2018 m. rugsėjo 22 d. 02:04 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Mitingavo už geresnes sąlygas beglobiams gyvūnams

(12)

Atgimimo aikštėje šiandien rinkosi būrys gyvūnų mylėtojų. Čia vyko mitingas, kuriuo klaipėdiečiai ir netgi svečiai iš Kauno piktinosi, kad žudomi beglobiai gyvūnai, bei siekė atkreipti dėmesį į UAB “Nuaras” neva egzistuojančias blogas gyvūnų gyvenimo sąlygas  ir žiaurų elgesį su keturkojais.

“Šiuo mitingu mes siekiame atkreipti paprastų žmonių, specialistų ir valdžios atstovų dėmesį. Susirinkome tam, kad būtų užtikrinamos geresnės beglobių gyvūnų sąlygos. Juk tai, ką šiandien matome “Nuare”, yra tragiška”, - tikino mitingo organizatorė Reda Gaudešienė ir pridūrė, jog šiuose gyvūnų globos namuose gausu problemų: gyvūnai po 5 ar 8 esą sugrūsti į mažytes patalpėles, kuriose vieni miega ant paletės, kiti – ant nešildomų grindų. Esą tokiam skaičiui padėtas vos vienas bliūdelis maisto, iš kurio spėja paėsti tik stipriausieji.

Paklausta, kodėl viso to nematė meras Vytautas Grubliauskas neseniai įvykusio vizito „Nuare" metu, pašnekovė atsakė, kad įstaiga tuo metu buvo deramai pasiruošusi sutikti svečius. O ir pats meras esą nebuvo pasiskaitęs reikalingos informacijos, kokios sąlygos turėtų būti globos namuose.

Mitingo dalyviai taip pat norėtų, kad žmonės bet kuriuo metu ir laisvai galėtų lankytis „Nuare“. „Mes norime pasisvečiuoti, atvežti maisto. Tačiau mes ten neįleidžiami“, - kalbėjo viena iš mitingo organizatorių.

„Mes kovojame už gyvybę. Man gyvūnas yra viskas. Kovojame, kad gyvūnai būtų prižiūrimi, „neterorizuojami“. Man nepatinka valdžios požiūris. Kažkam yra mokami pinigai, kad būtų užmigdyti gyvūnai. Manau, juos reiktų tik sterilizuoti, o po to paleisti, - sakė keturkojams neabejinga garbaus amžiaus Bronislava.

Mitinge dalyvavusios kaunietės gyrė aktyvius klaipėdiečius ir jų pastangas pakeisti požiūrį į beglobius gyvūnus. „Manau, jog pinigai turėtų būti skirti ne eutanazijai atlikti, o sterilizacijai. Taip ir sumažėtų gyvūnų. Tačiau vien Klaipėda šios problemos neišspręs“, - sakė moteris ir pridūrė, jog Kaune beglobiais gyvūnais taip pat rūpinasi „Nuaras“.

Mitingo metu iš Klaipėdos gyventojų taip pat buvo renkami parašai peticijai, kurios tikslas - padėti užtikrinti "Nuaro" veiklos kokybę. Šiuo metu internete peticiją pasirašė apie 150 žmonių, o popieriniu variantu surinkta per 50 parašų."Juridiškai mes negalime atsisakyti "Nuaro" paslaugų. Tai galėtų padaryti tik VšĮ "Būk mano draugas". Taip pat rengiama ir rezoliucija, kuri bus skirta ir mūsų merui, ir Vilniaus miesto savivaldybei, ir Maisto veterinarijos tarnybai. Norime, kad keturkojai gyventų normaliomis sąlygomis", - sakė peticijos rengėja Monika Šulcaitė.

Mergina apgailestavo, kad vos dvi dešimtis žmonių subūrusiame mitinge nedalyvo VšĮ "Būk mano draugas" ir kitų beglobiais gyvūnais besirūpinančių įstaigų bei tarnybų atstovai.

Nuotraukų galerija

 

© Eimanto Chachlovo nuotr.

Eimanto Chachlovo nuotr.

 

Eimanto Chachlovo nuotr.

 

Eimanto Chachlovo nuotr.

 

Eimanto Chachlovo nuotr.

 

Eimanto Chachlovo nuotr.

