2018 m. vasario 23 d. 12:08 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

"Mikriukų" situaciją nagrinės speciali komisija

(21)

"Mikriukų" situaciją nagrinės speciali komisija nuotrauka, foto

GALIMYBĖ. Kol specialiai sudaryta komisija nagrinės, kam reikia prisiimti atsakomybę dėl staiga nutrūkusios paslaugos, galbūt jau šį penktadienį arba pirmadienį Savivaldybė pasirašys terminuotas sutartis su pasiūlymus laikinai vežti keleivius pateikusiomis bendrovėmis.

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Per kiek daugiau nei dvi savaites specialiai sudaryta komisija turės išsiaiškinti, kas turi prisiimti atsakomybę dėl staiga be darbo likusių maršrutinių taksi. Taip ketvirtadienį nusprendė miesto Taryba.

Siūlymą sudaryti komisiją iš Tarybos narių pateikęs meras Vytautas Grubliauskas teigė, kad komisija sudaroma tam, kad atsakytų į kilusius klausimus ir išnagrinėtų visas aplinkybes.

"Kalbant apie situaciją, kuri susidarė rugsėjo 4 dieną, nebuvo padaryta viskas, kad jos būtų išvengta. Už šią sritį yra atsakingos dvi institucijos - Savivaldybės administracija ir VšĮ "Klaipėdos keleivinis transportas", - sakė V. Grubliauskas.

Pasak jo, abiejų įstaigų buvo paprašyta pateikti paaiškinimus, kaip susidarė vežėjams ir miestiečiams nepalanki situacija. Mero teigimu, abi įstaigos į užklausą pateikė didelės apimties atsakymus bei dokumentus, tačiau pradėjus juos nagrinėti į akis krito tai, kad paaiškinimai skiriasi.

Tarybos patvirtintos laikinosios komisijos sudėtyje - Judita Simonavičiūtė, Tomas Meškinis, Vaida Žvikienė, Rimantas Taraškevičius, Vladimiras Vlasovas, Aldona Staponkienė ir Valdemaras Anužis. Komisija iki spalio 2 d. turės išnagrinėti visus dokumentus, apklausti susijusius asmenis ir, ko gero, kito Tarybos posėdžio metu bus gautos išvados.

"Nereikia spekuliuoti, kad kažkam nuimama galva ar kažkas aukojama. Tačiau galimybė sudaryti naujas sutartis yra indikacija, kad sprendimą buvo galima rasti dar iki rugsėjo 4 dienos", - kalbėjo V. Grubliauskas.

Jis tikino nesutinkantis su teiginiais, kad situacija nebuvo tokia dramatiška ar kad viskas buvo suvaldyta. Esą galbūt tuose teiginiuose yra tiesos, bet "situacija, kurioje atsidūrė miestas po rugsėjo 4 dienos, yra ne pats geriausias kokybiško darbo įrodymas".

Tarybos narys Arūnas Barbšys išsakė nuomonę, kad kontroliuoti, kas vyksta Savivaldybės administracijoje, reikėjo jau seniau.

"Situacija yra tokia, kokios nesitikėjome ir nelaukėme nei mes, nei gyventojai, nei vežėjai. Kodėl taip atsitiko, kodėl iki to buvo prieita? Mes, Taryba, nereikalavome atsakomybės iš administracijos ir ne kartą, net Kontrolės komitetui rekomendavus atlikti tarnybinį patikrinimą dėl vienų ar kitų pažeidimų, iš administracijos direktoriaus Sauliaus Budino gavome atsakymą, kad nematoma reikalo tokius patikrinimus atlikti. Atsakomybės nebuvimą keldavome kaip klausimą čia, Taryboje, todėl noriu pasveikinti Tarybą, kad pagaliau imsimės kontroliuoti. Gaila, kad reikėjo tokios nestandartinės situacijos, kad pradėtume kontroliuoti administracijos veiksmus", - komentavo Kontrolės komitetui pirmininkaujantis A. Barbšys.

