2018 m. spalio 21 d. 23:40 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

LMTA atitenka patalpos Klaipėdos centre

(9)

LMTA atitenka patalpos Klaipėdos centre nuotrauka, foto

POKYČIAI. Jau nuo rugsėjo 1-osios KU Menų akademija taps LMTA Klaipėdos fakultetu. Redakcijos archyvo nuotr.

Jau nuo rugsėjo 1-osios nebeliks Klaipėdos universiteto (KU) Menų akademijos. Nors didelių pokyčių uostamiesčio menų kalvėje nežadama, tačiau netrukus ši įstaiga oficialiai taps Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) dalimi.

Vyriausybė šią savaitę pritarė, kad LMTA būtų patikėtas valstybei priklausantis nekilnojamasis turtas, esantis Klaipėdos centre (mokymosi, administraciniai pastatai). Šio turto vertė - 1,23 mln. eurų.

Pasak Švietimo ir mokslo ministerijos, turtas perduodamas vykdant valstybinių universitetų tinklo optimizavimą ir KU Menų akademijos integravimą į LMTA.

Tikimasi, kad pertvarka leis optimizuoti muzikos, teatro ir šokių specialistų bei meno pedagogų rengimą Lietuvoje, tobulinti studijų kokybę, konsoliduojant Vilniaus ir Klaipėdos menininkų, menotyrininkų ir meno pedagogų potencialą.

Pasak Menų akademijos dekano Vytauto Tetensko, uostamiestyje veikiančios įstaigos Menų akademijos statusas dings - nuo rugsėjo 1-osios ji taps LMTA Klaipėdos fakultetu.

"Kol kas dar yra šiokios tokios maišaties. Patalpose iš Donelaičio aikštės pusės veikia universiteto centrinė biblioteka. Ji turėtų išsikelti, tačiau kol kas nėra kur. Lygiai tas pats su Architektūros, dizaino ir dailės katedra, kuri įsikūrusi šokio pastate", - sakė V. Tetenskas.

Šiuo metu tariamasi su KU dėl galimybės leisti universitetui naudotis tomis patalpomis už tai, kad LMTA Klaipėdos fakulteto studentai galėtų universitete lankyti bendrųjų dalykų paskaitas.

V. Tetenskas priminė, kad šiemet priėmimas vyko į tas pačias studijų programas (išskyrus fortepijono), kaip ir ankstesniais metais. Tačiau nuo kitų metų studijų programų spektras ryškiai keisis.

"Mes labiau imsimės meno kolektyvų vadovų bei meno pedagogų rengimo. Taip pat su buvusiu Muzikinio teatro vadovu buvome sutarę dėl miuziklo specialistų rengimo. Nežinau, kaip bus su naująja vadove, bet, tikiu, ji tam pritars. Su LMTA sutarėme, kad vengsime studijų programų dubliavimo. Vienais metais jie rengs aktorių ar režisierių kursą, kitais metais - mes. Tačiau mes rengsime ne teatro, o renginių režisierius", - atkreipė dėmesį dekanas.

Šiemet studentų skaičius šiek tiek sumažės. Nors dar neaišku, kiek stos į nefinansuojamas vietas, tikimasi sulaukti apie 45 studentų.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

KU MF bakalauras

2018-08-14   20:49

IP: 86.100.23.16

Baigiau studijas šioje įstaigoje. Tai tik mano nuomone, bet muzika ir menai yra specifinė sritis reikalaujanti suburti gabių ir talentingų studentų masę. Klaipėdoje tokios nebuvo. Vargšai dėstytojai ir profesoriai turėdavo dėstyti vidutinybėms ar mažiau. Menai turėtų būti dėstomi TIK gabiems. Visais kitais atvejais karaoke galima ir bare paplėšti. Klijuokit plyteles, maigykit kompiuterius, o savo meninius poreikius galite turėti kaip hoby. Mano kurse absoliuti dauguma buvo netinkami menų studijoms, bet dėl krepšelių juos priėmė. Akivaizdu, kad gabiesiems nebebuvo kas veikti.

Nori menų? Į Vilnių. Nori technologinių mokslų? Į Kauną ar Vilnių. Nori amatų, nori laivybos, vadybos, teisės ar dar kokių specialybių nereikalaujančių specialistų bazės, tuomet į Klaipėdą.

Čia mano nuomonė ir nieko daugiau.

