2018 m. rugsėjo 26 d. 15:28 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

"Mikriukų" konkurse klaipėdiečiai liko už borto

(23)

"Mikriukų" konkurse klaipėdiečiai liko už borto nuotrauka, foto

PABAIGOS PRADŽIA. Jau kitais metais klaipėdiečių akiai įprastų mikriukų nebeliks. Atsitraukti teko ir ankstesniesiems vežėjams, kurie neslepia, jog vairuotojai jau dabar išsibėgioja.

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Pavasarį Klaipėdos maršrutiniai taksi turėtų pasikeisti neatpažįstamai - važiuos visiškai naujos transporto priemonės, keisis maršrutų pavadinimai, bus koreguojamos trasos. Dar vienas svarbus pokytis - "mikriukais" keleivius veš nebe Klaipėdos įmonės, o bendrovės, įsikūrusios Kaune ir Šiauliuose.

VšĮ "Klaipėdos keleivinis transportas" (KKT) dar spalio pradžioje pasirašė sutartis su naujais vežėjais, laimėjusiais konkursą vežti keleivius uostamiestyje maršrutiniais taksi. KKT vadovas Gintaras Neniškis sakė, kad vėliausiai nauji maršrutiniai į gatves turi išriedėti kitų metų balandžio 17-ąją, tačiau tikimasi, kad tai įvyks anksčiau.

Naujų maršrutinių taksi gamybai yra skirtas 6 mėnesių laikotarpis, gamyklinėmis sąlygomis turi būti sumontuota ir visa būsimam naujajam elektroniniam bilietui reikalinga įranga. Pasak G. Neniškio, nauji vežėjai per pusmetį privalo pasigaminti transporto priemones pagal nustatytus reikalavimus.

"Jeigu jie tai padarys, sutartys įsigalios, jeigu ne, jie gaus baudą, o mums reikės iš naujo rengti konkursinę procedūrą", - sakė G. Neniškis.

Klaipėdiečiai nelaimėjo

Vietoj dabar važiuojančių 6, 8 ir 9 maršrutinių taksi kitais metais ims kursuoti patobulintų maršrutų "mikriukai" - 5E (dabartinis 8), 6E (dabartinis 6) ir 8E (dabartinis 9).

Konkursą vežti klaipėdiečius pirmaisiais dviem maršrutais laimėjo kauniečiai UAB "Kautra", trečiąjį maršrutą aptarnaus Šiauliuose registruota UAB "Ridvija".

"Abi kompanijos turi nemažos patirties dirbant visoje Lietuvoje. "Ridvija" yra Šiauliuose registruota kompanija, taip pat dirbanti ir Vilniaus mieste kaip subrangovas. "Kautra" dirba centrinėje Lietuvoje, organizuoja keleivių vežimą, įskaitant ir maršrutinius taksi Kauno mieste bei visą viešojo transporto sistemą Kauno rajone. Prieš pasirašant sutartis su vežėjais teko susitikti ir pabendrauti, aptarti viziją. Matyti, kad naujieji vežėjai turi visai kitokį supratimą apie visą sistemą, jie puikiai įsivaizduoja, ką reikės daryti", - pasakojo G. Neniškis.

Planuojama, kad visi "mikriukai" bus nudažyti tokia pat mėlyna spalva bei papuošti miesto spalvų juostelėmis, kaip ir didieji miesto autobusai. KKT vizualizacija.

KKT vadovo teigimu, konkurse dalyvavo ir dabartiniai vežėjai, aptarnaujantys 6, 9 maršrutus. Taip pat sulaukta ir įmonių, kurios teturi po vieną ar dvi transporto priemones ir ketino vėliau įsigyti visus reikalingus mikroautobusus.

Tačiau 6 maršruto vežėjai UAB "Audresta" liko paskutinėje vietoje, o 9 maršrutu vežanti UAB "Vežesta" - antroje vietoje, juos aplenkė tik "Ridvija".

