2019 m. vasario 20 d. 06:00 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Liepę nugriauti naują namą, valdininkai kirto dar kartą

(14)

2019-01-23, 21:12

Aušra Pilaitienė, lrytas.lt

Liepę nugriauti naują namą, valdininkai kirto dar kartą nuotrauka, foto

A.Stančikienės teigimu, Statybų inspekcija net du kartus yra patvirtinusi, kad visi darbai vyksta be jokių nukrypimų.

© A.Pilaitienės (lrytas.lt) nuotr.

Daugiavaikė klaipėdiečių šeima tik kelias dienas pasidžiaugė žinia, kad jų naujas namas Melnragėje kol kas nebus griaunamas. Valdininkai tuoj vėl pareikalavo sulyginti jį su žeme.

Valstybinei teritorijų planavimo ir statybų inspekcijai nepatiko Klaipėdos apylinkės teismo sprendimas sustabdyti civilinę bylą, kol bus priimtas įstatymas dėl specialiųjų žemės naudojimo sąlygų.

Tuo atveju klaipėdiečių namas nebepatektų į hidrometeorologijos stoties apsauginę zoną.

Inspekcija apskundė teismo nutartį, todėl statybų peripetijas dar teks nagrinėti ir Klaipėdos apygardos teismui.

Buvo gavę visus leidimus

Tris sūnus auginanti klaipėdiečių šeima pasistatė namą Melnragėje, iš savo senelių paveldėtame sklype. Tam buvo gauti visi statybų leidimai.

Tačiau netikėtai užsukusi statybų inspektorė pranešė, kad namas bus sulygintas su žeme.

Šoko ištiktiems klaipėdiečiams buvo paaiškinta, kad jų statinys patenka į hidrometeorologijos stoties apsaugos zoną, kurioje negalimi jokie ne tik statybos, bet net ir rekonstrukcijos darbai.

Namą Melnragėje pasistatę klaipėdiečiai pastaruoju metu gyvena ne įkurtuvių džiaugsmais, o mindami teismų slenksčius.

Aušra Stančikienė, su vyru auginanti tris nepilnamečius vaikus, aštuonerius metus gyveno Melnragėje, 1935 metais statytame iš senelių paveldėtame name.

Naujakuriai stengėsi atgaivinti senąjį statinį – suremontavo vidų, planavo tvarkyti išorinę dalį, tačiau greitai suvokė, kad tai – tik pinigų švaistymas. Todėl nusprendė šalia statyti naują.

Būsimieji naujakuriai įveikė ne vienus metus trukusius žygius į savivaldybę ir kitas institucijas dėl naujojo namo statybos leidimų.

Viską susitvarkę ir gavę statybos leidimą užpernai vasarą pradėjo darbus.

Viskas jau beveik baigta, tačiau įkurtuves teko atidėti.

Aplink – daug statinių

A.Stančikienės teigimu, Statybų inspekcija net du kartus yra patvirtinusi, kad visi darbai vyksta be jokių nukrypimų.

„Prieš tris mėnesius patvirtintas 95 proc. namo baigtumas, Statybų inspekcijai niekas neužkliuvo. O po kelių savaičių gavome raštą, kad Registrų centras tokio dokumento išduoti negalėjo, viskas bus anuliuota.

Tiek pinigų sumokėta už dokumentus, sudėtas visas turtas, visos santaupos ir paskolos, nekalbant jau apie paaukotą sveikatą, išsekusią kantrybę, nervus“, – ramiai kalbėti negalėjo į biurokratinę duobę įstumta moteris.

Jai buvo paaiškinta, kad jokia statyba ar rekonstrukcija 200 metrų spinduliu aplink hidrometeorologijos stotį negalima.

Žmonėms tai nesuvokiama. Juk šioje zonoje – daugybė namų, kiti stovi dar arčiau stoties. Dauguma statinių – seni, statyti dar prieš Antrąjį pasaulinį karą.

