2018 m. birželio 23 d. 01:42 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

"Mikriukų" situaciją nagrinės speciali komisija

(21)

"Mikriukų" situaciją nagrinės speciali komisija nuotrauka, foto

GALIMYBĖ. Kol specialiai sudaryta komisija nagrinės, kam reikia prisiimti atsakomybę dėl staiga nutrūkusios paslaugos, galbūt jau šį penktadienį arba pirmadienį Savivaldybė pasirašys terminuotas sutartis su pasiūlymus laikinai vežti keleivius pateikusiomis bendrovėmis.

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Per kiek daugiau nei dvi savaites specialiai sudaryta komisija turės išsiaiškinti, kas turi prisiimti atsakomybę dėl staiga be darbo likusių maršrutinių taksi. Taip ketvirtadienį nusprendė miesto Taryba.

Siūlymą sudaryti komisiją iš Tarybos narių pateikęs meras Vytautas Grubliauskas teigė, kad komisija sudaroma tam, kad atsakytų į kilusius klausimus ir išnagrinėtų visas aplinkybes.

"Kalbant apie situaciją, kuri susidarė rugsėjo 4 dieną, nebuvo padaryta viskas, kad jos būtų išvengta. Už šią sritį yra atsakingos dvi institucijos - Savivaldybės administracija ir VšĮ "Klaipėdos keleivinis transportas", - sakė V. Grubliauskas.

Pasak jo, abiejų įstaigų buvo paprašyta pateikti paaiškinimus, kaip susidarė vežėjams ir miestiečiams nepalanki situacija. Mero teigimu, abi įstaigos į užklausą pateikė didelės apimties atsakymus bei dokumentus, tačiau pradėjus juos nagrinėti į akis krito tai, kad paaiškinimai skiriasi.

Tarybos patvirtintos laikinosios komisijos sudėtyje - Judita Simonavičiūtė, Tomas Meškinis, Vaida Žvikienė, Rimantas Taraškevičius, Vladimiras Vlasovas, Aldona Staponkienė ir Valdemaras Anužis. Komisija iki spalio 2 d. turės išnagrinėti visus dokumentus, apklausti susijusius asmenis ir, ko gero, kito Tarybos posėdžio metu bus gautos išvados.

"Nereikia spekuliuoti, kad kažkam nuimama galva ar kažkas aukojama. Tačiau galimybė sudaryti naujas sutartis yra indikacija, kad sprendimą buvo galima rasti dar iki rugsėjo 4 dienos", - kalbėjo V. Grubliauskas.

Jis tikino nesutinkantis su teiginiais, kad situacija nebuvo tokia dramatiška ar kad viskas buvo suvaldyta. Esą galbūt tuose teiginiuose yra tiesos, bet "situacija, kurioje atsidūrė miestas po rugsėjo 4 dienos, yra ne pats geriausias kokybiško darbo įrodymas".

Tarybos narys Arūnas Barbšys išsakė nuomonę, kad kontroliuoti, kas vyksta Savivaldybės administracijoje, reikėjo jau seniau.

"Situacija yra tokia, kokios nesitikėjome ir nelaukėme nei mes, nei gyventojai, nei vežėjai. Kodėl taip atsitiko, kodėl iki to buvo prieita? Mes, Taryba, nereikalavome atsakomybės iš administracijos ir ne kartą, net Kontrolės komitetui rekomendavus atlikti tarnybinį patikrinimą dėl vienų ar kitų pažeidimų, iš administracijos direktoriaus Sauliaus Budino gavome atsakymą, kad nematoma reikalo tokius patikrinimus atlikti. Atsakomybės nebuvimą keldavome kaip klausimą čia, Taryboje, todėl noriu pasveikinti Tarybą, kad pagaliau imsimės kontroliuoti. Gaila, kad reikėjo tokios nestandartinės situacijos, kad pradėtume kontroliuoti administracijos veiksmus", - komentavo Kontrolės komitetui pirmininkaujantis A. Barbšys.

