2018 m. rugsėjo 23 d. 07:11 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Masiškai atsikratoma augintinių

(5)

Masiškai atsikratoma augintinių nuotrauka, foto

TIKIMASI, kad naminių gyvūnų savininkų kontrolė pagerės nuo 2016 metų, kai bus įvestas privalomas keturkojų ženklinimas.

© Eimanto CHACHLOVO nuotr.

Klaipėdos gyvūnų globėjai šaukiasi visuomenės pagalbos: tūkstančiai gyvūnų išmetami į gatvę, o išlaikyti jiems lėšų daugiau neskiriama. Savo ruožtu veterinarijos inspektoriai teigia, jog gyvūnų priežiūra globos namuose nėra labai gera, sulaukiama ne vieno skundo, o reikalavimai dar ir griežtėja.

Klaipėdos valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje (VMVT) surengtame pasitarime, kuriame dalyvavo trijų gyvūnus globojančių įstaigų - "Nuaro", "5 pėdučių" ir "Būk mano draugas" - atstovai, šios tarnybos viršininkas Antanas Bauža konstatavo, kad dėl netinkamos gyvūnų priežiūros ir laikymo sąlygų tarnyba sulaukia nemažai skundų.

"Jūsų misija yra labai svarbi ir reikalinga - priglaudžiate nuskriaustus, be namų likusius gyvūnus. Tačiau svarbu ir tinkamai juos prižiūrėti: šerti, švariai laikyti, gydyti, surasti globėjus.

Deja, iš 33 dėl gyvūnų nepriežiūros gautų skundų net 12 yra dėl globos namuose laikomų gyvūnų. Tiesa, iš jų pasitvirtino penki skundai. Dėl pažeidimų dvi įstaigos buvo nubaustos piniginėmis baudomis", - sakė A. Bauža.

Anot jo, sulaukta ir tokių skundų, kuriuos viena ant kitos rašė pačios gyvūnų globos įstaigos.

"Vietoje tarpusavio pykčių, konkurencijos, reikėtų, manau, ieškoti bendradarbiavimo galimybių. Pastaruoju metu labai daug šunų ir kačių lieka be globos, Klaipėdos mieste ir apylinkėse surenkama tūkstančiai gyvūnų. Jiems išlaikyti globos įstaigoms reikia vis daugiau lėšų.

Kai kurie priemiesčio ūkininkai jau nebesutalpina priklydusių gyvūnų, kuriuos atvažiavę pakelėse išmeta miestiečiai. Žmonės niekaip neišmoksta prisiimti atsakomybės už gyvūną, laiko jį žaisliuku, kurį galima išmesti, kai atsibosta. Toks elgesys yra netoleruotinas", - sakė A. Bauža.

Veterinarijos gydytoja Ilona Urbutienė supažindino gyvūnų globėjus su naujais reikalavimais, kurie turi būti įgyvendinti per tris mėnesius. Tarp jų - reikalavimas nevedžiojamiems šunims įrengti didesnius voljerus, karantino patalpose laikyti gyvūnus atskirtus vieną nuo kito, sandariai aptverti teritoriją ir kt.

Ima trūkti lėšų

"Be paramos mes jau nebeišsiverčiame. Kovoti už gyvūno gyvybę - didelis darbas, iš visų pusių reikalavimai, o paramos ne visada sulaukiame", - sakė gyvūnų globos įstaigos "Būk mano draugas" vadovė Galina Kučinskienė.

Pasak jos, į šią įstaigą beglobiai šunys ir katės plūste plūsta.

"Žmonės žiaurūs, išmeta savo augintinius. Randame pamestus, pririštus prie vartų, sužalotus, iškankintus.

Kovojame už kiekvieną gyvybę, štai ir aklo pekineso neskubame užmigdyti, nes gal jį paims gailestingi žmonės. Kartais būna stebuklų, suranda koks vargšelis namus, nors atrodė, kad pas mus iki amžiaus pabaigos gyvens. Dėl to ir neskubame jiems skirti eutanazijos.

Bet kam irgi neatiduodame gyvūnų. Štai atėjo girta šeimininkė atsiimti savo paklydusio šuns, pats šuo nenori su ja eiti, kanda, tai ir neatidavėm", - emocingai kalbėjo G. Kučinskienė.

