2019 m. balandžio 21 d. 06:01 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Mėlynoji vėliava: (ne)reikalinga prabanga

(2)

Mėlynoji vėliava: (ne)reikalinga prabanga nuotrauka, foto

© Deniso Nikitenkos (LŽ) nuotr.

Šį vasaros sezoną Lietuvos pajūrio pliažuose gali plevėsuoti net penkios mėlynosios vėliavos, mat gauti tokią vėliavą siekiama ir Antrosios Melnragės paplūdimiui Klaipėdoje. Uostamiesčio savivaldybė pasiryžusi mokėti 10 tūkst. eurų už šią rinkodaros priemonę, nors jos nauda iki šiol kelia abejonių.

„Skeptiškai žiūriu į mėlynosios vėliavos statusą, bet esame įtraukti į šį žaidimą. Neringa, Palanga turi, tad kaip Klaipėda gali atsilikti? Visgi, mano galva, turistams svarbiau yra švarus vanduo, geras oras, saulė. Jei to nėra, jokia vėliava didesnio žmonių srauto nepritrauks“, – „Lietuvos žinioms“ sakė buvęs ilgametis Klaipėdos meras Rimantas Taraškevičius.

Pajūrio turizmo specialistai pripažįsta, kad į informacijos centrus atėję interesantai neklausinėja, kurie pliažų ruožai gali pasigirti mėlynosios vėliavos statusu.

Tikrins kokybę

Palangos ir Neringos merijų atstovai „Lietuvos žinioms“ patvirtino, kad šių savivaldybių paplūdimiams ir šiemet bus siekiama gauti mėlynosios vėliavos statusą. Didžiausiame šalies kurorte ji ne vieną vasarą plevėsuoja ties Birutės parko pliažu, Neringoje – centriniuose Nidos ir Juodkrantės paplūdimiuose.

Po kelerių metų petraukos mėlynoji vėliava grįžo ir į Smiltynę, o šiemet užsimota ją pakabinti Antrojoje Melnragėje (įvardijamas 500 metrų ruožas prie centrinio tako). Ateityje – ir Girulių pliaže.

Uostamiesčio merijos teigimu, mėlynoji vėliava jau yra tapusi pripažintu tarptautiniu paplūdimio kokybės ženklu. Be to, tai puiki reklama, siekiant pritraukti užsienio turistų.

Mėlynoji vėliava suteikiama tik vienam sezonui. Lietuvos žaliųjų judėjimo įgalioti asmenys bei Aplinkosauginio švietimo fondo inspektoriai privalo tikrinti, ar paplūdimiai atitinka visus keliamus reikalavimus vasaros sezono metu. Vėliava turi būti nuleidžiama, jei randama trūkumų. Pakelti ją leidžiama tik tada, kai visi trūkumai pašalinami.

BĮ „Klaipėdos paplūdimiai“ vadovas Virginijus Urbonas „Lietuvos žinioms“ teigė, kad vasaros sezonui intensyviai rengiamasi ir laukiama tikrintojų. Jų išvados lems, ar Smiltynė ir Antroji Melnragė atitinka mėlynosios vėliavos kriterijus.

„Reikalaujama, kad paplūdimys būtų stebimas gelbėtojų, reguliariai tikrinama vandens kokybė, būtų įrengti tualetai, geriamasis vanduo, kad pliažas būtų pritaikytas neįgaliesiems ir kad būtų informaciniai stendai. Manau, kad Antroji Melnragė turėtų atitikti visus reikalavimus“, – sakė jis.

Paklaustas, ar pernai pirmą kartą po pertraukos iškėlus mėlynąją vėliavą Smiltynėje padaugėjo lankytojų, V. Urbonas atsakė teigiamai, tačiau nesiryžo prognozuoti, ar tai susiję su pliažo statusu.

„Sunku pasakyti, bet kitakalbių turistų tikrai padaugėjo. Rusų, baltarusių, ukrainiečių, vokiečių, italų, kitų. Gali būti, jog tai susiję su bendra užsienio turistų skaičiaus didėjimo mūsų pajūryje, valstybėje tendencija“, – svarstė jis.

Priminsime, kad 2009-aisiais į Smiltynės pliažą atvykę Aplinkosauginio švietimo fondo atstovai pasibaisėjo, nes rado užrakintą viešąjį tualetą, nuorūkų smėlyje, šiukšlių, pasigedo dušų. Atėmus mėlynąją vėliavą iš švariausio Klaipėdoje Smiltynės paplūdimio, uostamiesčio valdžia buvo nutarusi kurį laiką nebedalyvauti mėlynosios vėliavos programoje.