Kol kas bus siekiama pasirašyti terminuotas sutartis su maršrutinių taksi vežėjais, kad jie teiktų paslaugą tol, kol bus išrinktas konkurso laimėtojas. Ketvirtadienį pavakarę bus baigtas pasiūlymų priėmimas.

Savivaldybės administracijos direktorius Saulius Budinas Tarybos narius informavo, kad dalyviai visiems trims maršrutams - 6, 8 ir 9 - jau pateikė tiek pasiūlymų, kad būtų užtikrintas keleivių vežimo maršrutiniais taksi paslaugos teikimas.

"16 valandą baigsis pasiūlymų priėmimas, bet pagal pateiktą skaičių jau matosi, kad bus galima pasirašyti sutartis ir paslaugą pradėti vykdyti. Vėliausias laikas tai padaryti būtų pirmadienis, o jeigu nebus kokių nors problemų su dokumentais ir bus galima viską operatyviai įvertinti, galbūt tai galėsime padaryti ir penktadienį vakare", - sakė S. Budinas.

Neoficialiais duomenimis, kol kas visi gauti vežėjų pasiūlymai yra pateikti anksčiau paslaugas teikusių bendrovių.

Beje, "mikriukų" vairuotojai ketvirtadienio rytą prieš Tarybos posėdį išsirikiavo po Savivaldybės langais, užimdami visą stovėjimo aikštelę. Vairuotojai teigė laukiantys, kada jiems vėl bus leista dirbti.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Mox

2017-10-10   19:09

IP: 78.63.42.244

Alus

Mox

2017-10-10   19:07

IP: 78.63.42.244

Kletka

pritariu

2017-09-14   18:07

IP: 86.100.24.175

mikriukai atgyvena ir jų seniai neturėjo būti, nes niekur normalioje šalyje jų nepamatysi. Puteikienė ne rodiklis ir jokia ne politikė, tad čia jos bambėjimai įdomūs tik jos aplinkai. O meras padarė gerai, subūrė komisiją ir toji tegul tiria.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Sekmadienio rytą laukiama atplaukiant į LKAB "Klaipėdos Smeltė" kompanijos MSC konteinervežio "MSC...

Verčiamas naujas konteinerių krovos puslapis nuotrauka, foto

Kas gali padėti kaimynams įveikti per metų metus išsikerojusią nesantaiką, nuspręsti, kurie...

Kaimynių ginčas dėl tujų: neteisios abi nuotrauka, foto

Šiandien Klaipėdoje švęsime Jonines: pinsime vainikus, bursimės, šoksime, skanausime žolininkų arbatas, šokinėsime...

Joninės Klaipėdoje kvies į Danės skverą nuotrauka, foto

Iki 2020 metų turėtų atgimti šalia buvusio "Vaidilos" kino teatro esančios erdvės....

"Vaidilos" aikštėje darbai užvirs kitąmet nuotrauka, foto

"Gintaro" plaukikams - 12 medalių nuotrauka, foto

Sportas, Alytuje vykusiame Lietuvos jaunučių-vaikų plaukimo čempionate, kuriame dalyvavo net 397 sportininkai iš...

Verčiamas naujas konteinerių krovos puslapis nuotrauka, foto

Klaipėda, Sekmadienio rytą laukiama atplaukiant į LKAB "Klaipėdos Smeltė" kompanijos MSC konteinervežio "MSC...

Mūsų sunkiaatlečiai - tarp lyderių nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdoje vykusiame Lietuvos sunkiosios atletikos studentų čempionate Klaipėdos universiteto (KU) sunkiaatlečių komanda...

Klaipėdos akvarelės: namai ir žmonės (537) nuotrauka, foto

Klaipėdos akvarelės, "Vakarų ekspresas" tęsia pasakojimų ciklą apie senuosius Klaipėdos namus ir juose gyvenusius,...

Sportas, Paskelbta prieš 5 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 5 val.

Sportas, Paskelbta prieš 6 val.

Klaipėdos akvarelės, Paskelbta prieš 7 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...