Meras ir uostas: interesų konflikto nėra | komentarai


2018 m. rugpjūčio 19 d. 03:34 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Komentarai

2017-10-09, 16:29

VE

ponuli

2017-10-10   19:50

IP: 37.58.58.206

laikas pačiam gydytis.
Eilinį kartą visi mato, kas per žmogus "užstojo" dūdorių. :) Kartu vagyliaujat? :)

Žmonės mato ir draugiškai pataria :)

2017-10-10   19:40

IP: 78.57.195.187

Tačiau yra yra ir kita “dviratininkų” rūšis, kurie vis dar jaučiasi esą matomi net ir be vienintelio atšvaito gūdžiausią naktį. Neretai tokio dviratininko judėjimo trajektorija – visas kelias, o “blaivumo” lygis ir be alkotesterio lengvai nustatomas. Neretai imamasi dviračio, vietoje automobilio išgėrus – dar sustabdys…

Vis dar yra dviratininkų, kurie nežino, jog važiuoti dviračiu neblaiviam taip pat negalima, kaip ir važiuoti automobiliu. Apie tai kalbamės su Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Širvintų rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus kelių policijos grupės vyresniuoju specialistu Andrium Petrausku.

:)

2017-10-10   19:35

IP: 78.57.195.187

Neapgalvotas, skubotas posakis ar ūmiai ištarta gerai neapmąstyta frazė yra mano silpnoji vieta, kurią vis gerinu, bet vis dar kartais nusprūstu. Bet kolegos, ypač iš Klaipėdos, galėtų paliudyti, kad šią savo silpną vietą sparčiai tobulinu – vis rečiau ir mažiau karštakošiškų pasisakymų ar frazių. Gal tame karščiavimesi yra priežasčių, kurias sukėlė priverstinė karinė SSRS kariuomenės šauktinio, paimto iš VU Istorijos fakulteto (didžiulis kontrastas studijuoti Rytų istoriją ne auditorijoje, o pro kulkosvaidžio taikiklį) tarnyba Afganistane. Lietuvoje tokio poveikio kol niekas kol kas rimtai netiria – Genocido tyrimo centras tik planuoja tai tirti“, - savo atsiprašyme sako N. Puteikis.

Gargždų banga gėris

2017-10-10   19:23

IP: 78.57.195.187

Nesantuokiniai vaikai – labiau pažeidžiami, jautresni ir turi daug kompleksų ir psichologinių problemų.

Be to, nepilna šeima turi ir apribotą artimų žmonių, giminaičių ratą, todėl vaikas neįgyja socialinės patirties šimtu procentų. Berniukams tėvo nebuvimas labiau skausmingas. Paaugus jiems vis labiau ir labiau reikia vyro-tėvo. Atsiranda autoriteto nebuvimo šeimoje problema, kuriuo paprastai būna tėvas. Kai tėvo trūksta mergaitėms, žmogaus, kuriuo galima būtų didžiuotis, pagal kurį jos galėtų įsivaizduoti ir savo būsimą vyrą, užaugusios neretai nesėkmingai sukuria šeimą arba lieka vienišos.

o jūs, ponas Audriau IP: 188.69.197.67

2017-10-10   19:20

IP: 37.58.58.206

ar tikrai esate daktaras, ar pats turite vaikų, ar tik šunimis besidomit?

N. Puteikienė daktarams

2017-10-10   19:13

IP: 78.57.199.179

Neramu man taip pat dėl Masiulio vaikų: per Džiazo festivalį jį vedė daugiau nei girtą. Ir veido spalva ... Bet šiaip tai tema ne apie alkoholį - o apie tai, kad Grublauskas neturi teisės valstybės įmonėje atstovauti Liberalų partijos

Specialistai pataria,vaikai nebutu traumuojami

2017-10-10   19:04

IP: 188.69.197.67


Gydytojas psichiatras-psichoterapeutas V. Bartkevičius tėvams pataria daugiau laiko ir dėmesio skirti savo vaikams, ypač priimant svarbius sprendimus.


Lina ABROMAVIČIENĖ
Kai vaikai jaučiasi vieniši, ypač negaudami reikiamo dėmesio iš savo tėvų, tampa uždaresni, o esant stresinėms situacijoms, jie savo emocijų perteklių išreiškia agresija. Dainų pirminės sveikatos priežiūros centro Psichikos sveikatos centro gydytojas psichiatras-psichoterapeutas Vytautas Bartkevičius sako, kad šiuolaikiniai tėveliai mažai skiria laiko savo vaikams, pokalbiams su jais, o problemas sprendžia griežtu tonu, taip ne tik supykdydami bei įbaugindami vaiką, bet ir jam sukeldami dar daugiau neigiamų emocijų, kurios anksčiau ar vėliau perauga į agresiją.

