2019 m. balandžio 23 d. 08:58 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Nauja tvarka apkartino persikėlimą keltu

(4)

Nauja tvarka apkartino persikėlimą keltu nuotrauka, foto

NEPATOGUMAS. Neringos gyventoja susidūrė su nepatogumais, kai sugedus automobiliui už persikėlimą kita transporto priemone turėjo susimokėti.

© Redakcijos archyvo nuotr.

Nuo šių metų pradžios pasikeitus neatlygintino perkėlimo į Kuršių neriją leidimų išdavimo tvarkai susidurta su pirmaisiais nepatogumais.

Į redakciją kreipėsi Neringoje gyvenanti Sabina, kurios kelionė į darbą savaitės pradžioje apkarto - sugedo nuosavas automobilis.

Nusivylė nauja tvarka

Pasiskolinusi kitą automobilį moteris nemokamai naudotis kelto paslaugomis negalėjo. Tai neringiškę papiktino, mat teko ne tik susimokėti už kelionę, bet ir gaišti laiką siekiant išsiaiškinti situaciją.

"Žmogus turėtų galimybę turėti grįžti į gyvenamąją vietą, o ne automobilis. Galbūt taip yra dėl piktnaudžiavimo atvejų. Siūliau pateikti visus reikalingus dokumentus, bet nebuvo jokio noro spręsti problemą.

Namo turėtume grįžti nemokamai, o ne būti diskriminuojami. Džiaugiausi, kad kažkas paskolino automobilį ir turėjau galimybę grįžti", - tikino moteris.

Nuo 2019-ųjų sausio 1 dienos persikėlimo per Kuršių neriją tvarką nustato Lietuvos automobilių kelių direkcija. Pasak AB "Smiltynės perkėla" atstovo spaudai Jevgenijaus Bardausko, vykdant perkėlimus įmonė vadovaujasi šia tvarka.

Visgi keblioje situacijoje atsidūrusios Neringos gyventojos manymu, iki naujos tvarkos, kai situaciją kontroliavo Neringos ir Klaipėdos savivaldybės, problemos buvo sprendžiamos lanksčiau, mat buvo atsižvelgiama į gyventojų interesą.

"Šiuo atveju bandžiau aiškintis ir vis buvau nukreipiama kitur. Susisiekusi su Kelių direkcija sulaukiau pasiūlymo mokėti už važiavimą ir tik tada prašyti kompensacijos. Prašiau elektroniniu paštu atsiųsti tvarką dėl galimybės kompensuoti, bet konkretaus atsakymo nesulaukiau", - nusivylimo neslėpė Sabina.

Turėtų grąžinti pinigus

Pasak Kelių direkcijos Valstybės turto skyriaus ekonomistės Ievos Džervutės, neringiškė turėtų sulaukti kompensacijos už sumokėtą perkėlimą kitu automobiliu, tačiau tik tuo atveju, jeigu transporto priemonė registruota Neringos mieste ar Smiltynėje gyvenamąją vietą deklaravusio asmens vardu.

"Lietuvos Respublikos kelių priežiūros ir plėtros programos finansavimo įstatyme yra numatyti atvejai, kai yra kompensuojama perkėlimo keltais per Klaipėdos valstybinio jūrų uosto akvatoriją į Kuršių neriją ir iš Kuršių nerijos bilieto kaina.

Kad ją gautų, gyventojas privalo Kelių direkcijai pateikti prašymą dėl bilieto kainos kompensavimo ir kelto bilieto kopiją. Ant bilieto, kurio kopija teikiama, turi būti nurodytas transporto priemonės valstybinis registracijos numeris (gali būti užrašytas ranka). Bilietas turėtų būti patvirtintas AB "Smiltynės perkėla" spaudu ir bendrovės atstovo parašu", - tikino I. Džervutė.

