2019 m. balandžio 18 d. 21:20 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Ligita Girskienė: girdėti daugiabučių gyventojus būtina

(22)

Net 6 iš 10 klaipėdiečių gyvena daugiabučiuose namuose ir didžioji jų dauguma susiduria su namų administratorių ar net bendrijų pirmininkų diktatu.

Kodėl taip yra? Kartu su Arvydu Vaitkumi rinkimuose į savivaldybės tarybą dalyvaujanti, ilgametę daugiabučių namų administravimo patirtį turinti Ligita Girskienė šioje srityje mato ne vieną problemą.

Pagrindinė iš jų - gyventojų poreikių ignoravimas ir jų nušalinimas nuo problemų sprendimų. Netgi kalbant apie žmonių turtą - klaipėdiečiams vis dar nesuteikta teisė patiems rinktis daugiabučių namų administratorių. Plačiau apie tai skaitykite interviu su L. Girskiene ir A. Vaitkumi.

Ponia Girskiene, kaip ir kodėl yra ribojamos miesto gyventojų teisės?

Šiandien Klaipėdoje savivaldybės administracijos sprendimu apie 1 600 daugiabučių namų padalyti administruoti tik trims įmonėms. Savivaldybės pareiga turėtų būti organizuoti daugiabučių namų administratorių pasirinkimo procedūras, o pasirinkimo teisė turėtų būti palikta patiems gyventojams. Retas klaipėdietis žino apie tokią galimybę. Savivaldybės administracija, matydama gyventojų pasyvumą, namo administratorius tiesiog parenka savo nuožiūra. Sunku būtų įvardyti kriterijus, kuriais vadovaujantis daugiabutis namas atiduodamas valdyti vienam ar kitam administratoriui. Tuo tarpu Vilniaus savivaldybė aktyviai imasi įgyvendinti teisės aktų reikalavimus ir organizuoja daugiabučių namų gyventojų balsavimus. Mūsų savivaldybė vis dar stagnuoja šioje srityje. Dėl to gyventojai dažnai už administravimo paslaugas moka per brangiai ir tampa administruojančių įmonių įkaitais dešimtmečiams.

Kokius nusiskundimus dažniausiai girdite iš miestiečių?

Labai daug daugiabučių gyventojų susitikimuose skundžiasi gaunamose sąskaitose nuolat matantys neaiškius, išgalvotus ir su jais nesuderintus darbus. Taip pat - kelis kartus didesnes nei rinkos kainas. Paslaugos beveik visada perkamos iš dukterinių, tiems patiems savininkams kaip ir administruojanti įmonė priklausančių bendrovių. Dažnu atveju gyventojai teigia, kad jų niekas neatsiklausia dėl darbų vykdymo. Sulaukiu daug nusiskundimų dėl Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos neveiksnumo vykdant daugiabučių administratorių ir bendrijų valdymo organų kontrolę.

Ar Savivaldybė šiuo klausimu gali padaryti daugiau?

Ne gali, o privalo! Daugiabučių namų administravimo organizavimas, administratorių skyrimo ir jų kontrolės vykdymas teisės aktuose yra paskirtas Savivaldybės administracijai. Deja, Klaipėdos miesto savivaldybė neskiria pakankamai dėmesio esamoms problemoms spręsti ir netinkamai įgyvendina teisės aktus. Taip pat labai pasyviai vykdo kontrolę ir nesiima iniciatyvos ginti dažnai pažeidžiamas butų savininkų teises. Klaipėdiečiai dėl vykdomos miesto savivaldybės administracijos politikos patys rinktis daugiabučius administruojančių įmonių negali. Mūsų mieste Savivaldybė netinkamai vykdo Lietuvos Respublikos civilinio kodekso nuostatas. Šią situaciją būtina keisti.

Pone Vaitkau, Ligitos minima ydinga Savivaldybės sistema sukuria ir daugiau problemų?