Agresijos išmokstama iš suaugusiųjų
„Agresyvūs vaikai – tėvų atspindys“, - sako V. Bartkevičius. Daugelis agresyvumo atvejų pasireiškia tarp vaikų dėl televizijos, kompiuterinių žaidimų įtakos. Gydytojo teigimu, vaikas, matydamas ekrane siaubą keliančius vaizdus, neretai juos perkelia ir į realų gyvenimą. „Nors rodomi filmai įspėja, kad jų negali žiūrėti vaikai, tačiau vaikai ir tėvai kaip drąsų poelgį toleruoja šių rekomendacijų nepaisymą. Taip pat daug agresijos vaikai mato iš suaugusiųjų. Net Seimo posėdžiai, kuriuos kartais transliuoja, rodo, kaip barasi suaugę žmonės, rėkia, kad tik būtų išgirsti. Tačiau tai prastas pavyzdys vaikams“, - teigia V. Bartkevičius.
Gydytojas neneigia, kad daugeliui šeimų nepavyksta išvengia barnių namuose, kuriuos taip pat mato vaikai. Pasak V. Bartkevičiaus, ypač traumuoja tie atvejai, kai namuose piktnaudžiaujama alkoholiu ir smurtaujama. Agresiją augina ir blogi tarpusavio santykiai su draugais kieme. „Jei iš vaiko juokiasi bendraamžiai, neretai toks vaikas į pagalbą pasitelkia kumščius“, - pastebi gydytojas. Kadangi dėl įvairių priežasčių daugelis patyčių atvejų nutylima, jų, pasak V. Bartkevičiaus, nepavyksta išvengti. Baisiausia tai, kad vaikai blogo elgesio išmokę iš tėvų, jį demonstruoja išėję į gatvę.

Problemą reikia laiku spręsti
Gydytojas V. Bartkevičius sako, kad dažnai auginantys vaikus tėvai kitaip susidėlioja prioritetus nei derėtų, todėl vaikai jų gyvenime lieka kone paskutinėje vietoje – nors ir mylimi, tačiau pamiršti, jiems stokojama dėmesio. „Kartais pastebiu, kad išsilavinę tėvai savo vaikams pasako tiek daug negerų žodžių, kurių tikriausiai savo darbe net neišdrįstų ištarti. O ką tai reiškia? Namuose esantys tėvai leidžia sau atsipalaiduoti ir kiekvieną savo elgesį pateisina, o visą tai matantys ir girdintys vaikai visa tai atkartoja išėję į gatvę“, - pastebi gydytojas.
Kadangi blogai besielgiantys tėvai išmoko savo vaikus blogo elgesio, už tai jų neturėtų bausti. Pasak gydytojo, vaikui geriau paaiškinti, kad keiksmažodžių lietuvių kalboje nėra, todėl negalima jų sakyti. Jei vaikui sakysi, kad tai negražus žodis, vaikas dar labiau susidomės ir jį sakys. Gydytojas primena, kad bausti vaikų negalima. Būtina išsiaiškinti, iš kur atsirado agresyvumas, kodėl vaikas elgiasi netinkamai.
„Mėgstu pastebėti žaislų parduotuvėse vaikus, kurie nesuvokia, kad negali pasiimti norimo žaislo ir jį tiesiog išsinešti. Kai vaikai išsineša žaislą, pradeda veikti signalizacija. Po tokios situacijos mamos dažnai supanikuoja ir pradeda rėkti ant savo vaikų, kai tuo tarpu tėčiai, paėmę vaiką už rankos, prisiglaudžia ir nusiveda atgal į parduotuvę bei parodo, kaip reikia elgtis. Kad sirena nustotų signalizuoti, už žaisliuką reikia sumokėti. Po tokio įvykio vaikas įsisavina tai, kad kitą kartą geriau eiti su tėčiu, o ne mama, nes tėtis už tą žaisliuką sumokės ir jokių negerų situacijų nebus. Mamos tokiais atvejais pačios jaučiasi nepatogiai, sutrinka, todėl išlieja blogas emocijas ant vaiko“, - vieną iš gyvenimiškų pavyzdžių pateikia gydytojas.

Agresija gali būti ir kitų problemų išdava
Jei šeimoje įvyksta lūžis, kai tėtis išeina gyventi kitur, ar mama susiranda draugą, vaikas gali pradėti agresyviai elgtis, laužyti savo daiktus, plėšyti knygas ir taip išreikšti savo pykti ant tėvų. Bet kokiam ryžtingam žingsniui reikia paruošti vaikus. Kasdieniai tėvų barniai daug labiau vaiką veikia neigiamai, nei tėvų buvimas atskirai. Pasak V. Bartkevičiaus, ypač traumuoja vaikus persikėlimas gyventi į kitą butą ar net į kitą miestą, nes esamoje gyvenamoje aplinkoje vaikas jau buvo susikūręs savo erdvę, turėjo draugų. „Nors vaikas mažas, bet jis toks pats žmogus, kaip ir mes visi suaugę, todėl kiekvieną žingsnį gyvenime reikia derinti ir su juo. Vaikui galima pateikti argumentus, kodėl tėvai keliasi gyventi į kitą miestą, kad bus erdvesni namai, vaikas susiras naujų draugų. Jei vaikas lieka nuošalyje, kai šeimoje vyksta rimtos permainos, vėliau vaikas tampa ne tik agresyvus aplinkiniams, laužo savo daiktus, bet ir gali pakelti ranką prieš save ir pradėti kalbėti apie savižudybę“, - įspėja psichoterapeutas.

