2018 m. sausio 23 d. 08:16 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Miesto valdžiai - tūkstantinis iššūkis

(8)

Miesto valdžiai - tūkstantinis iššūkis nuotrauka, foto

DOVANĖLĖ. Vakarų Lietuvos tėvų forumo vadovė Kristina Paulikė vakar Savivaldybei perdavė ne tik prašymą, bet ir 199 jį palaikančių klaipėdiečių parašų lapus.

© Eimanto CHACHLOVO nuotr.

Nuo rugsėjo įsigaliojusiai naujai mokėjimo už Klaipėdos darželius tvarkai nepritaria mažiausiai 2 183 klaipėdiečiai, patvirtinę tokią savo poziciją parašu.

Vakar atitinkamas Vakarų Lietuvos tėvų forumo (VLTF) prašymas su jam pritariančiais 199 parašų lapais buvo perduotas Savivaldybės administracijai. Tarp adresatų yra ne tik Klaipėdos meras, bet ir miesto Taryba, Vyriausybės atstovas Klaipėdos apskrityje ir Seimo kontrolierių įstaiga.

Pasirašiusieji po kreipimusi tvirtina, kad nurodymas atleisti nuo mokesčio tik tada, kai vaikas serga 10 darbo dienų iš eilės, ne trumpesnių kaip 14 dienų tėvų atostogų metu ir ne daugiau kaip du kartus per metus arba 28 ir daugiau dienų iš eilės vasaros metu iš anksto pateikus prašymą, "nėra gerai apgalvotas ir logiškas".

"Pasitaiko įvairių susirgimų, kurie tiek nesitęsia. Pavyzdžiui, apsinuodijimai maistu, buitinės nesunkaus pobūdžio traumos ar tik prasidėję peršalimo simptomai, kai vaikas pasveiksta per savaitę ar kelias dienas. Tokiu būdu tėvai patiria finansinių sunkumų, turėdami neplanuotų išlaidų perkant vaistus, gaudami sumažintas pajamas iš "Sodros" bei turėdami susimokėti ugdymo įstaigai už vaiko ugdymo paslaugas, kurių tuo metu negauna. Tėvų atostogos dažnai trunka ir 7 kalendorines dienas, dažnai dėl šeimyninių aplinkybių tėvai praleidžia atostogas atskirai. Taryba visiškai nesivadovavo Darbo kodekso nuostatomis, pagal kurias tiek viešojo, tiek ir privataus sektoriaus įstaigų darbuotojai turi teisę savarankiškai planuoti savo atostogų laiką, jas išskirstant savaitėmis, dienomis", - akcentuojama rašte.

Pagal iki rugsėjo galiojusią tvarką pateisinama priežastis mažinti ugdymo sąlygų mokestį buvo ir 5 darbo dienų iš eilės trukmės mokamos ar nemokamos tėvų atostogos.

VLTF rašte išdėstyta ir daugiau gyvenimiškų situacijų pavyzdžių, kurioms naujoji tvarka yra nepalanki.

Kartu primenama, kad tokio sprendimo projektas nebuvo iki galo išdiskutuotas, tėvų atstovai ir kiti su jo įgyvendinimu susiję specialistai nebuvo pakviesti į darbo grupę, o per vėlai sužinojus apie ruošiamą naują tvarką nespėta iki galo jos išanalizuoti.

Žinia, minėtąjį sprendimo projektą parengė darbo grupė, kurioje buvo tik Savivaldybės tarnautojos ir joms pavaldžios švietimo įstaigų vadovės bei viena profsąjungietė. Darbo grupę sudarė jos vadovė Ugdymo ir kultūros departamento direktorė Nijolė Laužikienė, Planavimo ir analizės skyriaus vedėja Jolanta Ceplienė, Švietimo skyriaus vedėjo pavaduotoja Virginija Kazakauskienė, Planavimo ir analizės skyriaus vyresnioji specialistė Inga Kėdytė, šio skyriaus vyriausioji specialistė Violeta Valentinaitė. Į ją dar buvo pakviestos Klaipėdos miesto švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkė Laima Juknienė, lopšelio-darželio "Puriena" direktorė Virginija Letukienė, lopšelio-darželio "Vyturėlis" direktorė Rima Rupšienė ir lopšelio-darželio "Želmenėlis" direktorė Genovaitė Žmuidienė.

Po spaudoje pasirodžiusių straipsnių apie ruošiamą naują tvarką VLTF atstovai buvo pakviesti tik į vieną pasitarimą, kurio metu projekto rengėjai sutiko tik sumažinti sirgimo terminą nuo 11 iki 10 darbo dienų.

"Prašome Tarybos sprendimą iš naujo svarstyti pasikviečiant į darbo grupę tėvų, medikų, ikimokyklinių įstaigų atstovus, viešojo administravimo specialistus, ekonomistus, teisininkus, politikus", - rašoma prašyme.

Pagal teisės aktų reikalavimus, į tokį prašymą valdžios institucijos atsakymą turi pateikti per 20 darbo dienų.

