Korupcijos socialinio būsto srityje neįžvelgė

Korupcijos socialinio būsto srityje neįžvelgė

Klaipėdos savivaldybės Antikorupcijos komisijos posėdyje pateiktos išvados apie socialinį būstą ir nenaudojamų pastatų sąrašo sudarymo tvarką.

Antikorupcinė komisija dirbti pradėjo pernai kovo pabaigoje. Skundų ir pranešimų ji jau gavo nemažai. Kai kuriuos pareiškimus tiesiog persiuntė Mokesčių inspekcijai, kai kurių tyrimų negalėjo atlikti todėl, kad vyko teisminiai ginčai. Šiuo metu dar nebaigti tirti skundai dėl sportinės veiklos finansavimo, dėl sveikatos srities, dėl apželdinimo Sąjūdžio parke. Pasiūlyta atlikti tyrimą ir dėl daugiabučių namų bendro naudojimo objektų administratorių skyrimo.

Tvarką tobulins?

Komisija nagrinėjo, kaip sudaromas mieste esančių apleistų pastatų sąrašas. Konstatuota, kad neaišku, kaip praktiškai nustatoma, jog pastatas nenaudojamas. Tad kyla klausimas, ar tai gali spręsti vienas ar du žmonės.

Tvarką analizavo ir Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT). Ji nusprendė neatlikti rizikos analizės, bet rekomendavo Savivaldybės administracijai pataisyti tvarkos aprašą atsižvelgiant į nurodytas pastabas.

Komisija savo ruožu paprašė, kad prieš atiduodant pakeitimus svarstyti miesto Tarybai, jie dar būtų pristatyti ir jai.

Statybų reikėjo

Pernai gegužę komisija gavo prašymą ištirti, ar nėra prielaidų korupcijos apraiškoms plečiant socialinio būsto fondą. Buvo gautas piliečio paklausimas, kodėl Savivaldybė stato socialinius būstus, o ne perka juos iš gyventojų rinkos kaina. Šiam pareiškimui tirti buvo sudaryta komisijos darbo grupė, kuriai vadovavo Lilija Petraitienė. Pasak komisijos pirmininko Rimanto Didžioko, darbo buvo daug, todėl tyrimas kiek užtruko.

Socialiniai butai buvo perkami rinkoje 2012-2014 metais. Vėliau tas procesas buvo sustabdytas norint sukaupti lėšų, kurių reikėjo prisidėti prie Europos Sąjungos (ES) finansuojamo projekto - socialinio būsto statybų Irklų g. 1 ir Rambyno g. 14. Savivaldybė turi prisidėti savo lėšomis 15 proc. - apie 833 tūkst. eurų.

Dėl socialinio būsto statybos buvo organizuojamas supaprastintas konkursas, kuriame dalyvavo 6 dalyviai. Pasak L. Petraitienės, visi dokumentai parengti kokybiškai. Bus naudojami ES pinigai, tad konstatuojama, jog jau vien dėl to kontrolės buvo užtektinai ir korupcijos apraiškoms vietos nebuvo. Dokumentus tikrinusi Centrinė pirkimų agentūra juos pripažinusi pavyzdiniais.

Pasak Savivaldybės administracijos Socialinio būsto skyriaus vedėjos Danguolės Netikšienės, 17 butų reikia žmonėms, turintiems judėjimo negalią. Jų poreikių Savivaldybė netenkina jau nuo 2014 metų, nes tinkamų butų rinkoje tiesiog nėra, tad nauja statyba bent šiek tiek išspręs šią problemą.

Pasak L. Petraitienės, statomo būsto kaina gal buvo kiek didesnė negu rinkoje, tačiau turint omenyje, kad ten parduodami butai senuose namuose, kuriems reikia remonto, esminio kainos skirtumo nėra. D. Netikšienė akcentavo, kad tuo metu, kai buvo gautas skundas, dar buvo nurodomos sąmatinės kainos, o konkurso metu jos sumažėjo.

Antikorupcijos komisija nusprendė dar stebėti šią sritį kaip labai jautrią visuomenei. L. Petraitienė dar ketina aiškintis, kaip perkamas socialinis būstas rinkoje.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder