2017 m. rugsėjo 23 d. 12:05 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

"Mikriukų" situaciją nagrinės speciali komisija

(19)

"Mikriukų" situaciją nagrinės speciali komisija nuotrauka, foto

GALIMYBĖ. Kol specialiai sudaryta komisija nagrinės, kam reikia prisiimti atsakomybę dėl staiga nutrūkusios paslaugos, galbūt jau šį penktadienį arba pirmadienį Savivaldybė pasirašys terminuotas sutartis su pasiūlymus laikinai vežti keleivius pateikusiomis bendrovėmis.

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Per kiek daugiau nei dvi savaites specialiai sudaryta komisija turės išsiaiškinti, kas turi prisiimti atsakomybę dėl staiga be darbo likusių maršrutinių taksi. Taip ketvirtadienį nusprendė miesto Taryba.

Siūlymą sudaryti komisiją iš Tarybos narių pateikęs meras Vytautas Grubliauskas teigė, kad komisija sudaroma tam, kad atsakytų į kilusius klausimus ir išnagrinėtų visas aplinkybes.

"Kalbant apie situaciją, kuri susidarė rugsėjo 4 dieną, nebuvo padaryta viskas, kad jos būtų išvengta. Už šią sritį yra atsakingos dvi institucijos - Savivaldybės administracija ir VšĮ "Klaipėdos keleivinis transportas", - sakė V. Grubliauskas.

Pasak jo, abiejų įstaigų buvo paprašyta pateikti paaiškinimus, kaip susidarė vežėjams ir miestiečiams nepalanki situacija. Mero teigimu, abi įstaigos į užklausą pateikė didelės apimties atsakymus bei dokumentus, tačiau pradėjus juos nagrinėti į akis krito tai, kad paaiškinimai skiriasi.

Tarybos patvirtintos laikinosios komisijos sudėtyje - Judita Simonavičiūtė, Tomas Meškinis, Vaida Žvikienė, Rimantas Taraškevičius, Vladimiras Vlasovas, Aldona Staponkienė ir Valdemaras Anužis. Komisija iki spalio 2 d. turės išnagrinėti visus dokumentus, apklausti susijusius asmenis ir, ko gero, kito Tarybos posėdžio metu bus gautos išvados.

"Nereikia spekuliuoti, kad kažkam nuimama galva ar kažkas aukojama. Tačiau galimybė sudaryti naujas sutartis yra indikacija, kad sprendimą buvo galima rasti dar iki rugsėjo 4 dienos", - kalbėjo V. Grubliauskas.

Jis tikino nesutinkantis su teiginiais, kad situacija nebuvo tokia dramatiška ar kad viskas buvo suvaldyta. Esą galbūt tuose teiginiuose yra tiesos, bet "situacija, kurioje atsidūrė miestas po rugsėjo 4 dienos, yra ne pats geriausias kokybiško darbo įrodymas".

Tarybos narys Arūnas Barbšys išsakė nuomonę, kad kontroliuoti, kas vyksta Savivaldybės administracijoje, reikėjo jau seniau.

"Situacija yra tokia, kokios nesitikėjome ir nelaukėme nei mes, nei gyventojai, nei vežėjai. Kodėl taip atsitiko, kodėl iki to buvo prieita? Mes, Taryba, nereikalavome atsakomybės iš administracijos ir ne kartą, net Kontrolės komitetui rekomendavus atlikti tarnybinį patikrinimą dėl vienų ar kitų pažeidimų, iš administracijos direktoriaus Sauliaus Budino gavome atsakymą, kad nematoma reikalo tokius patikrinimus atlikti. Atsakomybės nebuvimą keldavome kaip klausimą čia, Taryboje, todėl noriu pasveikinti Tarybą, kad pagaliau imsimės kontroliuoti. Gaila, kad reikėjo tokios nestandartinės situacijos, kad pradėtume kontroliuoti administracijos veiksmus", - komentavo Kontrolės komitetui pirmininkaujantis A. Barbšys.

Kol kas bus siekiama pasirašyti terminuotas sutartis su maršrutinių taksi vežėjais, kad jie teiktų paslaugą tol, kol bus išrinktas konkurso laimėtojas. Ketvirtadienį pavakarę bus baigtas pasiūlymų priėmimas.

Savivaldybės administracijos direktorius Saulius Budinas Tarybos narius informavo, kad dalyviai visiems trims maršrutams - 6, 8 ir 9 - jau pateikė tiek pasiūlymų, kad būtų užtikrintas keleivių vežimo maršrutiniais taksi paslaugos teikimas.