"Klaipėdos vežėjai liko labai toli. Net latvių vežėjai, Liepojos autobusų parkas, pasiūlė mažesnę kainą negu mūsų vežėjai, kurie dirba po vieną arba 6 maršrute", - pažymėjo G. Neniškis.

Pasak jo, be kainos, buvo svarbūs kokybiniai reikalavimai, buvo aptarta ir tai, kaip transporto priemonės turi atrodyti iš išorės ir iš vidaus, o vežėjai tuomet teikė pasiūlymus ir buvo renkama, kas pateikė mažiausią kainą. Buvo atsižvelgta ir į finansinį įmonių stabilumą ir t. t.

Bus pokyčių

Keisis ne tik naujųjų maršrutinių taksi pavadinimas, bet ir išvaizda bei maršrutai. Planuojama, kad visi "mikriukai" bus nudažyti tokia pat mėlyna spalva bei papuošti miesto spalvų juostelėmis, kaip ir didieji miesto autobusai, tik "mikriukų" šonai dar bus apklijuoti taksi "šachmatine" juosta.

Numatoma, kad maršrutiniai taksi pavaduos ekspresinius autobusus ne piko metu.

G. Neniškio teigimu, 6E autobuso trasa yra identiška 6 maršrutinio taksi trasai, išskyrus tai, kad 6E autobusas važiuoja tik iki Melnragės, nevažiuoja iki naftos bazės. Atitinkamai pasikeis ir naujojo maršrutinio 6E trasa.

8E trasa yra labai panaši į dabartinio 9 maršrutinio taksi, tik pastarasis, važiuodamas nuo ligoninių miestelio, važiuoja per Šiltnamių g., Kretingos g. Kaip ir 8E autobusas, naujasis 8E maršrutinis taksi važiuos Liepojos plentu, Herkaus Manto g., Taikos prospektu, Smiltelės gatve iki Vingio g.

5E maršrutinis taksi, pakeisiantis "aštuntuką", užsuks į Kauno gatvę. Jis pradės maršrutą Vingio g., važiuos Šilutės plentu, suks į Kauno g., tada - į Taikos prospektą, tuomet Herkaus Manto gatve važiuos iki P. Lideikio g. ir nusuks į Kretingos g. kaip didysis 5E autobusas.

KKT vadovas priminė, kad bus siekiama išgyvendinti maršrutinių taksi ydingą praktiką stoti bet kur. Bus nustatyta, kur leidžiama sustoti ir paimti bei išleisti keleivius, taip pat bus mokama už nuvažiuotus kilometrus, o ne už greitį.

Nuotaikos skirtingos

8 maršrutu "mikriukais" vežančios UAB "Aštuoniukė" vadovas Audrius Tvarijonavičius, kalbėdamas apie konkurso rezultatus, buvo nusiteikęs pozityviai. Jis sakė besitikintis, kad naujieji vežėjai į darbą priims vietinius vairuotojus.

"Be darbo gal ir neliksime, tikimės, kad mus priims nauji atėję vežėjai. Bet kad Klaipėda pralošė, žinoma, labai gaila. Tikriausiai todėl, kad sąlygos buvo per sunkios", - sakė A. Tvarijonavičius.

Pašnekovas sakė, kad savo konkursinę kainą "Aštuoniukė" skaičiavo įvertindama reikalingų naujų transporto priemonių įsigijimo ir eksploatacijos išlaidas.

"Mes esame savo parką atnaujinę, bet to neužteko: užsakovai norėjo, kad būtų visiškai naujos transporto priemonės. Todėl imdami paskolą iš banko ir skaičiavome, kad kainos būtų didesnės, kad ir mums kas nors liktų", - atviravo A. Tvarijonavičius.

Vežėjų atstovo teigimu, pastaruoju metu darbovietę jau paliko 4 darbuotojai, dar liko 23. "Gal visų jų ir nereikės, dabar ir taip po truputį bėgioja iš darbo, nes žino, kad yra nežinomybė, kaip toliau bus. Kol kas dirbame. Iki lapkričio 15 d. turime sutartį, tai ir dirbame. Stengiamės neatleisti žmonių: dirbti reikia, nors parkas ir mažėja, o Savivaldybė spaudžia iš visų pusių. Pagal viską tikimės, kad kovo 1 d. jau turėtų pasirodyti nauji autobusiukai, ir tikimės, kad ir mes prie jų prisijungsime. Geriau tegu čia žmonės dirba nei į užsienius išvažiuoja", - svarstė A. Tvarijonavičius.

