2018 m. spalio 20 d. 16:19 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Melnragės gyventojai išsikels kitur?

(5)

2018-09-19, 12:01

Akvilė SIMUTYTĖ

Melnragės gyventojai išsikels kitur? nuotrauka, foto

KELSIS? Jei būtų nuspręsta, kad išorinis jūrų uostas bus statomas Melnragėje, į rezervinę uosto teritoriją patektų keli namai ir sklypai.

© "Oro grupės" nuotr.

Ruošiamame Klaipėdos valstybinio jūrų uosto bendrajame plane numatyta maksimali uosto plėtra gąsdina Melnragės gyventojus.

Jeigu bus patvirtinta maksimali uosto plėtra, kitų metų pabaigoje turėtų paaiškėti būsimo išorinio uosto vieta. Jei būtų nuspręsta, kad išorinis jūrų uostas bus statomas Melnragėje, į rezervinę uosto teritoriją patektų keli namai ir sklypai. Klaipėdos miesto savivaldybė nori, kad į rezervinę teritoriją būtų dar papildomai įtraukta apie 100 metrų teritorija, kuri būtų apželdinta kaip buferinė zona.

"Mes žinome, kad yra ne tik tiesioginis kelio ir geležinkelio poveikis, bet ir poveikis aplinkai. Šita teritorija turėtų būti apželdinta, kad Melnragė nejaustų tiesioginio poveikio dėl kelių infrastruktūros", - "Vakarų ekspresui" sakė Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktorius Saulius Budinas.

Klaipėdos miesto savivaldybė yra parengusi dalykinių sąlygų sąvadą, kuriame išdėstyti su uosto plėtra susiję miesto pageidavimai Vyriausybei. Viename iš šio sąvado punktų kalbama apie valstybės išmokas su žemės sklypais gyventojams įsikurti kitoje pajūrio zonos vietoje.

Pasak S. Budino, norima sukurti Pajūrio juostos įstatymo apribotą teritoriją, kur Melnragės gyventojai galėtų išsikelti. Tam reikėtų pakeisti Miškų įstatymą, taip pat sukurti atskirą Melnragės įstatymą, kuriame ir būtų numatyta žemės sklypų perkėlimo procedūra.

Šiuo metu įstatymai draudžia natūrinių (valstybinės žemės į žemę) mainų alternatyvą.

Svarstoma, kad Melnragės gyventojai, jei prireiktų, galėtų įsikurti teritorijoje tarp II Melnragės ir Girulių.

Laikinai einanti pareigas Melnragės bendruomenės pirmininkė Daiva Kavaliauskienė teigė, kad vasarą pristatant uosto plėtros planą Melnragės bendruomenei nei apie kompensacijas, nei apie iškeldinimą užsiminta nebuvo.

"Dėl uosto plėtros mes pateksime į spąstus, visa gyvenvietė atsidurs gete, paskęs triukšme ir smarvėje, jau nekalbu apie kranto eroziją", - nuomonę išsakė ji.

"Apie gyventojų iškeldinimą, kompensacijos mechanizmus kalbėti yra anksti"

