Naujovė - leis susikeisti vietomis darželiuose

Naujovė - leis susikeisti vietomis darželiuose

Klaipėdoje siūloma įvesti keletą naujovių registruojant vaikus į darželius. Numatyta, kad tėvai turės galimybę pakeisti lankomą įstaigą, arba apsikeisti darželiais.

Taip pat siūloma, kad priimant į darželius pirmumo teisė būtų suteikiama įvaikintiems vaikams. Pastarasis siūlymas jau sulaukė nemenko politikų pasipriešinimo. Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos Ugdymo ir jaunimo reikalų komiteto nariai sutiko, kad įvaikinti vaikai turėtų būti įtraukti į prioritetinių sąrašą, bet esą tikrai ne pirmu numeriu, kaip yra siūloma.

"Manau būtų neteisinga, jei įvaikinti vaikai turėtų pirmumo teisę prieš tuos vaikus, kurie yra gimę studentų šeimose. Juk studentai turi mažiau galimybių samdyti auklę, o tie tėvai, kurie įvaikina vaikus, labiau skaičiuoja savo finansus", - svarstė minėto komiteto pirmininkas Saulius Budinas.

Pasak Klaipėdos miesto savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjo pavaduotojos Virginijos Kazakauskienės, tokia būtinybė atsirado po to, kai į miesto valdžią kreipėsi dvi vaikus įvaikinusios šeimos.

Įvaikinimo dokumentai tvarkomi labai ilgai, o nesant reikiamų dokumentų, negalima vaiko registruoti į darželį. Taigi pagal dabartinę tvarką įvaikintiems vaikams patekti į darželį labai sunku. Pasak V. Kazakauskienės, tokių šeimoje Klaipėdoje nėra daug - per metus tik keletas atvejų.

"Žinoma, reikia skatinti tokias šeimas, bet visgi prioritetas jaunoms šeimos", - sakė komiteto nariai.

Todėl politikų siūlymu, įvaikinti vaikai bus įtraukti į prioritetinių sąrašą, tačiau ne pirmu, o paskutiniu numeriu. Taigi pirmumo eilė nesikeis, tik bus papildyta.

Įteisins mainus

Taip pat siūloma sudaryti galimybę tėvams pakeisti vaiko lankomą įstaigą į kitą.

"Dabar pradėjus lankyti pasirinktą įstaigą, jos keisti nėra galima. Tačiau gyvenimas rodo, kad būna įvairių situacijų, pavyzdžiui, tėvai pakeičia gyvenamąją vietą", - sakė V. Kazakauskienė.

Norintys pakeisti darželį tėvai turėtų informacinėje sistemoje koreguoti užregistruotą elektroninį prašymą ir jame nurodyti ne daugiau kaip 1 keičiamą įstaigą. Tuo atveju vaikas bus įrašomas į pasirinktos įstaigos pageidaujančiųjų lankyti eilę.

Taip pat tėvai, ar globėjai galės susitarti tarpusavyje ir apsikeisti darželiais, jei jų vaikai yra vienodo amžiaus, tokių pačių ugdymo poreikių ir jau lanko įstaigas. Šiuo atveju tėvai, suderinę tokius mainus su darželio vadovybe, turi kreiptis į Savivaldybės administraciją.

V. Kazakauskienė priminė, kad vaiką įtraukti į informacinės sistemos eilę galima vos tik jam gimus, kai deklaruojama jo gyvenamoji vieta.

Diskusijos tebevyksta

Darželių perpildymo klausimas - opi problema Klaipėdoje. Skaičiuojama jog kitais mokslo metais į darželius gali nepatekti 600 vaikų.

Nors dar nėra priimti konkretūs nutarimai, ar tikrai priešmokyklinės grupės bus iškeltos iš darželių į mokyklas, V. Kazakauskienė užsiminė, jog toks sprendimas būtų logiškas, nes tuomet darželiuose atsirastų daugiau vietų mažiesiems.

"Kol kas darbo grupė dar dirba, diskusijos tebevyksta. Pagrindinis dalykas, kuris neramina tėvus, jei ikimokyklinukai būtų iškelti į mokyklas - saugumas, bet tai tikrai išsprendžiama. Jokių problemų nekiltų ir dėl maitinimo organizavimo, jų rimties netrikdytų ir į pamokas kviečiantis skambutis, nes jis jau atgyvena. Daugelyje mokyklų vietoje čaižaus skambučio groja graži muzikėlė", - pasakojo V. Kazakauskienė.

Pasak jos, visi pasiūlymai, susiję su ikimokyklinukų darbo organizavimu, politikams svarstyti turėtų būti pateikti paskutinėmis kovo dienomis.

Žinia, numatyta, kad nuo kitų mokslo metų priešmokyklinis ugdymas bus privalomas. Klaipėdos savivaldybės kvietė užregistruoti visus šešiamečius, kurie iki šiol nelankė darželio. Kol kas tokių užregistruota 80.

Skaičiuojama, kad šį rugsėjį Klaipėdoje bus 1,9-2 tūkst. ikimokyklinukų. Pavyzdžiui, aštuntokų yra 500 mažiau.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder