2018 m. lapkričio 17 d. 14:40 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Neišsireikalauja tylos ir ramybės

(10)

Neišsireikalauja tylos ir ramybės nuotrauka, foto

GELEŽINKELIS. Šalia jo gyvenantys žmonės neišsireikalauja, kad būtų atlikti bent normalūs triukšmo matavimai. Jeigu jie ir atliekami, paprastai nerodo, kad triukšmas kenktų žmonių sveikatai. O jeigu ir rodo, problema sprendžiama tik raštų rašymu.

© Redakcijos archyvo nuotr.

Krovinių srautai į Klaipėdos uostą didėja, o kartu ir geležinkelio vagonų keliamas triukšmas bei vibracija. Asociacijai Vitės bendruomenė nepavyksta išsireikalauti, kad būtų pastatyta triukšmą slopinanti sienutė.

Raštais minėta bendruomenė kartu su šalia esančiomis įstaigomis užvertė daugumą institucijų - nuo prezidentūros iki Nacionalinio sveikatos centro. Visgi nieko pernelyg optimistiško gyventojai iš valdininkų neišgirsta.

Skundžiasi seniai

Vitės bendruomenei priklausantys klaipėdiečiai dažnai skundžiasi dėl šalia jų namų esančio geležinkelio kelio nuolatos keliamo triukšmo, vibracijos, vežamų pavojingų krovinių ar net smarvės. Mat dalis gyvenamosios teritorijos patenka į "Lietuvos geležinkelių" sanitarinę apsaugos zoną. Žmonės sako, kad traukinių sąstatai formuojami gyventojams priešais langus. Jie įtaria, kad kroviniai geležinkeliu vežami, ko gero, viršijant leistiną greitį, ir ypač naktimis. Bendruomenės nariai skundžiasi, kad negali miegoti, pabunda nuo triukšmo. Šalia geležinkelio esanti Klaipėdos paslaugų ir verslo mokykla prasilenkiant traukiniams turi net nutraukti pamokas, joje negalima atidaryti langų ir išvėdinti patalpų. Be to, gyventojai priversti nesaugiai kirsti geležinkelį ties Pušyno g., nes formuojami sąstatai neretai stovi ant pėsčiųjų perėjos. Būta ir susižalojimų, ir net žūčių atvejų bandant praeiti tarp vagonų. Nepaisant įvairioms institucijoms rašytų skundų iki šiol tinkamai neatliekami triukšmo ir vibracijos matavimai butuose. Manyta, kad šią seną problemą bent iš dalies išspręs antrasis Klaipėdos geležinkelio mazgo plėtros etapas, Klaipėdos stoties kelyno rekonstrukcija, tačiau minėtų projektų įgyvendinimas sustabdytas. Vitės bendruomenė prašė prezidentės nustatyti geležinkelio keliamo triukšmo lygį, įrengti apsaugines sienutes ir imtis neatidėliotinų veiksmų mažinant triukšmą.

Pažeidimų yra

Sausio 31 d. asociacija gavo Prezidento kanceliarijos asmenų aptarnavimo skyriaus raštą, kuriame pranešama, kad dėl jos keliamų klausimų sprendimo kreiptasi į Susisiekimo ministeriją, į Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą ir į Klaipėdos miesto savivaldybės administraciją. "Šios institucijos informuos Jus apie priimtus sprendimus dėl gyventojų keliamų klausimų pagal savo kompetenciją", - rašoma atsakyme.

Prieš kurį laiką kai kurie bendruomenės nariai bei Klaipėdos paslaugų ir verslo mokykla patys kreipėsi į Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą (NVSC). Vakar socialiniuose tinkluose buvo išplatintas ir jų atsakymas.

Atsakyme tvirtinama, jog šiuo metu NVSC Klaipėdos departamentas tęsia akustinio triukšmo ir vibracijos matavimus Geležinkelio gatvėje. Esą tiukšmo matavimai organizuojami ir Dariaus ir Girėno gatvėje bei Giruliuose.

