2018 m. vasario 23 d. 12:07 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Laikinas "mikriukų" konkursas - figos lapas?

(17)

Laikinas "mikriukų" konkursas - figos lapas? nuotrauka, foto

IŠEITIS? Per pusdienį be darbo maršrutinių taksi vairuotojus palikusi Savivaldybės administracija po patirto spaudimo sugalvojo paskelbti konkursą dėl laikino paslaugos teikimo. Tačiau vežėjai mano, kad jau gali būti šaukštai po pietų.

© Virginijos SAMULIONYTĖS nuotr.

Nuo antradienio Klaipėdoje sustabdžiusi maršrutinių taksi paslaugos teikimą ir dėl to didžiulio spaudimo sulaukusi Savivaldybės administracija vakar išplatino kvietimą dalyvauti konkurse, kurio nugalėtojai laikinai galėtų teikti tokias paslaugas. Iki tol dirbę vežėjai šią apklausą vadina imitacine.

Savivaldybė kviečia teikti siūlymus vežti keleivius 6, 8 ir 9 maršrutais. Nurodoma, kad paslauga gali būti teikiama 2 mėnesius, suteikiant galimybę sutartį pratęsti 3 kartus po du mėnesius, bet ne ilgiau, negu pradės dirbti vežėjai, laimėję "tikrąjį" - ilgametį konkursą. Pasiūlymai priimami iki rugsėjo 14 d.

"Vyriausiasis administracinis teismas sutartis su maršrutinių taksi vežėjais buvo pripažinęs neteisėtomis ir Savivaldybės administracija buvo įpareigota jas nutraukti. Todėl nebuvo sudarytos laikinosios sutartys. Laikinas konkursas šiai paslaugai teikti, kuriame galėtų dalyvauti visi norintieji, neprieštarauja Konkurencijos tarybos nurodymui sudaryti konkurencines sąlygas. Sutinku, kad jį buvo galima paskelbti anksčiau. Dabar yra analizuojama situacija, kodėl tai nebuvo padaryta. Situacija - labai įtempta, todėl sprendžiama kuo operatyviau. Taigi suformuluotas trumpas, tačiau protingas terminas, per kurį galima pateikti savo pasiūlymą", - tokį sprendimą aiškino Savivaldybės administracijos direktorius Saulius Budinas.

Tačiau 9-uoju maršrutu iki šiol vežusios bendrovės "Vežesta" vadovas Audrius Petrošius vakarykštę situaciją apibūdina jūriniu terminu "štilis", o Savivaldybės paskelbtą konkursą - imitaciniu.

NEIŠVERS? Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas tvirtino, jog rugsėjo 14 d. vyksiančio miesto Tarybos posėdžio darbotvarkėje nėra klausimo dėl "mikriukų" skandalo epicentre atsidūrusio Savivaldybės administracijos direktoriaus Sauliaus Budino likimo. Tačiau tarnybinis patikrinimas dėl šios situacijos esą bus atliekamas. Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

"Tai yra konkurencinės procedūros imitacija. Teisėje nėra tokios sąvokos "truputį teisėta". Yra arba teisėta, arba neteisėta. Į akis krenta, jog pasiūlymus prašoma pateikti per savaitę. Abejoju, ar po savaitės laiko mes dar turėsime darbuotojų, nes jau vakar kai kurių maršrutinių vairuotojai pradėjo ieškotis kitų darbų. Net ir 5-6 vairuotojų išėjimas iš darbo jau labai stipriai keičia situaciją. Atkreiptinas dėmesys, kad pasiūlymų priėmimo data sutampa su miesto Tarybos posėdžio data. Manau, kad bandoma iki Tarybos posėdžio išspręsti situaciją, kad per jį nebūtų keliamas atsakomybės klausimas. Manau, jog atsakomybę dėl susiklosčiusios situacijos turi prisiimti Savivaldybės administracijos direktorius ir teisininkas. Laikinosios sutartys turėjo būti pasirašytos, ir tai yra jų atsakomybė. Dabar gi strėles bandoma nukreipti į merą, į "Klaipėdos keleivinio transporto" direktorių, nors šis padarė viską, kas priklausė. Dėl to labai pikta", - sakė A. Petrošius.

Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas vakar nesiryžo vertinti, ar trumpalaikis konkursas buvo vienintelė išeitis. Meras patvirtino, jog rugsėjo 14 d. bus Tarybos posėdis, tačiau jo darbotvarkėje, anot pašnekovo, nėra klausimo dėl Savivaldybės administracijos direktoriaus likimo.

"Tarybos darbotvarkėje yra papildomų klausimų, tarp kurių gali atsirasti ir šis klausimas. Šiandien ant savo stalo jau turiu "Klaipėdos keleivinio transporto" direktoriaus dokumentų, išaiškinančių situaciją, paketą, taip pat prašysiu ir Savivaldybės administracijos vadovo pateikti dokumentų sąvadą, kas buvo padaryta. Išanalizavus dokumentus, atlikus tarnybinį patikrinimą, galėsiu objektyviai įvertinti situaciją. Dabar neturiu argumentacijos kirsti iš peties arčiausiai esančiai svarbiausiai personalijai", - kalbėjo V. Grubliauskas.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Jonui

2017-09-11   20:21

IP: 83.177.51.236

Nevažinėjote mikriukais, tik nuomonę formuojate. Kodėl? Važinėjau, dabar galiu palygint su autobusais: publika marga, jei moterytės- apsikraus nešuliais, kad neduokdie kas šalia neatsisėstų. Jei žalias jaunimėlis- ausys vysta. O mikriukai buvo tokiems jautriems kaip aš. Ir švarūs, ir su bilietais. Taip kad nesistenkit su dezinformacija.

Valia

2017-09-11   14:30

IP: 78.61.112.32

Gražinkit mikriukus, nes labai jų trūksta. Mūsų miestas per mažas dideliems autobusams. Ar jus nematotot, kaip tie didieji autobusai užkemša gatves?

miestietis

2017-09-11   12:25

IP: 83.171.17.103

labai gerai, kad neliko mikriukų, katrie darė kamščius ir stodavo kur tik įsigeidžia (stovi sau kol keleiviai lipa sankryžoje), o tau nei kur dėtis už jo nei kam pravažiuoti. Liepą jiems buvo aišku, kad biznis baigtas, o jie norėjo vežti toliau.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Jau ne vienerius metus kalbama apie ne pačią geriausią senamiesčio gatvių grindinio...

Senamiesčio grindinys patogesnis taps negreit nuotrauka, foto

Jei pastebėjote, jog šiandien Jūsų giminaitis, draugas, ...

Vasario 23-ąją gimę nuotrauka, foto

Individualių namų savininkai išmesdami savo šiukšles turėtų būti itin atidūs. Pasirodo, jų...

Rūšiavimo naujovės: jūsų atliekos gali būti fotografuojamos nuotrauka, foto

Miesto politikai vienbalsiai pritarė Klaipėdos universiteto veiklos optimizavimo priemonių plano projektui. Jį...

Miestas tiesia pagalbos ranką universitetui nuotrauka, foto

Bulvaras: Rekordinis nuobodulys nuotrauka, foto

Bulvaras, Šią savaitę vykęs Klaipėdos miesto tarybos posėdis turėtų būti įrašytas į kokią...

Adomaitis paskelbė rinktinės sudėtį rungtynėms su Vengrija nuotrauka, foto

Sportas, Likus dienai iki 2019 metų pasaulio krepšinio čempionato atrankos rungtynių su Vengrijos...

STT ragina žmones pranešti apie negeroves nuotrauka, foto

Kriminalai, Besiskundžiančiųjų korupcija skaičius mažėja, tačiau pačios korupcijos mastai išlieka dideli. 21-erių metų...

Lietuvoje nebeliko nė trečdalio priimtų pabėgėlių nuotrauka, foto

Lietuvos naujienos, Praėjus porai metų nuo pirmųjų pabėgėlių perkėlimo į Lietuvą, daugiau nei 70...

Bulvaras, Paskelbta prieš 7 min.

Kriminalai, Paskelbta prieš 2 val.

Lietuvos naujienos, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...