2020 m. balandžio 9 d. 23:36 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Miestas tiesia pagalbos ranką universitetui

(18)

Miestas tiesia pagalbos ranką universitetui nuotrauka, foto

Klaipėdos universiteto studijų prorektorė Leta Dromantienė (dešinėje) teigė, kad ketinama bendradarbiauti su regiono savivaldybėmis bei kitomis uostamiesčio aukštojo mokslo įstaigomis siekiant sukurti "mokslinę ekosistemą".

Miesto politikai vienbalsiai pritarė Klaipėdos universiteto veiklos optimizavimo priemonių plano projektui. Jį universitetas teikia Švietimo ir mokslo ministerijai kaip įrodymą, kad gali išlaikyti savarankiškumą ir tęsti veiklą nebūdamas kitos aukštosios mokyklos padaliniu.

Planą miesto Tarybos nariams pristačiusi Savivaldybės Ugdymo ir kultūros departamento direktorė Nijolė Laužikienė sakė, kad numatomos trys universiteto veiklos optimizavimo kryptys: studijų kokybės užtikrinimas, prisidėjimas prie regiono visuomenės ir darbo rinkos formavimo poreikių bei valdymo tobulinimas užtikrinant Klaipėdos miesto ir regiono savivaldybių bei asocijuotų verslo struktūrų dalyvavimą.

Universitetas 2018-2019 m. yra užsibrėžęs pertvarkyti akademinę struktūrą, studijų programas, stabilizuoti studentų skaičių, stiprinti jūrinę specializaciją, atsisakyti nereikalingų pastatų, pritraukti papildomų lėšų iš regiono savivaldybių ir verslo.

"Klaipėdos miesto savivaldybė ir universitetas ketina bendradarbiauti plėtojant naujas tęstinių studijų programas, organizuojant tarptautinius mokslo renginius, siekiant išlaikyti talentingus jaunuolius bei pritraukti talentus iš kitų miestų bei šalių, taip pat steigiant universitetinę gimnaziją bei universitetines klases miesto gimnazijose, sveikatos mokyklą, gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos, matematikos mokslų ir kūrybiškumo ugdymo STEAM centrą, rengiant pedagogus, panaudojant universiteto laivą "Brabander" ir kitus laivus būsimai kadetų mokyklai ir kitoms miesto reikmėms, užsakant miestui aktualius tyrimus Klaipėdos universitete ir kita", - aiškino N. Laužikienė.

Šiemet universitetui Savivaldybė skirs apie 25 tūkst. eurų. Universitetas kitąmet tikisi sulaukti apie 100 tūkst. eurų.

Tarybos posėdyje dalyvavusi universiteto studijų prorektorė Leta Dromantienė teigė, kad minėtas planas yra tik pirmasis žingsnis, ketinama bendradarbiauti su 15 viso regiono savivaldybių. Taip pat esą ketinama bendradarbiauti su kitomis uostamiesčio aukštojo mokslo įstaigomis ir sukurti "mokslinę ekosistemą".

Sutarta, kad universiteto tarybą turėtų papildyti regiono savivaldybių atstovai. Regiono atstovu savivaldybės išrinko Klaipėdos merą Vytautą Grubliauską, o Klaipėdos miestui, Savivaldybės tarybos sprendimu, atstovaus N. Laužikienė.

Opozicijoje dirbanti politikė Nina Puteikienė stebėjosi, kad labai dažnai tokie svarbūs miestui dokumentai Tarybai pateikiami skubos tvarka, nedavus laiko juos išnagrinėti, padiskutuoti.

"Ar šita mokslinė ekosistema, kuri parengta tik tam tikro rato, bus iš tiesų gyvybinga ir išgelbės universitetą, ar užsmaugs jį, palikdama tik technologiniu institutu, atliepiančiu verslo užsakymus?" - abejojo Tarybos narė.

L.Dromantienė nurodė, kad universitetas turi išgryninti savo profilį.