Tame pačiame rašte primenama, jog pernai nuo rugpjūčio iki spalio darytų matavimų metu Klaipėdos verslo ir paslaugų mokykloje buvo užfiksuoti triukšmo viršijimai. Viršytas ir leistinas vibracijos lygis. Dar spalį "Lietuvos geležinkeliai" buvo įpareigoti parengti triukšmo ir vibracijos mažinimo priemonių planus.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Paulius

2018-02-25   18:54

IP: 148.122.184.252

Nieko, truputi pakentekite, tuoj kroviniu stautai mazes, Rusija perkelia daug kroviniu i savo uostus.

Namiseda

2018-02-21   16:08

IP: 78.57.230.119

Žinoma, dabar dažnai visais atvejais yra pasakoma, kad jeigu nepatinka, tai negyvenk ten,kur pastovus triukšmas, nepatinka tai negyvenk,kur sklinda įvairūs kenksmingi sveikatai kvapai, nepatinka,tai nedirbk parduotuvėje jei nors kartą per šventes nori pabūti su šeima ir t.t.ir t.Tai kur mes taip nueisime? Bet juk ir LR Konstitucijos 53str.kalba , kad,, Valstybė ir kiekvienas asmuo privalo saugoti aplinką nuo kenksmingų poveikių,,O svarbiausias poveikis juk yra žmogaus sveikatai,jei net naktimis negali pailsėti.Negalvojame, kad ieškant galimybių, nebūtų rasta visiems palankių sprendimų,nes tai ne vieno žmogaus kaprizai,viso,,Vites,, kvartalo niekur neiskelsi

Kentėtojai

2018-02-21   11:25

IP: 78.57.202.202

atsako,kad tokių triukšmų,smarvių anksčiau nebuvo,viskas buvo pakenčiama ir suprantama.Žmonės gyvena nuo gimimo,namai statyti prieš karą ir po karo.Dabar tuose kvartaluose nieko nesistato seniai.Pakeisti gyvenamas vietas nėra taip paprasta.Anksčiau rajonas buvo ramus,todėl ir gyveno ir pirko butus,bet ,kai keli metai vyksta tokie dalykai,tai jau ramybės nebeturime.Ir ne mes turime keisti gyvenamas vietas,o ,,teršėjai'',triukšmautojai'' turi laikytis įstatymų ir visų reikalavimų.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Keli šimtai aktyvių piliečių šeštadienį nuo 11 val. susirinko į mitingą Atgimimo...

Visuomenė vienijasi ir kyla į aktyvią kovą prieš taršą nuotrauka, foto

Šv. Jono bažnyčia Turgaus gatvėje gali būti atstatyta kone identiškai tokia, kokia...

Bažnyčios atstatyme - nežinomybė dėl grunto nuotrauka, foto

Stotelę nuo autobuso skiria dviračių takas, kai kuriose gatvėse ne tik lopas...

Įvertino situaciją mieste: žolė lipa ir ant gatvių nuotrauka, foto

Lietuvos centro partijos Klaipėdos skyrius ketvirtadienį kandidate į Klaipėdos merus 2019 metų...

Nina Puteikienė sieks Klaipėdos mero posto nuotrauka, foto

Melnragės gyventojų laiškas nuotrauka, foto

Nuomonės, Norėdami pasidalinti rūpesčiais ar džiaugsmais, darbo dienomis skambinkite nuo 10 iki 13...

Visuomenė vienijasi ir kyla į aktyvią kovą prieš taršą nuotrauka, foto

Klaipėda, Keli šimtai aktyvių piliečių šeštadienį nuo 11 val. susirinko į mitingą Atgimimo...

Bažnyčios atstatyme - nežinomybė dėl grunto nuotrauka, foto

Klaipėda, Šv. Jono bažnyčia Turgaus gatvėje gali būti atstatyta kone identiškai tokia, kokia...

Pasipiktinimo bangą sukėlusi peticija sulaukė atsako nuotrauka, foto

Lietuva, Krikščioniškosios kultūros instituto siuntinėjamos laiškai su skatinimu stabdyti „propagandines gėjų eitynes“...

Nuomonės, Paskelbta prieš 39 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Lietuva, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...