2019 m. vasario 18 d. 15:18 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Kvapų trileryje detektyvo vaidmens imasi Savivaldybė

(27)

Kvapų trileryje detektyvo vaidmens imasi Savivaldybė nuotrauka, foto

PAŽADAS. AB "Grigeo Klaipėda" žada artimiausiu metu investuoti į atvirų telkinių, į kuriuos subėga užteršti vandenys, uždengimą.

© Redakcijos archyvo nuotr.

"Turiu pasakyti, kad situacija kvapų, kurie per dažnai sklinda, atžvilgiu yra išskirtinė ir jau netoli kritinės. Atėjo laikas nebesižvalgyti į valstybines institucijas ir imtis iniciatyvos patiems", -  sakė Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas. Pagaliau neapsikentusi Savivaldybė pati paskelbė karą blogiems kvapams.

Ketvirtadienį meras susitiko su AB "Klaipėdos vanduo" ir AB "Grigeo Klaipėda", turinčių valymo įrenginius, vadovais. Pokalbis buvo dalykiškas ir karštas.

Po susitikimo meras informavo, kad bus tiriama vadinamųjų vantuzų (vožtuvų, automatiškai išleidžiančių iš vandentiekio vamzdžių orą, kai jis trukdo vandeniui tekėti) daroma įtaka kvapų trileryje. Abi bendrovės pristatė jų išdėstymo per visą miestą schemas. "Grigeo Klaipėda" susikaupusias dujas išleidžia du kartus per savaitę rankiniu būdu, "Klaipėdos vanduo", turintis vantuzų 2-3 kartus daugiau, tai daro automatizuotai.

SIEKIAMYBĖ. Miestas nori, kad neliktų jokio atviro šaltinio, kuris skleistų kvapus. "Klaipėdos vanduo" prieš kelerius metus uždengė atvirą valymo įrenginių procesą ir suvaldė kvapą.

Paaiškėjo, kad nors bendrovių prašymuose leisti veiklą vantuzai nurodyti kaip galimi šaltiniai, pro kuriuos išeina dujos, tačiau jų nėra Registre, jie nėra inventorizuoti. Atsakingi asmenys įpareigoti artimiausiu metu inventorizuoti vantuzus. Tai, žinoma, kvapų suvaldymo procese didelės įtakos neturės, bet tada bus galima fiksuoti, ar dujų išmetimas yra toks, koks nurodytas prašymuose leisti veiklą.

AB "Grigeo Klaipėda" atstovai informavo, kad artimiausiu metu bendrovė investuos į atvirų telkinių, į kuriuos subėga užteršti vandenys, uždengimą. Pokalbio metu dar kartą keltas klausimas, ar šiai bendrovei nevertėtų savo valymo įrenginių jungti prie "Klaipėdos vandens" įrenginių, t. y. perduoti "kvapniąją" misiją, tačiau jis liko atviras. "Mūsų siekiamybė - negali likti jokio atviro šaltinio, kuris skleistų kvapus", - aiškino V. Grubliauskas.

"Klaipėdos vanduo" įpareigotas artimiausiu metu išanalizuoti tų įmonių, kurios vykdo veiklą kitoje Šilutės kelio pusėje ir savo nuotekas leidžia į Klaipėdos tinklą, taršos leidimus. Būtina išsiaiškinti, ar juose nurodytos normos atitinka realybę, ar į Klaipėdos magistralinius tinklus nepatenka kitos, nenurodytos taršos leidimuose medžiagos.

Iš abiejų bendrovių meras pareikalavo pateikti technologinės veiklos dokumentus, kad būtų žinoma, kuriuo paros metu kas daroma.

Ketvirtadienį V. Grubliauskas rengė pavedimą Savivaldybės administracijai svarstyti šiuolaikiškų kvapų taršos matavimo stotelių finansavimo klausimą. Penktadienio rytą jis kviečia vadovybės susirinkimą šiuo klausimu. Mero manymu, galbūt pavyks rasti lėšų persvarstant biudžetą. Stoteles reikėtų pastatyti pietinės miesto dalies jautriausiose vietose. Tada būtų galima nebeprašyti valstybinių institucijų, o patiems fiksuoti taršą ir duomenis pateikti joms, o jos turėtų galimybę greičiau imtis tam tikrų veiksmų.

Tačiau Savivaldybė turės laikytis tam tikrų procedūrų, tad tai gali užtrukti. Todėl meras pasirengęs kalbėti šiomis dienomis su Klaipėdos universiteto rektoriumi, kad laikinai pietinėje miesto dalyje būtų galima panaudoti mobiliąją kvapų taršos stotelę, kuri buvo naudojama šiaurinėje miesto dalyje.

Aplinkos apsaugos skyriui pavesta bendradarbiaujant tiek su Aplinkos apsaugos agentūra, tiek su departamentu jau ruoštis pirkimo procesams, kad būtų žinoma, kokias stoteles reikia pirkti ir kur jas statyti.

Artimiausiuose miesto Tarybos posėdžiuose bus svarstomas aplinkos apsaugos monitoringo žemėlapių keitimo klausimas. Žemėlapiai bus keičiami įtraukiant į juos naujas vietas.

"Nebeturime dairytis į Vilnių, nors ten priimami sprendimai. Turime dėti ant stalo aiškius įrodymus, kad ir kiek mums tai kainuotų, nes situacija neeilinė ir kitos išeities nėra. Mums gali tekti labai ilgai laukti sprendimų iš tų institucijų, kurios turi tai daryti, ir gyventi smarvėje. Nors šios krizės suvaldymas ne mūsų pečiams, bet kito pasirinkimo neturime", - sakė V. Grubliauskas.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Petia

2018-08-30   03:42

IP: 72.35.247.132

Smirda kiekvieną naktį nemaziau kaip savaitę laiko.

aha

2018-08-27   10:31

IP: 81.16.226.233

Tai kiek aš suprantu "vandenys" ir "grigeo" daug metų ekspluotavo nedeklaruotus taršos šaltinius ir už juos nemokėjo mokesčių, suskaičiuot ir padaugint iš metų ir ašskaičiuot iš vadovų kaip nesilaikymą įstatymų. va jums ir pinigai visokių stotelių pirkimui arba laisvanoriškai ir greitai lai nuperka.

Kaip tik

2018-08-27   06:07

IP: 86.100.156.102

iseigine ,tai pagal grafika vel pietineje dalyje dvokas ,kas vaziuos ieskoti saltinio ,gal dar iki pietu issilaikys.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Užimtumo tarnybos Klaipėdos klientų aptarnavimo departamento Klaipėdos skyrius informuoja, kad reikalingi:

Ieškote darbo? Laisvos darbo vietos Klaipėdos regione nuotrauka, foto

Unikalus klaipėdiškių, gyvenančių viename daugiabutyje, pagalbos šauksmas: po to, kai sprogo kanalizacijos...

Klaipėdiečių daugiabutyje išplito lizdinės erkės nuotrauka, foto

Šiemet uostamiesčio gyventojai ir svečiai turės retą progą susipažinti su laivų statybos...

Klaipėda minės didžiojo elingo metus nuotrauka, foto

Šviesaus atminimo Algirdas Auruškevičius priešmirtinį atsisveikinimo laišką paliko dukrai.

A.Auruškevičius: "Išeinu"... 1949 06 24-2019 02 16 nuotrauka, foto

Gripas palengva atsitraukia nuotrauka, foto

Sveikata, Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro medikai informuoja, sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių...

„RTR Planeta“ retransliacija sustabdyta pagrįstai nuotrauka, foto

TV ir radijas, Vilniaus apygardos administracinis teismas atmetė kaip nepagrįstą Rusijos televizijos programų transliuotojų bei...

10 svarbiausių atsakymų apie pensijų kaupimą nuotrauka, foto

Lietuva, 10 svarbiausių atsakymų apie pensijų kaupimą

Ieškote darbo? Laisvos darbo vietos Klaipėdos regione nuotrauka, foto

Klaipėda, Užimtumo tarnybos Klaipėdos klientų aptarnavimo departamento Klaipėdos skyrius informuoja, kad reikalingi:

Sveikata, Paskelbta prieš 18 min.

TV ir radijas, Paskelbta prieš 33 min.

Lietuva, Paskelbta prieš 2 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 3 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...