2019 m. sausio 17 d. 11:12 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Naujas Kremliaus puolimas su Titovo vėliava

(64)

2018-08-08, 16:52

Rasa PAKALKIENĖ, "Lietuvos žinios"

Naujas Kremliaus puolimas su Titovo vėliava nuotrauka, foto

Viačeslavas Titovas.

© LŽ fotomontažas

Klaipėdos tarybos narys Viačeslavas Titovas pasiekė, kad Rusijos propaganda užvirė dar vieną Lietuvos šmeižimo katilą. Liejasi dezinformacijos ir melo srautai, o V. Titovas vaizduojamas kaip persekiojimo auka. Tokio dėmesio įkvėptas pats „herojus“ toliau tęsia šmeižto kampaniją prieš Lietuvą.  O Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė spaudai Marija Zacharova pareiškė, kad turi vilties, jog į „tokią raganų medžioklę“ dėmesį atkreips pasaulio bendruomenė ir tarptautinės organizacijos. 

Oficiali Rusijos užsienio politikos formuojančios institucijos atstovė M. Zacharova teigė esą Lietuvos valdžia pradeda laikytis „linijos, perrašant istorines realijas, susijusias su Antruoju pasauliniu karu ir pokario laikotarpiu“. Ji suskubo atkartoti V. Titovo teiginius ir dar daugiau – partizanų vadą Adolfą Ramanauską-Vanagą vadina vienu iš „miško brolių gaujų vadeivų, nusikaltėliu, kurio parankiniai karo metais buvo aktyvūs nacistų pagalbininkai, kalti dėl tūkstančių taikių Lietuvos gyventojų žūties“.

M. Zacharovos žodžiais, po to, kai V. Titovas išdrįso pasisakyti prieš „odiozinės figūros įamžinimą, prasidėjo neįsivaizduojamas politiko persekiojimas“.

Eskaluojamas skandalas

Rusijos žiniasklaida tuo metu taip pat eskaluoja istoriją dėl mūsų šalies žmonių reakcijos į Klaipėdos miesto savivaldybės nario, Lietuvos rusų sąjungos atstovo V. Titovo šmeižikiškus teiginius dėl partizanų vado A. Ramanausko-Vanago, kai šis melagingai apkaltino partizaną nekaltų civilių žudymu.

V. Titovas apie A. Ramanauską-Vanagą pasisakė savivaldybėje liepos mėnesį, kai buvo diskutuojama, ar įamžinti partizanų vado atminimą pakabinant atminimo lentą ant Klaipėdos universiteto Humanitarinių ir ugdymo mokslų fakulteto pastato.

„Ar jūs iš tikrųjų galvojate, kad verta įamžinti žmogų, kurio iniciatyva buvo nužudyta apie 8 tūkst. taikių piliečių ir vaikų? Aš manau, kad tokių žmonių atminimui ne vieta Klaipėdoje“, – BNS citavo šį deputatą.

Po to Generalinė prokuratūra pranešė, kad dėl V. Titovo pasisakymų, per kuriuos paniekintas mirusiojo atminimas, pradėtas ikiteisminis tyrimas, o uostamiesčio politikai nusprendė inicijuoti V. Titovui įgaliojimų netekimo procedūrą.

„Banditai ir gaujos“

Dabar Rusijos žiniasklaida V. Titovą vadina „kukliu“ municipaliniu deputatu, kurį „puola“ Lietuvos valdžia priešaky su premjeru Sauliumi Skverneliu. O Lietuvos laisvės kovotojus Kremliaus propaganda vadina banditais, žudžiusiais ne tik „partinius darbuotojus, milicininkus, kolūkių vadovus, karius“, bet ir „lojalius sovietų valdžiai lietuvių valstiečius“ ir kitaip juodina bei skleidžia dezinformaciją apie pokario partizanus.

Pats V. Titovas, duodamas interviu vienai vienam pagrindinių Rusijos propagandinių kanalų televizijai „Rosija-1“, partizanų būrius vadino „gaujomis, kurios žudė šeimas ir prievartavo“, ir kad esą apie tai jam pasakojo močiutė.