6 maršrutu dabar vežančios UAB "Audresta" vadovas Romanas Lapas tikino, kad teks trauktis iš rinkos. Esą jau dabar bendrovę, kuri dar turi 12 mikroautobusų, paliko 24 darbuotojai, vėliau dar išeis 36 žmonės. "Mes trauksimės iš rinkos, daugiau nieko negalime padaryti", - apgailestavo R. Lapas.

"Audresta" savo konkursinę kainą grindė išlaidomis naujiems mikroautobusams, kurui, atlyginimais darbuotojams, automobilių amortizacija.

"Mūsų buvo reali kaina, bet kadangi didieji autobusų parkai gali sau leisti nusipirkti 10 mašinų už milijoną ir du šimtus tūkstančių, jie važiuos kelis mėnesius nuostolingai, o jeigu kreipsis į Savivaldybę, kad pajamos nepadengia išlaidų, Savivaldybė savaime kels kainą. Klaipėdiečiai tikriausiai jau nuo sausio 1 d. pamatys, kad važiavimo už 85 centus nebebus, bus jau euras. Kitaip negalima išsilaikyti", - prognozavo R. Lapas.

UAB "Vežesta", aptarnaujančios 9 maršrutinio taksi maršrutą, direktorius Audrius Petrošius sakė, kad vykdo anksčiau viešai duotus pažadus - nelaimėjus konkurso perduoti savo darbuotojus naujiems vežėjams.

"Kautrai", kuri pradėjo darbą Klaipėdoje mažaisiais maršrutais, jau perdavėme nemažai darbuotojų ir ruošiamės visiškam darbuotojų perdavimui įmonei, su kuria pradėjome bendradarbiauti, kadangi jaučiu pareigą pasirūpinti savo darbuotojais", - sakė A. Petrošius ir pridūrė, kad šiuo metu jau perduota apie 10 "Vežestos" vairuotojų, o vėliau dirbti kitai įmonei pradės apie 30 žmonių.

"Jeigu norite sužinoti, ar liūdžiu, tai ne, tikrai neliūdžiu, o džiaugiuosi, kad Klaipėdos viešasis transportas palypėjo į naujas aukštumas. Man tai kur kas svarbiau nei asmeniniai interesai ar sava įmonė. Nebijau pradėti kitą verslą. Nuoširdžiai džiaugiuosi dėl visos transporto sistemos kokybės, dėl vairuotojų, kurių atlyginimai bus didesni, o visa veikla vyks skaidriai", - komentavo A. Petrošius.

Jo teigimu, kai laikinai buvo sustabdyta maršrutinių taksi veikla rugsėjo mėnesį, atnaujinus darbą sumažėjo keleivių, važiuojančių "mikriukais", srautas. A. Petrošius skaičiavo, kad pirmąją savaitę po 11 dienų pertraukos maršrutiniais taksi važiavo tik apie 30 procentų prieš tai buvusio keleivių skaičiaus.

"To neužtekdavo nei kurui, nei vairuotojų atlyginimams, tad trūkumą dengėme iš rezervo. Po to srautai kiek padidėjo, bet tikrai negrįžo į ankstesnį lygį", - tvirtino pašnekovas.

Jis taip pat užsiminė, kad reikėtų kalbėti apie naują tarifą - 1 eurą, nes esą dabar esanti 85 centų kaina nepatogi ir žmonėms, ir vairuotojams, kuriems reikia skaičiuoti centus.

