2019 m. kovo 23 d. 01:06 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Miesto aplinka: stabili tarša

(4)

Miesto aplinka: stabili tarša nuotrauka, foto

SPYGLIUOČIAI. Atliktas augalijos kaitos tyrimas atskleidė, kad Klaipėdoje trūksta spygliuočių augalų, todėl siūloma didinti maumedžių, kėnių, pušų genties augalų skaičių.

© Eimanto CHACHLOVO nuotr.

Prieš trejus metus šiauliečių specialistų atliktas metinis Klaipėdos aplinkos monitoringas buvo sulaukęs kritikos dėl sausų skaičių gausos, rekomendacijų trūkumo. Vakar miesto Trišalei tarybai tie patys šiauliečiai pristatė jau kelių metų monitoringo rezultatus. Vis dėlto pirmas įspūdis - panašus: dar daugiau skaičių, pritrūko išvadų bei rekomendacijų.

"Vakarų ekspresas" prieš pustrečių metų rašė, kad Klaipėdos miesto aplinkos monitoringą atlikę Darnaus vystymosi instituto darbuotojai iš Šiaulių teigė, kad oro tarša ir triukšmas yra toks, kaip ir dera mieste, maudyklos ir paplūdimiai - atitinkantys normas, mieste augantys medžiai pakankamai sveiki, tik trūksta spygliuočių, stebima didelė paukščių rūšių įvairovė, randama gana retų rūšių žuvų.

Dabar rezultatai - praktiškai tokie pat, tačiau jau buvo galima palyginti, kaip keitėsi padėtis 2013-2016 metais.

Trišalei tarybai Savivaldybės aplinkos monitoringo 2013-2016 metų apžvalgą vakar pristatęs minėtojo instituto projektų vadybininkas Ramūnas Markauskas pažymėjo, kad oro taršai daugiausiai įtakos turi kietosios dalelės, susidarančios dėl transporto srautų, kūrenimo kietuoju kuru. Kietųjų dalelių koncentracija mieste kinta gana dideliais šuoliais - vieno tyrimo metu ji yra ties leidžiama riba, kitąsyk krenta trigubai. Duomenys esą priklauso nuo paros meto, metų laiko, dulkėtumo ir t. t.

Matuojant triukšmą mieste buvo stebėtos 42 vietos. Rezultatai rodo, kad triukšmo viršijimas mažėja - 2013 m. triukšmo lygis kito nuo 45,6 dBA iki 96,8 dBA, o 2016 m. kol kas aukščiausia riba buvo 85,8 dBA. Triukšmo ribinio dydžio viršijimų sumažėjo daugiau nei perpus - nuo viršijimų 38 vietose 2013 m. iki viršijimų 16 vietų šiemet.

Kalbėdamas apie dirvožemio užterštumą R. Markauskas atkreipė dėmesį, kad tarša sunkiaisiais metalais aktuali tik šiaurinės miesto dalies gyventojams, mat pietinėje dalyje viršijimų nenustatyta. Labiausiai užterštos vietos - teritorija ties Psichikos sveikatos centru, skveras prie rotušės, prie lopšelių-darželių "Vėrinėlis", "Putinėlis", Vitės, Paslaugų ir verslo mokyklomis.

ŠALTINIAI. Teigiama, kad Klaipėdos oro taršai daugiausiai įtakos turi kietosios dalelės, susidarančios dėl transporto srautų, kūrenimo kietuoju kuru. Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Naftos produktais tarša taip pat gerokai didesnė šiaurinėje pusėje, įskaitant ir teritorijas prie gydymo, ugdymo įstaigų. Pietinėje dalyje naftos produktų kiekio viršijimų dirvožemyje rasta parkuose.

Paviršinių vandenų situacija, pasak R. Markausko, yra normali - pastebėta, kad daugumoje vandens telkinių mažėja amoniako, nitratų bei nitritų arba jų kiekis nekinta. Vertinant bendrojo azoto, fosforo kiekį - stabiliai bloga ar bloga ekologinė būklė šiuo atžvilgiu yra Danėje aukščiau Klaipėdos, Mumlaukio ežere, Jono kalnelio kanale, Trinyčių, Draugystės tvenkiniuose, Vilhelmo kanale, Smeltalėje aukščiau Klaipėdos.