Statydami naująjį būstą šalia senojo naujieji šeimininkai nenusižengė jokiems įstatymams – nepakeitė nei sklypo užstatymo dydžio, nei namo aukščio. Įsikūrus senasis bus nugriautas.

Įžvelgia vilkinimą

Paaiškėjo, kad Stančikų namo statybos inspektoriams užkliuvo visiškai atsitiktinai – gavus vieno įžeisto ir įpykusio asmens skundą.

Teisme klaipėdiečius palaikė ir pati Hidrometeorologijos tarnyba.

Artimiausiu metu Seime turėtų būti priimtos įstatymo pataisos ir hidrometeorologijos stočių apsaugos zona gerokai sumažės – Stančikų namas į ją nebepatektų.

Tačiau skųsdama teismo nutartį Statybų inspekcija nurodė, kad „tokia bylos sustabdymo fakultatyviuoju pagrindu motyvacija akivaizdžiai grindžiama ne bylos nagrinėjimo negalimumu, o galimai ateityje išnyksiančiu ieškinio tikslingumu ir prasmingumu, o tai prieštarauja civilinės bylos sustabdymo tikslams“.

Tris sūnus auginanti klaipėdiečių šeima pasistatė namą Melnragėje, iš savo senelių paveldėtame sklype. Tam buvo gauti visi statybų leidimai.

Bylos sustabdymas, inspekcijos nuomone, yra bylos vilkinimas, nes neaišku, kada pataisos bus priimtos, o gal ir iš viso nebus priimtos.

„Mano galva, ir mes, išdavę leidimus, ir namo statytojai esame visiškai teisūs.

Savivaldybė išdavė statybos leidimą, dokumentus suderino visos institucijos, tarp jų – ir Aplinkosaugos departamentas, – sakė Klaipėdos savivaldybės Urbanistinės plėtros departamento direktorius Kastytis Macijauskas. – Toje zonoje stovi ir daugiau gyvenamųjų namų, vadinasi, ir jų negali čia būti. Nekalbant jau apie „Klaipėdos naftos“ talpyklas.“

„Šiam žemės sklypui nustatyta specialioji žemės naudojimo sąlyga – meteorologijos stoties apsaugos zona, galiojanti nuo 1996 metų.

Nustatėme, kad nesilaikoma Vyriausybės nutarimo, kuriame nurodyta, kad hidrometeorologijos stočių apsaugos zonoje statyti pastatus ir įrenginius griežtai draudžiama.

Statybos leidimas išduotas pažeidžiant teisės aktus, todėl inspekcija privalėjo kreiptis į teismą dėl leidimo galiojimo panaikinimo“, – aiškino Klaipėdos teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros departamento direktorė Renata Kleponienė ir pabrėžė, kad toje pajūrio zonoje draudžiama bet kokia statyba ar rekonstrukcija.

Direktorės teigimu, inspekcija išdavė pažymą, kad darbai vyksta be esminių nukrypimų, tuomet, kai statybos dar net nebuvo įpusėjusios.

Laukiama Seimo žodžio

Civilinėje byloje dėl nelegaliai pastatyto namo nugriovimo trečiuoju asmeniu įrašyta Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba.

Strategijos ir komunikacijos poskyrio patarėja Rita Šlančiauskienė teigė, kad, pagal šiandien galiojančius aktus, statyba hidrometeorologijos stoties apsaugos zonoje negalima, bet šios įstaigos pozicija pastaruoju metu yra liberalesnė, ir tai atsispindi Specialiųjų žemės naudojimo sąlygų įstatymo projekte.

Įstatymo projektas pateiktas Vyriausybei, laukiama, kada jį ims svarstyti Seimas. Laukiant svarstymo gali susiklostyti ir kuriozinė situacija – pagal kol kas dar galiojančius reglamentus Statybų inspekcija namą lieps nugriauti.

Tuomet už valdininkų sprendimu palaimintus griovimo darbus klaipėdiečių šeimai bus sumokėta šimtatūkstantinė kompensacija iš mokesčių mokėtojų kišenės.

