2018 m. rugsėjo 25 d. 19:43 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Korupcijos socialinio būsto srityje neįžvelgė

(1)

Korupcijos socialinio būsto srityje neįžvelgė nuotrauka, foto

PIGIAU. Irklų g. 1 jau kylantis daugiabutis Savivaldybei atsieis pigiau nei planuota pirminė sąmata.

© Egidijaus Jankausko nuotr.

Klaipėdos savivaldybės Antikorupcijos komisijos posėdyje pateiktos išvados apie socialinį būstą ir nenaudojamų pastatų sąrašo sudarymo tvarką.

Antikorupcinė komisija dirbti pradėjo pernai kovo pabaigoje. Skundų ir pranešimų ji jau gavo nemažai. Kai kuriuos pareiškimus tiesiog persiuntė Mokesčių inspekcijai, kai kurių tyrimų negalėjo atlikti todėl, kad vyko teisminiai ginčai. Šiuo metu dar nebaigti tirti skundai dėl sportinės veiklos finansavimo, dėl sveikatos srities, dėl apželdinimo Sąjūdžio parke. Pasiūlyta atlikti tyrimą ir dėl daugiabučių namų bendro naudojimo objektų administratorių skyrimo.

Tvarką tobulins?

Komisija nagrinėjo, kaip sudaromas mieste esančių apleistų pastatų sąrašas. Konstatuota, kad neaišku, kaip praktiškai nustatoma, jog pastatas nenaudojamas. Tad kyla klausimas, ar tai gali spręsti vienas ar du žmonės.

Tvarką analizavo ir Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT). Ji nusprendė neatlikti rizikos analizės, bet rekomendavo Savivaldybės administracijai pataisyti tvarkos aprašą atsižvelgiant į nurodytas pastabas.

Komisija savo ruožu paprašė, kad prieš atiduodant pakeitimus svarstyti miesto Tarybai, jie dar būtų pristatyti ir jai.

Statybų reikėjo

Pernai gegužę komisija gavo prašymą ištirti, ar nėra prielaidų korupcijos apraiškoms plečiant socialinio būsto fondą. Buvo gautas piliečio paklausimas, kodėl Savivaldybė stato socialinius būstus, o ne perka juos iš gyventojų rinkos kaina. Šiam pareiškimui tirti buvo sudaryta komisijos darbo grupė, kuriai vadovavo Lilija Petraitienė. Pasak komisijos pirmininko Rimanto Didžioko, darbo buvo daug, todėl tyrimas kiek užtruko.

Socialiniai butai buvo perkami rinkoje 2012-2014 metais. Vėliau tas procesas buvo sustabdytas norint sukaupti lėšų, kurių reikėjo prisidėti prie Europos Sąjungos (ES) finansuojamo projekto - socialinio būsto statybų Irklų g. 1 ir Rambyno g. 14. Savivaldybė turi prisidėti savo lėšomis 15 proc. - apie 833 tūkst. eurų.

Dėl socialinio būsto statybos buvo organizuojamas supaprastintas konkursas, kuriame dalyvavo 6 dalyviai. Pasak L. Petraitienės, visi dokumentai parengti kokybiškai. Bus naudojami ES pinigai, tad konstatuojama, jog jau vien dėl to kontrolės buvo užtektinai ir korupcijos apraiškoms vietos nebuvo. Dokumentus tikrinusi Centrinė pirkimų agentūra juos pripažinusi pavyzdiniais.

Pasak Savivaldybės administracijos Socialinio būsto skyriaus vedėjos Danguolės Netikšienės, 17 butų reikia žmonėms, turintiems judėjimo negalią. Jų poreikių Savivaldybė netenkina jau nuo 2014 metų, nes tinkamų butų rinkoje tiesiog nėra, tad nauja statyba bent šiek tiek išspręs šią problemą.

Pasak L. Petraitienės, statomo būsto kaina gal buvo kiek didesnė negu rinkoje, tačiau turint omenyje, kad ten parduodami butai senuose namuose, kuriems reikia remonto, esminio kainos skirtumo nėra. D. Netikšienė akcentavo, kad tuo metu, kai buvo gautas skundas, dar buvo nurodomos sąmatinės kainos, o konkurso metu jos sumažėjo.

Antikorupcijos komisija nusprendė dar stebėti šią sritį kaip labai jautrią visuomenei. L. Petraitienė dar ketina aiškintis, kaip perkamas socialinis būstas rinkoje.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Nojus

2017-04-13   18:44

IP: 78.56.216.204

Ir visiškai teisingas pasipiktinimas- rinkoje apstu pakankamai pigių butų, kurie, kiek paremontavus, puikiai tiktų tokio būsto norintiems. O dabar statyti naujus, brangius namus, ar ne per didelė prabanga mūsų visų mokesčių mokėtojų kišenėms?

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Į redakciją kreipėsi klaipėdietis, susirūpinęs, kad iš parkelio šalia Debreceno g. 52...

Paukščiai dingo ne dėl antenų nuotrauka, foto

Klaipėdos gyventojai, nepatenkinti gyvenamosios aplinkos kokybe, paskutinę parašų rinkimo dieną sugebėjo surinkti...

Su tūkstančiais parašų - prašyti užtarimo nuotrauka, foto

Vakar ryte turėję prasidėti darbai Šilutės pl. ir Tilžės g. žiedinėje sankryžoje...

Eismą uždarė vėliau nei planuota nuotrauka, foto

Klaipėdos r. policijos merginų penketukas, niekada prieš tai nežaidęs futbolo, Masinio...

Klaipėdos r. policijos merginų penketukas užėmė 1-ąją vietą nuotrauka, foto

Klaipėdoje - daugiau nei 40 sporto šakų nemokamas renginys nuotrauka, foto

Sportas, Jau rugsėjo 28 dieną (penktadienį) klaipėdiečiai ir miesto svečiai turės išskirtinę galimybę...

Vakariniame šalies pakraštyje siautės galingas vėjas nuotrauka, foto

Lietuva, Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba prie Aplinkos ministerijos informuoja, jog rugsėjo 26-osios rytą...

Seimas palaiko prezidentės antstolių įstatymo pataisas nuotrauka, foto

Euras, Seimas po pateikimo vienbalsiai nutarė svarstyti prezidentės Antstolių įstatymo pakeitimus, kurie...

Paukščiai dingo ne dėl antenų nuotrauka, foto

Klaipėda, Į redakciją kreipėsi klaipėdietis, susirūpinęs, kad iš parkelio šalia Debreceno g. 52...

Klaipėda, Paskelbta prieš 3 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...