2019 m. gegužės 22 d. 07:34 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

"Kultūros fabrike" bręsta pokyčiai

(7)

"Kultūros fabrike" bręsta pokyčiai nuotrauka, foto

LENGVIAU. "Kultūros fabrike" scenos menu užsiimantiems rezidentams norima sumažinti finansinę patalpų nuomos naštą.

© Eimanto CHACHLOVO nuotr.

Per pirmuosius veiklos metus "Kultūros fabrike" įrengtų studijų rezidentams užimtumas buvo perpus mažesnis nei planuota. Valdininkai pripažįsta, kad patalpų nuomos kainos daliai rezidentų yra per didelės. Tad miesto Tarybai siūloma koreguoti nuomos įkainius ir tikimasi, kad tai privilios daugiau ne tik meno, bet ir verslo atstovų.

Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Alina Velykienė Tarybos Kolegijai pristatė pirmųjų "Kultūros fabriko" veiklos metų rezultatus ir 2016-2018 m. veiklos programą. Pasak jos, nuo "Kultūros fabriko" atidarymo jame dirbo 20 ilgalaikių ir 50 trumpalaikių rezidentų, įsikūrė 11 smulkiojo verslo įmonių, įkurtos 45 darbo vietos ir surengta per 350 renginių vietoj 170 planuotų. Prieš atidarant inkubatorių buvo tikimasi, kad per pirmuosius metus studijų užimtumas bus apie 70 proc., bet pasiekta perpus mažiau - 35 proc. riba.

A. Velykienė pabrėžė, kad nuo metų pradžios veikla nebuvo aktyviai vystoma, ryškiau buvo dirbama pastaruosius keletą mėnesių ir per šį laikotarpį išryškėjo tobulintini dalykai - dalis patalpų turi būti paverčiama į erdves, kuriose menininkai galėtų pristatyti savo sukurtą kūrybinį rezultatą, taip pat siūloma keisti kainodaros modelį.

"2013 metų lapkritį buvo patvirtinta visiems vienoda patalpų nuomos kaina, atskiros salės turėjo savo kainas. Šiemet menininkai reiškė daug nuomonių, kad tam tikros patalpos neatliepia jų lūkesčių. Išskyrėme tris tikslines rezidentų grupes: scenos menai, kūrybinių industrijų menininkai, kurie nėra labiausiai remtini, nes sugeba savo darbo vietą išlaikyti, ir turbūt daugiausiai rinkoje uždirbantys kūrybinių industrijų atstovai - informacinių technologijų kompanijos", - aiškino A. Velykienė.

Išvardintoms rezidentų grupėms, jos teigimu, kitiems metams norima taikyti tris skirtingus įkainius. Scenos menu užsiimantiems rezidentams vietoje 5,21 Eur/kv. m per mėnesį (be PMV) reikėtų mokėti 4 eurus, kūrybinių industrijų menininkams liktų tas pats įkainis, o IT kompanijoms įkainis šiek tiek didėtų. Kainodaros korekcijoms, kad scenos menininkų rezidavimas ir kūryba būtų lengvesni, iš miesto biudžeto prašoma skirti 87 tūkst. eurų subsidiją.

Lengvatos menininkams, dalies patalpų pritaikymas kitoms veikloms, reguliari nekomercinio kino salės veikla, daugiau verslumą skatinančių renginių, A. Velykienės nuomone, galėtų "Kultūros fabrikui" atnešti 30 proc. daugiau pajamų.

Tarybos Kolegijos nariams pasidomėjus, kodėl orientuojamasi tik į menininkus, A. Velykienė teigė mananti, kad jei menininkams sąlygos bus geresnės, tikėtina, kad ir verslumo lygis šiame objekte išaugs.

Politikai pasiūlymui teikti lengvatą pritarė, projektą lapkritį dar svarstys miesto Taryba.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

tam Norėjom Išsinuomot

2015-10-29   09:37

IP: 86.100.148.215

Tai menų fabrikas ir neturi būti išnuomotas komerciniam subjektui. Nuomokites patalpas mokslo arba verslo centruose.

Hmm

2015-10-29   09:35

IP: 86.100.148.215

Šeip norėtusi, kad būtų priimami TIK menininkai o ne komercinės IT įmonės. Ir taip NT rinka mieste merdi, tai dar tenka konkuruoti su savivaldybe kuri dempinguoja kainas ir pasistatė pastatą iš mokesčių mokėtojų pinigų.

AK

2015-10-29   01:09

IP: 195.14.178.129

Kokio pobūdžio veiklai neišnuomojo? Kad nėra meno, nesutiksiu - ir teatras ten glaudžiasi, ir kiną lankome dažnai. Svarbu rasti stabilumą, ne visi lūkesčiai atlaiko tikrovę.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Trejus metus Klaipėdą buvo apėmusi pušų sodinimo manija. Šiemet pavasarį jomis apsodinti...

Visuomenininkų sodinamų pušelių nepriima Klaipėdos žemė? nuotrauka, foto

Lietuvai atstovaujanti „Ambersail 2“ sekmadienį pirmą kartą istorijoje atplauks į Klaipėdos uostą.

„Ambersail 2“ plaukia į Klaipėdą nuotrauka, foto

Bitės keliamos vis arčiau žmonių. Miestuose daugėja žaliųjų plotų, o kartu -...

Ant gamyklos stogo vietą rado bitės nuotrauka, foto

Kuršių nerijos nacionalinio parko (KNNP) direkcija pranešė, kad gegužės 23-iąją, ketvirtadienį, didžiuliame...

Smiltynėje bus naikinami miško kenkėjai nuotrauka, foto

Melnragėje prie praeivių kibę vyrai sulaukė policijos nuotrauka, foto

Kriminalai, Sekmadienio vakaras Melnragės paplūdimyje praėjo neramiai. Beveik porą valandų garsiakalbiu poilsiautojus gąsdinę...

Palangos verslas pasitinka vasarą nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, „Turizmo sezonas tikrai prasidėjo“, – sako Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos...

Pajūrio derbyje pasiekta pergalė! nuotrauka, foto

Sportas, Lietuvos futbolo A lygoje Klaipėdos „Atlantui“ pavyko nutraukti penkerių nelaimėtų rungtynių seriją. Uostamiesčio...

Gargždų gimtadienio šventė: mažiau, bet originaliau nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Likus dviem savaitėms iki 766-ojo Gargždų miesto gimtadienio, vakar Kultūros centro konferencijų...

Kriminalai, Paskelbta prieš 33 min.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 9 val.

Sportas, Paskelbta prieš 10 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 10 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...