2019 m. gegužės 26 d. 08:14 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Nemokama teisinė pagalba gali ir nuvilti

(1)

Nemokama teisinė pagalba gali ir nuvilti nuotrauka, foto

NUSIVYLĖ. Pensininkė Pranciška Bušmienė, gavusi nemokamą teisinę pagalbą, džiaugėsi neilgai - po dviejų savaičių sužinojo, kad paskirtas advokatas taip ir neparuošė kreipimosi į teismą ir net nežada to daryti.

© Editos GUDAVIČĖS nuotr.

Valstybės garantuojama teisinė pagalba ne visada duoda apčiuopiamos naudos.

Į "Vakarų ekspreso" redakciją kreipėsi Pranciška Anastazija Bušmienė. Moteris skundžiasi, kad valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnybos skirtas advokatas realiai jai nieko nepadėjo.

"2017 metais apiplėšė mano butą. Noriu kreiptis į teismą, bet pati nemoku surašyti teisinių dokumentų. Man buvo skirta nemokama teisinė pagalba. Bet kas iš to? Dvi savaites išlaikė mano dokumentus ir, kai atėjau pas jį, nusviedė mano popierius ir normaliai nepaaiškino, kodėl taip ir neparašė kreipimosi į teismą", - guodėsi P. Bušmienė.

Moteriai apmaudu, kad ji prarado dvi savaites be jokios apčiuopiamos naudos.

"Galbūt kitas advokatas jau seniai būtų viską surašęs ir mano kreipimasis jau gulėtų teisme?" - moteris apgailestavo, kad neturi pinigų ir negali pati pasisamdyti advokato.

Jos nuomone, tai tik dar vienas įrodymas, kad nemokamos paslaugos negali būti geros.

Tačiau pats advokatas tikino, kad savo darbą atliko atsakingai ir moteriai viską nuodugniai išaiškino.

"Dvi valandas su ja bendravau, padariau viską, kas privaloma", - tikino advokatas.

Jo teigimu, išanalizavęs P. Bušmienės pateiktus dokumentus, jis surašė išvadą dėl teisinės pagalbos teikimo perspektyvų.

"Mano nuomone, jokio pagrindo teikti P. Bušmienei teisinę pagalbą nėra. Jei matome, kad neperspektyvu teikti klientui teisinę pagalbą, negalime švaistyti valstybės lėšų. Dabar viską spręs Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnyba", - aiškino paskirtasis advokatas.

Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnybos direktorė Anželika Banevičienė tikino, kad tokie atvejai labai reti.

"Tokių atvejų būna vos 0,2 proc. iš visų besikreipiančiųjų. Advokatas, susipažinęs su situacija, yra įsipareigojęs informuoti žmogų apie esamą situaciją. Jei žmogui kyla abejonių dėl advokato darbo, jis gali kreiptis į mūsų tarnybą. Jei išsiaiškinus situaciją su advokatu ir mums kyla abejonių, gali būti, kad tam žmogui bus skirtas kitas advokatas. Bet gali būti priimtas ir kitas sprendimas - nutraukti teisinę pagalbą", - paaiškino A. Banevičienė.

Ji patvirtino, kad Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnybos Klaipėdos skyrius yra gavęs advokato išvadą, kad P. Bušmienės atveju kreiptis į teismą nėra perspektyvu.

"Šiuo metu Klaipėdos skyrius sprendimo dar nėra priėmęs, nes tikslina aplinkybes. Sutikrinęs papildomus duomenis priims sprendimą nutraukti pagalbą arba pakeisti advokatą", - sakė A. Banevičienė.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

klp

2018-08-30   08:53

IP: 46.249.187.55

" išanalizavęs P. Bušmienės pateiktus dokumentus, jis surašė išvadą dėl teisinės pagalbos teikimo perspektyvų" :) Ar p. Bušmienė prašė šio advokato "išvadų dėl perspektyvų" ? Absurdo spektaklis su tokia teisine "pagalba". Teko matyti, kaip teismo metu valstybės skirtasis nemokamas advokatas taip ir pratylėjo viso teismo metu ir nė nebandė padėti savo klientei. Štai kokia nauda paprastam žmogui iš tų nemokamų advokatų.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Kaip praėjusiais, taip ir šiais metais Klaipėda nusidažė įvairiomis spalvomis. Šeštadienį Klaipėdoje...

Klaipėdą nuspalvino nuotaikingas spalvų bėgimas nuotrauka, foto

Tikėtina, kad 2019-uosius Klaipėdoje paskelbus Didžiojo elingo metais, pagaliau klaipėdiečiai atkreips dėmesį...

Odė laivų statytojams ir metalo meistrams nuotrauka, foto

Atnaujinti senamiesčio grindinį siekianti Klaipėdos savivaldybė nesusikalba su projektuotojais. Nors penktadienį buvo...

Senamiesčio grindinio atnaujinimas stringa nuotrauka, foto

Klaipėdos universiteto Botanikos sode eksponuojamos jautrios fotografijos, kuriose užfiksuotos negalią turinčių žmonių...

Botanikos sode - jautri paroda nuotrauka, foto

Sekmadienio horoskopas 12-ai zodiako ženklų nuotrauka, foto

Įvairybės, Savo vardadienius šiandien švenčia Algimanta, Algimantas, Algimantė, Algmina, Algminas, Eduardas, Evelina,...

Sekmadienį klaipėdiečiai "Riedės į vasarą" nuotrauka, foto

Sportas, Gegužės 26 dieną (sekmadienį) Klaipėdoje organizuojamas didžiulis dviračių, riedučių, paspirtukų, riedlenčių ir...

Klaipėdietis Žygimantas Stanulis – absoliutus Lietuvos čempionas nuotrauka, foto

Sportas, Šeštadienio vakarą Klaipėdoje baigėsi dvi dienas vykę Lietuvos sunkiosios atletikos vyrų ir...

Jurgis Plonaitis niekada nebuvo tapęs "išverstaskūriu" nuotrauka, foto

Mažoji Lietuva, Per ilgus dešimtmečius, nugyventus Klaipėdos krašte, Mažosios Lietuvos tyrinėtojui Bernardui Aleknavičiui Klaipėdos...

Įvairybės, Paskelbta prieš 1 val.

Sportas, Paskelbta prieš 10 val.

Mažoji Lietuva, Paskelbta prieš 12 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...