2019 m. gegužės 25 d. 22:38 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Miestas užterštas, atslenka dūmų debesis

(24)

Miestas užterštas, atslenka dūmų debesis nuotrauka, foto

Klaipėdoje jaučiamas dulkėtumas.

© Redakcijos archyvo nuotr.

Klaipėdos miesto oro kokybės matavimo stotelės užfiksavo kietųjų dalelių paros normos viršijimą. Meteorologai perspėja gyventojus - atkeliauja ir dūmų debesis nuo Baltarusijos: trečiadienį Vilniuje ir Elektrėnuose jau buvo jaučiamas jo kvapas.

"Kietųjų dalelių ore vidutinė paros ribinė vertė yra 50 μg/m3, tačiau šiandien Šilutės plente buvo užfiksuota 82 μg/m3 koncentracija, o miesto centre esančioje stotelėje- 60 μg/m3", - pranešė visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Arūnė Eismontė, pabrėžusi, kad miestuose didžiausią įtaką oro užterštumo padidėjimui turi teršalai, patenkantys į orą, dažnai dėl per silpno vėjo, kai teršalai neišsisklaido.

"Urbanistai, aplinkos kokybės specialistai, žemėtvarkininkai jau pasidalijo bendra informacija", - kalbėdamas apie labiausiai užterštas zonas informavo Miesto ūkio departamento direktorius Liudvikas Dūda.

"Nėra lietaus, dulkės į lietaus nuotekų tinklus nenuplaunamos. Užterštumo koncentracija didėja. Palijus situacija kaip mat pagerėtų. Mes pagrindines gatves laistome, tačiau daug vandens pilti neužtenka", - sakė jis ir pridūrė, kad problema itin paaštrėjo, kai padidėjo automobilių srautas Šilutės pl. ir Baltijos pr. sankryžoje.

"Norint nors kažkiek apsisaugoti nuo kietųjų dalelių, svarbu laikytis kelių taisyklių. Patariame atsisakyti sportinių užsiėmimų, bėgiojimų ar vaikščiojimų lauke. Jei įmanoma, pasistenkite išvykti iš miesto. Jei vis dėlto leisite laiką lauke, patariame pagal galimybes riboti buvimo lauke laiką, atsisakyti intensyvesnio fizinio krūvio, vaikščioti atokiau nuo didžiųjų miesto gatvių", - sakė A. Eismontė.

Dėl oro užterštumo ir sveikatos susirūpinę vaikų tėvai redakcijai rašė, kad nors mieste padidėjusi kietųjų dalelių koncentracija, darželių vadovybė į tai esą nereaguoja.

"Daželio "Žiogelis" medicinos slaugytoja, nekreipdama dėmesio į oro užterštumą ir vėjo stiprumą, primygtinai reikalauja, kad auklėtjos vestų vaikus į lauką", - rašė viena mamų Renata

Direktoriaus pavaduotoja Antanina Šereivienė teigė, kad 201 auklėtinį turintis darželis rūpinasi vaikų sveikata. Anot jos, į mamos priekaištus yra atsižvelgiama.

"Šiandien buvo gūsingas vėjas. Mūsų vyriausi vaikai pabuvo apie 15 minučių. Pamatėme, kad kyla vėjas, tad sustabdėme vaikų ėjimą į lauką, dalis jų nebuvo išleisti, kiti sugrąžinti", - sakė A. Šereivienė.

Oro užterštumo normų viršijimas šiais metais Klaipėdoje užfiksuojamas jau ne pirmą kartą. Kaip spręsti šią problemą? Miesto valdininkai prabilo apie žaliąsias zonas.

Trečiadienį Savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas laikinai einantis Olegas Mariničius dalyvavo pasitarime dėl medžių sodinimo ir žaliųjų plotų įrengimo labiausiai užterštose miesto dalyse.

Jis teigė, kad mieste žaliaisiais plotais planuojama atskirti pramoninę ir gyvenamąją zoną. "Aptarėme Šilutės plento ir Jūrininkų prospekto sankryžą. Šioje vietoje turėtų būti sodinami medžiai. Taip pat tariamės su architektais dėl teritorijos netoli Žalgirio stadiono, šalia kurio yra naftos bazė. Nusprendėme kitą savaitę inspektuoti esamus žaliųjų zonų įkūrimo projektus", - sakė O. Marinčius.