Dovilė RINGIS, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinio direktoriaus padėjėja ryšiams su visuomene
Apie išorinio uosto perspektyvas nuolat diskutuojame ir su Savivaldybe, ir su bendruomenėmis. Šiuo metu rengiamo uosto bendrojo plano ketvirtoji koncepcijos alternatyva numato uosto plėtrą tiek pietinėje uosto dalyje, tiek šiaurinėje, įskaitant išorinį uostą Baltijos jūros akvatorijoje.
Maksimaliai uosto plėtrai, tai yra prioritetinei ketvirtai koncepcijos alternatyvai, yra pritarusi Uosto taryba, taip pat balsų dauguma už ją pasisakė įvairių ministerijų, miesto, verslo asociacijų, su uosto veikla susijusių žinybų, mokslo įstaigų atstovus vienijanti Uosto plėtojimo taryba. Maksimalios plėtros alternatyvai pritarė ir bendrojo plano organizatorė Susisiekimo ministerija. Bendrojo plano sprendiniais bus įtvirtinta ilgalaikė uosto veiklos ir plėtros strategija, jo pagrindu bus įmanoma įgyvendinti uosto plėtros projektus, užtikrinsiančius ilgalaikį uosto konkurencingumą, - pasiekti maksimalų gylį ir suformuoti naujas teritorijas, nutolusias nuo gyvenamųjų rajonų.
Prieš įgyvendinant svarbiausius uosto plėtros projektus, turės būti atliktos poveikio aplinkai vertinimo procedūros, parengti statybos projektai ir kiti konkrečius plėtros darbus leidžiantys dokumentai. Vėlesniuose uosto plėtros projektų įgyvendinimo etapuose bus detalizuota darbų ir veiklos apimtis, galimas jų poveikis ir apsaugos priemonės gamtinei ir gyvenamajai aplinkai, bus įmanoma konkrečiau diskutuoti su miesto visuomene dėl jų įgyvendinimo. Taigi šiuo atveju ir išorinis uostas yra numatomas kaip galimybė, kuri būtų realizuota tik esant poreikiui ir investuotojui.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

2018-09-20   20:36

IP: 78.57.204.160

Kodėl ne į karklę? Nes Karklėje sklypai po 80-150tūkst kainuoja - atsidaryk skelbimus jei nesidomėjai, nes aš kaiptik pirkau. O Giruliuose miške, valstybiniame kainos kitokios, Melnragėje antroje dar paprasčiau. O geriausia išviso Slengiuose tegul duoda ir bus ramu ;DDD

TO Marius

2018-09-20   00:20

IP: 188.69.211.30

Nestatys Melnragėj pastatys kitur, kur žmonės bus nelaimingi. Nereikia jo išvis! Vienikimes ir galvokim apie miestą, o ne tik savo kaimynus ir daržą.

Marius

2018-09-19   19:14

IP: 78.61.176.122

Gal tiesiog uosto Melnragėj nestatyti ir nieko nereikės iškeldinėti, be to ir žmonės laimingi būtų, uostas visiškai nori užsigrobti miestą.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Penktadienio vakarą trylikoje Lietuvos miestų, taip pat ir Klaipėdoje, penktus metus iš...

Sužibo žvakelės organų donorams pagerbti nuotrauka, foto

Krūmuose paskendęs mažasis tvenkinys Žardininkų gyvenamajame rajone, parke tarp Statybininkų, Simonaitytės ir...

Valys tvenkinį Žardininkuose nuotrauka, foto

Klaipėdos savivaldybė iki 2020-ųjų metų gali prarasti daugiau nei 20 milijonų eurų,...

Klaipėdos savivaldybei - kritika dėl stringančių projektų nuotrauka, foto

10 tūkstančių eurų. Tiek klaipėdietė pensininkė tikisi prisiteisti iš tų, dėl kurių...

Į duobę įkritusios moters tiesos paieškos apkarto nuotrauka, foto

Sužibo žvakelės organų donorams pagerbti nuotrauka, foto

Klaipėda, Penktadienio vakarą trylikoje Lietuvos miestų, taip pat ir Klaipėdoje, penktus metus iš...

Valys tvenkinį Žardininkuose nuotrauka, foto

Klaipėda, Krūmuose paskendęs mažasis tvenkinys Žardininkų gyvenamajame rajone, parke tarp Statybininkų, Simonaitytės ir...

Netekome skulptoriaus R. Kvinto nuotrauka, foto

In Memoriam, Menininkas žinomas iš tokių savo darbų kaip Vytauto Kernagio skulptūra Nidoje, Romain...

Darbuotojams, kurie nesijaučia vertinami darbe nuotrauka, foto

Psichologija, Dirbti, kai nesijauti vertinamas ar pastebimas savo darbovietėje, gana sudėtinga. Dažnam iš...

Klaipėda, Paskelbta prieš 35 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 2 val.

In Memoriam, Paskelbta prieš 3 val.

Psichologija, Paskelbta prieš 5 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...