2018 m. liepos 22 d. 03:31 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

"Kovosiu prieš socialinę nelygybę ir korupciją"

(23)

2018-06-15, 18:57

"Vakarų ekspreso" inf.

"Kovosiu prieš socialinę nelygybę ir korupciją" nuotrauka, foto

© Egidijaus Jankausko nuotr.

Tautinė Lietuvos valstybė, išsilaisvinimas nuo kvailų draudimų ir klestinčios pilietinės valstybės kūrimas. Tai kaip pagrindinius uždavinius penktadienį Klaipėdos apskrities viešojoje Ievos Simonaitytės bibliotekoje vardijo kandidatas į prezidentus Valentinas Mazuronis.

Dabartinė situacija "užknisa"

Kol kas vienintelis savo kandidatūrą iškėlęs politikas mano, jog daugelis turėtų pasekti jo pavyzdžiu, kadangi dabar matomi tik "pokiliminiai" žaidimai.

"Rinkimai jau prasidėjo, bet man jie nepatinka. Asmenų, aiškiai įvardijusių, kad pretenduoja į prezidentus, tikriausiai esu vienintelis. Mano manymu, tokie "pokiliminiai" žaidimai yra žmonių apgaudinėjimas. Dabar valstybėje konkuruojančios grupės veda ją policinės valstybės link", - teigė V. Mazuronis.

Europarlamentaro manymu, Lietuvoje iššūkių daugėja. Tačiau jeigu neišnaudosime tinkamo laikotarpio ir nesukursime stiprios valstybės, istorija atsilieps skaudžiai. Tam nepadės ir šalies pasiekimai.

"Tai, kas šiandien vyksta Lietuvoje, kito žodžio kaip "užknisa" aš nematau. Užknisa niekinantis požiūris į valstybę ir tautos išvarymas pastaraisiais metais. Geriausiai viską atspindi Gedimino kalno situaciją - dešimt šeimininkų, nė vienas neatsakingas. Kultūros komitetas užtrypia, kalno šlaitas nušliaužia dar daugiau. Ką bekalbėti apie Nacionalinį futbolo stadioną ar Vyčio paminklą... Nesugebama susitelkti ir priimti tinkamų sprendimų. Valstybėje yra betvarkė ir pasimetimas", - rėžė kandidatas į prezidentus.

Jis priminė skaudžią tiesą, jog kasmet Lietuva dėl emigracijos netenka vidutiniškai Marijampolės dydžio miesto. V. Mazuronį piktina ir tai, jog žmonės priversti gyventi baimėje ir draudimų apsuptyje.

Pasak politiko, šių dienų įvykiai konstatuoja teisėsaugos priklausomumą nuo valdžios.

"Niekas negali būti priklausomas nei nuo valdžios, nei nuo pinigų. Žmonės bijo kalbėti, nes jeigu pasakys tai, ko nereikia, bus išmesti iš darbo. Jau patys sau pradėjome taikyti savicenzūrą. Neduok Dieve apie kažką pajuokausiu... Užknisa korupcija, skurdas ir nelygybė. Visa tai būtina keisti", - sakė V. Mazuronis.

Reikia pertvarkos

Politikas priminė, jog šiuo metu Lietuvoje žemiau skurdo ribos gyvena daugiau nei 600 tūkst. gyventojų. O ir pagal korupcijos suvokimo indėlį Europos Sąjungoje mūsų šalis - vos 19-a. Tad ką daryti, kad Lietuva neišnyktų, o lietuviai nebėgtų ir būtų laimingi?

"Siūlau stiprinti tautinę Lietuvos valstybės sampratą. Tam reikia tvirtų keturių punktų - istorinės atminties, kalbos, kultūros ir švietimo. Dabar bet kuri šių bazinių atspirties šakų valstybinio požiūrio neturi. Diskutuojame dėl raidžių - rašyti ar nerašyti. Mūsų kalba išstumiama, sustabarėjusi. Visas jaunimas kalba terminais, kurie neturi atitikmens lietuvių kalboje. Nesąmonė vyksta ir su švietimo reforma. Džiaugiuosi, kad Klaipėdoje liko universitetas. Kituose miestuose sujungimai yra tik piniginių srautų sujungimas ir pačiose reformose nematau jokių poslinkių. Lietuva turi turėti ir išmintingą užsienio politiką", - tikino V. Mazuronis.

Politikas neslėpė nusivylimo, jog šiuo metu šalis neturi nei lietuviško kapitalo bankų, nei avialinijų. Artėja grėsmė ir Lietuvos geležinkeliams. Tačiau Lietuvoje yra ir daugiau skaudulių.

"Pati sistema nurodinėjama politikų ir tai puikiai matome. Privalome naikinti perteklines biurokratines struktūras. Dabar tik pabandyk susitvarkyti nors vieną leidimą... Padarėme voratinklį, kuris panaikina norą kažką daryti... Kol tos sistemos stuburo neperlaušime ir reketo nepanaikinsime, tol gerai nebus", - neabejojo europarlamentaras.

Kandidatas į prezidentus susitikime su miestiečiais įvardijo būtinybę kurti klestinčią pilietinę Lietuvą. Kaip teigia politikas, tai gali būti įgyvendinta tik suteikus daugiau teisių piliečiams - jų vaidmuo valstybės valdyme turi būti didesnis. V. Mazuronio teigimu, dabar į žmonių nuomonę neatsižvelgiama.

"Turime išspręsti pragyvenimo lygio klausimą. Aiškinama, kad blogi verslininkai, kurie nedidina atlyginimų. Kodėl taip yra? Didžiausias darbdavys yra valstybė. Pažvelkite į socialinės srities darbuotojus. Estai moka 30-50 proc. didesnį atlyginimą nei lietuviai. Kodėl? Artimiausiame biudžeto formavime turime dirbančiųjų atlyginimus sulyginti su estais, o tik po to pinigus skirti kitoms reikmėms - statyboms, keliams. Jeigu nemažinsime skurdo, po kelerių metų nebebus kam padėti. Visi bus išsilakstę", - potencialiai liūdną ateitį mato žinomas šalies politikas.

Tikslai - įgyvendinami

Klaipėdoje vykusiame susitikime V. Mazuroniui nebuvo gailima šiltų žodžių. Vienas iš svečių prisiminė kandidato į prezidentus nuveiktus darbus Aplinkos ministerijoje, kai per trumpą laiką buvo išspręstos problemos dėl atliekų ir užterštumo.

"Lietuvoje buvo bėda, bet ji buvo išspręsta Tikiu, kad savo programą įgyvendinsite. Jau tąkart per trumpą laiką Aplinkos ministerijoje padarėte revoliuciją. Atsirado švara", - džiaugėsi į susitikimą atvykęs vienas svečias.

Ir iš tiesų, V. Mazuronio ir jo komandos pastangomis buvo įdiegta taromatų sistema, nors tam pasipriešinimo ir netrūko. Tąkart buvo pažaboti ir brakonieriai, sutvarkyta pastatų renovacijos politika.

Paklaustas, ar prezidentinė programa nėra tik populistinės kalbos, V. Mazuronis su tuo nesutiko.

"Tai, ką kalbu, reikia įgyvendinti. Priešingu atveju mūsų vaikai, anūkai išnyks. Mūsų nereikės niekam užkariauti. Jeigu eisime dabartiniu keliu, eisime į pražūtį. Aš savo programą įgyvendinsiu. Tada visi klausimai išsispręs savaime. Aš būsiu prezidentas, kovojantis už tautinę Lietuvos valstybę, kovojantis prieš baimę, socialinę nelygybę ir korupciją, kovojantis už klestinčią valstybę ir laimingus piliečius. Tokią matau mūsų vystymosi kryptį, kuriai įgyvendinti didelių ekonominių resursų nereikia. Reikia tik visų susitelkimo", - teigė V. Mazuronis.

Reklama

Nuotraukų galerija

 

© Egidijaus Jankausko nuotr.

Egidijaus Jankausko nuotr.

 

Egidijaus Jankausko nuotr.

 

Egidijaus Jankausko nuotr.

 

Egidijaus Jankausko nuotr.

 

Egidijaus Jankausko nuotr.

 

Egidijaus Jankausko nuotr.

 

Egidijaus Jankausko nuotr.

 

Egidijaus Jankausko nuotr.

 

Egidijaus Jankausko nuotr.

 

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

As

2018-06-20   10:24

IP: 90.131.41.110

pasakėlės iš rusio naiviems svajokliams. Čia gi tas aplinkos sargas kuris norėjo mus parduoti skalūnų dūjų išgavėjams.

Vakarietis

2018-06-16   11:35

IP: 85.232.128.54

Taip,taip energetikos expiertas žino,kaip į virtuvę vanduo ir dujos atiteka,galbūt dar žino kaip ten laidais elektra prasmunka,o daugiau pišš.Ką jie tie trys man ir tau jau gero padarė ir daro?Ką darys neįdomu,nes pažadais,o ypač tokių,nei vienas protaujantis lietuvis,jau 30 metų kai netiki.Pšol su savo kandidatūromis,žinai kur.

klausimėlis

2018-06-16   11:31

IP: 78.62.169.123

ar čia tas ,kuris paliko partiją dėl didesnio atlyginimo Briuselyje?

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Seimo narys Simonas Gentvilas meta iššūkį Klaipėdos merui Vytautui Grubliauskui ir...

S. Gentvilas meta iššūkį V. Grubliauskui nuotrauka, foto

Visą savaitgalį Klaipėdoje šurmuliuojančio festivalio "Parbėg laivelis" mėgėjai neaplenkia ir Danės upės...

Mugės pirkėjai pamiršo esminę valiutą nuotrauka, foto

Tarptautinis folkloro festivalis „Parbėg laivelis“ visą savaitgalį miestiečius bei svečius džiugins...

Festivalio „Parbėg laivelis“ programa nuotrauka, foto

AB "DFDS Seaways" atstovai tikina, kad papildomo keltų reiso į Švediją atsiradimą...

Naujai keltų linija sumažino kainas? nuotrauka, foto

Želionis karjerą tęs Turkijoje nuotrauka, foto

Sportas, Puikų sezoną Klaipėdos „Neptūne“ sužaidęs Edgaras Želionis karjerą tęs Turkijoje. Pranešama, jog...

Nemokamų autobusų idėja atmesta dėl Talino benamių nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Į redakciją paskambinęs „Palangos tilto“ skaitytojas priminė, kad kažkuomet, kai...

Duoklė Kretingos krašto istorijai nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Jonas Žutautas. Bronius Anužis. Jonas Liaudanskas. Vladas Slušnys. Karolina Slušnienė. Juozas...

Edita Nurmi: "Kuršiai duoną kepdavo su silke, skandinavai - su strimele" nuotrauka, foto

Klaipėdos istorija, Klaipėdietė Edita Nurmi vadovauja įmonei, kuri gamina plieno konstrukcijas bei vamzdynus kruiziniams...

Sportas, Paskelbta prieš 7 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 8 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 9 val.

Klaipėdos istorija, Paskelbta prieš 10 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...