Ji pridėjo, kad Kelių direkcija, gavusi minėtus dokumentus, per nustatytą laiką patikrins gautą informaciją ir įpareigos AB "Smiltynės perkėla" kompensuoti transporto priemonės bilieto kainą. Kompensacijai gauti moteris AB "Smiltynės perkėla" turės pateikti bilieto originalą.

Sprendimą priima LAKD

Apie Neringos gyventojų laukiančius pokyčius AB "Smiltynės perkėla" informavo dar šių metų pradžioje.
Kaip ir minėta Kelių direkcijos atstovės komentare, fiziniai ir juridiniai asmenys, norintys gauti minėtą leidimą, turi kreiptis į Lietuvos automobilių kelių direkciją. Visus dokumentus galima siųsti el. paštu lakd@lakd.lt. Vis dėlto, kad procesas būtų kuo sklandesnis, kurį laiką ir toliau bus galima konsultuotis su savivaldybėmis.
AB "Smiltynės perkėla" primena, kad šie leidimai iki šiol buvo atnaujinami visiems kas dvejus metus. Paskutinį kartą tai padaryta praėjusių metų pavasarį. Tuomet Neringos gyventojams jų buvo išduota 4 605, o Smiltynės - 100. Iki metų pabaigos papildomai išduoti dar 379 leidimai fiziniams asmenims, juridiniams - 1 819, 1 160 - įstaigoms ir 38 - neįgaliesiems.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Sergej

2019-03-22   07:25

IP: 185.11.26.161

Gal čia užuojautą pareikšti? Neringa su savo meriuku, vasara tokius mokesčius įkala, kad važiuoti pas juos - saves negerbti. Tikrai neužjausiu. Neidomios man jų problemos. Dar galėtu Klaipėdai mokesčius mokėti. Važinėja iš darbo į darbą po 100+ km kasdiena, o turistams ekologijos mokesti įkala. Šunsnukiai.

nesupratau

2019-03-21   08:50

IP: 89.116.7.20

tai visada juk buvo tvarka, kad leidimas galioja žmogui ir jo automobiliui. Tai jie makliavodavo prieš tai?

Mamytes

2019-03-20   21:08

IP: 185.11.26.161

Kaip už*isa tokios pindos.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Dienraščio "Vakarų ekspresas" redakcija tęsia konkursą "Automobilių statymo ypatumai". 

Vakarų Lietuvos automobilių statymo ypatumai nuotrauka, foto

Dienraščio "Vakarų ekspresas" redakcija tęsia konkursą "Automobilių statymo ypatumai". 

Vakarų Lietuvos automobilių statymo ypatumai nuotrauka, foto

Dienraščio "Vakarų ekspresas" redakcija tęsia konkursą "Automobilių statymo ypatumai". 

Vakarų Lietuvos automobilių statymo ypatumai nuotrauka, foto

Klaipėdos miesto savivaldybės administracija planuoja tobulinti Miesto tvarkymo ir švaros taisykles –...

Bręsta draudimas maitinti paukščius nuotrauka, foto

Šri Lankoje sprogimų aukų skaičius išaugo iki 310 nuotrauka, foto

Pasaulis, Šri Lankoje įvykdytų sprogdinimų aukų skaičius išaugo iki 310, naktį keliems žmonėms...

Skurdūs Gargždų želdynai ilgisi pavasario spalvų nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Pavėlavęs pavasaris gyventojus vis dažniau veja kieman. Gargždiškių kiemuose grėbstomos šaltojo sezono...

Vakarų Lietuvos automobilių statymo ypatumai nuotrauka, foto

Klaipėda, Dienraščio "Vakarų ekspresas" redakcija tęsia konkursą "Automobilių statymo ypatumai". 

Svarstoma, ar diegti išmaniuosius skaitiklius nuotrauka, foto

Ūkis, Netrukus turėtų paaiškėti, ar visame šalies komunaliniame sektoriuje galėtų būti diegiama...

Pasaulis, Paskelbta prieš 14 min.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 58 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Ūkis, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...