Kaskart svarstant, ar iš miesto biudžeto verta skirti tūkstančius eurų ir pirkti mėlynosios vėliavos vardą, Klaipėdoje pasigirsta skeptiškų nuomonių.

Kelia diskusijų

Kaskart svarstant, ar iš miesto biudžeto verta skirti tūkstančius eurų ir pirkti mėlynosios vėliavos vardą, Klaipėdoje pasigirsta skeptiškų nuomonių.

„Argumentai, kad iškėlus paplūdimyje mėlynąją vėliavą į jį pradeda plūsti turistai, man kelia abejonių. 10 tūkst. eurų už du paplūdimius vien už vardą? Miestui tai nėra labai dideli pinigai, tačiau jie galėtų būti panaudoti racionaliau, pavyzdžiui, dar geriau plėtojant pliažų infrastruktūrą“, – „Lietuvos žinioms“ sakė uostamiesčio tarybos Finansų ir ekonomikos komiteto pirmininkas R. Taraškevičius.

Jis prisiminė, kad, pavyzdžiui, Bulgarijos, paplūdimiai yra mokami, tačiau jų infrastruktūra – labai gerai išplėtota.

„Susimoki nedidelę sumą ir gauni gultą, yra dušai, pastatyta nedidelė scena, kurioje rengiami koncertai. Komfortas. Mūsų pajūryje turistų srautus apskritai reguliuoja ne koks nors statusas, bet orai“, – svarstė R. Taraškevičius.

Anot Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centro direktorės Romenos Savickienės, mėlynoji vėliava – rinkodaros priemonė.

„Tai mūsų paplūdimių reklama užsienyje ir kokybės garantas turistams. Jie žino, kad tokiame pliaže bus puiki infrastruktūra, švarus vanduo. Ar turistai atvyksta pas mus būtent dėl mėlynosios vėliavos paplūdimių? Manau, kad ne. Tai nėra jų kelionės tikslas. Dar nebūta, kad atėjęs į informacijos centrą turistas klaustų, kur yra mėlynosios vėliavos pliažai“, – „Lietuvos žinioms“ sakė ji.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

to tt

2018-03-21   16:46

IP: 82.1.212.30

reiskia kad gali maudytis iki pamelynavimo 500m ruoze nuo pagrindinio tako.. o toliau jau raudona veliava nes nebus kam taves gelbet,, sorry 10 tukstanteliu atidavem ant shkurlio tai neuzteko euru gelbetoju algoms.

Tt

2018-03-21   16:03

IP: 85.232.128.59

Ka reishkia melyna veliava?

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Prieš pat Jūros šventę į Klaipėdą turėtų atvykti garsus Prancūzijos keliautojas Jean...

Stiprėja bendradarbiavimas su prancūzais nuotrauka, foto

Šv. Velykos - atgimimo, atsinaujinimo, sąlyčio su gamta ir šeimos šventė. Vienas...

Kaip lietuvininkai margučius margino? nuotrauka, foto

Iškart po Velykų, savaitės pabaigoje, Klaipėdoje vyks tarptautinė konferencija turizmo klausimais, kuria...

Uostamiestis nori būti geriau pasiekiamas nuotrauka, foto

Vilniaus Civilinės metrikacijos skyriuje pora įteisino savo sąjungą po ilgametės draugystės.

Sergėjus Maslobojevas vedė mylimąją nuotrauka, foto

Sekmadienio horoskopas 12-ai zodiako ženklų nuotrauka, foto

Įvairybės, ************* Protingos mintys: „Dievas duoda, kai randa tuščias rankas“ (Šv. Augustinas). ***************...

Kaip nustatoma Velykų data ir kodėl ji kasmet keičiasi? nuotrauka, foto

Lietuva, Velykos – viena labiausiai „slankiojančių“ metų šventė. Šiemet Velykas minėsime balandžio 21...

Švėkšnoje Velykų medyje - 32 tūkstančiai margučių nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Švėkšnos (Šilutės r.) gyventojai nesirengia užleisti savo pozicijų Lietuvos rekordų knygoje – miestelio centre...

Velykinis margutis – ir stalo puošmena, ir žinutė nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, „Paukštės pavidalu atskrido deivė Laima ir padėjo ypač gražų margą kiaušinį –...

Įvairybės, Paskelbta prieš 1 min.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 9 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 10 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...