2018 m. rugsėjo 19 d. 09:44 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Melnragės kopose bus naujas parkas

(6)

Melnragės kopose bus naujas parkas nuotrauka, foto

Brūzgynais virtusi teritorija Melnragėje per šiuos metus bus paversta poilsio parku.

© Deniso Nikitenkos (LŽ) nuot.

Jau šį pavasarį Melnragėje, užkopėje tarp pagrindinio tako į paplūdimį ir šiaurinio molo, užvirs teritorijos tvarkymo darbai. Klaipėdos miesto savivaldybė už 330 tūkst. eurų yra numačiusi 9 ha brūzgynais apaugusią vietą paversti nauju poilsio parku.

„Baigtas rengti techninis projektas, todėl netrukus skelbsime darbų rangos konkursą. Planuojame, kad parkas turėtų būti visiškai sutvarkytas iki kitų metų pradžios. Tai bus nauja patraukli erdvė tiek miestiečiams, tiek svečiams“, – „Lietuvos žinioms“ sakė uostamiesčio savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Elida Mantulova.

Žmonės galės keliauti prie molo ne tik Melnragės gyvenvietės gatve, smėlėtu pajūriu, bet ir nauju parku.

Platesni takai

Atvykę į Pirmąją Melnragę žmonės paprastai traukia arba tiesiai į paplūdimį, arba keliauja šiaurinio molo link pasižiūrėti į įplaukiančius ir išplaukiančius laivus.

Pagal teritorijų planavimo dokumentus apie 1 km ilgio pliažo į pietus nuo molo ruožas nepriskiriamas oficialiam paplūdimiui, todėl ir mažiau prižiūrimas, ten niekada nebudi gelbėtojai. Per dešimtmečius užkopė tapo savotiška dykyne su brūzgynais ir po smėliu panyrančiais supuvusiais mediniais takais. „Ši teritorija yra specifinė dėl greta įsikūrusių pramoninių objektų. Todėl daug metų abejota, ar reikia ją iš esmės tvarkyti. Mat baimintasi uosto plėtros, be to, trūkdavo lėšų, išskirdavome kitus prioritetus. Dabar atsirado galimybė tą užkopę paversti civilizuotu parku. Melnragė – labai sena ir graži pajūrio gyvenvietė, o rekreacinės erdvės svarbios ir socialiniu aspektu“, – teigė uostamiesčio vicemeras Artūras Šulcas. Skaičiuojama projekto vertė – 330 tūkst. eurų iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir uostamiesčio biudžeto. Ši lėšų suma gali mažėti po viešo darbų rangos konkurso.

Pasak E. Mantulovos, numatoma tvarkyti erdvė driekiasi tarp Audros, Kopų, Nėgių, Molo, Vėtros gatvių ir Baltijos jūros paplūdimių. „Pirmiausia bus tvarkomi želdiniai: šalinami menkaverčiai krūmokšniai ir atsodinami natūraliam kraštovaizdžiui būdingi augalai. Pagal reikalavimus kraštovaizdį būtina išlaikyti natūralų, būdingą tai vietovei, tačiau ir estetiškai patrauklų. Kai kurie medynai bus kertami, valoma teritorija, o kai kur galbūt sodinami nauji. Taip pat ketinama sutvarkyti, atnaujinti, praplatinti medinius takus per kopas ir suformuoti naują pasivaikščiojimų tinklą, pastatyti naujus suoliukus“, – pasakojo ji.

Parko viduriu drieksis iš kieto grunto supiltas takas, kuriuo galės važinėti ir neįgalieji su vežimėliais, ir riedutininkai, ir dviratininkai. „Kita dalis takų bus mediniai, tik gerokai praplatinti ir patogūs. Į rytus nuo jūros numatoma įrengti vaikų žaidimo aikšteles“, – tvirtino ji. Lankytojus pasitiks ir stendai, kuriuose bus informacija apie vietovės biologinę įvairovę, žmonės bus supažindinami su savita ir unikalia augalija, būdinga pajūrio smėlynams. Kai kuriose vietose specialiomis sienelėmis bus sutvirtinti kraštovaizdžio elementai.

Tiesa, šiuo projektu neplanuojama tvarkyti paties paplūdimio, jis patiks žmonėms, norintiems vasaros sezono metu pajūriu legaliai pasivaikščioti su šunimis.

