2019 m. sausio 23 d. 22:31 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Naujajame turguje groti nedraudžia, bet prašo perspėti iš anksto

(7)

71-erių pensininkas Aleksandras, nusprendęs prisidurti prie pensijos grodamas Naujajame turguje, kaip mat sulaukė vietinių kontrolierių replikų, kad bet kokia veikla turgavietėje turėtų būti suderinta su administracija. Tokie pareiškimai ne juokais papiktino ne tik gatvės muzikantą, bet ir jo klausytojus.

"Prisikabino biurokratai ir prašo leidimo. Kur tai matyta? Ką tas žmogus blogo daro? Visame pasaulyje žmonės gatvėse groja. Ar galite išsiaiškinti, kas toje mūsų Lietuvėlėje darosi - visiškas "nužmogėjimas", - piktinosi į "Vakarų ekspreso" redakciją paskambinusi atsitiktinė praeivė, kuri stojo ginti gatvės muzikantą.

Moteris tikino, kad vyriškis groja labai gražiai ir pakelia nuotaiką turgaus pirkėjams, tad jai buvo labai pikta, kad ir tokia veikla netoleruojama.

NUSTEBO. Naujajame turguje pagroti sumanęs pensininkas nustebo išgirdęs, kad tokia veikla turi būti suderinta su turgaus administracija.

Pats pensininkas Algirdas pasakojo, kad į Naująjį turgų pagroti su elektroniniu pianinu atėjo pirmą kartą ir net neįsivaizdavo, kad tam reikia turėti leidimą.

"Esu anksčiau grojęs kitose vietose su akordeonu, niekas nesikabino, nevarinėjo. Visi žmonės patenkinti, o tos moterys sako, kad negaliu groti", - pečiais gūžčiojo pensininkas.

Vyras neslėpė, kad jam tai puiki galimybė nors šiek tiek prisidurti prie menkos, vos 140 eurų siekiančios pensijos, nes žmonės mielai aukoja muzikantui.

"Tai ką, būtų geriau, kad eičiau vogti?" - turgavietės administracijos politikos sakė nesuprantantis Aleksandras.

Naujojo turgaus direktorius Viačeslavas Karmanovas apgailestavo, kad muzikantas netiksliai suprato turgaus kontrolierių vizitą. Esą niekas jo lauk nevarė, tik prašė, kad tokia veikla būtų iš anksto suderinta su turgaus administracija.

"Turgavietės teritorija nėra vieša vieta, tad čia bet kokia veikla turi būti suderinta. Tokia yra tvarka. Tačiau tikrai gatvės muzikantus mylime ir palaikome. Pavyzdžiui, dažnai savaitgaliais į turgavietę pagroti atvyksta saksofonininkas, pernai dažnai užsukdavo gatvės muzikantas su akordeonu. Tačiau jie iš anksto atsiklausė, ar gali tai daryti. Pirkėjams labai gražu, jie ir pinigų aukoja. Manome, kad tokie muzikantai kuria dar geresnę turgaus atmosferą. Netoleruojame tik išmaldos prašytojų", - pasakojo V. Karmanovas.

Pasak jo, norint gauti leidimą groti Naujajame turguje, pakanka užsukti į administracijos patalpas ir žodžiu sutarti. Visa tai nieko nekainuoja.

"Tiesiog mes turime žinoti, kas groja, galime paderinti vietą, kad nebūtų garsų kakofonijos, jei vienu metu gros keli muzikantai", - paaiškino V. Karmanovas.

Gatvės muzikantai Klaipėdoje toleruojami

Marius POIMANSKIS, Klaipėdos miesto savivaldybės Administracinės veiklos poskyrio vedėjas
Kalbant apie gatvės muzikantų pasirodymą viešosiose vietose kiekvienas atvejis labai individualus. Tikrai nėra tokios taisyklės, kad tokia veikla būtų visiškai uždrausta.
Tačiau jei muzikantas naudoja garso kolonėles arba groja nakties metu, tokie veiksmai jau gali būti traktuojami, kaip viešosios rimties trikdymas. Yra ir kitas aspektas - Klaipėdos senamiestyje yra uždrausta prašyti išmaldos.
Tad jei gatvės muzikantas aktyviais veiksmais prašo išmaldos, gali susilaukti baudos.
Kaip traktuoti tiesiog šalia padėtą kepurę ar muzikos instrumento dėklą? Tarsi ir akivaizdu, kad tai prašymas įmesti pinigų, bet muzikantas gali sakyti, kad jis šiaip sau pasidėjo kepurę ant žemės. Kiekvienas atvejis individualus, bet jei muzikantai aktyviai nesikabinėja prie praeivių prašydami pinigų, niekas jų ir nedrausmina. Beje, prieš keletą metų buvo bandymų reglamentuoti gatvės muzikantų veiklą Klaipėdoje, bet tai nebuvo padaryta, nes vieningai sutarta, jog tai tikrai nėra kokia nors didelė blogybė.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

2018-08-27   03:07

IP: 78.57.237.238

Senai ten nebeeinu,nes perdaug perpardavinėtojų,geriau prie kampo nuo močiučių... bet dabar,vien dėl grojamos muzikos, būtinai nueisiu,o gal ir ką nusipirksiu

Lina

2018-08-26   19:51

IP: 86.100.68.153

Karmanovas?Laikykit kišenę ,,po šýre,,

>Loni

2018-08-26   19:14

IP: 5.20.110.153

O tai jei mokesčių nesurinksim, iš ko pašalpiniai gyvens? Be jų dar turim švietimą,sveikatros apsaugą, etc., pagaliau tuos pačius pensininkus.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Daugiavaikė klaipėdiečių šeima tik kelias dienas pasidžiaugė žinia, kad jų naujas namas...

Liepę nugriauti naują namą, valdininkai kirto dar kartą nuotrauka, foto

Klaipėdietė Galina Kiseliova po praėjusių metų vasarą daugiabutyje, kuriame gyvena, įvykusios dalinės...

Po namo renovacijos - byrančios sienos nuotrauka, foto

"Akmenos-Dangės upės potvynių prevencijos ir jų padarinių šalinimo priemonės respublikinėje programoje šiuo...

Rengs pastabas potvynių programai nuotrauka, foto

Vasario 14-17 d. Klaipėdos senamiestį nušvies jau penktasis Šviesų festivalis. Tamsą ir...

Šviesų festivalis - dar didesnis ir įspūdingesnis nuotrauka, foto

Liepę nugriauti naują namą, valdininkai kirto dar kartą nuotrauka, foto

Klaipėda, Daugiavaikė klaipėdiečių šeima tik kelias dienas pasidžiaugė žinia, kad jų naujas namas...

„Neptūnas“ nugalėjo Slovėnijos čempionus nuotrauka, foto

Sportas, Vyrų krepšinio klubų Čempionų lygos 12-ojo turo rungtynėse D grupėje trečiadienį...

Mūsų laisvūnams - dvylika medalių nuotrauka, foto

Sportas, Šiauliuose vykusiame Lietuvos imtynių čempionate, kuriame varžėsi per 200 įvairių Lietuvos miestų...

Mirė garsus menininkas Jonas Mekas nuotrauka, foto

In Memoriam, Savo namuose Niujorke trečiadienio rytą mirė žinomas lietuvių kilmės menininkas, filmų kūrėjas...

Sportas, Paskelbta prieš 1 val.

Sportas, Paskelbta prieš 3 val.

In Memoriam, Paskelbta prieš 4 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...