2018 m. gruodžio 11 d. 09:28 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Melnragės gyventojai išsikels kitur?

(9)

2018-09-19, 12:01

Akvilė SIMUTYTĖ

Melnragės gyventojai išsikels kitur? nuotrauka, foto

KELSIS? Jei būtų nuspręsta, kad išorinis jūrų uostas bus statomas Melnragėje, į rezervinę uosto teritoriją patektų keli namai ir sklypai.

© "Oro grupės" nuotr.

Ruošiamame Klaipėdos valstybinio jūrų uosto bendrajame plane numatyta maksimali uosto plėtra gąsdina Melnragės gyventojus.

Jeigu bus patvirtinta maksimali uosto plėtra, kitų metų pabaigoje turėtų paaiškėti būsimo išorinio uosto vieta. Jei būtų nuspręsta, kad išorinis jūrų uostas bus statomas Melnragėje, į rezervinę uosto teritoriją patektų keli namai ir sklypai. Klaipėdos miesto savivaldybė nori, kad į rezervinę teritoriją būtų dar papildomai įtraukta apie 100 metrų teritorija, kuri būtų apželdinta kaip buferinė zona.

"Mes žinome, kad yra ne tik tiesioginis kelio ir geležinkelio poveikis, bet ir poveikis aplinkai. Šita teritorija turėtų būti apželdinta, kad Melnragė nejaustų tiesioginio poveikio dėl kelių infrastruktūros", - "Vakarų ekspresui" sakė Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktorius Saulius Budinas.

Klaipėdos miesto savivaldybė yra parengusi dalykinių sąlygų sąvadą, kuriame išdėstyti su uosto plėtra susiję miesto pageidavimai Vyriausybei. Viename iš šio sąvado punktų kalbama apie valstybės išmokas su žemės sklypais gyventojams įsikurti kitoje pajūrio zonos vietoje.

Pasak S. Budino, norima sukurti Pajūrio juostos įstatymo apribotą teritoriją, kur Melnragės gyventojai galėtų išsikelti. Tam reikėtų pakeisti Miškų įstatymą, taip pat sukurti atskirą Melnragės įstatymą, kuriame ir būtų numatyta žemės sklypų perkėlimo procedūra.

Šiuo metu įstatymai draudžia natūrinių (valstybinės žemės į žemę) mainų alternatyvą.

Svarstoma, kad Melnragės gyventojai, jei prireiktų, galėtų įsikurti teritorijoje tarp II Melnragės ir Girulių.

Laikinai einanti pareigas Melnragės bendruomenės pirmininkė Daiva Kavaliauskienė teigė, kad vasarą pristatant uosto plėtros planą Melnragės bendruomenei nei apie kompensacijas, nei apie iškeldinimą užsiminta nebuvo.

"Dėl uosto plėtros mes pateksime į spąstus, visa gyvenvietė atsidurs gete, paskęs triukšme ir smarvėje, jau nekalbu apie kranto eroziją", - nuomonę išsakė ji.

"Apie gyventojų iškeldinimą, kompensacijos mechanizmus kalbėti yra anksti"

Dovilė RINGIS, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinio direktoriaus padėjėja ryšiams su visuomene
Apie išorinio uosto perspektyvas nuolat diskutuojame ir su Savivaldybe, ir su bendruomenėmis. Šiuo metu rengiamo uosto bendrojo plano ketvirtoji koncepcijos alternatyva numato uosto plėtrą tiek pietinėje uosto dalyje, tiek šiaurinėje, įskaitant išorinį uostą Baltijos jūros akvatorijoje.
Maksimaliai uosto plėtrai, tai yra prioritetinei ketvirtai koncepcijos alternatyvai, yra pritarusi Uosto taryba, taip pat balsų dauguma už ją pasisakė įvairių ministerijų, miesto, verslo asociacijų, su uosto veikla susijusių žinybų, mokslo įstaigų atstovus vienijanti Uosto plėtojimo taryba. Maksimalios plėtros alternatyvai pritarė ir bendrojo plano organizatorė Susisiekimo ministerija. Bendrojo plano sprendiniais bus įtvirtinta ilgalaikė uosto veiklos ir plėtros strategija, jo pagrindu bus įmanoma įgyvendinti uosto plėtros projektus, užtikrinsiančius ilgalaikį uosto konkurencingumą, - pasiekti maksimalų gylį ir suformuoti naujas teritorijas, nutolusias nuo gyvenamųjų rajonų.
Prieš įgyvendinant svarbiausius uosto plėtros projektus, turės būti atliktos poveikio aplinkai vertinimo procedūros, parengti statybos projektai ir kiti konkrečius plėtros darbus leidžiantys dokumentai. Vėlesniuose uosto plėtros projektų įgyvendinimo etapuose bus detalizuota darbų ir veiklos apimtis, galimas jų poveikis ir apsaugos priemonės gamtinei ir gyvenamajai aplinkai, bus įmanoma konkrečiau diskutuoti su miesto visuomene dėl jų įgyvendinimo. Taigi šiuo atveju ir išorinis uostas yra numatomas kaip galimybė, kuri būtų realizuota tik esant poreikiui ir investuotojui.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

žadame išsikelti

2018-11-14   12:35

IP: 84.46.255.175

išvis iš Klaipėdos. Motyvai: pirma - tai užterštas ir triukšmingas miestas, kuiame naikinami žalieji plotai ir dusinami žmones. antra - labai blogas susiekimas su užsieniu, vos vienas pigus skrydis, skirtas emigrantams į Londoną. Kelionė į Vilnių ir Kauna trunka, deja, tiek pat kaip ir praėjusiam tūkstantmetyje. Jokio prgreso, Trečia - nevykusi valdžia ir t.t. Nenorime čia ilgiau gyventi

Tik ne į Girulius

2018-11-14   12:30

IP: 78.57.214.60

Kodėl naikinti Girulius?! Juk pilnai yra vietos Karklėje, Slengiuose ir kitur. Atsiprašau, jeigu jau ir Girulių miškas bus iškirstas, viršūnė tada.

Vaje vaje

2018-11-14   12:18

IP: 78.57.208.240

Niekas nieko ir niekur neiškels.Jei keletą menkaverčių pastatų prie molo nugriaus, tai ir tiek.Kam reikia kurstyti tokias aistras?

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Praėjusią savaitę Klaipėdos universitetinėje ligoninėje (KUL) viešėjo išskirtinis svečias - profesorius Stenlis...

Klaipėdoje lankėsi įžymus profesorius nuotrauka, foto

Kalėdoms artėjant vis labiau įsisukama į dovanų paieškų maratoną. Vieniems tai reiškia...

Kalėdinis apsipirkimas – pramoga ar galvos skausmas? nuotrauka, foto

Vakar baigėsi visuomeninių rinkimų komitetų bei politinės kampanijos dalyvių registravimas savivaldos rinkimams....

Klaipėdiečiai mero rinkimais aktyviai dar nesidomi nuotrauka, foto

Artėjant gražiausioms žiemos šventėms dienraštis "Vakarų ekspresas" kartu su Klaipėdos savivaldybe tradiciškai...

Skelbiame kalėdinės vitrinos konkursą nuotrauka, foto

Žmonės siekia atstatyti Karklės bažnyčią nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Prieš dešimtmetį pradėti puoselėti planai atstatyti 1910 metais iškilusią ir pokariu sunaikintą...

Klaipėdoje lankėsi įžymus profesorius nuotrauka, foto

Klaipėda, Praėjusią savaitę Klaipėdos universitetinėje ligoninėje (KUL) viešėjo išskirtinis svečias - profesorius Stenlis...

Kalėdinis apsipirkimas – pramoga ar galvos skausmas? nuotrauka, foto

Klaipėda, Kalėdoms artėjant vis labiau įsisukama į dovanų paieškų maratoną. Vieniems tai reiškia...

Didelė klaida yra skolintis pinigų kitų skolų grąžinimui nuotrauka, foto

Euras, Vienas didžiausių Lietuvos gyventojų nerimo šaltinių yra baimė dėl pinigų ir...

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 15 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 27 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 28 min.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...