2018 m. rugsėjo 19 d. 16:40 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Neįgalieji nori keliauti nediskriminuojami

(2)

Neįgalieji nori keliauti nediskriminuojami nuotrauka, foto

ELGESYS. Tris miesto maršrutus, kuriais veža "Pajūrio autobusai", išbandžiusiems Neįgaliųjų reikalų tarybos nariams sykį teko išgirsti, kad vairuotojas įvažiuoti į autobusą neįgaliojo vežimėliu nepadės, tai esą paties neįgaliojo ar jo lydinčiųjų asmenų rūpestis.

© Eimanto CHACHLOVO nuotr.

Klaipėdos paplūdimiuose padėtis neįgaliesiems gerėja, viešajame transporte dar reikia pasitempti. Tokią išvadą pirmadienį padarė patikrinimą surengę Neįgaliųjų reikalų tarybos nariai.

"Man nepriklauso", - tokią autobuso vairuotojo frazę vakar išgirdo į viešąjį transportą patekti bandęs ir vairuotojo pagalbos paprašęs judėjimo negalią turintis žmogus. Eksperimento metu paaiškėjo, kad dauguma vairuotojų yra geranoriški, tačiau lieka tik spėlioti, kiek dirba tokių, kuriems "nepriklauso".

Minėtosios tarybos nariai vakar surengė išvažiuojamąjį posėdį. Pirmiausia buvo apžiūrėta naujoji Smiltynės paplūdimio infrastruktūra - informacinis stendas su specialiais gelbėtojų iškvietimo mygtukais. Regėjimo negalią turintiems žmonėms atstovavusi Laima Stelingienė atkreipė dėmesį, kad mygtukas pasiekiamas vežimėlyje sėdinčiam žmogui, tačiau silpnaregiui ar aklajam jį rasti neįmanoma, nes jis nepažymėtas ryškia geltona spalva, o garso signalas yra per silpnas ir jį užgožia jūros ūžesys.

Iškviestų gelbėtojų atgabentas specialus vežimėlis neįgaliųjų maudynėms jūroje pasirodė labai naudingas. Į jį sėdęs VšĮ "Likimo laiptai" vadovas Adolfas Ruškys džiaugėsi, kad vežimėlis patogus sėdėti ir pritaikytas plūduriuoti, tad neįgalieji pagaliau turės galimybę patogiai išsimaudyti jūroje.

Po to tarybos nariai išbandė viešojo transporto pritaikymą negalią turintiems žmonėms. Toks eksperimentas jau vyko pernai, buvo pateiktos pastabos, o šiemet norėta patikrinti, į kiek jų buvo atsižvelgta.

A. Ruškys bei jį lydėję kiti tarybos nariai iš Mogiliovo g. 6 autobusu važiavo iki prekybos centro "Big", tuomet "Kurėno" stotelėje sėdo į 2 autobusą ir važiavo iki prekybos centro "Banginis", o nuo ten 15 autobusu važiavo į autobusų stotį, iš kurio grįžo atgal į Mogiliovo g.

L. Stelingienė taip pat turėjo pastabų dėl viešojo transporto pritaikymo silpnaregiams.

"Judėjimo negalią turintiesiems dabar jau yra gana neblogai, tačiau mes dar vargstame. Ne visur yra ryškus ženklinimas, o garsinio signalo nėra arba jis būna per vėlai, kai autobusas jau nuvažiuoja", - sakė moteris.

Neįgaliųjų reikalų tarybos pirmininkas Kazys Bagdonas džiaugėsi, kad situacija per metus yra pagerėjusi, tačiau dar yra trūkumų. Pavyzdžiui, trys vairuotojai, pamatę, kad neįgalusis nori patekti į autobusą, atėję prie viduriniųjų durų pakėlė pandusą ir atrėmė į šaligatvį, tačiau fiziškai jie neįgaliajam nepadėjo. O vienas vairuotojas, eksperimento dalyviams grįžtant į Mogiliovo gatvę, pareiškė, kad kilnoti panduso jam "nepriklauso", tad A. Ruškį su vežimėliu į autobusą įkėlė kolegos.

"Vienas vairuotojas atsisakė atsistoti ir padėti, nes pandusas buvo užvirintas. Nežinau, gal darbdavys nepaaiškino, kaip reikia dirbti, gal pareigybėse nėra numatytos pagalbos neįgaliesiems?" - svarstė K. Bagdonas.

Jis atkreipė dėmesį į kitą šios problemos niuansą - vairuotojai, padėdami neįgaliesiems, turi palikti savo darbo vietą, kurioje yra ir bilietai, ir už juos gauti pinigai. Taigi yra tikimybė, kad, padėdami neįgaliesiems, vairuotojai gali nukentėti nuo ilgapirščių. Tad esą galbūt reikėtų pagalvoti apie uždaras kabinas ar kitą sprendimą.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

hmm

2017-07-07   22:25

IP: 86.100.23.16

Jeigu pandusas užvirintas, aš neįgaliojo irgi nekelčiau į autobusą. Vienas dalykas aš to niekada nedaręs ir nežinau kaip tai padaryti, kitas dalykas kodėl aš turiu pasitempti nugarą ar abturėti išvaržą? Aš gi ne krovėjas....

xxx

2017-07-04   19:05

IP: 78.61.150.200

Kiekvienas darbas turi buti apmokamas . Socialiniai darbuotojai taip pat gauna atlyginimus .

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Šiandien Klaipėdos mieste ir rajone vyko projektas EDWARD: vieša specialioji policijos priemonė,...

Greičio mėgėjai EDWARD projekto nepaisė nuotrauka, foto

Klaipėdos savivaldybė ruošiasi už kiek daugiau nei 20 tūkst. eurų išpirkti garažus...

Noras griauti garažus pakvipo teismu nuotrauka, foto

Dėl nuolatinės smarvės gyvenamoje aplinkoje pasipiktinę pietinės Klaipėdos dalies gyventojai jau surinko...

Po skundu dėl smarvės - šimtai parašų nuotrauka, foto

Rugsėjo 24 d. į Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų batalioną (Klaipėda) nuolatinei...

Dragūnų batalionas Klaipėdoje priims 500 naujokų nuotrauka, foto

Greičio mėgėjai EDWARD projekto nepaisė nuotrauka, foto

Klaipėda, Šiandien Klaipėdos mieste ir rajone vyko projektas EDWARD: vieša specialioji policijos priemonė,...

Noras griauti garažus pakvipo teismu nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdos savivaldybė ruošiasi už kiek daugiau nei 20 tūkst. eurų išpirkti garažus...

Nida lauks vandens turizmo proveržio nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Kitą mėnesį pagaliau prasidės Nidos monstru vadinamo jachtų prieplaukos pastato remontas. Jį...

Po skundu dėl smarvės - šimtai parašų nuotrauka, foto

Klaipėda, Dėl nuolatinės smarvės gyvenamoje aplinkoje pasipiktinę pietinės Klaipėdos dalies gyventojai jau surinko...

Klaipėda, Paskelbta prieš 10 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 39 min.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 1 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...