2013 ir 2014 m. buvo atliktas augalijos kaitos tyrimas, stebėtas miškas, parkai ir skverai. Nustatyta, kad Trinyčių parke šiek tiek sumažėjo medžių ir krūmų rūšių. Teigiama, kad dauguma augalijos yra geros būklės. R. Markauskas mieste siūlo didinti maumedžių, kėnių, pušų genties augalų skaičių.

Savivaldybės administracijos Aplinkos kokybės skyriaus vedėja Rasa Jievaitienė sakė, kad šiuo metu yra rengiama nauja 5 metų Klaipėdos aplinkos monitoringo programa, ją ruošia Klaipėdos universitetas.

"Kai kur bus retinami tyrimai, kai kur dažninami. Bus naujovė, kad maudyklų monitoringą vykdys "Klaipėdos paplūdimiai". Kvapai nėra programos sudėtinė dalis, nes pirmiausia reikia identifikuoti elementą, kuris smirdi, nustatyti šaltinius", - kalbėjo R. Jievaitienė.

Darnaus vystymosi institutas su Savivaldybe sutartį atlikti aplinkos monitoringą buvo sudaręs 2012-aisiais, 5 metų laikotarpiui. Per tą laiką jiems buvo numatyta sumokėti 600 tūkst. litų. Monitoringo rezultatai pateikiami viešai internete - www.klaipedosmonitoringas.lt.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

taigi

2016-10-28   09:55

IP: 86.100.16.76

Šiaurinės miesto dalies užterštumą dar labiau nori padidinti valdžia. Ji trūks plyš buldozeriu stumia Bastionų tilto idėją. Visa laimė, kad tai ir liks idėja. Neleisime jai išsipildyti.

;)))

2016-10-27   16:12

IP: 83.188.110.28

bet pas jus šiauliai oro taršos monitoringo nedarė, o klaipėdoj kur eisi, ten už šiaulių užkliūsi.

Silute

2016-10-27   15:35

IP: 5.20.110.99

Kino teatre PAMARYS buvusiame irgi maksima.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Penktadienį prie Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos vyko išskirtinė atminimo lentos Lietuvos...

Prisiminė išskirtinius Alfonso Ramanausko nuopelnus nuotrauka, foto

367 kilometrus per Lietuvą - tiek pasiryžę įveikti 42-45 bėgikų būrys, bėgsiantis...

Iššūkį sugalvoję lietuviai bėgs į Klaipėdą nuotrauka, foto

Prisijungus prie sąmoningumo didinimo mėnesio „Be patyčių“, Kretingoje dvi dienas vyko šio...

Nuoseklios prevencinės veiklos nauda – akivaizdi nuotrauka, foto

Ar jums tenka ilgai laukti priėmimo pas Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos skyrių...

Kviečiama įvertinti Klaipėdos savivaldybės darbą nuotrauka, foto

Iš Ventspilio - su aukso medaliais nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos futbolo mokyklos penkiolikmečių komanda, treniruojama Romualdo Norkaus, Ventspilyje (Latvija) tapo tarptautinio...

Kitokia pažintis su Berlynu: nuo apleistų CŽV pastatų iki linksmybių šimtamečiame šokių klube nuotrauka, foto

Kelionės, Planuodami atostogas ar trumpas išvykas svetur, dažniausiai renkamės turistų patikrintas, populiariąsias kelionių...

Klaipėdoje varžėsi stalo teniso ateitis nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdoje, Vakarų stalo teniso akademijoje, dvi dienas vyko Lietuvos jaunių stalo teniso...

Prisiminė išskirtinius Alfonso Ramanausko nuopelnus nuotrauka, foto

Klaipėda, Penktadienį prie Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos vyko išskirtinė atminimo lentos Lietuvos...

Sportas, Paskelbta prieš 1 val.

Sportas, Paskelbta prieš 4 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 5 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...