Beje, pokario laisvės kovotojai taip būdavo apibūdinami Lietuvos sovietinės okupacijos laikotarpiu, o dabar Kremlius su tokių, kaip V.Titovas pagalba, tokius išsireiškimus vėl grąžina į vartoseną.

Dar vienas mitas

Toje pačioje „Rosija-1“ laidoje paskelbtas dar vienas mitas apie tai, kaip mūsų šalis atkūrė nepriklausomybę. Neva tuomečio Sovietų Sąjungos vadovo „Michailo Gorbačiovo ir Aukščiausiosios tarybos sprendimu Lietuva tapo pirmąja respublika, išėjusia iš SSRS“.

Esą „padovanota nepriklausomybė“ privertė Lietuvą skubiai pagrįsti savo suverenitetą istorine kova už laisvę, o tam pravertė „miško broliai kaip nacionaliniai herojai“. O dabar tai neva praverčia kitai Lietuvos valdžios misijai – leisti šaknis rusofobijai. O Vakarai esą palaiko „tokias antirusiškas nuotaikas“, kad Baltijos šalys vėl nepatektų į Rusijos įtakos zoną.

Propagandinis gąsdinimas

Kitas propagandinis Rusijos naujienų portalas teigia, kad esą vyksta neteisminis V. Titovo persekiojimas, parodantis Lietuvos valdžios nesiskaitymą su „demokratiniais institutais ir procedūromis“. Neva V. Titovą „bandoma psichologiškai sulaužyti.“

Tikinama, kad Lietuvoje esą kovojama su kitaip mąstančiais, o melas apie pokario partizanus vadinamas alternatyviu požiūriu.

Rusijos propaganda net gąsdina: neva tas, kas suabejoja Lietuvos valstybine ideologija ir politika „vietinius nacistų pagalbininkus verčiant į nacionalinius herojus, turi būti sunaikintas be teismo ir tyrimo.“

„Neilgai jau...“

Pačiam V. Titovui taip pat patinka vaizduoti auką. Socialiniame tinkle „Facebook“ jis toliau teigia, kad esą gauna didžiulį vietinių palaikymą ir kvietimą atvykti regionus, kuriuose „likę daug liudijimų apie taip vadinamus partizanus ir žmonės nori papasakoti tiesą“.

Iš tiesų prieš šio įrašo yra V. Titovą remiančių komentarų, pastebėtina, kad dauguma jų – rusų kalba.

Vienas iš komentatorių palaikymą V. Titovui išreiškė su užuomina: „Laikykis, Slava, neilgai jau...“