Neabejojama, jog valdininkų patyčias kentėję žmonės prisiteis ir nemenką neturtinės žalos atlygį.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

2019-01-27   01:30

IP: 86.46.73.196

Paveldetoje zemeje pastatytas namas-su visais gautais leidimas, o kada tik atsimerke biurokratai! Reikejo uzprotestuoti pacioje pradzioje, o ne tada, kai zmones, atidave visas santaupas ir jegas, pasistate nama. Kokie nekompetetingi zmones dirba Valstybineje teritorijų planavimo ir statybų inspekcijoje! Gal leiskitre dirbti kitiems, kurie kurs, o ne griaus

Tokias valdininkes kaip

2019-01-26   23:14

IP: 84.15.191.185

Tokias valdininkes kaip priežiūros departamento direktorė Renata Kleponienė, būtina atleisti iš darbo atimant artimiausius 10 metų teisę eiti bet kokias vadovaujančias pareigas valstybinėse institucijose. O jei sunku rasti tokį įstatymą, būtina jį priimti skubos tvarka. Ir manau galima tikėtis, kad dabartinė valdančioji dauguma tokį sutiktų priimti, nes tai būtų tiesiog jų vykdomos gyvenimo skaidrinimo politikos papildymas, kurį padiktavo pats gyvenimas. Atskiru punktu reikėtų ir STT pareigūnams pasidomėti ar tikrai be jokios materialinio skatinimo ji taip uoliai tenkina kaprizingojo klaipėdiečio - skundiko užgaidas.

Siaubas

2019-01-26   22:43

IP: 84.15.189.23

Taigi, pažirėkit kokį monstrą pastatė Skulptūrų parke Mažvydo alejos gale. Dar tokio siaubingo pastato Klaipėdoje nebuvo. Prie kokių 500 kv/m pastato pastatyta kažkokia būda 2 aukštų. Ir niekam tai nekliūva, nei statybos inspekcijai, nei Savivakdybei? Ir tai pačije gražiausioje Klaipėdos vietoje.....

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Trečius metus tęsiasi teismų ir Etikos komisijos skundų nagrinėjimo maratonas dėl vicemero...

Vicemero nuomonė suerzino visuomenininkus nuotrauka, foto

Klaipėdietis skulptorius Algirdas Bosas, išgarsėjęs monumentaliais darbais viešosiose erdvėse, medalistiką vadina antraja savo...

A. Boso misija medaliuose įprasminti valstybės praeitį nuotrauka, foto

Šiais metais ištisinė asfalto danga bus paklota Gedminų, Šermukšnių bei Jurginų gatvėse,...

Naujas asfaltas - trims Klaipėdos gatvėms nuotrauka, foto

Savaitgalį Klaipėdą penktą kartą nušvietęs Šviesų festivalis šiemet sulaukė daugiausiai lankytojų per...

Klaipėdos šviesų festivalis - kvepiantis ar prisvilęs blynas? nuotrauka, foto

Klaipėdos šokėjams - krūva medalių nuotrauka, foto

Sportas, Alytuje vyko Lietuvos šokių čempionatas. Čia susirinko geriausi šalies šokėjai - nuo...

LSKL šventėje - įvertinimas klaipėdiečiams nuotrauka, foto

Sportas, Į Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) didįjį finalą, kuris vyko Kaune, Klaipėdos...

Netekome Vytauto Blūšiaus nuotrauka, foto

In Memoriam, Antradienį mirė iškilus choro dirigentas, pedagogas, kompozitorius Vytautas Blūšius.

Vicemero nuomonė suerzino visuomenininkus nuotrauka, foto

Klaipėda, Trečius metus tęsiasi teismų ir Etikos komisijos skundų nagrinėjimo maratonas dėl vicemero...

Sportas, Paskelbta prieš 3 val.

Sportas, Paskelbta prieš 7 val.

In Memoriam, Paskelbta prieš 8 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 9 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...