2019 m. vasario 17 d. 04:44 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Meras kviesis laikinąjį uosto vadovą

(3)

Meras kviesis laikinąjį uosto vadovą nuotrauka, foto

DĖMESYS. Šiemet vėl labai daug dėmesio bus skiriama uosto ir miesto bendriesiems planams.

© Redakcijos archyvo nuotr.

Vakar Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas sukvietė Savivaldybės urbanistikos ir planavimo specialistus aptarti išsakytas pastabas dėl uosto bendrojo plano, kurios išsiųstos Uosto direkcijai. Kadangi atsakymo iš direkcijos iki šiol negauta, meras ketina kviestis jos infrastruktūros direktorių, laikinai eisiantį generalinio direktoriaus pareigas Vidmantą Paukštę.

V. Grubliauskas teigia, kad jokių peštynių tarp uosto ir miesto dėl uosto bendrojo plano (BP) negali būti. Jo manymu, reikėtų atskirti dabar vykstančius politinius, "rinkiminizuotus", procesus nuo dalykinių procesų, turinčių vykti savo eiga. Nepriklausomai nuo to, kokie pokyčiai netrukus vyks mieste, uostas jame vis tiek bus. Anot mero, pastabų išsakymas toli gražu nereiškia miesto ir Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos priešpriešos.

Pastabose dėl uosto bendrojo plano (BP) 14 punktų, pasak mero,išdėstyti rimti argumentai, kodėl Savivaldybės administracija nederino uosto BP plano.

Pavyzdžiui, jose nurodyta, kad turi būti suplanuota infrastruktūra, būtina uostui aptarnauti, prašoma už savo planuojamos teritorijos ribų nerodyti meteorologinės stoties apsaugos zonos ir pajūrio juostos ribų, nes jos numatomos keisti.

Atkreipiamas dėmesys, jog uosto BP nenumatyta teritorija, kurioje taikomos papildomos techninės krantų apsaugos priemonės visoje kranto zonoje, nenumatyta įtakojamų gamtos ir kraštovaizdžio vertybių apsauga.

Teigiama, kad atsisakymas BP sprendiniuose vaizduoti krantotvarkos priemonių tvarkymo zoną ir nurodyti, kas finansuos darbus, yra žalingas miesto turtui ir aplinkai. Miesto specialistai mano, jog būtina numatyti visuomenės poreikiams paimamas teritorijas Melnragėje, jie norėtų aiškumo dėl Smeltės IV kapinių - ar iškeliamos, ar saugomos. Tai kelios iš minėtų pastabų.

"Pastabose parodyta labai aiški miesto pozicija. Konflikto tarp miesto ir uosto negali būti. Susitarimas yra didžioji vertybė. Jo turi siekti abi pusės. Išsakomos pastabos turi būti vertinamos ne kaip kokia nors agresija, o kaip tam tikras taikos pakto siūlymas", - kalbėjo meras.

Jis paprašė pakviesti laikinąjį uosto vadovą Vidmantą Paukštę, kad iš pirmų lūpų išgirstų, kaip direkcija vertina tas pastabas, kokios pozicijos ji ketina laikytis artimiausioje ateityje. Mero manymu, reikia kalbėti ir su geležinkelininkais, kurių, turint omenyje ir uosto BP, ir miesto BP, taip pat laukia ilgas ir sudėtingas darbas.

"Bet kurioje situacijoje, bet kuriuo metu mes ir aš asmeniškai pirmiausia atstovaujame miestiečių interesams. Jų gyvenimo kokybės ir saugumo užtikrinimas mums yra didysis prioritetas. Tačiau tai nereiškia, kad jie turi būti nukreipti prieš uostą. Kita vertus, tai, kas susiję su uostu, mums nėra joks tabu", - sakė V. Grubliauskas.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

brainwashed

2019-01-22   11:15

IP: 86.100.81.247

kišeninis pinčeris nori perspektyvų. bet ir loti nori.

Numirk iš juoko

2019-01-22   10:57

IP: 213.197.154.2

O tai kas neleido anksčiau sėsti prie stalo ir tų klausimų spręsti? Dabar tik sužinojo apie uosto bendrasis planas...

Kaip

2019-01-22   08:21

IP: 188.69.208.137

Kiek metų KVJU "šėrė" mero šeimos džazo festivalį? Visus. Ir visi buvę vadovai davė ... Arvydasr Vaitkus buvo geras, nes rėmimas buvo dosnus. O dabar Vaitkus eina į rinkimus- tad reikia rodyti "valdžią" ir po dešimties metų vapėti Grubliauskui apie taršą... Ar iš komos į realybę sugrįžo?

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

"Žmonės kartu gali padaryti tai, ko nepajėgtų padaryti pavieniui. Kiekvieno žmogaus...

Šventinė mero kalba - su netikėtomis įžvalgomis nuotrauka, foto

Minint vasario 16-ąją, uostamiestyje vyko istorinės vėliavos iškėlimo ir dovanojimo Klaipėdai ceremonija. 

Klaipėdai dovanota istorinė vėliava nuotrauka, foto

Vytauto Didžiojo gimnazijos biblioteka po remonto pakeitė savąjį veidą. Čia dabar...

Istorijos pamoka netradicinėje erdvėje nuotrauka, foto

Beveik keturis metus besitęsęs ir Lietuvoje garsiai nuskambėjęs teismų procesas Dainai...

Daina Bosas išdavė, kiek išleido skiepų bylai nuotrauka, foto

Pralaimėjęs „Neptūnas“ kausis dėl KMT bronzos nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos „Neptūnas“ neatsigavo nuo ankstyvų tolimų Vilniaus „Ryto“ dūrių ir „Kidy Tour“...

Sankt Peterburge sugriuvo pastatas - viduje yra žmonių nuotrauka, foto

Pasaulis, Sankt Peterburge, Lomonosovo gatvėje esančiame penkiaaukštyje sugriuvo namo pertvaros, pranešė „RIA Novosti“, nurodydama skubios...

Alytuje „Dragūnas“ nukovė „Varsą-Stronglasą“ nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos „Dragūno“ rankininkai šeštadienį Alytuje įsirašė dar vieną pergalę Lietuvos rankinio lygoje....

Šventinė mero kalba - su netikėtomis įžvalgomis nuotrauka, foto

Klaipėda, "Žmonės kartu gali padaryti tai, ko nepajėgtų padaryti pavieniui. Kiekvieno žmogaus...

Sportas, Paskelbta prieš 9 val.

Pasaulis, Paskelbta prieš 10 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 11 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...