"Ne kartą buvo svarstoma, koks turi būti Klaipėdos universitetas. Buvo teigiama, kad Klaipėdoje apskritai turėtų likti tik universitetinis mokslo centras. Mums pavyko pasiekti, kad formuluotė būtų pakeista iš "turėtų" į "galėtų" ir tuo džiaugiamės. Noriu labai padėkoti už tai, kad universitetas jaučia didžiulę miesto paramą", - dėstė studijų prorektorė ir pridūrė, kad šiame etape universitetas tikisi tikslinės miesto paramos, pavyzdžiui, Savivaldybės įsteigtų stipendijų studentams.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Tonis

2018-03-01   22:05

IP: 86.100.89.111

Verslas gvėšiasi universiteto, tai universitetų pabaigos pradžia. KInijoje, buvo laikas, kai chunveibinai "auklėjo " profesorius pakinkydami juo į karučius. Kuo tai baigsis Lietuvoje? Lietuvoje stambusis verslas yra godus , gobšus ir žemos kultūros. Stambusis verslas turi prisiimti kaltę dėl milijono žmonių emigracijos, žmonės nesutiko vergauti , todėl pabėgo iš Lietuvos.

Rimantas

2018-03-01   13:32

IP: 78.57.211.148

Straipsnio pavadinimas įžeidžiantis. Dar neaišku kas kam ta pagalbos ranka tiesia. Labai apgailestauju ir del kai kuriu komentaru, tai rodo, kad jiems universitetas tikrai reikalingas.
Raskite nors viena žinomą miestą be universiteto. Tai kaip Klaipėda miestas, ar eilinis Baltijos pajūrio kaimas?

Rapolas

2018-02-23   07:12

IP: 45.33.136.16

Kai universitetas (žinoma, turiu galvoje, ne vien KU) pradeda tarnauti verslui, jis praranda akademinę autonomiją. Apie tai garsiai kalbėjo jau Leonidas Donskis. Tiesa, niekas jo nesiklausė. Antra vertus, visais laikais liaudį valdė tas, kuris buvo stipresnis. Demokratija tai tik graži svajonė, o komercinės visuomenės variklis – gamyba. Taigi, dabar universitetas (tikslingai) ir paruoš tik tuos specialistus, kurių mūsų regijonui „reikia“ (pavyzdžiui, inžinierius, laivų, uosto prižiūrėtojus ir pan.). O visi kiti neva „dykaduoniai“ (pradedant filosofais ir baigiant filologais) tegu persikvalifikuoja, nes pasirinko neperspektyvią kryptį. Easy.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Ketvirtadienį posėdžiavusi Klaipėdos miesto taryba išklausė itin daug kritikos pastaruoju metu sulaukiančios...

Įtampą KUL numalšins Savivaldybė? nuotrauka, foto

Užsisakyti produktus iš prekybos tinklo „Iki“ asortimento per maisto pristatymo programėlę „LastMile“...

„Iki“ elektroninė prekyba jau veikia Klaipėdoje nuotrauka, foto

Vakar laimėjusiam konkursą eiti Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinio direktoriaus pareigas,...

"Kol kas esu tik žmogus, laimėjęs konkursą, bet ne uosto vadovas" nuotrauka, foto

AB „Vakarų laivų gamykla“ (VLG) įmonių grupę pirmadienio rytą pasiekė antras „Panamax“...

„Vakarų laivų gamykla“ darbui pradės ruošti antrą „Panamax“ tipo laivų remontui skirtą doką nuotrauka, foto

Savaitgalį policininkai išdalins 120 tūkstančių kaukių nuotrauka, foto

COVID-19, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) ragina žmones laikytis karantino sąlygų, per Velykas nekeliauti,...

Pirkėjai nesupranta: „Camelios“ vaistinėse tokių pat kaukių kaina skiriasi kelis kartus nuotrauka, foto

Lietuva, Vienose „Camelios“ tinklo vaistinėse už apsaugines kaukes galite sumokėti kelis eurus, kitose...

Mokslininkas paaiškino, ką daryti su iš parduotuvės parneštais pirkiniais ir batais nuotrauka, foto

COVID-19, Kaip elgtis grįžus iš parduotuvės su pirkiniais ir batais? Ar juos būtina...

Prisipažinti, kad sergi - nėra lengva nuotrauka, foto

Žmonės, COVID-19 diagnozę išgirsta vis daugiau žmonių, tarp jų - ir jaunų....

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...