Kol kas bus siekiama pasirašyti terminuotas sutartis su maršrutinių taksi vežėjais, kad jie teiktų paslaugą tol, kol bus išrinktas konkurso laimėtojas. Ketvirtadienį pavakarę bus baigtas pasiūlymų priėmimas.

Savivaldybės administracijos direktorius Saulius Budinas Tarybos narius informavo, kad dalyviai visiems trims maršrutams - 6, 8 ir 9 - jau pateikė tiek pasiūlymų, kad būtų užtikrintas keleivių vežimo maršrutiniais taksi paslaugos teikimas.

"16 valandą baigsis pasiūlymų priėmimas, bet pagal pateiktą skaičių jau matosi, kad bus galima pasirašyti sutartis ir paslaugą pradėti vykdyti. Vėliausias laikas tai padaryti būtų pirmadienis, o jeigu nebus kokių nors problemų su dokumentais ir bus galima viską operatyviai įvertinti, galbūt tai galėsime padaryti ir penktadienį vakare", - sakė S. Budinas.

Neoficialiais duomenimis, kol kas visi gauti vežėjų pasiūlymai yra pateikti anksčiau paslaugas teikusių bendrovių.

Beje, "mikriukų" vairuotojai ketvirtadienio rytą prieš Tarybos posėdį išsirikiavo po Savivaldybės langais, užimdami visą stovėjimo aikštelę. Vairuotojai teigė laukiantys, kada jiems vėl bus leista dirbti.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Mox

2017-10-10   19:09

IP: 78.63.42.244

Alus

Mox

2017-10-10   19:07

IP: 78.63.42.244

Kletka

pritariu

2017-09-14   18:07

IP: 86.100.24.175

mikriukai atgyvena ir jų seniai neturėjo būti, nes niekur normalioje šalyje jų nepamatysi. Puteikienė ne rodiklis ir jokia ne politikė, tad čia jos bambėjimai įdomūs tik jos aplinkai. O meras padarė gerai, subūrė komisiją ir toji tegul tiria.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Jau ne vienerius metus kalbama apie ne pačią geriausią senamiesčio gatvių grindinio...

Senamiesčio grindinys patogesnis taps negreit nuotrauka, foto

Jei pastebėjote, jog šiandien Jūsų giminaitis, draugas, ...

Vasario 23-ąją gimę nuotrauka, foto

Individualių namų savininkai išmesdami savo šiukšles turėtų būti itin atidūs. Pasirodo, jų...

Rūšiavimo naujovės: jūsų atliekos gali būti fotografuojamos nuotrauka, foto

Miesto politikai vienbalsiai pritarė Klaipėdos universiteto veiklos optimizavimo priemonių plano projektui. Jį...

Miestas tiesia pagalbos ranką universitetui nuotrauka, foto

Bulvaras: Rekordinis nuobodulys nuotrauka, foto

Bulvaras, Šią savaitę vykęs Klaipėdos miesto tarybos posėdis turėtų būti įrašytas į kokią...

Adomaitis paskelbė rinktinės sudėtį rungtynėms su Vengrija nuotrauka, foto

Sportas, Likus dienai iki 2019 metų pasaulio krepšinio čempionato atrankos rungtynių su Vengrijos...

STT ragina žmones pranešti apie negeroves nuotrauka, foto

Kriminalai, Besiskundžiančiųjų korupcija skaičius mažėja, tačiau pačios korupcijos mastai išlieka dideli. 21-erių metų...

Lietuvoje nebeliko nė trečdalio priimtų pabėgėlių nuotrauka, foto

Lietuvos naujienos, Praėjus porai metų nuo pirmųjų pabėgėlių perkėlimo į Lietuvą, daugiau nei 70...

Bulvaras, Paskelbta prieš 8 min.

Kriminalai, Paskelbta prieš 2 val.

Lietuvos naujienos, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...