Kainas skaičiuoja darbo grupė

Rimantas MOCKUS, Transporto skyriaus vedėjas

Yra kainų nustatymo metodika. Dabar yra sudaryta darbo grupė, kuri turi per lapkričio mėnesį įvertinti visų vežėjų, taip pat ir maršrutinių taksi, rezultatus ir gruodžio mėnesį Tarybai pristatyti siūlomą kainą. Kokia ji bus, kol kas negaliu spekuliuoti, nes yra metodika, nagrinėjami įvairūs duomenys - pelno, nuostolių, amortizacijos ir kt. Transporto kodekse yra pasakyta, kad Taryba kartą per metus turi peržiūrėti kainą, todėl kasmet gruodžio mėnesį teikiame tarifą tvirtinti Tarybai.

 

 

KAINOS

Konkurso pirmą vietą (mažiausia kaina) ir paskutinę vietą (aukščiausia kaina) užėmę pasiūlymai:

5E maršrutas
UAB "Kautra" 0,61 Eur/1 km
IĮ "Transbonus" 0,99 Eur/1 km
6E maršrutas
UAB "Kautra" 0,61 Eur/1 km
UAB "Audresta" 0,85 Eur/1 km
8E maršrutas
UAB "Ridvija"  0,62 Eur/1 km
Liepojos AP 0,78 Eur/1 km

Žymos: mikriukai, konkursas

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

2018-05-22   01:01

IP: 198.7.58.98

GALITE VALDYTI TESTIMONY:

Sveiki visi, mano vardas yra Susan, esu iš Londono, noriu pasidalinti savo liudijimu visiems čia esantiems internete, aš visada ieškojęs sprendimo, galų gale susitiko su puikiu rašybos rašu, kuris man padėjo su mano problemomis ir išvedė mane dėl skausmo ir skurdo, mano vyras paliko mane daugelį metų ir sekė kitą moterį, kentėjau, kol susipažinęs su moters odontologijos pasakojimu apie Dr. Odiją, kaip jis padėjo jai sugrąžinti vyrui, aš nusprendžiau su juo susisiekti, kad padėtų man, pirmas žodis, kurį jis man pasakė, buvo tai, kad mano problemos baigėsi, jis sakė, kad jis man pasipiktins, po jo darbo jis man pasakė, kad mano vyras grįš į mane per mažiau nei 24 valandas ir stebėtinai man, mano vyras sugrįžo po 24 valandas, tai yra galingas žmogus, jis taip pat išleido man pinigus, ir šiandien mano gyvenimas pasikeitė, mano verslas judesiai gerai, šis žmogus turi galios bet kokiai problemai, jis turi galią rasti savo prarastą meilę, ir galia, kad žmonės patinka ir padėtų tau visur, kur eini, aš pažadėjau, kad aš pasidalinsiu savo gerą darbą internete, todėl tai darau dėl žmonių, kuriems reikia pagalbos, ar norite padėkoti už mane, galite susisiekti su juo el. paštu: odiasolutioncenter@gmail.com ir Viber numeris: + 27638836445 jo Whatsapp numeris: +2349065101630. Susisiekite su juo ir jūsų problema išspręsta.

dina

2017-11-10   06:12

IP: 212.59.6.119

jums tik kainas apvalinti, didinti....atsipeikėkit, galėsit važiuoti tušti, nes nebeliko Klaipėdoje žmonių, tikras kaimas ....