Ji pasidžiaugė, kad vis atsiranda rėmėjų, kurie atveža pašarų ar padeda nuveikti kokius nors sunkius ūkinius darbus.

Didelę paramą, pasak G. Kučinskienės, suteikia keturios uostamiesčio klinikos, kurios nemokamai sterilizuoja beglobius gyvūnus. Pavyzdžiui, vien kačių sterilizuota 650.

Gyvūnų globėjų nuomone, būtina griežtai bausti tuos šeimininkus, kurie išmeta savo augintinius į gatvę. Ypač tuos, kurie keturkojus, jiems jau sugrąžintus globėjų, išmeta dar kartą. Tikimasi, kad naminių gyvūnų savininkų kontrolė pagerės nuo 2016 metų, kai bus įvestas privalomas keturkojų ženklinimas.

INFORMACIJA

Klaipėdos VMVT duomenimis, nuo pernai rugpjūčio gyvūnų globos įstaiga "Būk mano draugas" priglaudė net 2 472 šunis ir kates, iš jų atiduota globėjams - 1 236, nugaišo dėl sužalojimų ir ligų arba buvo užmigdyti - 1 007.
Nuo pernai gegužės "Penkios pėdutės" priglaudė 131 gyvūną, iš jų 78-iems buvo surasti kiti namai, 8 nugaišo. "Nuare" nuo šių metų kovo jau pabuvojo 256 beglobiai gyvūnai, iš jų 106-ių išsaugoti nepavyko.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Piktas

2014-06-19   22:52

IP: 86.100.141.101

Nu bet svoločiai tie mūsų žmonės. Toks abejingumas. Lyg tai būtų kokia šiukšlė. Žiūrėkit, kad patys gatvėje neatsidurtumėt

fainulkos

2014-06-19   19:15

IP: 78.61.129.81

Nuotraukoje matomi juodi mieli katinai lamingai gyvena šaliai Senosios Perkėlos. Visada sotūs ir pamaitinti.

bagyra

2014-06-19   18:34

IP: 82.135.197.142

nuotraukoja murkiai ,zvejiu lepinami kilbukais cia perkelos paziba kysos....

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Šeštadienį į Baltijos jūrą iš Klaipėdos uosto išplaukė 9 jachtos. Dvi dienas...

Planuojama regatą nutraukti nuotrauka, foto

Šeštadienį rytą AB „Smiltynės perkėla“ keltas dirbo „sušilęs“ – į Smiltynę reikėjo...

Pėsčiųjų žygyje - ir vyrai su persodintomis širdimis nuotrauka, foto

Šeštadienio popietę Klaipėdoje, Melnragės paplūdimyje, jūra į krantą išmetė sudužusią jachtą....

Klaipėdoje ties molu apsivertė jachta, du žmonės dingę nuotrauka, foto

Klaipėdos savivaldybė toliau ruošia planus tvarkyti tikslinę daugiabučių kiemų teritoriją centrinėje miesto...

Tikslinėje teritorijoje nori aikštelių keturkojams nuotrauka, foto

100–mečio „Švyturių ralio“ dalyviai tyrinėjo Neringą (papildyta galerija) nuotrauka, foto

Automobiliai, Startavo 6-asis „Švyturių ralis“, kuriame dalyvaus 80-imt iš anksto užsiregistravusių automobilių ekipažų...

Antano Smetonos pėdsakas Klaipėdoje nuotrauka, foto

Mažoji Lietuva, Antanas Smetona neabejotinai yra viena iškiliausių Lietuvos valstybės asmenybių. Jis itin reikšmingas...

„Neptūnas-Akvaservis“ – draugiško turnyro Tauragėje čempionas nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“ krepšininkai triumfavo Tauragėje vykusiame draugiškame keturių komandų Vytauto...

Klaipėdoje - nemokamos regbio rungtynės nuotrauka, foto

Sportas, ŠIEMET kelių veteranų entuziastų pastangomis buvo atkurta "Klaipėdos kovos" vyrų regbio komanda....

Mažoji Lietuva, Paskelbta prieš 11 val.

Sportas, Paskelbta prieš 12 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...