2018 m. kovo 20 d. 17:20 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Naujas fondas įgyvendins regos negalią turinčių vaikų svajones

2016-12-16, 11:30

"Vakarų ekspreso" inf.

Naujas fondas įgyvendins regos negalią turinčių vaikų svajones nuotrauka, foto

SIEKIS. "Įkurdama fondą "Matau kitaip" noriu sudaryti sąlygas regos negalią turinčių vaikų gyvenimo palengvinimui ir jų svajonių įgyvendinimui", - sako leidėja ir verslininkė Eglė Jokužytė.

Šią savaitę pirmuosius žingsnius žengė naujas labdaros ir paramos fondas "Matau kitaip" - Klaipėdoje startavo regos negalią turinčių vaikų bendruomenei skirtas socialinis projektas "Atmerk akis", prie kurio prisideda ir dienraštis "Vakarų ekspresas".

Akcijos sumanytojai tikisi dar iki šių švenčių įgyvendinti glėbį kitaip pasaulį reginčių ir patiriančių vaikų svajonių ir suburti kilniam tikslui neabejingus bendraminčius.

Jaudinančios vaikų svajonės

13-metė Urtė regos neteko būdama ketverių, po persirgtos vėjaraupių infekcijos. 10 metų Gustas nebemato nuo aštuntojo gyvenimo mėnesio - regėjimą jis prarado po sudėtingos auglio šalinimo operacijos. Dvylikametė Saulė Aušrinė būdama ketverių neteko mamos ir gyvena vaikų globos namuose. Regos negalią nuo gimimo turinti mergaitė svajoja apie kalbantį mobilųjį telefoną, kuris leistų jai rašyti žinutes ir bendrauti su tėčiu, gyvenančiu kitame mieste.

Tai - tik keli vaikai iš visų tų, kuriems teko dalia pasaulį patirti kitaip. Jau ne vienus metus regos negalią turinčių vaikų likimais ir jų gyvenimo skaidrinimu besirūpinanti leidėja ir verslininkė Eglė Jokužytė šiais metais pasiryžo į savo misiją įtraukti ir daugiau bendraminčių.

"Įkurdama fondą "Matau kitaip" noriu sudaryti sąlygas regos negalią turinčių vaikų gyvenimo palengvinimui ir jų svajonių įgyvendinimui. Tų svajonių daug, jos įvairios, kartais paprastos, kartais labai jaudinančios, bet pasistengus - įgyvendinamos, - sakė moteris. - Vaikai nori ir įvairių dalykų, kurie palengvintų jų gyvenimą - kad ir vibruojančių akinių, kurie padeda laisviau judėti aplinkoje, ir patirčių, kaip šuolis parašiutu."

Anot jos, prie fondo veiklos ir jo pradžią žyminčios šventinės akcijos "Atmerk akis" kviečiami prisijungti tiek privatūs asmenys, tiek įmonės, organizacijos ar savanoriai.

Siekis - nereginčiųjų integracija

E. Jokužytė jau penkerius metus dirba savo įkurtoje VšĮ "Verslas ar menas". Viena svarbiausių įstaigos veiklų - vaikiškų leidinių Brailio bei įprastu raštu spausdinimas.

"Regintys vaikai užmerktomis akimis liesdami paveikslėlius gali atpažinti pasakų herojus. Šis žaidimas lavina įvairius pojūčius, ugdo socialines vertybes bei keičia požiūrį į neįgaliuosius. Regos negalią turintiems vaikams tai yra galimybė skaityti tas pačias knygas kaip ir regintiesiems", - pasakojo naują leidybos būdą Lietuvoje inicijavusi leidėja.

Jos darbą lydi didelis visuomenės dėmesys, o reginčiųjų ir Brailio raštu išleista Leonardo da Vinčio pasakų knyga "Sparnuotos raidės" pernai buvo pripažinta gražiausia metų knyga.

Prisimindama leidybinio darbo pradžią E. Jokužytė minėjo, kad kai regos negalią turintys vaikai jai demonstravo knygas Brailio raštu, ji supratusi, kokia didelė yra šių vaikų atskirtis.

"Man tada suspaudė širdį. Tai buvo tik paprasti balti lapai su išmuštais taškais. Be to, vaikai namuose neturėjo savo knygų. Supratau, kad kažką turiu daryti", - prisiminė pašnekovė.

Dvejopu raštu atspausdintos knygos buvo pirmasis tiltas tarp reginčiųjų ir regos negalią turinčių vaikų. Knygas lydėjo įvairios skaitymo ir patyrimų dirbtuvėlės, kuriose bendrauta ne tik su regos negalią turinčiais vaikais, jose regintys vaikai kviesti pajusti, ką reiškia pasaulį matyti be akių pagalbos.

Fondo "Matau kitaip" tikslas - kuo visapusiškiau integruoti regos negalią turinčius vaikus į visuomeninį gyvenimą, tad kalėdine akcija "Atverk akis" jis tikrai neapsiribos.

"Tai - viso gyvenimo projektas, kuriame nenubrėžtos aiškios ribos", - akcentavo E. Jokužytė.

Būdai prisidėti

Norintieji prisijungti prie socialinės akcijos "Atmerk akis" tą gali padaryti keliais būdais.

Apsilankius tinklapyje www.mataukitaip.lt galima dovanų nupirkti vieną iš naujausių ir gražiausių knygų Lietuvoje ir taip 20 eurų prisidėti prie projekto.

Antras būdas - sudaryti paramos sutartį su fondu. Trečiasis - tiesiogiai prisidėti prie svajonių įgyvendinimo tinklapyje paaukojus 5, 25 ar savo nurodytą sumą.

Šiuo metu jau surinkta beveik trečdalis lėšų, kurių reikia pirmosioms vaikų svajonėms įgyvendinti.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Klaipėdiečius, kuriems artimos Vydūno idėjos, kviečiame prisijungti prie akcijos Vydūno jubiliejui pažymėti....

Vydūno jubiliejaus paminėjimo akcija nuotrauka, foto

Piliavietės šiaurinės kurtinos atstatymo darbams einant į pabaigą iškilo istorinių laivų krantinės...

Istorinė krantinė - kad ir vienam laivui nuotrauka, foto

Klaipėdiečius piktina šalia Birutės g. 15 namo atsiradęs sąvartynas. Vidury kiemo gulinčios...

Dėl kieme atsiradusio sąvartyno - gyventojų aistros nuotrauka, foto

Jei pastebėjote, jog šiandien Jūsų giminaitis, draugas, ...

Kovo 20-ąją gimę nuotrauka, foto

Nužudyta 4 vaikų mama. Valstybės skundas atmestas nuotrauka, foto

Kriminalai, Klaipėdos apygardos teismas šiandien atmetė Lietuvos Respublikos, atstovaujamos Policijos departamento prie Lietuvos...

Kiaulės Nugara - sekluma, sala, galbūt pusiasalis nuotrauka, foto

Jūra, Net senyvo amžiaus klaipėdiečiai gana mažai žino apie Kiaulės Nugaros salą, nors...

Kuršių mariose - pavojingos properšos nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras įspėja, kad vyraujant...

Studijomis Klaipėdoje domisi Ukrainos atstovai nuotrauka, foto

Švietimas, Klaipėdoje – Ukrainos Prezidento administracijos Humanitarinės politikos departamento direktoriaus Jurijaus Rubano vizitas....

Kriminalai, Paskelbta prieš 51 min.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 1 val.

Švietimas, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...