2017-11-09   23:33

IP: 197.211.61.188

Aš neseniai pamačiau liudijimą apie kokį nors rašybos ritulį
dienoraščio, kurį lankiau, santykių ir pažinčių liudijimą
konsultavimas, nes aš turėjau rimtų problemų su savo vyru
ir mes šešis mėnesius susituokę, jis staiga pasikeitė, jis
pradėjo apgauti, jis mane skauda daugybe būdų, apie kuriuos niekada nemaniau
buvo įmanoma jam pakeisti ir būti geras dar kartą, ir aš tiesiog maniau aš
turėtumėte susisiekti su rašybos deimantu Dr Okoko, gal aš išbandžiau iš beviltiškumo
kokios nors rūšies, ir aš kreipėsi į jį. Iš pradžių viskas atrodė siaubingai
ir neįtikėtina, konsultacijos buvo keistai, ir aš bijau
Mažas dalykas, aš skaityti ir išgirdau daug pasakojimų apie netikrą rašybą
Ratlankiai, sukčiavimai ir aš niekada netikiu magija. Taigi aš grojo kartu
su šiek tiek viltimi ir tikėjimu, todėl jis paprašė man išsiųsti jam dalykų
kuris, jo teigimu, padės parengti rašybą, ir aš padariau, kai jis
baigė rašybą, po to jis atsiuntė keletą maistinių medžiagų
paruošė jį ir, mano didžiausiam staigumui, dirbo kaip stebuklas!
viskas nuėjo į naują kryptį, buvo ir nuostabu, mano
vyras pradėjo mylėti mane taip, kaip aš negaliu paaiškinti ... Manau, tai buvo
visi dėl sąžiningumo, kad privertė mane perskaityti šį konkretų postą
tą tikinčią dieną .. Aš tikiuosi, kad jis taip pat gali padėti kitiems
su manimi ... Aš šiek tiek ir aš turiu viską, ką norėjau ir norėjau
dėl. Jūs taip pat galite gauti pagalbos iš šio didžiojo rašybos ratelio, nes jis
pasakė man, kad jis gali padėti bet kokioms problemoms.Email Drokokospellhome@yahoo.com Dėkojame jums, jūsų pagalba ir jo gerumas.

Jei jūs einate sunkų gyvenimą ir jums reikia pagalbos tokiomis problemomis kaip:

(1) Jei norite, kad jūsų ex lover atgal.
(2) jei visada blogi sapnai.
(3) Jūs norite būti reklamuojate savo biure.
(4) Norite, kad moterys / vyrai po tavęs bėgtų.
(5) Jei norite, kad vaikas. su žolių pagalba
(6) [Tu nori būti turtingas.
(7) Jūs norite susieti savo vyrui / žmonai būti tavo amžinai.
(8) Jei norite, kad žmonės suteiktų jūsų reqesut.
(9) Jei norite nutraukti savo santuokos nutraukimą.
10) Padėkite išlaisvinti žmones iš kalėjimo


Siųsti el. Laišką Drokokospellhome@yahoo.com

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Klaipėdoje apsilankę fizinę negalią turintys vilniečiai negailėjo pastabų vietos viešojo transporto vairuotojams....

Neįgalieji pažėrė priekaištų Klaipėdos vairuotojams nuotrauka, foto

Nors ši vasara gelbėtojams buvo darbinga, jų veikla džiaugėsi ne visi. Priekaištų...

Užkliuvo gelbėtojų įspėjimai nuotrauka, foto

Baltijos jūroje siaučiant stipriam vėjui ir dideliam bangavimui, trečiadienį nuo ryto...

Stiprus vėjas: Klaipėdos uoste ribojama laivyba nuotrauka, foto

Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūno pavaduotoja Agnė Bilotaitė priėmė sprendimą dalyvauti...

Kandidatuos Klaipėdos mero rinkimuose nuotrauka, foto

Neįgalieji pažėrė priekaištų Klaipėdos vairuotojams nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdoje apsilankę fizinę negalią turintys vilniečiai negailėjo pastabų vietos viešojo transporto vairuotojams....

Premija, medalis ir premjero padėka – dopingo platinimu įtariamam treneriui nuotrauka, foto

Sportas, Bronislavas Vyšniauskas sulaukė Lietuvos ministro pirmininko Sauliaus Skvernelio padėkos rašto ir valstybinės...

Užkliuvo gelbėtojų įspėjimai nuotrauka, foto

Klaipėda, Nors ši vasara gelbėtojams buvo darbinga, jų veikla džiaugėsi ne visi. Priekaištų...

Kelionės Nemunu: labiausiai įsiminė į galvą įremtas milicininko pistoletas nuotrauka, foto

Skaityk dabar, 24 metų kaunietis Aurimas Valujavičius baidare Nemunu nuirklavo beveik tūkstantį kilometrų. Visa...

Klaipėda, Paskelbta prieš 2 val.

Skaityk dabar, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...