Praeivis

2018-08-14   17:13

IP: 78.57.246.140

Dar kartą noriu pakartoti: kultūros pakraipos žmones su aukštuoju išsilavinimu ruošti Klaipėdoje yra nusikaltimas. Visų pirma nereikia apgaudinėti žmonių, o svarbiausia, kad Klaipėdoje nebuvo, nėra ir, matyt, dar ilgai nebus kultūrinės terpės tam tinkamai daryti. Čia kultūra bendrąja prasme niekam nerūpi, nes nebėra šaknų.Taip, keletas prasimušė. Ir Stašaitytė tame tarpe :) Tačiau dabartiniai Klaipėdos "kultūrininkai-aktyvistai" kliedi patalpų gavimais, performansais, flashmob'ais ir kitomis baikomis. Trūksta tik naujų švarių sienų grafičiams. Kultūra mūsyse - Europoje ir iki šiol Lietuvoje, rėmėsi akademinės kultūros baze, jos studijavimu ir suvokimu. Klaipėdai tai nebūdinga. Va čia "fakų" nuopelnas.Turim kultūrtrėgerių "Kultūros fabrikus". Kiek nuo jų Klaipėdoje pagerėjo bendra kultūrinė situacija? O jei dar ir buvusį policijos rūmą perims "menininkai"? Šarlatanams Klaipėdoje "žalia gatvė"? O R. Petrauskaitę, beje nemažai laiko praledusią ir pasimokiusią užsienyje, kaži ar korektiška rikiuoti su T. Jaku. Ir apskritai pripraskim daiktus vadinti savais vardais be papildomo piaro.

vargšas praeivis

2018-08-13   11:01

IP: 86.100.16.76

Praeivis, praeiviu ir liks, nes jis niekur nesustos, nepasidomės, nepasižiūrės... Ir aišku nieko nepamatys bei absoliučiai nieko nesupras. Koks kvailas atėjo, toks kvailas ir nukeliavo. Kas dainuoja solines partijas Klaipėdos muzikiniame teatre? Menų fakulteto absolventai: R. Petrauskaitė, M. Rojus, R. Spalinskas, B. Ignatavičiūtė, T. Jakas, R. Ulteravičiūtė, Š. Juškevičius ir daug kitų. Kas sudaro Muzikinio teatro chorą? Tik Menų fakulteto auklėtiniai. Kas groja teatro simfoniniame orkestre? Daugiausia (ne visi) Menų fakulteto absolventai. Kas sudaro didžiausią dalį mokytojų Klaipėdos muzikos ir meno mokyklose? Menų fakulteto absolventai. Kas vaidina Klaipėdos dramos teatre ir kituose Lietuvos teatruose? Nemažai Menų fakulteto auklėtinių: D. Švirėnas, Šakinytė, Eisimantas, Kontenytė, Vaičiulytė, Savičenko ir daug kitų. Kas įkūrė Apeirono teatrą, kas vaidina Klaipėdos Jaunimo teatre? Menų fakulteto absolventai. Kas sudaro Klaipėdos Džiazo orkestrą? Menų fakulteto absolventai. Kas puoselėja kultūros barus Vakarų Lietuvos (ir kituose) regionuose (Plungė, Telšiai, Kretinga, Palanga, Šilutė, Pagėgiai ir kt.)? Daugiausia Menų fakulteto absolventai. Kas pagrinde diriguoja Dainų šventėse? Menų fakulteto absolventai. Gal, praeivi, kada nors sustok ir pasidomėk.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Emocinės paramos tarnyba suaugusiesiems "Vilties linija" vakar atšventė savo 30-ies metų jubiliejų....

"Vilties linijai" - trisdešimt nuotrauka, foto

Penktadienio vakarą trylikoje Lietuvos miestų, taip pat ir Klaipėdoje, penktus metus iš...

Sužibo žvakelės organų donorams pagerbti nuotrauka, foto

Krūmuose paskendęs mažasis tvenkinys Žardininkų gyvenamajame rajone, parke tarp Statybininkų, Simonaitytės ir...

Valys tvenkinį Žardininkuose nuotrauka, foto

Klaipėdos savivaldybė iki 2020-ųjų metų gali prarasti daugiau nei 20 milijonų eurų,...

Klaipėdos savivaldybei - kritika dėl stringančių projektų nuotrauka, foto

„Dragūnas-Viesulas“ sezoną pradėjo pergalėmis nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos „Dragūno-Viesulo“ rankininkės naująjį sezoną pradėjo iškovodamos dvi pergales.

„Neptūnas“ galiausiai susitvarkė su „Juventus“ nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos „Neptūnas“ (6-1) beveik dviguba persvara laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių,...

Eksperimentas: gimnazijos vaikai už 1€ valgo ką ir kiek nori nuotrauka, foto

Lietuva, Pietūs vos 1 euras ir į lėkštę dedi kiek nori ir ko...

Atskleidė, kaip gali atrodyti ateities automobiliai nuotrauka, foto

Automobiliai, Šveicarijos federalinio technologijos instituto profesorius dr. Kai Uve Šmitas Lietuvoje šiais metais...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...