2018 m. gruodžio 13 d. 22:00 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Korupcijos socialinio būsto srityje neįžvelgė

(1)

Korupcijos socialinio būsto srityje neįžvelgė nuotrauka, foto

PIGIAU. Irklų g. 1 jau kylantis daugiabutis Savivaldybei atsieis pigiau nei planuota pirminė sąmata.

© Egidijaus Jankausko nuotr.

Klaipėdos savivaldybės Antikorupcijos komisijos posėdyje pateiktos išvados apie socialinį būstą ir nenaudojamų pastatų sąrašo sudarymo tvarką.

Antikorupcinė komisija dirbti pradėjo pernai kovo pabaigoje. Skundų ir pranešimų ji jau gavo nemažai. Kai kuriuos pareiškimus tiesiog persiuntė Mokesčių inspekcijai, kai kurių tyrimų negalėjo atlikti todėl, kad vyko teisminiai ginčai. Šiuo metu dar nebaigti tirti skundai dėl sportinės veiklos finansavimo, dėl sveikatos srities, dėl apželdinimo Sąjūdžio parke. Pasiūlyta atlikti tyrimą ir dėl daugiabučių namų bendro naudojimo objektų administratorių skyrimo.

Tvarką tobulins?

Komisija nagrinėjo, kaip sudaromas mieste esančių apleistų pastatų sąrašas. Konstatuota, kad neaišku, kaip praktiškai nustatoma, jog pastatas nenaudojamas. Tad kyla klausimas, ar tai gali spręsti vienas ar du žmonės.

Tvarką analizavo ir Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT). Ji nusprendė neatlikti rizikos analizės, bet rekomendavo Savivaldybės administracijai pataisyti tvarkos aprašą atsižvelgiant į nurodytas pastabas.

Komisija savo ruožu paprašė, kad prieš atiduodant pakeitimus svarstyti miesto Tarybai, jie dar būtų pristatyti ir jai.

Statybų reikėjo

Pernai gegužę komisija gavo prašymą ištirti, ar nėra prielaidų korupcijos apraiškoms plečiant socialinio būsto fondą. Buvo gautas piliečio paklausimas, kodėl Savivaldybė stato socialinius būstus, o ne perka juos iš gyventojų rinkos kaina. Šiam pareiškimui tirti buvo sudaryta komisijos darbo grupė, kuriai vadovavo Lilija Petraitienė. Pasak komisijos pirmininko Rimanto Didžioko, darbo buvo daug, todėl tyrimas kiek užtruko.

Socialiniai butai buvo perkami rinkoje 2012-2014 metais. Vėliau tas procesas buvo sustabdytas norint sukaupti lėšų, kurių reikėjo prisidėti prie Europos Sąjungos (ES) finansuojamo projekto - socialinio būsto statybų Irklų g. 1 ir Rambyno g. 14. Savivaldybė turi prisidėti savo lėšomis 15 proc. - apie 833 tūkst. eurų.

Dėl socialinio būsto statybos buvo organizuojamas supaprastintas konkursas, kuriame dalyvavo 6 dalyviai. Pasak L. Petraitienės, visi dokumentai parengti kokybiškai. Bus naudojami ES pinigai, tad konstatuojama, jog jau vien dėl to kontrolės buvo užtektinai ir korupcijos apraiškoms vietos nebuvo. Dokumentus tikrinusi Centrinė pirkimų agentūra juos pripažinusi pavyzdiniais.

Pasak Savivaldybės administracijos Socialinio būsto skyriaus vedėjos Danguolės Netikšienės, 17 butų reikia žmonėms, turintiems judėjimo negalią. Jų poreikių Savivaldybė netenkina jau nuo 2014 metų, nes tinkamų butų rinkoje tiesiog nėra, tad nauja statyba bent šiek tiek išspręs šią problemą.

Pasak L. Petraitienės, statomo būsto kaina gal buvo kiek didesnė negu rinkoje, tačiau turint omenyje, kad ten parduodami butai senuose namuose, kuriems reikia remonto, esminio kainos skirtumo nėra. D. Netikšienė akcentavo, kad tuo metu, kai buvo gautas skundas, dar buvo nurodomos sąmatinės kainos, o konkurso metu jos sumažėjo.

Antikorupcijos komisija nusprendė dar stebėti šią sritį kaip labai jautrią visuomenei. L. Petraitienė dar ketina aiškintis, kaip perkamas socialinis būstas rinkoje.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Nojus

2017-04-13   18:44

IP: 78.56.216.204

Ir visiškai teisingas pasipiktinimas- rinkoje apstu pakankamai pigių butų, kurie, kiek paremontavus, puikiai tiktų tokio būsto norintiems. O dabar statyti naujus, brangius namus, ar ne per didelė prabanga mūsų visų mokesčių mokėtojų kišenėms?

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Šiandien Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmuose paskelbtas sprendimas, kuriuo parduotuvė įpareigota...

Parduotuvė turės atlyginti žalą traumą patyrusiam vaikui nuotrauka, foto

Besikeičiantis teisinis reguliavimas negali sudaryti prielaidų šilumos kainai didėti – teigia Klaipėdos...

Didmiesčių merai - prieš naują šilumos supirkimo tvarką nuotrauka, foto

Vienintelis šalyje uostamiestis jau apsiraizgęs girliandų gijomis, žiemos švenčių apsiaustu ir išskirtine,...

7 magiškos vietos, kurias būtina aplankyti Klaipėdoje nuotrauka, foto

Dar vienas kandidatas į Klaipėdos miesto merus - šių pareigų siekti ryžosi...

Į Klaipėdos mero postą - dar vienas kandidatas nuotrauka, foto

Klaipėdiečiai išvydo pavydėtiną pavyzdį: iš rūsio - į šiuolaikišką salę nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos sunkiaatlečių komanda varžėsi Anykščiuose, kur atnaujintoje sunkiosios atletikos sporto salėje buvo...

Mokytojų streikas rimsta nuotrauka, foto

Švietimas, "Klaipėdoje dalinai užbaigėme streiką, bet pasiliekame galimybę jį atnaujinti sausio mėnesį", -...

Parduotuvė turės atlyginti žalą traumą patyrusiam vaikui nuotrauka, foto

Klaipėda, Šiandien Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmuose paskelbtas sprendimas, kuriuo parduotuvė įpareigota...

Klaipėdietė - Europos čempionė! nuotrauka, foto

Sportas, Bulgarijos mieste Varnoje antrajame KWU Europos kiokušin karatė suaugusiųjų čempionate triumfavo Klaipėdos...

Švietimas, Paskelbta prieš 2 val.

Sportas, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...