 

Eimanto Chachlovo nuotr.

 

Eimanto Chachlovo nuotr.

 

Eimanto Chachlovo nuotr.

 

Eimanto Chachlovo nuotr.

 

Eimanto Chachlovo nuotr.

 

Eimanto Chachlovo nuotr.

 

Eimanto Chachlovo nuotr.

 

Eimanto Chachlovo nuotr.

 

Eimanto Chachlovo nuotr.

 

Eimanto Chachlovo nuotr.

 

Eimanto Chachlovo nuotr.

 

Eimanto Chachlovo nuotr.

 

Eimanto Chachlovo nuotr.

 

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Astai

2016-08-27   00:16

IP: 82.135.192.37

Matote, ne reputacijoje esmė, tie kas darosi reputacijas ir pučiasi, tie užmiršta kertinį dalyką, ko visi ir susirinkome- gyvūnų gerovė. Seniai matoma, kad "Nuaras" neturi laiko imidžui, dirba tyliai ir tikslingai, kol kiti afišuojasi realiai nedarydami nieko. Todėl nekyla klausimas, kas gali dalyvauti konkurse, o kas ne. Tai kame kalba?

Sekit jų suveltą puslapį

2016-08-23   17:28

IP: 88.119.159.96

Jų internetinis puslapis, specialiai taip sujauktas, kad ten niekaip negalėsi sekti, kada, koks gyvūnas ir kur pagautas. Tame puslapyje suplaktos kelios jų nuosavos organizacijos ir niekas nieko negal susigaudyti, o tuo labiau, šeimininkas rasti savo gyvūno, jei jis pabėgo kurime nors iš Nuaro aptarnaujamų rajonų, o jie gauna pinigus iš didesnės dalies Lietuvos savivaldybių

Virga

2016-08-22   17:07

IP: 193.219.89.162

Puiku, Nuaras dabar turės progą įrodyti, kad dirba sąžiningai, atsakingai, kad tikrai myli gyvūnus. Visuomenės dėmesys bus itin didelis ir tikiuosi, jiems užteks sveiko proto nekankinti ir nežudyti gyvūnų ir visiems mums įrodyti, kokie jie geri ir profesionalūs ir kaip dėl jų visi klydo.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Penktadienio rytą Klaipėdoje vyko tradicinės lenktynės Dienai be automobilio pažymėti. Studentai varžėsi,...

Tradicinėse lenktynėse paskelbtos lygiosios nuotrauka, foto

Klaipėdos gyventojai, nepatenkinti gyvenamosios aplinkos kokybe, surinko daugiau nei 3 tūkstančius parašų....

Klaipėdiečiai vienijasi: dėl smarvės surinko per 3 000 parašų nuotrauka, foto

Idėja pastatyti apžvalgos bokštą prie jūros, Karklėje, įgauna pagreitį. Norą pastatyti bokštą...

Apžvalgos bokštas pajūryje: vaizdas, vertas milijono nuotrauka, foto

Dviejų uostamiesčio taksi bendrovių finansinę veiklą tiriantys teisėsaugininkai ne juokais išgąsdino Klaipėdos...

Kol pareigūnai kratė taksistus, medikai laukė kraujo nuotrauka, foto

Tradicinėse lenktynėse paskelbtos lygiosios nuotrauka, foto

Klaipėda, Penktadienio rytą Klaipėdoje vyko tradicinės lenktynės Dienai be automobilio pažymėti. Studentai varžėsi,...

Klaipėdiečiai vienijasi: dėl smarvės surinko per 3 000 parašų nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdos gyventojai, nepatenkinti gyvenamosios aplinkos kokybe, surinko daugiau nei 3 tūkstančius parašų....

Neringoje atidengtas suoliukas prancūzų kariams nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Ketvirtadienį Nidoje, šalia tako Saulės laikrodžio link, atidengtas suoliukas, skirtas prancūzų karių...

Klaipėdos akvarelės: namai ir žmonės (549) nuotrauka, foto

Klaipėdos akvarelės, "Vakarų ekspresas" tęsia pasakojimų ciklą apie senuosius Klaipėdos namus ir juose gyvenusius,...

Klaipėda, Paskelbta prieš 5 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 7 val.

Klaipėdos akvarelės, Paskelbta prieš 8 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...