Vienareikšmiškai. Pažiūrėkite, kokios problemos daugiabučių kiemuose - visiškai nesirūpinama automobilių stovėjimo aikštelėmis, įvažiavimų į kiemus pralaidumo tvarkymu, gerovės kūrimu daugiabučių namų kvartaluose. Tai sunku pasiekti Savivaldybei nepalaikant dialogo su daugiabučių namų gyventojais, kurių poreikiai, pasirenkant problemų sprendimų būdus, turi būti patenkinti. Jau minėjome, kad susitikimuose gyventojai akcentuoja, jog normalaus dialogo su Savivaldybe daugelyje sričių nėra. Dažnai miesto valdžia gyventojų tiesiog negirdi. Atrodo, kad nusistovėjęs Savivaldybės požiūris yra toks, jog miesto valdžia geriau už miesto gyventojus žino, kokie yra gyventojų poreikiai ir ko jiems labiausiai trūksta.

Mūsų komandos tikslas - aiškūs projektai, sprendžiantys daugiabučių kiemų problemas. Daugiabučių kvartaluose tikrai yra erdvės įrengti automobilių stovėjimo aikšteles. Gal net ir daugiaaukštes. Tačiau šie sprendimai, kaip ir daugelis kitų, turi būti priimami diskutuojant su gyventojais, o ne primetant jiems savo valią.

Politinė reklama apmokėta iš Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) rinkiminės sąskaitos Nr. LT75 4010 0510 0460 4509.

Užsakymo nr. 265710

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Cibulis Macnas

2019-02-17   23:51

IP: 85.232.138.203

Jau buvau sugalvojęs balsuot už poną Vaitkų. Teko girdėti ne kartą solidžiai kalbant ir, buvo matytis, rimtai dirbant. Ponia Girskienė irgi ne kokia vėjų vėtyklė, galėtų būti bent gera tvarkdarė savivaldybėje. Bet... susirašė garbūs ponai į tą pažaliavusių kolūkiečių partiją, žagrės nuo arklo neskirdami ir miežį tik alučio putoje žinodami. Va, ir viskas. Teks vėl balsuoti už konservatorius, nors ten irgi veidai kažkokie nemieli.


Tas IP gal apie save rašo tai gerai ????
2019-02-14 14:47

IP: 90.135.166.64 Ir niekas daugiau

2019-02-15   15:40

IP: 78.61.172.19

/klaipeda.diena.lt/naujienos/klaipeda/miesto-pulsas/po-teismo-i-rinkimus-900545

geras straip.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Sukaustęs siaubas ir neviltis - taip jautėsi visa Europa pirmadienio vakarą liepsnoms...

Ar apsaugoti maldos namai Lietuvoje? nuotrauka, foto

Legendinei klaipėdiečių jachtai "Lietuva" per 40 metų pirmą kartą atliekamas kapitalinis remontas....

Jachtai "Lietuva" laivų vėžys nediagnozuotas nuotrauka, foto

Vos po mėnesio, gegužės 18-ąją,  Klaipėda svečius pakvies į jubiliejinį, jau 10-ąjį...

10-asis Klaipėdos laivų paradas kviečia laivus sužibėti nuotrauka, foto

Penktadienį, balandžio 19 d., Klaipėdoje bus išjungtas šildymas daugiabučiuose.

Klaipėdoje baigiamas šildymo sezonas nuotrauka, foto

„Neptūnas“ kyla į antrąją vietą nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos „Neptūnas“ (23-7) susigrąžino antrąją „Betsafe–LKL“ čempionato vietą. Kazio Maksvyčio auklėtiniai...

Tarptautinė diena be lifto skatina žmonių fizinį aktyvumą nuotrauka, foto

Lietuva, Lipimas laiptais yra paprastas būdas padidinti savo kasdienio fizinio aktyvumo lygį, net...

Klaipėdietės neatsilaikė prieš LSU nuotrauka, foto

Sportas, Rungtynėmis Kaune tarp Lietuvos sporto universiteto (LSU) ir Klaipėdos universiteto (KU) prasidėjo...

Šokančios Baltijos rankos - Eduardo Balsio gimnazijoje nuotrauka, foto

Renginiai, Finišavo Trečiasis Tarptautinis fortepijoninės muzikos festivalis. Drąsiai jį galime vadinti kultūriniu reiškiniu...

Sportas, Paskelbta prieš 35 min.

Sportas, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...