2020 m. rugsėjo 30 d. 17:50 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Naujas fondas įgyvendins regos negalią turinčių vaikų svajones

2016-12-16, 11:30

"Vakarų ekspreso" inf.

Naujas fondas įgyvendins regos negalią turinčių vaikų svajones nuotrauka, foto

SIEKIS. "Įkurdama fondą "Matau kitaip" noriu sudaryti sąlygas regos negalią turinčių vaikų gyvenimo palengvinimui ir jų svajonių įgyvendinimui", - sako leidėja ir verslininkė Eglė Jokužytė.

Šią savaitę pirmuosius žingsnius žengė naujas labdaros ir paramos fondas "Matau kitaip" - Klaipėdoje startavo regos negalią turinčių vaikų bendruomenei skirtas socialinis projektas "Atmerk akis", prie kurio prisideda ir dienraštis "Vakarų ekspresas".

Akcijos sumanytojai tikisi dar iki šių švenčių įgyvendinti glėbį kitaip pasaulį reginčių ir patiriančių vaikų svajonių ir suburti kilniam tikslui neabejingus bendraminčius.

Jaudinančios vaikų svajonės

13-metė Urtė regos neteko būdama ketverių, po persirgtos vėjaraupių infekcijos. 10 metų Gustas nebemato nuo aštuntojo gyvenimo mėnesio - regėjimą jis prarado po sudėtingos auglio šalinimo operacijos. Dvylikametė Saulė Aušrinė būdama ketverių neteko mamos ir gyvena vaikų globos namuose. Regos negalią nuo gimimo turinti mergaitė svajoja apie kalbantį mobilųjį telefoną, kuris leistų jai rašyti žinutes ir bendrauti su tėčiu, gyvenančiu kitame mieste.

Tai - tik keli vaikai iš visų tų, kuriems teko dalia pasaulį patirti kitaip. Jau ne vienus metus regos negalią turinčių vaikų likimais ir jų gyvenimo skaidrinimu besirūpinanti leidėja ir verslininkė Eglė Jokužytė šiais metais pasiryžo į savo misiją įtraukti ir daugiau bendraminčių.

"Įkurdama fondą "Matau kitaip" noriu sudaryti sąlygas regos negalią turinčių vaikų gyvenimo palengvinimui ir jų svajonių įgyvendinimui. Tų svajonių daug, jos įvairios, kartais paprastos, kartais labai jaudinančios, bet pasistengus - įgyvendinamos, - sakė moteris. - Vaikai nori ir įvairių dalykų, kurie palengvintų jų gyvenimą - kad ir vibruojančių akinių, kurie padeda laisviau judėti aplinkoje, ir patirčių, kaip šuolis parašiutu."

Anot jos, prie fondo veiklos ir jo pradžią žyminčios šventinės akcijos "Atmerk akis" kviečiami prisijungti tiek privatūs asmenys, tiek įmonės, organizacijos ar savanoriai.

Siekis - nereginčiųjų integracija

E. Jokužytė jau penkerius metus dirba savo įkurtoje VšĮ "Verslas ar menas". Viena svarbiausių įstaigos veiklų - vaikiškų leidinių Brailio bei įprastu raštu spausdinimas.

"Regintys vaikai užmerktomis akimis liesdami paveikslėlius gali atpažinti pasakų herojus. Šis žaidimas lavina įvairius pojūčius, ugdo socialines vertybes bei keičia požiūrį į neįgaliuosius. Regos negalią turintiems vaikams tai yra galimybė skaityti tas pačias knygas kaip ir regintiesiems", - pasakojo naują leidybos būdą Lietuvoje inicijavusi leidėja.

Jos darbą lydi didelis visuomenės dėmesys, o reginčiųjų ir Brailio raštu išleista Leonardo da Vinčio pasakų knyga "Sparnuotos raidės" pernai buvo pripažinta gražiausia metų knyga.

Prisimindama leidybinio darbo pradžią E. Jokužytė minėjo, kad kai regos negalią turintys vaikai jai demonstravo knygas Brailio raštu, ji supratusi, kokia didelė yra šių vaikų atskirtis.

"Man tada suspaudė širdį. Tai buvo tik paprasti balti lapai su išmuštais taškais. Be to, vaikai namuose neturėjo savo knygų. Supratau, kad kažką turiu daryti", - prisiminė pašnekovė.

Dvejopu raštu atspausdintos knygos buvo pirmasis tiltas tarp reginčiųjų ir regos negalią turinčių vaikų. Knygas lydėjo įvairios skaitymo ir patyrimų dirbtuvėlės, kuriose bendrauta ne tik su regos negalią turinčiais vaikais, jose regintys vaikai kviesti pajusti, ką reiškia pasaulį matyti be akių pagalbos.

Fondo "Matau kitaip" tikslas - kuo visapusiškiau integruoti regos negalią turinčius vaikus į visuomeninį gyvenimą, tad kalėdine akcija "Atverk akis" jis tikrai neapsiribos.

"Tai - viso gyvenimo projektas, kuriame nenubrėžtos aiškios ribos", - akcentavo E. Jokužytė.

Būdai prisidėti

Norintieji prisijungti prie socialinės akcijos "Atmerk akis" tą gali padaryti keliais būdais.

Apsilankius tinklapyje www.mataukitaip.lt galima dovanų nupirkti vieną iš naujausių ir gražiausių knygų Lietuvoje ir taip 20 eurų prisidėti prie projekto.

Antras būdas - sudaryti paramos sutartį su fondu. Trečiasis - tiesiogiai prisidėti prie svajonių įgyvendinimo tinklapyje paaukojus 5, 25 ar savo nurodytą sumą.

Šiuo metu jau surinkta beveik trečdalis lėšų, kurių reikia pirmosioms vaikų svajonėms įgyvendinti.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

COVID-19 nustatytas „LTG Link“ keleivinio traukinio konduktoriui - kontrolieriui. Rugsėjo 22 dieną...

COVID-19 nustatytas traukinio Vilnius-Klaipėda konduktoriui nuotrauka, foto

VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija buvo paskelbusi atvirą architektūrinės koncepcijos konkursą...

Kaip galėtų atrodyti Klaipėdos uostui svarbus statinys nuotrauka, foto

Šiandien, rugsėjo 30 d. popietę, Klaipėdos kelių policijos pareigūnai Slengiuose vėl tikrino,...

Pareigūnai atkreipė dėmesį į Slengius nuotrauka, foto

Klaipėdos viešasis transportas jau mėnesį dirba pagal rudens-žiemos tvarkaraštį. Per dvylika mėnesių...

Elektroninis atsiskaitymo už kelionę būdas - pigesnis ir saugesnis nuotrauka, foto

COVID-19 nustatytas traukinio Vilnius-Klaipėda konduktoriui nuotrauka, foto

Klaipėda, COVID-19 nustatytas „LTG Link“ keleivinio traukinio konduktoriui - kontrolieriui. Rugsėjo 22 dieną...

Kaip galėtų atrodyti Klaipėdos uostui svarbus statinys nuotrauka, foto

Klaipėda, VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija buvo paskelbusi atvirą architektūrinės koncepcijos konkursą...

Pareigūnai atkreipė dėmesį į Slengius nuotrauka, foto

Klaipėda, Šiandien, rugsėjo 30 d. popietę, Klaipėdos kelių policijos pareigūnai Slengiuose vėl tikrino,...

Tuščio kalbėjimo pinklėse: D. Nausėdienės kalbą skaitant nuotrauka, foto

Nuomonės, 907 žodžiai yra daug. Būtent tiek žodžių praėjusį antradienį konferencijoje, graudžiai provincialiai...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...