2019 m. sausio 19 d. 15:28 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Nelaimės autobusuose - pamoka neatidiems?

(15)

Nelaimės autobusuose - pamoka neatidiems? nuotrauka, foto

ĮSIKIBKITE. Už saugumą autobuse atsako jo vairuotojas, bet neką mažiau atidūs turėtų būti ir keleiviai.

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Užvakar Klaipėdos policininkams teko registruoti net du pranešimus apie moteris, sunkiai susižalojusias griūnant privačioms bendrovėms "Pajūrio autobusai" ir "Gintarinis vairas" priklausančiuose autobusuose. Skaudžios nelaimės įvyko kone tuo pačiu metu.

Antradienį priešpiet autobusu važiuojant šiaurinės miesto dalies link 65 metų amžiaus moteris nuvirto ir susilaužė nosį. Incidentas įvyko šalia Sausio 15-osios stotelės.

Teigiama, kad vis dar vyksta tyrimas, bet pagal pirminę informaciją nelaimė įvyko staigiau sustabdžius autobuso vairuotojui. Esą nuo sankryžos pajudėjus dviem autobusams pirmojo autobuso vairuotojas įsukdamas į stotelę staigiau stabtelėjo, tad tą patį turėjo padaryti ir iš paskos keleivius vežęs vairuotojas.

Anot minėto autobuso vairuotojo, susižalojusi moteris kaip tik ruošėsi lipti iš autobuso - buvo atsistojusi ir niekur neįsikibusi. Stabtelėjus moteris veidu trenkėsi į užtvarą ir susilaužė nosį.

Panaši nelaimė įvyko kone tuo pačiu metu, tačiau kitoje miesto dalyje. Iš Smiltelės stotelės važiavęs autobusas nuo jos buvo pajudėjęs tik 300 metrų, kai stabtelėjo prie pėsčiųjų perėjos, kuria ruošėsi eiti žmonės. Stabdant autobusą inercijos jėgos neatlaikė ir nugriuvo 58 metų moteris, kuriai lūžo šlaunikaulis. Neoficialiais duomenimis, moteris jau buvo susilaužiusi koją, ji buvo sugipsuota.

Įvykus nelaimėms buvo iškviesti policijos pareigūnai, o susižeidusios moterys greitosios pagalbos automobiliais nuvežtos į ligoninę.

VšĮ "Klaipėdos keleivinis transportas" (KKT) direktorius Gintaras Neniškis apgailestavo dėl įvykusių nelaimių ir tvirtino, esą autobusų vairuotojai, kiek galėjo, nukentėjusioms moterims stengėsi padėti ir tarpininkavo atvykus tarnyboms.

G. Neniškis pabrėžė, kad autobusais keliaujantys žmonės yra apdrausti nuo tokių įvykių.

"Žala buvo padaryta, todėl keleiviai mažesnes ar didesnes išmokas gaus", - sakė G. Neniškis, pridūręs, kad draudikai vertina daug skirtingų faktorių, taip pat - ir keleivių elgesį.

KKT vadovas tvirtino, kad pastaruoju metu panašių incidentų, kai važiuojant autobusais sunkiai susižalotų keleiviai, nėra pasitaikę.

"Ši problema tampa aktualesnė prasidėjus šiltajam sezonui. Atrodo, kad žmonės daugiau atsipalaiduoja, nebėra tokie atidūs, kai kuriems į akis užspigina saulė", - galimas nelaimių priežastis vardijo transportininkas.

2013-ųjų pabaigoje miesto Tarybos patvirtintame Keleivių vežimo tvarkos apraše yra punktas, susijęs su keleivių saugumu. Jame rašoma, kad "keleivis privalo pasirūpinti savo saugumu, jei yra laisvų sėdimų vietų - atsisėsti ir užsisegti saugos diržą, jei jis yra įrengtas, o stovint - laikytis už turėklų". Kitas šios tvarkos punktas draudžia važiuoti stovint ant autobuso laiptelių.