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

> Kelmanas

2018-08-14   22:45

IP: 5.135.136.191

vat kaip:) tokio posūkio nesitikėjau, reiškia visus duomenis, į kuriuos neturi ką atsakyt, tu vadini "Stalino faktais", o tai reiškai - melu? nu čia tu gerai sugalvojai kaip išsisukt, maladiec! :) Nors, nieko kito jau ir nesitikėjau. O tau neužkliuvo, kad "Stalino faktai" remiasi lenkų ir vokiečių archyvinėm nuotraukom? :) Tik nesakyk, kad tu nežinojei, kad Hitleris metęs visus valstybinius reikalus, lėkė atsisveikinti su savo geriausiu draugu, biču Pilsudskiu ir pastovėt prie ano kapo! Tik nesakyk kad nežinojei apie Miuncheno sandorį ir išleistą ta proga medalį. Apie Pilsudskio glėbisčiavimąsi su Gebelsu irgi "nežinojei"? Matai, kiek daug tu dar nežinai :) O aš tik paviršutiniškai "pasikapsčiau" :)
Jeigu įvardintus mano argumetus tu vadini melu, tai tikriausiai tau nesunku būtų juos paneigti visus iš eilės arba po vieną. Nors, matau kaip tu paneigei - tai "Stalino melas" ir viskas :) Jeigu aš tave daug sykių pagavau meluojant, tai tuoj pat parodžiau kur tu sumelavai. Iš tavo pusės elgtis panašiai, matyt, būtų tau didelis nusižengimas ir apsileidimas prieš "stalinistą" :)
Tiek to, apie "Vlasovo vėliavą" maniau kad pilnai atsakiau, bet pasirodo tau labai užkliuvo, kad ją"po karo numetė prie Kremliaus sienos kaip skudurą". Nemaniau, kad būtent tai tau sukels tokį skaudulį ir tiek nerimo.Taigi, atsakau. Visų pirma, jokio dokumentalaus įrodymo šiam faktui, išskirus paveikslėlį "неизвестного художника" , kaip suprantu, nėra. Nėra šios numestos vėliavos nei parado nuotraukose (kuo lengva įsitikinti), nei dalyvaujančių parade trofėjinių vėliavų sąraše. Šį sąrašą taip pat galima nesunkiai rasti, galėčiau duoti nuorodą, bet jau supratau, kad tai vėl būs "Stalino faktai" . Kita vertus, jeigu atmetus pirmą variantą, priimti, kad per paradą kartu su kitom trofėjinėm vėliavom numetė ir Vlasovo vadovaujamos divizijos vėliavą, tai visi žinojo, kas būtent kovojo prisidengęs ja, todėl nematau čia problemos ir to burbulo, kurį norėjai išpūst.
Na ir pabaigai, matau, kad pritrūkus argumentų XX amžiui, nusprendei šoktelt į 21? :) Visi kaimynai yra skriaudžiami rusų? Taip, taip, visi skundžiasi pagrinde tuo, kad vis mažiau gauna lengvatinių/nemokamų resursų ir užsakymų tiems, kas garsiausiai loja. Bet jeigu paprašyčiau parodyt, kaip buvo "nuskriausta" Lietuva 21 a, ar kaip kitaip Rusija "kišosi į jūsų reikalus", manau tuo ir užsibaigtų. Bet užtat jūsų lojimą "rusai puola!" jau pabodo girdėt. Jau 30 metų nėra jokios "SSSR" ir niekada jau nebebūs, galit dėl to nebepergyvent.
O Krymas buvo ir yra rusų, šito jau nepakeisit, nusiraminkit. Galit tik graužti nagus dėl Karaliaučiaus.:)

Kelmanas

2018-08-14   17:25

IP: 85.232.128.59

Peržiūrėjau tavo pateiktus įrodymus ir šaltinius ir supratau, kad turiu reikalą su kraštutinių pažiūrų STALINISTŲ. O Stalino faktai man yra MELAS. Labai buvo naudinga pabendrauti. Įsitikinau kaip jus falsifikuojate ISTORIJĄ. Kas liečia Vlasovo vėliavos. Tu man neatsakei kodėl Sovietai tavo valstybinę vėliavą po karo numetė prie Kremliaus sienos kaip skudurą. O jus ja pakėlėte. Ir dar jus per trumpą laika suspėjote vėl susipykti su visais kaimynais. Kodėl jums parūpo mūsų santykiai su Žydais. Mes juos išspręsime su Izraeliu ir sudarysime taiką. Būtų labai gerai jeigu jus užsiimtumėte savo reikalais. Ir nesikiškite į mūsų reikalus. Jeigu jus nesugebate gyventi taikoje su savo broliais ir kaimynais ir juos pradėjote žudyti jau ir šiame 21 amžiuje, tai su nepataisomi GRUOBUONYS. Supraskite mes į CCCP GULAGĄ NEGRĮŠIME.

> Kelmanas

2018-08-13   23:13

IP: 5.135.136.191

tai va, ponas, kada gi tu baigsi skleisti melą? štai tau porą nuotraukykių, kur parodyta kaip bičiuliavosi su Hitleriu jo lenkiški ir angliški draugeliai 1938m., dalinant Čekoslovakiją ir surengiant tą progą iškilmingus paradus:

burckina-new . livejournal . com/750976.html

kiekvieną savo melagingą komentarą tu kaip papūga jaktoji apie Rybentropo- Molotobo paktą, kaip apie didžiausią nuodemę, tiek to, žiūrėk kas dar draugavo su Hitleriu ir pasirašynėjo bičiulystės sutartis:
Taigi, pradedam -sutartis su Vokietija pasirašė:

1933 - Anglija, Prancūzija, Italija - "Paktas Keturių"
1934 - Lenkija - Hitlerio-Pilsudskio paktas
1935 - Anglija - jūrinė sutartis.
1936 - Japonija - Antikomintrno paktas.
1938 rugsėjo 28 d. - Miuncheno susitarimas - pasirašė Anglijos premjeras Čemberlenas, prancūzų premijeras Daladie, Vokietijos reichkancleris Hitleris ir irtalų premjer-ministras Musolinis. Šia sutartim Hitlerio draugai leido jam atplėšti nuo Čekoslovakijos Sudeto sritį. Lenkai pasinaudoję situacija, iškart atplėšė sau nuo Tešino sritį.

stalist . livejournal . com/221495.html

1938 - rugsėjo 29d - Anglija - abipusio nepuolimo sutartis, sekė kita diena po Miuncheno sandorio.
1938 - gruodis, Prancūzija, abipusio nepuolimo paktas, taip pat Miuncheno sandorio pasiekimas.
1939 kovas - Rumunija - ekonominis susitarimas
1939 kovas - Lietuva, susitarimas dėl neužpuolimo, atiduota Klaipėda.
1939 gegužė - Italija - paktas dėl draugystės ir bičiulystės
1939 gegužė -Danija - sutartis dėl neužpuolimo
1939 birželis - Latvija, Estija - sutartis dėl neužpuolimo
1939 rugpjūtis - TSRS, Rybentropo- Molotovo abipusio neužpuolimo paktas.

Kaip matai, Rybentropo-Molotovo paktas buvo PASKUTINIS, kai jau VISI kiti pasirašė draugystės sutartis ir apsibičiuliavo su Hitleriu. Todėl tavo minimi žydai Ženevoje kartu su Chaimu ir suklyko tragiškai, nes sugriuvo jų PASKUTINĖ viltis. Bet ar Stalinas kur nors pasirašė būti žydų išganytoju? Žydai žydais, bet ir savo šalies saugumu reikia rūpintis. Kur žiūrėjo kiti Europos šalių vadovai, ar nematė Hitlerio neapykantos žydams, tai kodėl tokie kaip tu viską verčia ant Stalino? Slovakai užpuolė Lenkiją kartu su Hitleriu rugsėjo1d. 1939m, kur lenkų priekaištai slovakams? Spėju, kad nedaugelis net žino apie tai, nes jums svarbi ne istorija, o dividendai iš jos sukraipymo. Kodėl slovakai padarė tai? Ar jiems Stalinas liepė, ar kokiais kitais sumetimais? Kodėl neatėjo Anglija ir Prancūzija į pagalbą lenkams? Galbūt todėl, kad kai Anglija, Prancūzija ir TSRS 1939m tarėsi apie tarpusavio pagalbą, tai lenkai atsisakė suteikti koridorių ir praleisti per savo teritoriją TSRS kariuomenę Vokietijos užpuolimo atveju. Lenkai bijodami, bet laukdami gerų dividendų, lindo į subinę vokiečiams, laukė kol vokiečiai pakvies juos kartu pulti Tarybų Sąjungą, tik deja su savo ambicijom ir pagirom vokiečiams tokie sąjungininkai buvo nereikalingi. Ir Hitleris pasitaikius progai susipykti su lenkais dėl Danzigo koridoriaus, sekmingai atsikratė tokių pagalbininkų.Ties tuo sustokim.

Kas dėl tavo posakio "Žymus Stalino posakis skelbė, kad Molotovo ir Ribbentropo paktas yra sąjunga, „pasirašyta krauju“. Daugiausia kraujo tose žemėse, kurias apėmė šis paktas, praliejo žydų civiliai."
1. Stalino posakys "pasirašyta krauju" reiškė šios sutarties nepriekaištingą vykdymą, taip jis norėjo tikėt ir taip davė suprast , kaip vertina pasirašytą abipusio neužpuolimo sutartį.
2. Sieti šį Stalino posakį su toliau vykdytomis fašistų ir jų pakalikų vykdytais holokaustais gali tik iškreipto mastymo žmogus, trumpai tariant - iškrypėlis.

