2018 m. gruodžio 10 d. 15:00 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Neįgalieji prabilo apie darbo sopulius

(4)

Neįgalieji prabilo apie darbo sopulius nuotrauka, foto

ĮSPŪDIS. "Sudaromas klaidingas įspūdis, kad neįgalus žmogus negali dirbti", - apgailestavo Nevyriausybinės organizacijos "Likimo laiptai" logopedė Jūratė Ruškė.

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Trečiadienį Klaipėdoje vykusioje konferencijoje, skirtai žmonių, turinčių negalią, dalyvavimo darbo rinkoje patirtims apžvelgti, pranešėjai prabilo ne tik apie sėkmės atvejus, bet ir apie skaudžią neįgaliųjų padėtį darbe.

Nevyriausybinės organizacijos "Likimo laiptai" logopedė Jūratė Ruškė apgailestavo, kad Lietuvoje dirba mažiausias procentas neįgaliųjų lyginant su kitomis Europos šalimis. Ji rėmėsi Europos Komisijos duomenimis.

J. Ruškė prabilo apie neįgaliesiems nustatomus darbingumo lygius. "Žmonės nesupranta, kas tai yra", - tikino ji ir papasakojo apie savo vizitą įdarbinimo įstaigoje, kai ieškojo darbo.

Moteris pagal jai nustatytą darbingumo lygį laikoma nedarbinga, tačiau, pasirodo, dirbti gali. Ji turi judėjimo negalią ir yra prikaustyta prie vežimėlio. Pažymą apie savo darbingumą pateikusi Darbo biržos specialistui J. Ruškė išgirdo atsakymą, kad šis jos neregistruos, mat dokumente parašyta: "Nedarbinga". Jokie raginimai plačiau pažvelgti į šios sąvokos išaiškinimą toje pačioje pažymoje nepadėjo - ginčas buvo išspręstas tik įsikišus vadovaujančiam darbuotojui ir tik tada moteris pasiekė savo.

"Sudaromas klaidingas įspūdis, kad neįgalus žmogus negali dirbti. Tačiau jei asmeniui nustatomas nuo 0 iki 25 proc. darbingumo lygis, jis gali dirbti tik pagal negalios pobūdį pritaikytoje darbo vietoje. Žodis "nedarbingas" netinkamas, nors toks žmogus dokumente laikomas nedarbingu. Tačiau teko girdėti, kad ateityje tokios frazės planuojama atsisakyti. Liks tik darbingumo procentai", - džiaugėsi J. Ruškė.

Nors ir prabilo apie skaudžią patirtį, specialistė pasidžiaugė, kad yra ir kitokių pavyzdžių. Net keli "Likimo laiptuose" dirbantys neįgalieji pripažinti nedarbingais, bet jie darbuojasi puikiai.

Tačiau dirbantys neįgalieji su iššūkiais susiduria dėl teisinės bazės trūkumų. Paprastai asmenys, turintys negalią, dirba subsidijuojamoje (valstybės remiamoje) darbo vietoje. Tačiau subsidija nutraukiama, jei žmogus įsigyja arba paveldi žemės nuosavybę arba kartu dirba darbą ir antraeilėse pareigose.

Konferencijoje dalyvavusi Užimtumo tarnybos Klaipėdos klientų aptarnavimo departamento direktorė Jurga Narkuvienė apgailestavo, kad ne visada specialistai turi pakankamai kompetencijos įvertinti neįgalaus asmens galimybes ir siekius darbe. J. Narkuvienė pasakojo apie profesinės reabilitacijos programą, kuria naudojasi neįgalieji. Jos tikslas - ugdyti ir atkurti asmens darbingumą, didinti darbinės veiklos galimybes, siekiant asmens įsidarbinimo.

Gruodžio 1 d. duomenimis, Užimtumo tarnyboje buvo įregistruoti 366 neįgalūs Klaipėdos miesto gyventojai. O šių metų sausio-lapkričio mėnesiais uostamiestyje buvo 492 užimti asmenys, turintys negalią.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

2018-12-07   01:22

IP: 105.112.96.15

Happiness is all i see now I never thought that I will be cured from HERPES I have come in my own little way to say thank you to Dr.Miracle for a highly taking out time to solve my relationship problem. Though his services was not free but i was totally satisfied by the job he did because through his help my lover who has abandoned me for over 45 days finally see reasons to come back to me. After gotten this wonderful result i decided to appreciation Dr.Miracle by Writing Down His Contact Details: MiracleSpellHome@Yahoo.Com Or Whats App: +1(360)-816-8080 By Contacting Dr.Miracle you will not only be getting your Lover, instead he will be back to you with so much love and care. Dr, Miracle His The Best Spell Caster Around To Solve Any Problem For You,,,
{1} EX BACK
{2}CANCER,,
{3}HERPES,,
{4} PENIS ENLARGEMENT,,
{5} LOW SPERM COUNT ,,
{6} FIBROID,,
{7}HIV/AIDS,,
{8}LOTTERY SPELL,,
Email: MiracleSpellHome@Yahoo.Com
Call/Whats App: +1(360)-816-8080 )))

r

2018-12-06   20:30

IP: 78.57.230.254

Tik gauni neįgalumą ir iškart atleistas,vadovaujantis kažkokiais ES standartais.Čia gydytojais,med.komisijų gali paaškinti ir į darbą nepriima ir neįgalumo pašalpa maža. Nors kai dirbo sveikas mokesčius sodrai mokėjo ne pačius mažiausius.

2018-12-06   15:03

IP: 84.138.227.95

Jei žmogus gali dirbt, kodėl nedirbt? Valio norintiems dirbt ir užsidirbti

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Klaipėdoje nebeliko valkataujančių šunų – tuo pasirūpino benamių gyvūnų globos įstaigos....

Gyvūnų prieglauda skambina pavojaus varpais: situacija pasieks kritinę ribą nuotrauka, foto

2018 m. gruodžio 8 d. Lietuvos Respublikos Vyriausioji rinkimų komisija įregistravo...

Į rinkimus veda Artūras Žalys nuotrauka, foto

Klaipėdoje Europos Parlamento (EP) biuro Lietuvoje organizuotoje diskusijoje apie oro ir...

Aplinkos taršai mažinti stinga valdžios dėmesio nuotrauka, foto

Klaipėdos tarybos nario mandato atsisakęs Viačeslavas Titovas ir toliau šmeižia Lietuvą. Gruodžio...

Viačeslavas Titovas ir toliau juodina Vanagą nuotrauka, foto

Kaip apsisaugoti nuo gripo? nuotrauka, foto

Sveikata, Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai informuoja, kad sergamumas gripu ir...

Gyvūnų prieglauda skambina pavojaus varpais: situacija pasieks kritinę ribą nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdoje nebeliko valkataujančių šunų – tuo pasirūpino benamių gyvūnų globos įstaigos....

Šviesomis ir garsais atgijo Anikės legenda nuotrauka, foto

Renginiai, „Susipažinkime, aš poetas, Simonas, o aš Anikė – Anna, pastoriaus iš Taravos...

Į rinkimus veda Artūras Žalys nuotrauka, foto

Klaipėda, 2018 m. gruodžio 8 d. Lietuvos Respublikos Vyriausioji rinkimų komisija įregistravo...

Sveikata, Paskelbta prieš 1 val.

Renginiai, Paskelbta prieš 2 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...