Visgi pabrėžiama, kad pati didžiausia atsakomybė dėl keleivių saugumo tenka autobusų vairuotojams, tačiau neką mažiau sąmoningi turėtų būti ir patys žmonės: įlipus ir esant laisvų vietų reikėtų atsisėsti, o važiuojant įsikibti, turėklų nepaleisti ir autobusui stabdant ar įvažiuojant į stoteles.

"Staigiai stabdyti tenka neretai, dažniausiai - dėl priekyje stabdančių transporto priemonių, į perėjas išbėgančių žmonių", - aiškino G. Neniškis.

Tokių nelaimių aplinkybes artimiausiu metu turėtų būti lengviau nustatyti. Nors kai kuriuose autobusuose jau galima pastebėti vaizdo registratorius, vaizdą išorėje ir autobuso salone bus privaloma filmuoti nuo rugsėjo.

Žymos: trauma autobuse

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

miestietė

2015-03-19   18:28

IP: 85.232.128.55

Gal tegu pirma pasižiūri kokiais greičiais tie autobusai važinėja,atrodo kad esi kokiame ralyje.Vairuotojai skuba,nes spaudžia grafikas,va ir vartosi keleiviai.

Akivaizdu

2015-03-19   14:44

IP: 85.232.128.55

autobusuose turėtų būti vaizdo registratoriai.Kai bus užfiksuoti pažeidėjai, dėl kurių kaltės vairuotojai priversti staigiai stabdyti, baigsis ir problemos su kompensacijų mokėjimų nukentėjusiesiems. Norisi paklausti tokių komentatorių, kaip "nukentejusi", o ką kaltinate, jei nugriūvate ne autobuse, o tiesiog einant gatve-gal meteorologus, kad neįspėjo, jog tuo metu pūstelės vėjo gūsis....Nuo žioplumo nėra vaistų.Chuliganiškas vairavimas nepateisinamas, bet jei autobuso vairuotojas priverstas staiga stabdyti dėl kitų kaltės, tai nereikia jų ir kaltinti.

nukentejusi

2015-03-19   13:17

IP: 77.79.53.40

nu neniskio naglumu negaliu atsistebet,stovi sau issisiepes ir per tv aiskina "nugriuvai pats kaltas". kiek dar saipysimes is zmoniu ponai valdininkai

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Klaipėdoje planuojami kariniai mokymai "Klaipėdos bastionas 2019", kurių metu kariai ir civiliai...

Klaipėdoje planuojami kariniai mokymai - jau šį rudenį nuotrauka, foto

Vakar Klaipėdos savivaldybėje įvyko dar vienas Vingio skvero ir jo prieigų paprastojo...

Vingio projekto korekcijos nesibaigia nuotrauka, foto

Vakar rytą klaipėdiečiai, pažiūrėję pro langus, aiktelėjo - šitokio grožio seniai nebuvo...

Klaipėdiečiai skubėjo pasidžiaugti sniego pasaka nuotrauka, foto

Prie Klaipėdos esanti Jakų sankryža yra lyg vartai į uostamiestį, o į...

Įspūdingiausia Lietuvoje sankryža: vairuotojai mato ne viską nuotrauka, foto

Tomas Danilevičius į Klaipėdą atvežė apdovanojimą nuotrauka, foto

Sportas, Ilgamečiam dienraščio "Vakarų ekspresas" sporto žurnalistui Algirdui Auruškevičiui pagaliau į rankas įteikta...

Balinėtojai Ieva ir Leonardas: "Kai keliauji su vaiku, matai pasaulį jo akimis" nuotrauka, foto

Kelionės, Kelionės su vaikais - visai kitokios. Jose pamiršti, ką pats norėjai pamatyti,...

Kitą savaitę - šaltesni orai nuotrauka, foto

Lietuva, Savaitgalį orai bus gana ramūs. Šeštadienį netgi turėtume sulaukti saulės, LRT...

Klaipėdoje planuojami kariniai mokymai - jau šį rudenį nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdoje planuojami kariniai mokymai "Klaipėdos bastionas 2019", kurių metu kariai ir civiliai...

Lietuva, Paskelbta prieš 4 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...