Kas dėl tavo minėtos "Vlasovo vėliavos" , ponas vėl meluoji kaip kvepuoji. Pirmiausia, Vlasovą ir T.Sąjungoj ir Rusijoj vertino/a kaip išdavyką, ir visus jo "nuopelnus" ką jis ten pridirbęs tarnaudamas vokiečiams , rusai vertina atitinkamai, nors ir nemanau, kad jis pagal savo įsitikinimus imtusi žudyt žydus, ko nepasakysi apie jus. Rusams šis "herojus" nėra didvyris. Skirtingai nuo jūsų, rusai turi tikrus didvyrius, kurių žygdarbiais galima didžiuotis, o ne taip kaip pas jus - "kovotojai už laisvę" su civiliais. Kas dėl vėliavos, kurią naudojo Vlasovas, tai ši vėliava Rusijoj atsirado XVII a pab. dar prie caro Aleksejaus Romanovo, o vėliavos "tėvu" skaitomas Rusijos caras Petras I, kurį kažin ar galima vadinti Rusijos išdaviku, todėl tavo užgauliuojimai kad Rusija naudoja išdaviko Vlasovo vėliavą yra niekiniai ir išskirus juoką, kitų ambicijų negali sukelt. Mokinkis istorijos, nedarysi tokių klaidų.

Na, o toliau apie Solženiciną ir kitus.. Patį Solženiciną rusai vertina skirtingai, patikėk yra tam pagrindo, čia man jau nusibodo plėstis, o apie tavo įvardintos Čialikovos 100 milijonų, tai labai įdomu, jeigu TSRS gyveno 150 milijonų, o 100 mln čialinosi Gulage, t.y. du trečdaliai, likęs trečdalis juos prižiūrėjo, o miestus statė ir petiletkų planus vykdė pats Stalinas savarankiškai.

Tikiuosi, į visus tavo klausimus ir melagingus pasisakymus atsakiau, skirtingai nuo tavęs. Neradau nei vienos mano išsakytos minties paneigimo, o tik tavo kritišką vertinimą ir savo pliurpalų kartojimą. Linkėjimai.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Aplinkos ministerija kartu su Lietuvos jūrų muziejumi ketvirtadienį pristatė pradedamą kurti...

Smiltynėje - gyvūnų reabilitacijos centras už 3 mln. nuotrauka, foto

Demografinei situacijai Lietuvoje negerėjant šalies miestai priversti dėti visas pastangas į tai,...

Klaipėdos užmojai: dvigubai didesni atlyginimai nuotrauka, foto

Klaipėdos miesto tarybos nariui Vygantui Vareikiui trečiadienį teko aiškintis Savivaldybės Etikos komisijos...

Politikui teko atsiprašyti visuomenininkų nuotrauka, foto

Klaipėdos viešasis transportas siūlo šiais metais nemokamai vežti miestiečius ir svečius net...

Nori dažniau vežti nemokamai nuotrauka, foto

Smiltynėje - gyvūnų reabilitacijos centras už 3 mln. nuotrauka, foto

Klaipėda, Aplinkos ministerija kartu su Lietuvos jūrų muziejumi ketvirtadienį pristatė pradedamą kurti...

Klaipėdos užmojai: dvigubai didesni atlyginimai nuotrauka, foto

Klaipėda, Demografinei situacijai Lietuvoje negerėjant šalies miestai priversti dėti visas pastangas į tai,...

Dešimtmetis po guminių kulkų „baliaus“ nuotrauka, foto

Lietuva, Vakar suėjo lygiai 10 metų, kai taikus, legalus profesinių sąjungų susivienijimų mitingas,...

Nidoje ruošiamasi statyti naują kultūros centrą nuotrauka, foto

Neringa, Pavasarį planuojama nugriauti Nidos centre esantį sovietmečiu statytą kultūros ir turizmo informacijos centro „Agila“...

Klaipėda, Paskelbta prieš 27 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 28 min.

Lietuva, Paskelbta prieš 1 val.

Neringa, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...