"Plote turėtų būti pasodinta žolė, augti medžiai. Tiesa, nieko iki galo nenutarėme, tačiau nagrinėjame situaciją. Prasidėjo detaliųjų planų revizija ir kalbame apie tai, kaip parengti techninius projektus žaliosioms zonoms įrengti", - jam antrino L. Dūda.

Valdininkai nurodė, kad medžių mieste nemažėja. Esą įstatymai numato, kad iškirtus medžius, juos reikia ir atsodinti, tad gyventojų pasipiktinimai, kad žaliosios zonos nyksta, yra nepagrįsti.

Sausas oras ir jo užterštumas jaudina ne tik klaipėdiečius. Į Lietuvą atslenka miškų gaisrų sukelti dūmai nuo Baltarusijos, tad bus jaučiamas dūmų kvapas.

"Negana to, jau rytoj antroje dienos pusėje mus pasieks dar viena porcija dulkių tiesiai iš Sacharos (daugiausia nuo Alžyro). Su šiomis dulkėmis virš galvų gyvensime beveik visą šią savaitę t.y. kol laikysis vasariška šiluma ir gerai nepalis. Tuo tarpu mūsų rytai ir vakarai bus raudoni, nes dulkės ir teršalai Saulę paraudonina", - socialinio tinklo "Facebook" paskyroje "Oras ir klimatas Lietuvoje" paskelbė meteorologai.

PROGNOZĖ. Ketvirtadienį miestą pasieks ir dūmų debesis, bus jaučiamas degėsių kvapas. "Orai ir klimatas Lietuvoje" nuotr.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Danguolė

2019-04-25   23:09

IP: 185.11.26.161

Pradėkite plauti gatves, kol neuždusome. Mere, imkitės atsakomybės už miestiečius.

keliu barstymo tarnyba

2019-04-25   19:17

IP: 85.232.128.58

mes visa ziema sistemingai barstem smelio-drusku misini pagal pilna kubatura ant visos priklausomos kvardaturos!

Aldona

2019-04-25   17:16

IP: 185.11.26.161

Vakar vakare miesto centre dust pradejau.Supratau koks svarbus oras musu plauciams.Nejaugi negalima palaistyt nors centriniu gatviu.Ponas mere imkites valdyt miesta taip ,kad mes nenumirtume uzduse nuo uztersto miesto.Ka zadejote pries rinkimus?

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Kaip praėjusiais, taip ir šiais metais Klaipėda nusidažė įvairiomis spalvomis. Šeštadienį Klaipėdoje...

Klaipėdą nuspalvino nuotaikingas spalvų bėgimas nuotrauka, foto

Tikėtina, kad 2019-uosius Klaipėdoje paskelbus Didžiojo elingo metais, pagaliau klaipėdiečiai atkreips dėmesį...

Odė laivų statytojams ir metalo meistrams nuotrauka, foto

Atnaujinti senamiesčio grindinį siekianti Klaipėdos savivaldybė nesusikalba su projektuotojais. Nors penktadienį buvo...

Senamiesčio grindinio atnaujinimas stringa nuotrauka, foto

Klaipėdos universiteto Botanikos sode eksponuojamos jautrios fotografijos, kuriose užfiksuotos negalią turinčių žmonių...

Botanikos sode - jautri paroda nuotrauka, foto

Klaipėdietis Žygimantas Stanulis – absoliutus Lietuvos čempionas nuotrauka, foto

Sportas, Šeštadienio vakarą Klaipėdoje baigėsi dvi dienas vykę Lietuvos sunkiosios atletikos vyrų ir...

Jurgis Plonaitis niekada nebuvo tapęs "išverstaskūriu" nuotrauka, foto

Mažoji Lietuva, Per ilgus dešimtmečius, nugyventus Klaipėdos krašte, Mažosios Lietuvos tyrinėtojui Bernardui Aleknavičiui Klaipėdos...

Drevernos lobiai nuotrauka, foto

Mažoji Lietuva, 1253 metais balandžio 4 dieną pirmą kartą sutartyje su Kuršo vyskupu...

Klaipėdą nuspalvino nuotaikingas spalvų bėgimas nuotrauka, foto

Klaipėda, Kaip praėjusiais, taip ir šiais metais Klaipėda nusidažė įvairiomis spalvomis. Šeštadienį Klaipėdoje...

Mažoji Lietuva, Paskelbta prieš 2 val.

Mažoji Lietuva, Paskelbta prieš 4 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 5 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...