N. Puteikienė daktarams

2017-10-10   18:42

IP: 78.57.199.179

Įdomu, kokia Masiulio ir chebros tomograma? Nėr lygių - įtariu :)

Anamneze

2017-10-10   18:34

IP: 78.57.195.187

Tomogramoje tokiais atvejais mes matome smegenų medžiagos tankio pakitimus, t. y. įvairaus pobūdžio smegenų sumušimo arba kraujo išsiliejimo židinius tiek ant smegenų, tiek pačiose smegenyse. Taigi, kaip ir bet koks sumušimas, smegenyse pasireiškia kraujosruvomis ir patinimu. Tačiau bėda ta, kad kaukolės tūris yra stabilus, todėl bet koks smegenų padidėjimas sukelia struktūrinius poslinkius ir pažeidimus, kurie gali vėliau pasireikšti įvairiais simptomais. Gali atsirasti rankos ar kojos silpnumas, jutimo sutrikimai, kalbos, jos suvokimo pažeidimai, sumažėja kritiškumas ir padidėja žmogaus dirglumas, jis gali būti agresyvus, susijaudinęs, blaškytis ir pan., kitaip tariant, sutrinka žmogaus psichika. Pačiais sunkiausiais atvejais trinka sąmonė ir žmogus atsiduria komoje“, - pasakojo R. Vilcinis.

:)

2017-10-10   18:26

IP: 78.57.195.187

Neapgalvotas, skubotas posakis ar ūmiai ištarta gerai neapmąstyta frazė yra mano silpnoji vieta, kurią vis gerinu, bet vis dar kartais nusprūstu. Bet kolegos, ypač iš Klaipėdos, galėtų paliudyti, kad šią savo silpną vietą sparčiai tobulinu – vis rečiau ir mažiau karštakošiškų pasisakymų ar frazių. Gal tame karščiavimesi yra priežasčių, kurias sukėlė priverstinė karinė SSRS kariuomenės šauktinio, paimto iš VU Istorijos fakulteto (didžiulis kontrastas studijuoti Rytų istoriją ne auditorijoje, o pro kulkosvaidžio taikiklį) tarnyba Afganistane. Lietuvoje tokio poveikio kol niekas kol kas rimtai netiria – Genocido tyrimo centras tik planuoja tai tirti“, - savo atsiprašyme sako N. Puteikis.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Per Kuršių marias plukdančios „Smiltynės perkėlos“ keltai šią vasarą dirba dar neregėtomis...

Kad kelionė iš Kuršių nerijos netaptų kančia nuotrauka, foto

Penktadienį klaipėdiečiai nustebo Atgimimo aikštėje išvydę reklaminius stendus, kuriuose reklamuojamas Kėdainių miestas,...

Nustebo išvydę Kėdainių ekspoziciją nuotrauka, foto

Kilus visuomenės ažiotažui dėl dulkėtumo šiaurinėje miesto dalyje AB Klaipėdos jūrų krovinių...

"Klasco" atvėrė vartus ir parodė turtus nuotrauka, foto

Vakar pietinės Klaipėdos dalies gyventojai rytą vėl pradėjo su pro langus besiveržiančia...

Tarša dar neįveikiama: tebesmirda, tebedulka nuotrauka, foto

Karklės meniu: nuo kibinų, cepelinų iki austrių nuotrauka, foto

Renginiai, Nuo lietuviškų cepelinų iki gurmaniškų austrių – tokia spalvinga maisto paletė Karklės...

Alkoholis, pamestas vaikas ir nelegalūs čeburekai nuotrauka, foto

Kriminalai, Per kiek daugiau nei pusvalandį – beveik 10 administracinio nusižengimo protokolų....

Moteris žaginęs ir žudęs klaipėdietis veržiasi į laisvę nuotrauka, foto

Kriminalai, Prieš du dešimtmečius Klaipėdą kraupinęs ir iki gyvos galvos įkalintas Anatolijus Kiseliovas...

Laikas ruoštis mokslo metų režimui nuotrauka, foto

Švietimas, "Sveiki. Mūsų vaikai (paaugliško amžiaus) labai mėgsta ilgai pamiegoti. Vasara baigiasi, bet...

Renginiai, Paskelbta prieš 5 val.

Kriminalai, Paskelbta prieš 6 val.

Švietimas, Paskelbta prieš 7 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...