2019 m. kovo 26 d. 15:59 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Kultūros magistrais tapo moterys

(2)

2015-07-16, 19:12

Rūta KAZLAUSKAITĖ, Rūta ŽUKĖ

Kultūros magistrais tapo moterys nuotrauka, foto

BIJO. Ona Skaistutė Idzelevičienė teigė pasijutusi šiek tiek nepatogiai: "Su "Žuvėdra" esame gavę tiek daug apdovanojimų, kad, regis, jau gana... Labai bijau tos dienos, kai reikės atsiimti apdovanojimą..."

© Irmanto Sidarevičiaus nuotr.

Ketvirtadienį uostamiesčio meras Vytautas Grubliauskas atskleidė, kam už nuopelnus kultūrai rugpjūčio 1-ąją vyksiančioje ceremonijoje bus įteikti aukso žiedai. Klaipėdos kultūros magistrais tapo dvi moterys - prof. Ona Skaistutė Idzelevičienė ir doc. Irena Nakienė.

V. Grubliauskas, pirmininkavęs Kultūros magistro vardo suteikimo komisijai, tvirtino, kad tai šiemet buvo išties sunki užduotis.

"Komisija susidūrė su labai stipria pretendentų aštuoniuke. Todėl logiška, kad buvo išrinktas ne vienas, o du magistrai", - sakė miesto meras.

Kultūros magistrais paskelbtos asmenybės, posėdžio, trukusio apie 2 valandas, metu surinkusios bent du trečdalius (mažiausiai devynis iš trylikos) komisijos balsų. Meras džiaugėsi, kad šįkart išrinktos tik moterys ir pavadino tai "lyčių subalansavimu". Prieš tai dailiosios lyties atstovių gretos tarp magistrų buvo labai retos - vos 5 iš 26.

"Legenda tęsiasi"

V. Grubliauskas atskleidė, kad prof. O. S. Idzelevičienė Klaipėdos kultūros magistre tapo ne tik dėl kolektyvo "Žuvėdra" įkūrimo bei ilgamečio jo puoselėjimo, bet ir dėl pedagoginės veiklos, pramoginių šokių kultūros ugdymo ir miesto garsinimo.

"Tai - gražus, užtarnautas garbės ženklas. "Žuvėdros" legenda tęsiasi", - sakė miesto vadovas.

Paklausta, kokie jausmai užplūdo, kai sužinojo apie tokį svarbų įvertinimą, pramoginių šokių dėstytoja bei pedagogė O. S. Idzelevičienė teigė pasijutusi šiek tiek nepatogiai.

"Regis, sportiniai šokiai nėra kultūros dalis tiesiogine prasme. Ir šiaip su "Žuvėdra" esame gavę tiek daug apdovanojimų, kad, regis, jau gana... Labai bijau tos dienos, kai reikės atsiimti apdovanojimą", - atviravo ji.

Šokių kolektyvo "Žuvėdra" įkūrėja dalinosi prisiminimais, kad visuomet eidavo sveikinti kitų, gavusių kultūros magistro vardą, tačiau kol kas jų gretose savęs dar nemato.

"Pamenu, kad visada gėrėdavausi unikalaus grožio žiedu", - pridūrė moteris.

Apie tolesnius planus ir darbus O. S. Idzelevičienė kalbėti nesiryžta.

"Didžiausi darbai jau padaryti. Kam šokti aukščiau bambos? O juk ir nebėra su kuo dirbti, ką mokyti - kuo toliau, tuo mažiau studentų. Va, šiemet priėmėme vos 5 jaunuolius", - kalbėjo kultūros magistrė.

KUKLI. Kultūros magistrė Irena Nakienė sakė, jog ne ji gavo apdovanojimą, o visa Klaipėdos krašto etninė kultūra. Eimanto CHACHLOVO nuotr.

"Svarbiausia - procesas"

Klaipėdos universiteto Menų fakulteto docentė I. Nakienė iš stipriosios pretendentų aštuoniukės buvo išskirta už Klaipėdos krašto etninės kultūros saugojimą. Ji yra Klaipėdos krašto folkloro kolektyvų "Kuršių ainiai", "Kuršiukai" įkūrėja ir vadovė, taip pat šio krašto folkloro, papročių ir tradicijų ekspertė.

"Simboliška, juk šie metai paskelbti Etnografinių regionų metais", - sakė V. Grubliauskas.

Moteris teigė nesitikėjusi gauti šio garbingo apdovanojimo dėl to, kad šiemet būta daug stiprių pretendentų. Žinia, pernai komisijai teko rinktis vos iš trijų kultūros puoselėtojų.

I. Nakienė neslėpė, kad labai susijaudino sužinojusi tokią naujieną, tačiau pridūrė, jog ne ji gavo apdovanojimą, o visa Klaipėdos krašto etninė kultūra.

"Aišku, jauti atsakomybę prieš kitus, kurie tavimi pasitiki, tačiau darbas vyksta toliau. Man svarbiausia ne statusas ar įvertinimas, o pats darbo, mokslinių tyrinėjimų procesas, atradimų džiaugsmas. Manyje tikrai niekas nepasikeitė," - dalinosi potyriais folkloro ekspertė ir pridūrė, jog šiuo metu su keliomis studentėmis aktyviai ruošiasi Trakuose vyksiančiam respublikiniam seminarui.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

N.Puteikienė

2015-07-16   20:46

IP: 86.100.155.226

Nuoširdžiausi sveikinimai mielai Irenai. Sveikatos, o gyvenimo džiaugsmo Jumyse - gyva verdenė!

Sveikatos Skaistutei

2015-07-16   12:42

IP: 84.46.236.174

Pagarba Skaistutei ,visgi ji tokia vienintele ...nors ir yra despodas ,bet pasieke Lietuvoje ir pasaulyje labai daug

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Naujos vaikų konsultacinės poliklinikos nekantriai laukia tiek mažųjų pacientų tėvai, tiek Vaikų...

Laukia naujos poliklinikos nuotrauka, foto

Iš Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos (KVJUD) generalinio direktoriaus pareigų atleistas...

Arvydas Vaitkus: esu nušalintas neteisėtai nuotrauka, foto

Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktorius Saulius Budinas atsirevanšavo praėjusią savaitę jo ataskaitos...

Saulius Budinas atsirevanšavo Tarybai nuotrauka, foto

Šioje pavasario sesijoje Seimas svarstys grupės parlamentarų siūlomas Pajūrio juostos įstatymo...

Pajūrio urbanizacijos garvežys pajudėjo nuotrauka, foto

J. Žuža: apie norą ateityje tapti vyriausiuoju treneriu nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos „Neptūno“ trenerio Kazio Maksvyčio asistentas Jurica Žuža Lietuvoje jau jaučiasi kaip...

Laukia naujos poliklinikos nuotrauka, foto

Klaipėda, Naujos vaikų konsultacinės poliklinikos nekantriai laukia tiek mažųjų pacientų tėvai, tiek Vaikų...

Medikų pasmerktas lietuvis atsigavo prieš pat eutanaziją nuotrauka, foto

Skaityk dabar, Ieškant geriausių sprendimų Lietuvoje dažnai sukame galvas į Vakarus, kur, manome, jog...

Policijos šuo privertė moksleivį slėpti cigaretes nuotrauka, foto

Kriminalai, Klaipėdos rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnės, pasitelkusios kinologus, kovo mėnesį vykdė prevencines...

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Skaityk dabar, Paskelbta prieš 1 val.

Kriminalai, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...