Traukia molas

Klaipėdos politikai pabrėžia, kad Pirmąją Melnragę galima pasiekti viešuoju transportu, todėl ten patinka ilsėtis vidutines pajamas gaunantiems žmonėms. Tad naujas parkas bus itin aktualus ir mėgstamas.

Anot BĮ „Klaipėdos paplūdimiai“ vadovo Virginijaus Urbono, įstaigos darbuotojai dykynėje yra atnaujinę keletą medinių takų, tačiau dauguma jų yra likę supuvę, sugriuvę, užpustyti smėlio. „Šiukšliadėžės buvo sutrūnijusios, tad jas tiesiog pašalinome. Aprenkame ir šiukšles, tačiau ten labai sunku dirbti, nes tenka lįsti į spygliuotus erškėčių brūzgynus. Vietovė buvo palikta tiesiog natūraliai užželti, ir gamta padarė savo darbą. Todėl džiaugiamės, kad dykynė bus sutvarkyta. Žmonės galės keliauti prie molo ne tik Melnragės gyvenvietės gatve, smėlėtu pajūriu, bet ir nauju parku“, – „Lietuvos žinioms“ sakė jis.

Gelbėtojų vadovas pridūrė, kad lankytojų srautai Pirmojoje Melnragėje išties yra visada didžiuliai. „Visi trokšta pažvelgti į laivus, kertančius uosto vartus, audringą jūrą. Prie šiaurinio molo yra įrengta automobilių stovėjimo aikštelė, tualetai, o tas užkopės ruožas buvo tarsi nesusipratimas, apleista zona. Sutvarkius ją, teritorija nuo molo į pietus bus vientisa, taip pat pagalvosime apie galimybę naujame parke įrengti aktyvaus laisvalaikio vietas“, – teigė BĮ „Klaipėdos paplūdimiai“ vadovas.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Hm

2018-01-15   12:43

IP: 83.188.241.6

Ar tikrai Melnragėje smirda nafta?

Lina

2018-01-14   10:50

IP: 86.100.68.153

Savaitgaliais taip smirda nafta, kad net akis graužia.Parkas Kar kar jau yra, šunų pliažas ten buvo visada.Mazutas ir purvinas smėlis nuo Globus katastrofos dar ,,neišgaravęs,,.O tai bus ozono terapija su smirdančiomis besiriejančių šunų ir jų šeimininkų fekalijomis.Platūs takai nepadės.

bjauru

2018-01-13   10:06

IP: 78.62.147.40

Liberalų- asfalto vaikų planai ir darbai... Kirsti medžius, neva bruzgynus. Latviai, turėdami daug daugiau pakrantės, tokių darbų neplanuoja, gamtos nedarko. Ar tame parke naftos nuolatinę smarve kvepuosime?

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Taikoma akcija prekei nereiškia, kad ją įsigysite pigiau. Praėjusią savaitę prekybos centre...

Akcija krosnelei privertė nustebti nuotrauka, foto

Penktadienį Klaipėdos Liberalų sąjūdžio skyrius patvirtino Simono Gentvilo kandidatūrą į mero...

„Smegenimis - Vakaruose, veidu - į Rytus“ nuotrauka, foto

400 renginių, 200 gebėjimams tobulinti skirtų veiklų, daugiau nei 70 tarptautinių ir...

Europos jaunimo sostinė: Klaipėda siūlo 400 renginių nuotrauka, foto

Klaipėdos politikai ketvirtadienį nusprendė skirti pinigų po ketverių metų vyksiančiai didžiųjų burlaivių...

Didieji burlaiviai atplauks 2021-aisiais nuotrauka, foto

Žardininkų gatvėje - smūgis, suskaldęs kaukolę nuotrauka, foto

Kriminalai, Rugsėjo 18 d. Klaipėdos policijai pranešta, kad ligoninėje Neurochirurgijos skyriuje dėl kaukolės...

Atgims masonų koplyčia-mauzoliejus nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Klaipėdos rajono savivaldybei gavus finansavimą iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų, jau...

Akcija krosnelei privertė nustebti nuotrauka, foto

Klaipėda, Taikoma akcija prekei nereiškia, kad ją įsigysite pigiau. Praėjusią savaitę prekybos centre...

Trečiadienio horoskopas 12-ai zodiako ženklų nuotrauka, foto

Įvairybės, Astrologinė prognozė rugsėjo 19-ajai, trečiadieniui: AVINAS. Nusimato daug darbo tarnyboje ar...

Kriminalai, Paskelbta prieš 45 min.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 49 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Įvairybės, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...