"Nebus pažiūrėta formaliai"

Vytautas GRUBLIAUSKAS, Klaipėdos meras
Tokia bendruomenės iniciatyva tikrai sulauks ne formalaus atsakymo. Manau, kad politikai tikrai sugrįš prie šio klausimo svarstymo, nes būtų nedovanotina klaida ignoruoti taip aiškiai išreikštą miestiečių valią. Tačiau būtina akcentuoti, kad ir du tūkstančiai parašų nėra teisinis pagrindas atšaukti sprendimą. Tai - rimtas pagrindas argumentuotai, racionaliai diskusijai, siekiant surasti sprendimą, maksimaliai tenkinantį visas suinteresuotas puses. Kaip jau buvau sakęs, ir toliau manau, kad tvarkos tobulinimui erdvės yra, tačiau reikia nepamiršti ir to, kad siūlymų gali būti pačių įvairiausių, tačiau reikia girdėti ir argumentus tų, kurie turi juos įgyvendinti. Be to, reikia mąstyti ir apie visą sistemą.

Informacija

Pagal valdininkų skaičiavimus, jei vaikas serga ilgiau nei 29 dienas, kaip ir anksčiau jam nereikia nieko mokėti, jei serga 21 dieną - tėvai sutaupo 9,79 euro, sirgus 12 darbo dienų - 7,87 euro, 10 darbo dienų - 6,59 euro. Nauja tvarka nepalanki sergantiesiems nuo 1 iki 10 darbo dienų. Vaikui sirgus tik 5 darbo dienas, tėvai turi mokėti 9,7 euro daugiau nei anksčiau.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

mama

2016-10-08   19:49

IP: 86.100.130.194

Tik Klaipedoje buvo priimtas toks potvarkis. Manau, padavus i teisma savivaldybe, butu jiems ko gero riestoka...Patys praejome tuos metelius, kai vaikas serga 8 darbo dienas, sventines irgi issimeta is to periodo, o tu vistiek turi moketi uz viska...nors atvbesk serganti vaika ir tegul valgo... Tas , kas nesusidure, tam sunku suprasti. tuo metu tu moki 65 eurus uz darzeli, nors vaikas ir serga, moki kokia 40 euru uz vaistus , plius moki ir auklei, nes saugai savo darbo vieta....viskas kraunama ant jaunoi zmogaus, todel ir emigracija didele...

2016-05-28   00:01

IP: 85.232.128.51

JEI PAZINOCIAU VISAS TAS PONIAS KURIOS TOKIUS SPRENDIMUS PRIIMA,ASMENISKAI KIEKVIENAI UZPAKALIUS ISSPARDYCIAU.KAS PER NESAMONES VAIKAS NELANKO DARZELIO IR MOKETI REIKIA ,TAI GAL RINKLIAVA TOM PONIOM,KADANGI TAIP GERAI SUGALVOJO VALDZIA,TAI IR ASTEVAMS DABAR PASIULYSIU EITI I DARZELI IR PARSINESTI MAISTA I NAMUS UZ TAS SUMOKETAS DIENAS,O KODEL DOVANOTI KAZKAM,JUK VAIKAS SIRGDAMAS IR NORI VALGYTI,O KODEL TEVUS REIK SKRIAUSTI,JUK NE VISI GYVENA PRABANGIAI.AS TAIP IR DARYSIU KAI SIRGS ANUKE.AUGINAU VAIKA SOVIETINIU LAIKU IR VARGO NEMACIAU,O DABAR DAR SAKO GIMSTAMUMA DIDINTI REIKIA,JUK JAU VALDZIA PASKUTINI KASNI LUPA IS BURNOS,UBAGAIS VERCIA MUS PER TUOS SUSIKTUS EURUS.KAIP GAILA SOVIETU SAJUNGOS,TAI NORS GYVENTI GALEJO PADORIAI

Rima

2015-10-11   18:40

IP: 86.100.143.243

saunuole Paulike,o istatyma turbut priiminejo tie,kurie neturi vaiku arba uzmorso kiek jie serga budami mazi...toooks nelogiskas istatymas.!

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Žiemos pramogų išsiilgę vaikai savaitgalį su rogutėmis dūko prie pakalnių ir kalnų....

Pramoga baigėsi smūgiu į medį nuotrauka, foto

Jei pastebėjote, jog šiandien Jūsų giminaitis, draugas, ...

Sausio 23-ąją gimtadienį švenčia nuotrauka, foto

Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija ir Klaipėdos miesto savivaldybė informuoja, kad nei prezidento,...

Atsiriboja nuo asmens duomenų rinkėjų nuotrauka, foto

Jei pastebėjote, jog šiandien Jūsų giminaitis, draugas, pažįstamas ar kolega švenčia gimtadienį,...

Sausio 22-ąją gimtadienį švenčia nuotrauka, foto

Iš Norvegijos – Šilutės kryptis nuotrauka, foto

Žmonės, „Tu­ri kas nors ir grįž­ti, ne tik iš­va­žiuo­ti“, – sa­kė 33 me­tų...

Pramoga baigėsi smūgiu į medį nuotrauka, foto

Klaipėda, Žiemos pramogų išsiilgę vaikai savaitgalį su rogutėmis dūko prie pakalnių ir kalnų....

Švyturio arena pateisino lūkesčius nuotrauka, foto

Ekonomikos naujienos, Septintus gyvavimo metus skaičiuojanti Švyturio arena Klaipėdoje kasmet plečia savo veiklos spektrą...

"Vakarų ekspresas": prieš ketvirtį amžiaus nuotrauka, foto

VE-25, Vartant 25 metų senumo dienraščio "Vakarų ekspresas" komplektą paaiškėjo, kad prieš ketvirtį...

Žmonės, Paskelbta prieš 10 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 15 min.

Ekonomikos naujienos, Paskelbta prieš 8 val.

VE-25, Paskelbta prieš 8 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...