"16 valandą baigsis pasiūlymų priėmimas, bet pagal pateiktą skaičių jau matosi, kad bus galima pasirašyti sutartis ir paslaugą pradėti vykdyti. Vėliausias laikas tai padaryti būtų pirmadienis, o jeigu nebus kokių nors problemų su dokumentais ir bus galima viską operatyviai įvertinti, galbūt tai galėsime padaryti ir penktadienį vakare", - sakė S. Budinas.

Neoficialiais duomenimis, kol kas visi gauti vežėjų pasiūlymai yra pateikti anksčiau paslaugas teikusių bendrovių.

Beje, "mikriukų" vairuotojai ketvirtadienio rytą prieš Tarybos posėdį išsirikiavo po Savivaldybės langais, užimdami visą stovėjimo aikštelę. Vairuotojai teigė laukiantys, kada jiems vėl bus leista dirbti.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

pritariu

2017-09-14   18:07

IP: 86.100.24.175

mikriukai atgyvena ir jų seniai neturėjo būti, nes niekur normalioje šalyje jų nepamatysi. Puteikienė ne rodiklis ir jokia ne politikė, tad čia jos bambėjimai įdomūs tik jos aplinkai. O meras padarė gerai, subūrė komisiją ir toji tegul tiria.

komentarui IP 78.57.221.141

2017-09-14   17:23

IP: 85.232.148.193

Na pagal pasigyrimus matosi rašyta liberalo ir dar ko gero iš merijos,jūsų fantazijas girdėjome ir tramvajų studija,ir Bastiono tiltas ir kažkoks mėnulis atgimimo aikštėje ir dar visokių famtazijų.Realiai jūs net Vasaros estrados nesugebate suremontuoti,kiek stovi pastatų vaiduoklių pačiame centre,o jau apie ką kitą jau nekalbam,nedirbate nieko,tai yra tik darbo imitacija.

to miestiete

2017-09-14   17:10

IP: 78.57.221.141

jums su galva negerai. Parašykit kuriame Lietuvos mieste per tuos 27 metus buvo pastatytas naujas šiuolaikinis baseinas, naujas darželis ar mokykla. Klaipėda vienintelis progresuojantis miestas Lietuvoje. Kai Vilnius nusipirko naujus dizelinius autobusus, Klaipėda investuoja į naujus elektrinius. Ir dauguma klaipėdiečių, racionalaus mąstymo, mato teigiamus pokyčius mieste

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Premjeras Saulius Skvernelis perspėjo, kad statant išorinį uostą Baltijos jūroje ties Klaipėda...

Klaipėdos uostui dėlios maksimalios plėtros planą nuotrauka, foto

Šią savaitę rytais kilometriniuose kamščiuose stovintys miesto vairuotojai privalės pakentėti mažiausiai iki...

Dieną be automobilio pasitiko kamščiais nuotrauka, foto

Jei pastebėjote, jog šiandien Jūsų giminaitis, draugas, pažįstamas ar kolega švenčia gimtadienį,...

Rugsėjo 23-iąją gimtadienį švenčia nuotrauka, foto

Minint dieną be automobilio, Klaipėdoje surengtos tradicinės, jau aštuntosios, lenktynės įvairiomis transporto...

Neeilinėse lenktynėse dviratininkai tampa nenugalimi nuotrauka, foto

Palangoje minima Baltų vienybės diena nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Palanga šeštadienį, rugsėjo 23 d., kviečia į Baltų vienybės dienos šventę –...

Liberalai renkasi aptarti situacijos nuotrauka, foto

Lietuvos naujienos, Teisėsaugos pareigūnams šią savaitę politinės korupcijos byloje pareiškus įtarimus opoziciniam Liberalų...

Patikli klaipėdietė neteko 800 eurų nuotrauka, foto

Kriminalai, Klaipėdoje sukčius apgavo patiklią 81-erių moterį. Ji prarado 800 eurų. Penktadienį, apie...

Autobuso pikčiurną sutramdė elektra ir antrankiai nuotrauka, foto

Kriminalai, Rugsėjo 22 d. 10 val. 22 min. moteris pareigūnams pranešė, kad Klaipėdoje,...

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 53 min.

Lietuvos naujienos, Paskelbta prieš 1 val.

Kriminalai, Paskelbta prieš 1 val.

Kriminalai, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...