2019 m. birželio 16 d. 09:46 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Maršrutai į Dituvą: teismas rado klaidų

(10)

Maršrutai į Dituvą: teismas rado klaidų nuotrauka, foto

NETRUKDO. Nepaisant teisinių ginčų autobusai toliau sėkmingai kursuoja į Dituvą.

© Egidijaus Jankausko nuotr.

Pirmos instancijos teismas nurodė, kad konkursą dėl maršruto į Dituvą paskelbę Klaipėdos transportininkai kai kuriuos veiksmus atliko netinkamai.

Visgi VšĮ "Klaipėdos keleivinis transportas" (KKT) direktorius sako, kad tokio Klaipėdos apygardos teismo verdikto esą negalima laikyti pralaimėjimu, tad net svarstoma, ar verta jį skųsti Apeliaciniam teismui.

Sutartį pasirašė

Iki kovo į Dituvą ir Vaitelius vežė dvi įmonės - uostamiesčio Savivaldybės valdomas Klaipėdos autobusų parkas (KAP) ir "Sodų autobusai". Baigiantis šių vežėjų sutartims miesto Savivaldybė nusprendė skelbti konkursus, nes to jau reikalauja įstatymai.

Dar pernai gruodį vykusio konkurso metu pasiūlymus pateikė trys įmonės - "Vlasava", KAP bei "Sodų autobusai". Kiekviena iš jų turėjo pateikti trumpų ir pailgintų autobusų įkainius. Abiem atvejais mažiausią kainą pasiūlė KAP - 63 ir 70 ct/km. "Vlasavos" pasiūlyti įkainiai atitinkamai buvo 84 ir 89 centai, o "Sodų autobusų" - 85 ir 92 centai.

Iš pradžių planuota, kad nauja tvarka įsigalios nuo 2017-ųjų pradžios, tačiau konkurso procedūros užsitęsė jau dėl to, kad KAP turėjo pagrįsti savo kainas, nes nuo kitų pasiūlymų jos skyrėsi daugiau nei 15 proc. Vėliau buvo sulaukta "Vlasavos" pretenzijų. Galiausiai atmetus jas ši įmonė kreipėsi į teismą.

"Pasiūlyta kaina tikrai yra maža, tačiau pateikti skaičiavimai rodo, jog ji padengia sąnaudas", - anksčiau sakė KKT vadovas Gintaras Neniškis.

"Turime daugiau nei 20 metų tokios veiklos patirtį. Tikrai žinome visus niuansus. Be to, neseniai laimėjome konkursą dirbti Šiaulių priemiesčiuose", - savo ruožtu abejones neva dėl per mažų KAP tarifų grindė "Vlasavos" komercijos direktorius Modestas Čeponkus.

"Vlasava" bandė teisme išsireikalauti laikinųjų apsaugos priemonių - draudimo pasirašyti sutartį su KAP, tačiau teismas tokio prašymo netenkino. Tad KKT ir KAP pasirašė 7 metų trukmės sutartį su galimybe ją pratęsti ir įmonės autobusai pradėjo kursuoti nuo kovo.

Niekas nepasikeistų?

Praėjusią savaitę Klaipėdos teismas baigė nagrinėti "Vlasavos" ieškinį ir nusprendė iš dalies jį patenkinti.

Konstatuota, kad KAP pagrįsdamas pasiūlytą kainą KKT pateikė bendro pobūdžio, "niekuo nepagrįstą informaciją", kuri, be to, nesutampa su konkurso sąlygų priede nurodyta informacija. Taip pat, teismo nuomone, tiek KKT, tiek KAP atliko tik formalius veiksmus, kuriais "realiai nebuvo siekiama patikrinti / pagrįsti tiekėjo siūlomos kainos realumą". Todėl teismas panaikino KKT sprendimą sudaryti pasiūlymų pirkimo eilę, kurioje laimėtoju buvo pripažintas KAP. KKT įpareigotas iš naujo sudaryti pasiūlymų eilę.

Toks sprendimas dar gali būti skundžiamas Apeliaciniam teismui.

PASITVIRTINO. Transportininkai teigia, kad sprendimas integruoti Dituvos maršrutus į bendrą Klaipėdos sistemą pasitvirtino su kaupu - jau nuo balandžio pridėta daugiau reisų. Egidijaus Jankausko nuotr.

"Esminis dalykas yra tas, kad teismas Klaipėdos autobusų parko iš konkurso nepašalino, nenurodė nutraukti sudarytos sutarties. Teismui atrodo, kad mes nepakankamai įsigilinome, ar Klaipėdos autobusų parko kaina yra pagrįsta, ar parodytos visos sudedamosios dalys. Transportininkams pateiktas pagrindimas abejonių nekelia, bet teisiškai, matyt, turi būti viskas kur kas detaliau. Tad dabar svarstome, ar iš viso verta skųsti tokį sprendimą", - komentavo G. Neniškis.

