama ekstremali padėtis.

Pasak O. Mariničiaus, išanalizavus visus variantus, prieita prie bendros išvados, kad pagal dabartinę teisinę bazę pagrindo skelbti ekstremalią padėtį nėra. Tačiau pradėti darbai turėtų būti tęsiami toliau, t. y. vykdoma griežtesnė kontrolė ir kt. "Jau kalbame apie konkrečius įstaigų veiksmus. Dar turi būti atlikti teisinės bazės pakeitimai, t. y. padaryta tai, kas priklauso ne nuo Savivaldybės, o nuo centrinės valdžios", - sakė O. Mariničius.


SMARVĖ. Ketvergių gyventojai dažnai skundžiasi, kad kenčia smarvę - puvėsių kvapą, sklindantį iš UAB "Branda LT" atliekų kompostavimo aikštelės Dumpiuose. Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Kam jums -

2018-10-06   14:16

IP: 188.69.197.96

ta ekstrimali situaciaja?:) Tik kolektyvinis ieškinys, del smarves kritusios NEKILNOJAMO TURTO kainos kompensavimo. Ištirs kas smardina ir kalti i teisma. Interisantu bus žymiai daugiau nei 4000:) Jai vieno namu ukio NT kana krito 1000€ padauginkit:) baigsis visi cirkai Verslas supranta tik skaičius, nesiklauso jie jokiu kalbu, duoda kiek reikia ir kam reikia:) visi linkčioja galvom ir vaidina kad rupi:) o durneliu vietoje gyventojai JIE SUPRANTA TIK SKAIČIUS tai duokim jiems .00000

2018-10-06   13:18

IP: 86.100.120.30

Sveiki. Manau , kad seniai viskas aišku. Kvapai juda vėjo kryptimi.
Šiaurinėje miesto dalyje: Iš Naftos perpylimo bazės cisternų . Labiausiai ketvirčio pabaigoje. Vėjas: ŠV, V silpnas iki 4m/s arba esant žemam oro slėgiui. Kenčia: Luizės , Centro rajonai iki Naujamiesčio kvartalo, dalis Labrenciškės rajono - Mažojo kaimelio kvartalo.
Esant stipriam vėjui iš V ar ŠV - iš Vitės uosto metalo krūvų. Ypatingai kai nusistovi sausi orai: Bomelio vitės ir Didžiosios vilties kvart.
Nuo Celiuliozės kartono gamyklos esant V ir ŠV silpnam vėjui ar žemam slėgiui:
Rumpiškės raj. kvartalai; Fabrko,Gėlių, Gintaro pelkės.
Pietinė dalis. Dumpių įmonių "puokštė". Miestas labiausiai kenčia vasara. Kai temperatūra pakyla virš 22C. Vėjas P ar PR ,lengvas brizas ar tik naktinis oro masių judėjimas. Rimkai, Žardė, Smeltė, Gedminų raj, iki Taikos pr. visi kvartalai.

Kaip turi jaustis žmogus, kai mūsų atstovai ir institucijos lyg šiolei dar vis aiškinasi nuo 1990m.?


bobulytė

2018-10-06   10:20

IP: 85.232.128.56

Žmonės būkit protingi nebebalsuokit už liberalus.Jie neras iš kur ir kodėl dvokia. Nes patys prie to yra nagus prikišę,manau,kad jie gerai žino iš kur kvapai.Viltis durnių motina,gal atsiras sąžiningi ir padės nubausti ir privers.Balsuokim už tuos, kurie myli Klaipėdą,kuriems rūpi jos gerovė.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Nuo praėjusios savaitės Klaipėdos miesto savivaldybės Socialinių reikalų departamento direktoriaus pareigas pradėjęs...

Naujas departamento direktorius atvyko iš Šiaulių nuotrauka, foto

Praėjusią savaitę vykęs Šviesų festivalis abejingų nepaliko. Nors dauguma šventės dalyvių džiaugėsi...

Šviesų festivalyje nuvylė šiukšlės nuotrauka, foto

Dienraščio "Vakarų ekspresas" redakcija tęsia konkursą "Automobilių statymo ypatumai".

Vakarų Lietuvos automobilių statymo ypatumai nuotrauka, foto

Trečius metus tęsiasi teismų ir Etikos komisijos skundų nagrinėjimo maratonas dėl vicemero...

Vicemero nuomonė suerzino visuomenininkus nuotrauka, foto

Teisutis Matulevičius: aš žinau, kaip išgelbėti mūsų jaunimą nuotrauka, foto

Savivaldybių tarybų rinkimai, Aš žinau, kodėl jaunoji klaipėdiečių karta dramatiškai bėga iš politikų abejingai valdomo,...

Kada Lietuva taps svajonių šalimi? nuotrauka, foto

Euras, Nesibaigianti emigracija, maži atlyginimai, didelės kainos. Ir tai tik dalis problemų, su...

Indrė Šidlauskienė iš ŽŪM prisiteisė per 30 tūkst. eurų nuotrauka, foto

Euras, Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) antradienį iš dalies patenkino pernai sausį iš...

Policija prašo pagalbos. Gal atpažįstate šiuos asmenis? nuotrauka, foto

Kriminalai, 2019-02-11, apie 23 val., Klaipėdoje, Laukininkų g., buvo sugadinta kavinės lauko terasa.

Savivaldybių tarybų rinkimai, Paskelbta prieš 1 val.

Euras, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...