KKT direktorius sako esąs įsitikinęs, kad net ir atlikus visas papildomas procedūras KAP sugebės pagrįsti savo pasiūlytą kainą ir konkursinė pasiūlymų eilės liks tokia pati.

Tokios pat pozicijos laikosi ir KAP vadovė Jelizaveta Daugininkienė.

"Klaipėdos keleivinis transportas" prašė pagrįsti tik tris pozicijas - kurą, atlyginimus ir amortizaciją. Tą ir padarėme. Teismo nuomone, reikėjo pagrįsti visas kitas išlaidas. Jei paprašys ir jų - tikrai pagrįsime ir jas", - sakė J. Daugininkienė.

"Vlasavos" komercijos direktorius M. Čeponkus kol kas susilaikė nuo komentarų, kaip žada elgtis toliau - ar įmonę tenkina sprendimas, ar jis bus skundžiamas Apeliaciniam teismui.

Klausiamas, kas nutiktų su jau pasirašyta sutartimi, jei ir toliau vyktų bylinėjimasis ir galutiniu sprendimu KAP pasiūlymas visgi būtų pripažintas netinkamu, G. Neniškis svarstė, kad galbūt reikėtų ją nutraukti ir skelbti naują konkursą.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

juzis

2018-01-22   19:37

IP: 84.15.177.23

Klaipediete, turbut i Palanga prie ruso su lazu bevaziavai? Vlasavos nauji autobusai,kasdien vazineju

dėl kainų

2017-05-20   15:24

IP: 86.100.133.153

Manau visiems aktualu, esu nusipirkus 6mėn. pensininko mėnesinį bilietą visom di savaitės dienom Klaipėdos viešajam transporte važiuoti,kaip suprantu miesto ribose į Dituvos sodus galiu važiuoti su šiuo bilietu, toliau pirkti i Dituvos sodus už 0.90cnt,grįžtant iš Dituvos sodų pirkti bilietą iki miesto ribų,toliau atsižymėti savo bilietą mėnesinį klaipėdos viešajam transportui...Deja susidūriau su autobuso Nr.41(važiavau 2017.05.01d.) iš Dituvos sodų teko pirkti už1 eurą, nes vairuotojas nesutiko, man parduoti bilieto už 0.90 cnt tai kur čia teisybė(vairuotojas aiškino teks išlipti ir vėl įlipti jei norite, manau baudos mokėjimas ne vairuotojui, o man teks mokėti jei aš neatsižymėsiu be iš išlipimo, bet vairuotojas buvo kategoriškas, neišsigalvokite nesamonių... aš autobusais šiais važiuosiu kuo rečiau,kad negadinti nuotaikos Jūsų transporto vairuotojui,paaiškinkite savo vairuotojams,kad 0.10cnt tai t.pat pinigas...tuo labiau pensininkui

tuose

2017-04-13   13:54

IP: 88.119.39.225

autobusuose tik zaraza kokia gal gauti.Anie plovimą ir švarą tik sapnuose mato

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Atstumas - tas pats, o štai kainos - skirtingos. Tuo nepatenkinti taksi...

A juostoje gali atsirasti ir taksi nuotrauka, foto

Šiemet birželio 17 d. Klaipėdos elektrinei sukanka 90 metų. Šia proga kalbėjomės...

Klaipėdos elektrinei - 90 metų nuotrauka, foto

Senamiesčio Tiltų ir Žvejų gatvių gyventojai šių metų pradžioje ėmė skųstis padidėjusiu...

Tilto dundesys toliau žadins gyventojus nuotrauka, foto

Dienraščio "Vakarų ekspresas" redakcija tęsia konkursą "Automobilių statymo ypatumai". 

Vakarų Lietuvos automobilių statymo ypatumai nuotrauka, foto

Sekmadienio horoskopas 12-ai zodiako ženklų nuotrauka, foto

Įvairybės, **************

D. Grybauskaitės dešimtmetis: ko turėtų vengti prezidentės įpėdinis? nuotrauka, foto

Skaitytojų ekspresas, Dalios Grybauskaitės dešimtmetis Lietuvos prezidento poste visuomenės nuomonės formuotojų, o vėliau ir...

Sovietinė Palanga: diskoteka ir bausme naktį įžengus į pliažą nuotrauka, foto

Skaityk dabar, Visi keliai vėlyvojo sovietmečio vasarą vesdavo į Palangą. 

Kas taip suerzino jaunąjį Landsbergį? nuotrauka, foto

Nuomonės, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) partija pranešė, kad rugsėjo 8-ąją Žiemgalos...

Įvairybės, Paskelbta prieš 34 min.

Skaitytojų ekspresas, Paskelbta prieš 13 val.

Skaityk dabar, Paskelbta prieš 14 val.

Nuomonės, Paskelbta prieš 14 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...